[Gdańsk] Gry planszowe w Szafie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Duch
Posty: 209
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Duch »

Charon pisze:
A na koniec Torres (który to kolega wziął Torresa?)
Kolega Duch ;)
Przyznaje sie, to ja.

Az tak duzo osob chyba na Mazury nie wyjezdza. Momentami w Szafie bylo przeciez ponad 20 osob. Mnie nie bedzie, ale i tak ciezko mi bylo znalezc chetnych na moje gry (wczoraj pierwszy raz sie udalo).
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamil »

Działo się, działo... Poza sporą dawką jedzenia i wypitku, jaki zafundowałem sobie w ten wieczór :) miałem okazję ponownie wygrać w Reef Encounter oraz pośmiać się w Kragmortha, którą to grę uważam za naprawdę świetny, lekki tytuł. Wraz z wybiciem godziny pierwszej udałem się domu, niestety przegapiając Wings of War. W międzyczasie godzinka bilardu z Parakiem , który nie dopił piwa- ale dał sobie radę :D
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Post autor: Odi »

No tak coś czułem, że będze lipa tym razem....:/

O 17.30 w szafie powitały nas.... zamkniete drzwi!
Nie było żadnej infromacji, typu "zaraz wracam" etc. Poczekaliśmy chwilę, korzystając z wystawionych przed lokal krzeseł (co wskazywało, że jednak lada chwila ktoś otworzy pub...). Do g.18 zebrało się 6 osób, które - lekko zawiedzione - poszły do Puerto w Madisonie

Grano w High Society, Torresa, Osadników i Dooma

Ja osobiście grałem w Dooma i mimo początkowego sceptycyzmu (generalnie to, co jest robione na podstawie gier - i to jeszcze TAKICH - zwykle oscyluje na głębokości dna i metra mułu...) okazało się, że gra jest BARDZO fajna. Kooperacja, walka, trochę kombinowania, trochę rzucania kostkami - z chęcia kiedyś zagram pełną rozgrywkę

I tyle było grania :/

Tak na przyszłość: trzeba chyba jednak znaleźć inny lokal - no bo sorry, ale przyjechać z gdyni i pocałowac klamkę, to wcale nie jest fajne :/
Awatar użytkownika
Drewniacki
Posty: 11
Rejestracja: 16 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: napieraj.pl

Post autor: Drewniacki »

Cześć! Część z Was mnie zna - mówią na mnie Drewniak. Na spotkaniach pojawiam się od niedawna i zawsze z taką śliczną, piegowatą Ewą. Pozdrawiam Was wszystkich.

Chciałem poruszyć pewną sprawę, która chyba nie tylko mnie męczy. Najsampierw kilka cytatów:
Nataniel pisze:Podsumowujac - mam ochote na szukanie nowego lokalu.
Markus pisze: przychylam się do zmiany lokalu
Charon pisze:byly golosy abyzmienić lokal
Odi pisze:trzeba chyba jednak znaleźć inny lokal
Otóż o sprawę lokalu chodzi. Mi się w Szafie BARDZO nie podoba. Sama szafa jest klimatyczna, ale i tak tam nie gramy bo za ciemno. Muzyka napierdala - nie da się słuchać zasad. Ostatnio zupełnie nie mogłem tam wytrzymać.

Chciałem zaproponować małą zmianę - na próbę. Może zaskoczy. A jak nie to zawsze można wrócić do Cafe Szafa.

Klub nazywa się Scruffy O'Brien (dawny Scruffy Murphy's). Mieści się w Gdańsku Wrzeszczu na rogu ulic Jaśkowa Dolina i Grunwaldzka. Z PKP Wrzeszcz jest tam jakieś 5 minut drogi piechotą.
Obrazek
mapa pochodzi z portalu trojmiasto.pl

I właściwie lokalizacja (czyt. nie jest w Gdańsku Gł., ale za to blisko Rebela :-)) jest chyba jego jedyna wadą. Lokal ma dwa poziomy. Górę można bez problemu zarezerwować (rozmawiałem z właścicielem). Jest tam cicho (muzykę słychać, ale nie przeszkadza - zwłaszcza u góry). U góry jest kilka stołów (chyba 4). Nikt nam nie przeszkadza (to ważne! ostatnio jak wyjmowałem grę jakaś babka spojrzała z politowaniem i skomentowała "dzieciaki"; tak się zdenerwowałem, że gdyby nie była kobietą to bym jej strzelił z piąchy, a tak kisząc złość w sobie przegrałem z kretesem). Właściciel lokalu był chętny do współpracy, gdy się dowiedział, że przychodzi około 10 do 30 osób (nie przesadziłem? ;-)). Klub ten jest miejscem częstego oglądania meczy, ale telewizory są tylko na dole więc przeszkadzać nam będą co najwyżej krzyki. No i we wtorki chyba nie ma zbyt często ważnych meczy.

Co o tym sądzicie? Jeżeli jesteście za, to mam telefon do lokalu - mogę rezerwować.
unicorn
Posty: 59
Rejestracja: 28 sie 2006, 14:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: unicorn »

Mi Szafa też nie odpowiada.

Jestem za tym aby sprawdzić inny lokal - może być ten we Wrzeszczu - aczkolwiek dla mnie Starówka jest lepszą lokalizacją - mam bliżej :)

Sporo osób jest teraz na wywczasie na Mazurach, więc na większą ilość głosów (za lub przeciw) będziemy pewnie musieli poczekać do początku przyszłego tygodnia.
Awatar użytkownika
Drewniacki
Posty: 11
Rejestracja: 16 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: napieraj.pl

Post autor: Drewniacki »

No OKa. Jak byście przez weekend coś zadecydowali i chcieli zarezerwować, to numer do lokalu podaję: 58 341 67 08
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Proponuje w takim razie spotkanie w ten wtorek w Murphy's. Mi bardzo pasuje lokalizacja.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamil »

Lokal ten jakoś zawsze mi się dziwnie kojarzył- choć może to uprzedzenie. Jeżeli miałbym wybierać, po stokroć wolałbym Puerto Sjesta.
Awatar użytkownika
Drewniacki
Posty: 11
Rejestracja: 16 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: napieraj.pl

Post autor: Drewniacki »

Rezerwować? Mogę to zrobić, ale niech ktoś władny napisze, że jest taka decyzja. Nataniel jest tu szefem? Bo nie wiem...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Ja dopiero jutro bede wiedzial, czy w ogole we wtorek moge przyjsc. Mysle jednak, ze warto sprobowac.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
cubuz
Posty: 60
Rejestracja: 04 lut 2006, 09:23
Lokalizacja: Sopot

Post autor: cubuz »

wyglada ciekawie, a jak tam jest z oswietleniem, bo jak kiedys bylem (na parterze), to nawet w dzien wydawalo sie ciemnawo?
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

Tylko powrót dwoma nocnymi się nie uśmiecha ;)
Awatar użytkownika
JackthePilot
Posty: 40
Rejestracja: 28 gru 2005, 12:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: JackthePilot »

O, może się pojawię. Ostatnio troszkę spasowałem, i to zapewne troszkę za sprawą słabo mi odpowiadających waruków w szafie.
Mi lokalizacja "nowego" lokalu odpowiada o wiele bardziej, bo mam z pracy 5 min, tylko kończe za szybko :wink:
Wiem, że zainteresowania są różne, ale ja tam nie byłem, i jestem ciekaw czy można tam zamówić coś oprócz alkoholu?
To co się dzieje, naprawdę nie istnieje,
więc nie warto martwić się,
tylko czas na akcje!!!
Awatar użytkownika
cubuz
Posty: 60
Rejestracja: 04 lut 2006, 09:23
Lokalizacja: Sopot

Post autor: cubuz »

to co jak gdzie jutro?

jesli nie scruffymurphy to moze w puerto w madisonie?
na 17-ta?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Spotkajmy sie o 17 w Murphy's i najwyzej pojdziemy w inne miejsce jak bedzie kiepsko.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Drewniacki
Posty: 11
Rejestracja: 16 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: napieraj.pl

Post autor: Drewniacki »

Zarezerwowałem "górę" w Murphym. Faktycznie jest tam trochę ciemno, ale chyba damy radę. Stołów 4 w tym jeden podwójny. Niestety dopiero na 18 rezerwacja, ale jak będziecie wcześniej to pewnie też już będzie wolne. Kolesia tak bawiło to, że ktoś w jego klubie będzie grał w gry, że na hasło "planszówki" pewnikiem wejdziecie.

W ten wtorek spotykamy się:

Scruffy O'Brien (dawny Scruffy Murphy's)
róg Jaśkowej Doliny i Grunwaldzkiej (niedaleko CH Manhattan)
godz. 17
Obrazek

Ja się spóźnię, bo o 16.30 mam egzamin na prawko, więc pewnie dopiero koło 18 będę. Mam do Was wielką prośbę o jakąś grę kolejową. Chodzi o sam klimat kolei, ale ostatecznie może być też Wysokie Napięcie. Najchętniej pograłbym w Tycoona, ale nie wiem czy ktoś ma to cudo. Ze swojej strony wezmę San Marco oraz Neuroshimę Hex.

Marcin,
Nocne są skomunikowane w Gdańsku Gł. (przyst. Dworzec Główny PKP), więc wsiądziesz w -> N5 i w Gdańsku się bezpośrednio przesiądziesz - nawet nie poczujesz różnicy :-)

JackthePilot,
Ja tam byłem ostatnio i zamówiłem Colę bez problemu (3zł). Czy jest herbata - nie wiem, ale wydaje mi się, że faktycznie może nie być.

Do jutra!
Awatar użytkownika
cubuz
Posty: 60
Rejestracja: 04 lut 2006, 09:23
Lokalizacja: Sopot

Post autor: cubuz »

herbatka jest na 100% bo zamawialismy i z tego co pamietam, to jest pare rodzajow.

z kolejowych gier to moge zaproponowac jedynie t2r: europe, jesli to by Ci odpowiadalo.
Fortep: bedziesz jutro? jest szansa na ToI? ;-)
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamil »

17, Murphy's - przyjęte ;)

P.S. W kwestii 'bawienia'- właśnie dlatego zawsze ceniłem sobie ludzi w Puerto, że różne przejawy aktywności nigdy nikogo nie 'bawiły'- nawet malowanie kubków, lepienie itp., były czymś fajnym, a nie 'dziwactwem'. No ale nie marudzę ;)
Awatar użytkownika
Drewniacki
Posty: 11
Rejestracja: 16 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: napieraj.pl

Post autor: Drewniacki »

cubuz,
T2R to chyba klasyka (?), więc jestem zdecydowanie za! Jeżeli przyniesiesz będzie cudownie. Jeżeli będziesz chciał ze mną zagrać - tym bardziej.

Kamil,
Bardzo dobrze to ująłeś - życie kulturalne jest w Gdańsku niestety b. ubogie. Puerto w tej chwili nie ma dla siebie żadnej trójmiejskiej alternatywy (przynajmniej ze znanych mi). W takich chwilach żałuję, że nie mieszkam w Krakowie...
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

Czy ja mówiłem, że gadałem z kelnerkami z puerto? Jest duża szansa, że puerto będzie ponownie otwarte w niedalekiej przyszłości.

Drewniak
Wiem, tylko my jedziemy w drugą stronę, a że N5 czasem się spóźnia, to później trzeba w olwie biec na N1 ;)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Ktos zobowiazal sie oddac do REBELa Mission Red Planet wraz z moim plecakiem - kto to byl i dlaczego MRP jeszcze w REBELu nie ma?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Drewniacki
Posty: 11
Rejestracja: 16 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: napieraj.pl

Post autor: Drewniacki »

Byłem to ja. Nie ma jeszcze bo powiedziałeś "jutro najdalej pojutrze" a ja na to "w takim razie OK". Dzisiaj przyniosę (około 14) i grę i plecak.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Ok, to spox :) Troche mam parcie, bo w plecaku wazne dla mnie rzeczy :D
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Charon »

Niestety wszystko wskazuje na to że będzie znowu zmiana lokalu :(

Scruffy O'Brien zawiódł nasze oczekiwana. Mimo tego, że właściciele nie próbowali się nas z tamtąd pozbyć jak to miało miejsce w szafie (lekceważenie rezerwacji, uporczywa wręcz złośliwie głośna muzyka, czy udawanie że ich nie ma :/) to okazało się że w Scruffy'm jest lekko przyciężkawa atmosfera - bardzo słabe oświetlenie oraz było strasznie duszno i gorąco co sprawiło, że prawie wszyscy wykruszyli się przed 22! Po prostu nie mieli siły i samozaparcia. Zamiast o grze myśleli jak się z tamtąd wydostać na świeże powietrze by zaczerpnąć oddechu! W takiej duchocie się po prostu nie da skupić! Poza tym siedzenia były lekko nie wygodne jak dla mnie.

Poza tym już na spotkaniu podniesione zostały głosy o zmianie lokalu. Tak więc...

PLANSZOWKOWIECZE TRÓJMIASTA ŁĄCZCIE SIE! MUSIMY ZNALEŹĆ NOWY LOKAL NA SPOTKANIA NASZEJ GRUPY ABY ZRZUCIĆ TYRANIE IMPERIALISTYCZNEGO ZACHO... eee znaczy pograć w miłej i spokojnej atmosferze ;)

Tak więc kończę ten przydługawy post socjalistycznym pozdrowieniem ;)
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Charon »

Żeby nie być goło słownym sam dzisiaj się rozejrzałem troszkę.

Mam propozycje - przybytek jest w Sopocie co z pewnością zasmuci Gdańskich graczy ale z pewnością ucieszy Gdyńskich ;) (ale czy tak nie byłoby sprawiedliwiej?)

No więc nazywa się to to "Piano bar" na ul. Podjazd - jest to malutki kameralny pubik, na uboczu, z pianiem na którym oczwiście wedle prośby może zagrać muzyk, z miłym nie naprzykrzającym się wystrojem. Jest on raczej mało uczęszczany (przynajmniej z moich obserwacji) co stanowi jak dla mnie zaletę bo daje szansę, że nie będą nam robić przykrości jak to miało miejsce w szafie a nawet przyjmą nas z otwartymi ramionami. Druga zaleta to świetne oświetlenie, jak dla mnie same 100 watówki! Jedyną wadą jaką dostrzegłem przy pobieżnych oględzinach to dość małe stoliki bo ledwie metr na metr co automatycznie dyskwalifikuje większe i obszerniejsze gry. No i miejsca jest na maks 20 parę osób. Nie wypytywałem kolesia na razie o szczegóły ale przedstawiłem pobieżnie sprawę i spytałem czy byłby zainteresowany współpracą. No więc byłby i polecił się :) co więcej wydawał się mniej więcej orientować o co chodzi bo pytał czy to będą gry RPG :)

Można nad tym pomyśleć. Tak w ogóle to myślę że Sopot jako miasto pubów i pubików jest najlepszym miejscem na poszukiwania ale to tylko opinia mieszkańca ;)

Jak macie lepsze propozycje to chętnie się zgodzę, wiem tylko, że do szafy nie wracamy bo nas tam nie chcą a Scruffy O'Brien jest... męczący. Pamiętam też że Kamil proponował jakiś lokal ale nie pamiętam jego nazwy.
ODPOWIEDZ