Galaxy of Trian

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bigben
Posty: 175
Rejestracja: 12 paź 2012, 11:13
Lokalizacja: Katopato

Re: Galaxy of Trian

Post autor: bigben »

A gra ma sie ukazac na wspieram.to?
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Galaxy of Trian

Post autor: adamo »

Gra jest już dostępna na Bard.pl wraz z dodatkami ... :P
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: schizofretka »

A kiedy dojdzie do wspieraczy? Trochę głupio, że polska gra, w sklepach już jest, na Essen wersje KSowe można było kupić dawno temu, a update'ów ani słychu, gry ani widu.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Rafal_Kruczek »

schizofretka pisze:A kiedy dojdzie do wspieraczy? Trochę głupio, że polska gra, w sklepach już jest, na Essen wersje KSowe można było kupić dawno temu, a update'ów ani słychu, gry ani widu.
Termin dostawy jest na grudzien 2014 lub styczen 2015 wiec na razie nie sa spóźnieni. Ale trochę się zdziwiłem jak zobaczyłem GoT na stoisku Barda na Targach Książki we Wrocławiu...
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Dellas »

Nie tylko na stoisku sklepy internetowe barda i rebela już mają grę w swojej ofercie. Co ciekawe bard posiada także dodatki (które miały być zawarte w wersji kickstarter-owej).

Cieszę się, że są oferty sklepowe - być może skuszę się na gwiazdkę...
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Galaxy of Trian

Post autor: schizofretka »

Edit.
Jesteś pewien, że to wersja KSowa? z wealth of ancients i figurkami? Myślałem, że ich jeszcze nie ma.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Dellas »

Jesteś pewien, że to wersja KSowa?
Na pewno nie jest - to wersja podstawowa z dodatkiem Begining of Conquest (Deluxe). Dodatkowo są do kupienia dodatki z 2 nowymi rasami plus worholmy i 12 nowych tilesów (grafiki ich są na BGG) - ten kto był bakerem na KS to dostałby do wszystko w pakiecie. A tak są to rzeczy do kupienia osobno - ale tylko Bard na razie to sprzedaje.
Figurki będą wysłane bakerom z KS - i nie jest do końca powiedziane że będą w wersji sklepowej w ogóle (ale to trzeba dopytać twórców gry).
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: matio2007 »

Szokujące byłoby, gdyby nie zostały wprowadzone figurki do każdej wersji. Ponieważ projekt i matryce i tak muszą być zrobione dla KS, to sam koszt odlewów jest znikomy, a wartość gry na półce sklepowej od razu może wzrosnąć.

Jak widać z ceny w Bardzie (podstawka + dodatki) KS był bardzo opłacalnym wyborem :)
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Dellas »

Jak widać z ceny w Bardzie (podstawka + dodatki) KS był bardzo opłacalnym wyborem
Tak, ale kto przypuszczał że wszystkie strech goale zostaną osiągnięte. Nie oszukujmy się, po wystartowaniu kampanii na KS w GoT mało kto wierzył, że tak duże progi zostaną osiągnięte (już 19k $ było rekordową kwotę jak na polski rynek). A przecież uzbierano 130k$
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: schizofretka »

Exclusive'ów żadnych nie było, dostaliśmy tylko kilka bonusów 'free' cokolwiek to znaczy. Na razie KS wychodzi kilkadziesiąt złotych taniej, zobaczymy kiedy i w jakiej cenie będzie w sklepie jak się pojawi...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: matio2007 »

Swoją drogą nieszczęśliwy ten skrót GoT :D
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: schizofretka »

Nom, jestem niezmiennie skonfundowany za każdym razem, gdy ktoś go używa. Tworzenie gier o akronimach takich samych jak inna gra z pierwszej setki powinno podpadać pod nieuczciwą konkurencję ;)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Dellas »

Dziś doszło do mnie pudło GoTrian (myślę że taki skrót ujdzie :roll: ). Znajduje się tam podstawka gry plus dodatek `Beginning of Conquest` (są żetony statków a nie figurki - czego się spodziewałem).
Co ciekawe na BGG są zdefiniowane dodatki:
* Expand the Galaxy
* The Beginning of Conquest
* Wealth of the Ancients

z czego `Wealth of the Ancients` nie jest możliwy do kupienia, za to do kupienia są `Expand the Galaxy`, `Wormholes, `ARVORI` i `SSLYX` (te dwa ostatnie to dwie nowe rasy, a 3 ostatnie nie zdefiniowane na BGG).
Ten dodatek `Wealth of the Ancients` ma właśnie dodać rozróżnienie ras i duże kryształy coś oznaczające :P
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: arturpe »

Jak wrażenia z rozgrywek?

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Rocy7 »

Jak rozumiem wersja sklepowa, nawet z dodatkiem nie ma żadnych figurek?
Dellas pisze:z czego `Wealth of the Ancients` nie jest możliwy do kupienia, za to do kupienia są `Expand the Galaxy`, `Wormholes, `ARVORI` i `SSLYX` (te dwa ostatnie to dwie nowe rasy, a 3 ostatnie nie zdefiniowane na BGG).
Ten dodatek `Wealth of the Ancients` ma właśnie dodać rozróżnienie ras i duże kryształy coś oznaczające :P
tylko przez BGG?
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Tycjan »

Mój tekst na temat gry: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... nych-cz-1/
Piszę na razie o samej podstawce, a dodatek opisze później.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Mil3vs
Posty: 27
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:01

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Mil3vs »

Orientujecie się może czy w przyszłości plastikowe modele statków będą dostępne wraz z grą?

Na KS pojawił się update ze zdjęciami modeli:
https://www.kickstarter.com/projects/11 ... ts/1114925
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: arturpe »

Nadal mało Waszych wrażeń i niewiele też recenzji, poza powyższymi. Jakieś inne opinie? Bardzo jestem zainteresowany tą tematyką :D
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Dellas »

Mam grę już od ponad miesiąca. Zagrałem kilka razy z różnymi osobami. Wszystkim gra przypadła do gustu. Gra jest podobna do Carcassonne, w końcu układamy przestrzeń kosmiczną analogicznie jak zamki - z tym że płytki są trójkątne. Z drugiej strony gra jest moim zdaniem trudniejsza, wymaga nieco ogrania i opanowania zasad punktacji, które na pierwszy rzut oka są nieco skomplikowane. Wydaje mi się, że GoTrian ma zdecydowanie więcej negatywnej interakcji (co mi akurat bardzo odpowiada). To na co czekam to dodatek, który zróżnicuje rasy.

Niestety widzę jednak mały gwóźdź do trumny dla GoTrian. Świat obiegła informacja że powstaje SW Carcassonne:
https://twitter.com/BoardGameGeek/statu ... 24/photo/1

A to oznacza, że największy plus GoTrian, jakim był kosmiczny theme gry, właśnie został lekko spuszczony w kiblu przez konkurencję.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Galaxy of Trian

Post autor: orzeh »

W 100% zgadazam się - graliśmy na spotkaniu. Tak "z biegu" gra jest bardziej skomplikowana niż Carc, wymaga ogrania i nie jest to tytuł (przynajmniej dla mnie) w który można zagrać ot-tak (nastawienie że to Carc w kosmosie powoduje - "acha czyli dość łatwe zasady, wszystko widać i nie ma potrzeby za bardzo czytać instrukcji bo przecież Carc wszyscy znają"). Ogólnie jako niedośwadczony gracz napiszę: trudniejsze układanie kafelków z dość skomplikowanym systemem punktacji, ładnie wydany (kryształki są super) z pięknymi grafikami i całe szczęście instrukcja jest dość dobrze napisana.
Edit - Jeżeli miałbym do wyboru GoTrian lub Carcassonne w kosmosie chyba wybrałbym (sorry) Carcassonne
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Dellas »

GoTrian wreszcie będzie lądował do bakerów z KS'a.

https://www.kickstarter.com/projects/11 ... ts/1202479

To daje nadzieję, że po wysyłce zacznie się myślenie o nowych dodatkach zwłaszcza Wealth of the Ancients. który różnicuje rasy - teraz tylko dostępne w kampanii KSa.
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Christoforos »

Jakiś czas temu Michał napisał recenzję na BT
http://boardtime.pl/2015/03/galaxy-of-t ... enzja.html
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Wspieram.to »

Przedwczoraj zakupiłem na Pyrkonie wersję deluxe. Biorąc pod uwagę moje b. małe doświadczenie (Osadnicy:NI, Teomachia czy Piwne Imperium) bałem się, że trochę może być za trudna, a z Carcassonne miałem kontakt tylko raz. Instrukcja jednak jest przyjazna i czytelna, za pierwszym razem zapewne popełniłem kilka błędów, ale po 2-3 partiach "wszystko powinno być jasne". Wersja deluxe zawiera już dodatek dodający m,in statki i więcej interakcji miedzy graczami, jednak to odstawię sobie jak już ogram podstawkę.

Jako giga fan "kosmosu" gra trafiła do mnie od razu. Wykonanie jest przepiękne i klimatyczne, chce się budować i odkrywać, a fakt, ze kafelki są dwustronne powoduje, że do odkrycia jest jeszcze więcej - miałem naprawdę fajny "fun" w budowaniu i zasiedlaniu nowych układów planetarnych czy tworzeniu mgławic. Zaskoczeniem była również fajna negatywna interakcja czy też bitwa o olbrzymi układ planetarny; np. jak widziałem, że przeciwnik jest blisko zamknięcia mgławicy specjalnie dokładałem mu kafelek, który mu ten plan w określonym czasie niwelował; raz stoczyliśmy bitwę o układ planetarny do tego stopnia, że zawierał on chyba z 9 planet na których mieliśmy po 4 emisariuszy, na szczęście skończyło się remisem i nikt układu nie zasiedlił, inaczej drugi gracz byłby już przegrany ;). Takich przykładów jest znacznie więcej, a fakt, że każda gra będzie inna sprawia, że chcę się grać, grać i jeszcze raz grać.

Z tego co wiem są jeszcze dodatki typu nowe rasy, czy tunele czasoprzestrzenne, a w planach jeszcze więcej :)!. Szkoda, że o grze nie dowiedziałem się wcześniej bo na KS na pewno bym wspierał. Szkoda, też, że w Polsce nie było kampanii bo gra jest warta rozgłosu i jestem pewien, że znalazła by wielu odbiorców. Ja jestem zachwycony, autor gry na Pyrkonie zachęcał mnie do zakupu dodatków, ale stwierdziłem, że najpierw rozegram się - błąd mogłem brać wszystko co dawali, a tak trzeba będzie szukać po sklepach.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Dellas »

błąd mogłem brać wszystko co dawali, a tak trzeba będzie szukać po sklepach.
Dodatki można kupić tutaj

Brakuje tylko jednego, którego właśnie kupiłem na Pyrkonie Wealth of Ancient, ale pewnie niedługo także pojawi się w sprzedaży.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Wspieram.to »

Dellas pisze:
błąd mogłem brać wszystko co dawali, a tak trzeba będzie szukać po sklepach.
Dodatki można kupić tutaj

Brakuje tylko jednego, którego właśnie kupiłem na Pyrkonie Wealth of Ancient, ale pewnie niedługo także pojawi się w sprzedaży.
Dzięki za info. Właśnie Wealth of Anciet też żałuję, bo słabo z dostępnością
ODPOWIEDZ