(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6491
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 615 times
Been thanked: 971 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Odi »

Tak, wygrałem jedną grę :D

Chociaż najwyżej z tego weekendowego grania cenię sobię masakrę, jaką urządziłem mitbolowi w Talismanie, na polu korony władzy :twisted: :D
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Właśnie mi sprawa wyskoczyła, więc jednak nie wiem, czy będę dzisiaj. Jak już to później, pewnie jakoś między 19 a 20.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Dziś przejechał po mnie walec!
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Dzień jak co dzień czyli. Ominęło mnie coś ciekawego czy tylko standardowe walce?
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

mein gott!! masakra. musze sie napic najpierw i ide spac :D
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Wolf »

Zostaliśmy zniszczeni :lol:. 5h 15min!
Projektowanie samochodów to jednak nie taka prosta sprawa :P.
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

to było jak mecz z 5 dogrywkami i ciągłymi przerwami na ustalanie zasad i naliczanie goli, "hej jak kwadrans temu chyba strzeliłem ze 5, to może doliczamy?". nikt nie wie ile naprawdę było punktów prawidłowych a ile w ogóle umknęło uwagi i chyba nawet Sandra nie wie jak się gra w Kanabana poprawnie i dobrze że zakończyła ten mecz przed północą bo bym zszedł z wyczerpania

sama gra jest nawet ciekawa i sympatyczna i gdyby trwała 2h to bym ją pewnie chwalił no ale jest przy tym koszmarnie przekombinowana, w takiego eurosa to jeszcze nie grałem
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Coś jeszcze było grane? Bo na tę chwilę jestem zadowolony, że mnie nie było :mrgreen:
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Valarus pisze:Coś jeszcze było grane? Bo na tę chwilę jestem zadowolony, że mnie nie było :mrgreen:
Ominęła Cię cała masa genialnych wniosków płynących z tej gry, że tylko wspomnę "nie wystarczy tylko lizać dupę szefowej, czasem jednak trzeba coś zrobić (popracować)"
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

My się na górze nie zmięsciliśmy i zeszlismy na doł pracować nad swoim życiem a potem uważyć trochę piwa ;)
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Moje wrażenia po grze w Kanbana dość dobrze opisuje cytat z BGG, poza wzmianką o Vinhosie:
It is obvious that this was designed by the guy who gave us Vinos. Both games are massively heavy euros that have more going on than anyone can reasonably be expected to follow and play optimally. It doesn't feel to me like I am playing a competitive game it is more of a group challenge to master the understanding of a complex rule set. An experience to remember but I can't see me having the energy to play a second time.
Nie wiem czy znajdę energię, żeby usystematyzować sobie reguły, które gdzieś zaraz ulecą jeśli nie zagram ze dwa razy w najbliższym czasie. Vinhos jest bardzo elegancki w swoich regułach a daje wiele możliwości. Kanban zasypuje nas masą reguł i możliwości punktowania, jednocześnie projekt graficzny nie jest tak genialny jak w Terrze i wiele reguł umyka w trakcie grania. W połowie gry miałem taki moment, że grało mi się przyjemnie, w miarę ogarniałem temat a potem okazało się, że zapomniałem lub źle zrozumiałem wiele aspektów. Wiem, że to pierwsza gra i nie było jasnej wykładni jak dobrze grać, ale jak już wspomniałem na początku nie wiem czy wystarczy mi energii żeby się w grę zagłębić. Po pierwszej rozgrywce wrażenia mogą być nie najlepsze.

Poza tym kolosem grane było coś jeszcze tyle, że na dole więc nie wiem ostatecznie co to było.

ps. Padły pytania co to Kanban:
"Kanban – opracowana w latach pięćdziesiątych w Japonii metoda sterowania produkcją. Słowo kanban w wolnym tłumaczeniu można w poniższym przypadku oddać jako „widoczny spis”. W pierwotnym znaczeniu – w języku japońskim – oznacza: szyld, tabliczkę z napisem informującym, billboard.

Metoda KANBAN opiera się na poszczególnych kartach wyrobów, ich cyrkulacji i analizie. Kanban rozwijał się i dziś oznacza także system informacyjny, system planowania, rozdziału oraz kontroli czynności i zadań produkcyjnych. Polega na takim organizowaniu procesu wytwórczego, aby każda komórka organizacyjna produkowała dokładnie tyle, ile w danej chwili jest potrzebne. W metodzie tej za czynnik krytyczny zarządzania materiałami uznano sterowanie zapasami."
Ostatnio zmieniony 14 lis 2014, 09:37 przez mnowaczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

anatolina pisze:My się na górze nie zmięsciliśmy i zeszlismy na doł pracować nad swoim życiem a potem uważyć trochę piwa ;)
Pamiętałaś wszystkie zasady dobrego ważenia piwa?
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

mimo wszystko ja się dobrze bawiłem, śmiechu i główkowania było przecież sporo i tak podziw dla Majka że tak zawiłą grę prawie zdołał ogarnąć i wytłumaczyć :)

jakby co to Panamaxa, Hansę czy Vinhosa chętnie też spróbuję
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Wolf »

@mnowaczy
No dokładnie, ten cytat z bgg oddaje całkiem nieźle Kanbana, tylko jest kompletnie nie trafiony w stosunku do Vinhosa. Właśnie dla mnie to było mega zdziwienie, że autor tak eleganckiej gry stworzył takiego mechanicznego potworka w Kanbanie.

Tego jeszcze nie grali... zagraliśmy w 1 grę!

--- Kanban: Automotive Revolution ---
The horror! The horror! - Kurtz podczas gry w Kanbana

Zaczęliśmy od szybkiego setupu i wytłumaczenia zasad, a przynajmniej tak miało być w teorii, bo ten etap zajął nam półtorej godziny... Ehh.. no cóż... zasad jest dużo, część z nich nie należy do intuicyjnych na pierwszy rzut ucha, a jakby tego było mało mamy jeszcze garść zasad, które nie zostały w żaden sposób zaznaczone na planszy, a o których w trakcie rozgrywki przyszło nam nie raz zapomnieć.

Kiedy już w końcu ruszyliśmy okazało się, że sama rozgrywka oprócz przesadnej masy zasad ma także szereg zalet. Na plus jest na pewno bardzo sensowne oddanie pracy korporacji, akcje które dobrze łączą się z tematem gry oraz mechanika zarządzania czasem i wydajnością pracy. Kolejnym ciekawym elementem jest nasza szefowa - Sandra, kontrolująca naszą pracę i przyznająca nagrody lub kary (zależnie od trybu rozgrywki). Niestety na jakimś etapie autor przesadził albo odwrotnie nie oszlifował gry i pomimo wielu zalet utonęliśmy w szczegółach i szczególikach.

Przesadne pokomplikowanie gry dziwi tym bardziej, że autor (Vital Lacerda) jest również twórcą bardzo eleganckiego mechanicznie Vinhosa, który oferuje sporo głębi przy niezbyt dużej ilości zasad. Tym razem mam wrażenie, że wyszło odwrotnie, chociaż gra oferuje nam szereg możliwości to wszystko zostało przykryte przesadnie dużą warstwą reguł. A szkoda, bo gra ma potencjał i podobnie jak w Vinhosie autor dobrze połączył grę z tematem.

Możliwe, że pierwsze wrażenie jest trochę złudne, bo początki w takich grach bywają trudne, ale nawet słynąca ze skomplikowania zasad Madeira poszła nam wyraźnie sprawniej. W wypadku Madeiry druga rozgrywka poszła już bezproblemowo i sądzę, że Kanban również pójdzie wyraźnie lepiej w kolejnej partii, ale mimo wszystko na prawdę ciężko jest zatrzeć niezbyt pozytywne wrażenie niepotrzebnego przekomplikowania dobrze zapowiadającej się gry.
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

mnowaczy pisze:
anatolina pisze:My się na górze nie zmięsciliśmy i zeszlismy na doł pracować nad swoim życiem a potem uważyć trochę piwa ;)
Pamiętałaś wszystkie zasady dobrego ważenia piwa?
zapewne nie xD
Awatar użytkownika
Majek10
Posty: 782
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Majek10 »

hancza123 pisze:mimo wszystko ja się dobrze bawiłem, śmiechu i główkowania było przecież sporo i tak podziw dla Majka że tak zawiłą grę prawie zdołał ogarnąć i wytłumaczyć :)
Łeb mnie jeszcze boli. Mimo wszystko zagrałbym jeszcze raz z prawidłowymi zasadami. Trzeba być twardym nie miętkim.
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

wykonaliśmy już nad tą grą tak duży wysiłek że może warto dać drugą szansę...

czy dałoby radę zejść poniżej 3h??? na pudełku pisze "60-120min"! Majek doczytaj instrukcję może coś źle graliśmy z tym postępowaniem tur do przodu?

sam jestem zdziwiony że w ogóle jestem dziś w stanie pracować no ale nie mam wyjścia bo tu Sandra patrzy! :lol:
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

hancza123 pisze:sam jestem zdziwiony że w ogóle jestem dziś w stanie pracować no ale nie mam wyjścia bo tu Sandra patrzy! :lol:
Pamiętaj o strategii Wolfa! :)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

mnowaczy pisze: Pamiętaj o strategii Wolfa! :)
wziąłem sobie do serca zresztą od lat ją skutecznie stosuję! :lol: :wink:

kurczę wygląda na to że nie dam rady jednak wpaść na Gramy, a że apetyt i niedosyt po wczorajszych morderczych zmaganiach jest spory to proponuję:

poniedziałek o 18.00 - WIETNAM??
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Wiadomo, ja zawsze chętnie, ale raczej składu nie będzie.
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

to może Zimna Wojna / 1989 / No Retreat! / Akry / Sekigahara / Band of Brothers, Seba? Majek? ktoś?
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Ok, Mitbol zmienił zdanie i mamy jednak 3 osoby na FitL, można grać. Oczywiście najchętniej przyjmiemy czwartego, ale bez też sobie poradzimy.
lubiedak
Posty: 132
Rejestracja: 19 sie 2013, 22:20
Been thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: lubiedak »

Cześć,

Czy ktoś z Was ma może Summoner Wars? Chciałbym zobaczyć z żona, czy nam sie spodoba zanim ją kupimy.
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

udane to Gramy? pograliście trochę w polufkowej ekipie czy tylko mozolna ewangelizacja nieświadomych?
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

lubiedak pisze:Cześć,

Czy ktoś z Was ma może Summoner Wars? Chciałbym zobaczyć z żona, czy nam sie spodoba zanim ją kupimy.

Markus może pożyczyć ;)


Zbyszku nasza ekipa była glównie po stronie Żółtokoszulkowej, więc ciężko było w coś zagrać, ale pojawili się min. Ola, Sirafin, Machnic, Mitbol i Przemek (:
ODPOWIEDZ