Stoły do gier planszowych - producent

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: sqb1978 »

Hehe, normalne w sensie rynkowe :P
Jeśli spojrzeć na ceny mebli z litego drewna to momentalnie kopara opada na ziemię. Od 3-4 tys. w górę za pojedynczy element zestawu do salonu. Zwykłe stoły do jadalni nawet nierozkładane od 5 tys.
Drewno jest w cenie, ale może to i dobrze dla lasów.
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 240
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 35 times
Been thanked: 92 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: Ezekiel »

Z tą ceną za stół z litego drewna to aż tak bym nie przesadzał, ja kupiłem w zeszłym roku w dobrym niesieciowym salonie jako ozdobno użytkowy, z dostawkami w celach m.in. planszówkowych i zapłaciłem ok 2500 zł. Sporo wtedy si3 naszukałem i nachodziłem, z obserwacji naprawdę solidny z litego drewna można kupić w przedziale 2-3 tysiące, droższe to albo designerskie albo z egzotycznych drzew albo specyficznie wykańczane/na zamówienie. Ale takie za 10 tys. w górę tez są :mrgreen:
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: Figas »

Tak piszecie o tych cenach litego drewna a ja właśnie kupiłem 3,5 wielkie dęby, juz pocięte za 3 tyś. Od rolnika sąsiada. Także drewno nie musi być drogie. Oczywiście dechy czekają i schna w oczekiwaniu na podłogę. Zabawa w stoly to nie dla mnie.
Wg mnie najlepszym wyjściem jest zakup taniego drewna, tak jak ja zrobiłem, następnie znalezienie stolarza i cenę dzielimy na pol.
Wygladowo to te stoły nie powalaja
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: herman »

Ciekawa inicjatywa, ale cena nie jest na rodzimy rynek. W Wielkiej Brytanii na pewno znajdą się nabywcy.
Jak już tu było nadmienione, w Polsce spokojnie da się taki mebel wykonać w niższej cenie. Czy kogoś będzie obchodziło, że to produkt zagraniczny? Wątpię.

Niemniej stół wygląda bardzo fajnie. Życzę powodzenia w biznesie.
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: _Berenice_ »

Akurat jestem na bieżąco w tematach stolarskich, więc popytałam się o dokładniejsze wyliczenia :)

Stół podobny do tego ze zdjęcia :

Sosna- 3400 zł
Dąb - 4500 zł

Coś takiego http://www.pinterest.com/pin/327918416590617960/

4800 zł

Oczywiście wszystko tak pi razy drzwi, ponieważ nie dawalam żadnych wymiarów, a jedynie pokazywałam zdjęcia.

Kusi mnie taki stoliczek, ale niestety rozsądek podpowiada, ze lepiej byłoby najpierw poszukać większego mieszkania :twisted:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: lacki2000 »

_Berenice_ pisze:Akurat jestem na bieżąco w tematach stolarskich, więc popytałam się o dokładniejsze wyliczenia :)

Stół podobny do tego ze zdjęcia :

Sosna- 3400 zł
Dąb - 4500 zł

Coś takiego http://www.pinterest.com/pin/327918416590617960/

4800 zł

Oczywiście wszystko tak pi razy drzwi, ponieważ nie dawalam żadnych wymiarów, a jedynie pokazywałam zdjęcia.

Kusi mnie taki stoliczek, ale niestety rozsądek podpowiada, ze lepiej byłoby najpierw poszukać większego mieszkania :twisted:
mieszkanie drożej wyjdzie. Za tyle to kupisz około metra kwadratowego :P
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: _Berenice_ »

lacki2000 pisze:
_Berenice_ pisze:Akurat jestem na bieżąco w tematach stolarskich, więc popytałam się o dokładniejsze wyliczenia :)

Stół podobny do tego ze zdjęcia :

Sosna- 3400 zł
Dąb - 4500 zł

Coś takiego http://www.pinterest.com/pin/327918416590617960/

4800 zł

Oczywiście wszystko tak pi razy drzwi, ponieważ nie dawalam żadnych wymiarów, a jedynie pokazywałam zdjęcia.

Kusi mnie taki stoliczek, ale niestety rozsądek podpowiada, ze lepiej byłoby najpierw poszukać większego mieszkania :twisted:
mieszkanie drożej wyjdzie. Za tyle to kupisz około metra kwadratowego :P
Szczególnie w Warszawie, gdzie można znaleźć suterenę bez własnego wychodka w zawrotnie niskiej cenie 300 tyś :P "Pani, bo to w centrum" :P

Ale wracając do tematu stołu, właśnie niedawno odkryłam, że brak odpowiedniej powierzchni do grania to największy problem. Po ostatniej partii Eclipsa w 6 osób na dywanie, na gustownym prześcieradle, do tej pory bolą mnie kolana. Niestety syf jaki posiadam z ikei, który nieustanie się chwieje i nic się na na nim nie mieści, udowodnił, że tanio nie oznacza dobrze :wink:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: gocho »

Pytanie podstawowe odnośnie takiego stołu, powinno być takie, czy jeśli coś nam się rozleję na górnym blacie (tych deskach), to czy przemaka nam do wnętrza?

Bo jeśli tak to po co nam te wyjmowane deseczki ;) nie spełniałby należycie funkcji jadalniowo-growych.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: walkingdead »

W Polsce jest bardzo rozwojowy rynek mebli designerskich, "customowych", które są wyjątkowe, oryginalne i doskonale sprawdzają się we wnętrzach, należących do ludzi,którzy nie obawiają się inwestować grubych tysi w wystrój mieszkań/ domów. :wink: Niestety, te ceny bywają zabójcze dla wielu z nas, ale nie zmienia to faktu, że 5000 zł za stół nie jest kwotą szokującą dla tej grupy. W jednym z online sklepów z meblami ( a nadal nie jest to jeszcze ta półka luksusowa)często pojawiają się stoły nawiązujące do stylu skandynawskiego za ponad 7000zł. Materiał? Jesion plus blat ze sklejki, a co do stabilności mam zastrzeżenia. Nie dziwi więc, że ktoś dostrzegł potencjał w solidnych stołach "personalizowanych" pod grupę graczy. To, że ja nie kupię salaterki za 500zł nie oznacza, że nie sprzeda się ona na pniu.
Polecam "westwing", który ma unikalne kampanie, ceny szaleńcze, a rzeczy sprzedają się niemal od ręki. Da się :wink:

Co do stołu z wątku, pewnie mam za bujną wyobraźnię, ale chyba miałabym obawy, że te wąskie deseczki stanowiące blat nad rozłożoną grą są niestabilne i niewłaściwy nacisk na blat spowoduje,że cały obiad wyląduje na rozłożonej pod nim grze.

EDIT:
pisałam kiedy pojawił się post wyrażający podobne obawy
Awatar użytkownika
Geeknson
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2014, 00:36
Lokalizacja: Evesham UK
Kontakt:

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: Geeknson »

gocho pisze:Pytanie podstawowe odnośnie takiego stołu, powinno być takie, czy jeśli coś nam się rozleję na górnym blacie (tych deskach), to czy przemaka nam do wnętrza?

Bo jeśli tak to po co nam te wyjmowane deseczki ;) nie spełniałby należycie funkcji jadalniowo-growych.


Deski blatu mają frezy co można zauważyc na wideo animacji. Działa to podobnie do paneli podlogowych co zatrzymuje przeciekanie na jakiś czas, który pozwoli nam na wysuszenie plamy. Dodatkową opcją jest zamówienie całego blatu zastępującego deski. Jest on zdecydowanie cięższy i do odkrycia krypty potrzeba już dwojga ludzi.

Na przełomie grudnia/stycznia będziemy nagrywali wideo recenzję naszego stołu. Mam nadzieję, że ona odpowie na Większość dodatkowych pytań.
Geeknson - producent stołów do gier planszowych. RPG, Warhammer i karcianek.

Dołącz do nas na Facebooku: https://www.facebook.com/geeknson
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: Pan_K »

Geeknson pisze: Jest on zdecydowanie cięższy i do odkrycia krypty potrzeba już dwojga ludzi.
Krypty :?: ... :shock:
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: pinata »

Pan_K pisze:
Geeknson pisze: Jest on zdecydowanie cięższy i do odkrycia krypty potrzeba już dwojga ludzi.
Krypty?
Podzielam zdziwienie. Za taką cenę spodziewałem się przynajmniej mauzoleum (z eksponatem).
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: Trolliszcze »

Pan_K pisze:
Geeknson pisze: Jest on zdecydowanie cięższy i do odkrycia krypty potrzeba już dwojga ludzi.
Krypty :?: ... :shock:
Ja od razu pomyślałem, że można by tam trzymać zwłoki, ale nie obyłoby się chyba bez krojenia... Aż tyle miejsca tam nie ma.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: costi »

_Berenice_ pisze: Ale wracając do tematu stołu, właśnie niedawno odkryłam, że brak odpowiedniej powierzchni do grania to największy problem. Po ostatniej partii Eclipsa w 6 osób na dywanie, na gustownym prześcieradle, do tej pory bolą mnie kolana. Niestety syf jaki posiadam z ikei, który nieustanie się chwieje i nic się na na nim nie mieści, udowodnił, że tanio nie oznacza dobrze :wink:
No nie wiem, mój stół z Ikei za parę stówek trzyma się doskonale i nic się w nim nie chwieje. Eclipse na 6 osób nie testowałem, ale raczej da radę.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Geeknson
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2014, 00:36
Lokalizacja: Evesham UK
Kontakt:

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: Geeknson »

Czas odświeżyć wątek.
Jak obiecałem wcześniej będę informował na bieżąco o zmianach i ogólnie co się dzieje. W zeszłym tygodniu mieliśmy sesję zdjęciową naszego stołu i oto kilka zdjęć do wglądu dla was.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chciałem także zaznaczyć, że będzie możliwość zobaczenia a może nawet i pogrania za naszym stołem w końcowych dniach stycznia w Toruniu, gdzie odbędzie się premierowa prezentacja i demo naszego stołu Denis. Wszystko to odbędzie się w sklepie z grami Grajfer.pl.

Niestety nie znam jeszcze dokładnej daty ale niebawem ją podam.

Marcin
Geeknson - producent stołów do gier planszowych. RPG, Warhammer i karcianek.

Dołącz do nas na Facebooku: https://www.facebook.com/geeknson
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: dicer »

Przydałyby się jeszcze wgłębienia na szklanki jak w stołach do Black Jacka w kasynach. 8)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: vojtas »

Geeknson pisze:Deski blatu mają frezy co można zauważyc na wideo animacji. Działa to podobnie do paneli podlogowych co zatrzymuje przeciekanie na jakiś czas, który pozwoli nam na wysuszenie plamy.
Klepsydra w zestawie gratis? :lol:

Bardzo przepraszam - mogłem się powstrzymać, ale nie chciałem. :P
Geeknson pisze:Na przełomie grudnia/stycznia będziemy nagrywali wideo recenzję naszego stołu. Mam nadzieję, że ona odpowie na Większość dodatkowych pytań.
Wookie czy Game Troll? ;)
Pan_K pisze:
Geeknson pisze: Jest on zdecydowanie cięższy i do odkrycia krypty potrzeba już dwojga ludzi.
Krypty :?: ... :shock:
LOL! Należy tylko uważać na strzygę!
ODPOWIEDZ