[Warszawa] OKO

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Proponuje wszelkie listy edytowac w jednym poscie, dopisujac kolejnych chetnych. Inaczej mamy co chwile kolejna jej wersje...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Ostry
Posty: 64
Rejestracja: 04 paź 2006, 18:02
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times

Post autor: Ostry »

Trutu pisze:Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Gapa ze mnie!

1 Trutu
2 Paulus
3 Forever
4 dasilvę
5 draco

A Obcy i tak Was zeżrą :twisted:
Trutu możesz i mnie dopisać. W tym tygodniu nie damy się tak łatwo zjeść Obcym :twisted:
Gramy na tej samej planszy co ostatnio?
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

Don Simon pisze:Proponuje wszelkie listy edytowac w jednym poscie, dopisujac kolejnych chetnych. Inaczej mamy co chwile kolejna jej wersje...
No i co z tego? To chyba dobrze. Kto czyta poprzednie posty? Liczą się tylko aktualne wersje, temat żyje, wszyscy widzą, że coś dzieje się wokół gry. I dlatego się dopisują.

1 Trutu
2 Paulus
3 Forever
4 dasilvę
5 draco
6 Ostry

Jak będzie nas dużo (do 8-miu graczy) to trzeba będzie planszę inną zrobić. Ale zasada wciąż ta sama: najpierw ciężka broń, masakra i do przodu/zajęcie najlepszych pozycji a potem masakra z tego co komu pozostało i pomszczenie straży tylnych.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2007, 00:18 przez Trutu, łącznie zmieniany 3 razy.
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Oj, oj - wykrywam kolejną edycję dyskusji na temat tworzenia list do różnych gier. =)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Post autor: stalker »

draco pisze:Będę miał ze sobą Żyłę Złota do ostatnich alfa-testów
Kiedy Ty to testujesz, kiedy ostatnio chyba nigdy w to nikt nie gra? :wink:

btw: będę się zabierał za umowę z Mariaszem na Warsaw Open. Jak ktoś ma jakieś uwagi, to ostatni moment...
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

Lim-Dul pisze:Oj, oj - wykrywam kolejną edycję dyskusji na temat tworzenia list do różnych gier. =)
Jezu, Lim-Dul nawet nie próbuj takich rzeczy pisać... szkoda wywoływać nawet dyskusję na ten temat.
stalker pisze:btw: będę się zabierał za umowę z Mariaszem na Warsaw Open. Jak ktoś ma jakieś uwagi, to ostatni moment...
A są jakieś wstępne ustalenia?
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Już się nawiązała dyskusja między Don Simonem i Tobą. ;-)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

Che che :D Bardziej potraktowałem uwagę Don Simona jako protest estetyczny (długie listy wyglądają nudno i dłuuugo się przewijają na ekranie) niż jako protest przeciwko listom. Lim - Dul będziesz w piątek? Może mała masakra w Space Hulka? Ilość amunicji ograniczona tylko do momentu śmierci Marina (martwy już nie strzela:)
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Co tydzień powtarzam sobie, że będę, ale nie wiem... Postaram się być. Sam mam kilka gier do przetestowania...

Czy Space Hulk to coś w stylu Starquesta? =)

BTW - zupełnie przypadkiem skompletowałem idealną talię do Pokemonów - ktoś w to gra? (Tak, wiem, że to karcianka kolekcjonerska, ale chciałbym przetestować :-P)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

Kurcze, nie wiem co to Starquest... My budujemy korytarze bazy/statku kosmicznego/czegokolwiek w Kosmosie, ładujemy tam drużyny marines (takie figurki z gunami) i osaczamy ich obcymi. Nieważne czy zginiesz szybko czy wolno i tak zginiesz, co najwyżej chwała będzie większa.

Gra podstawowa wygląda tak:
http://www.boardgamegeek.com/game/2163
A ja i tak uprościłem przepisy i wzmocniłem siłę broni Marines, żeby było bardziej masakrastycznie. Wszędzie teraz latają kawałki Obcych i szczątki Marines, więc jest fajnie.
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Star Quest/Space Crusade to to:

http://www.boardgamegeek.com/game/1568

Tak sobie rzuciłem, bo przypomniały mi się reklamy w niemieckiej telewizji jak byłem mały. =)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Lim-Dul pisze:Tak sobie rzuciłem, bo przypomniały mi się reklamy w niemieckiej telewizji jak byłem mały. =)
Reklamy Hero Quest i Space Crusade rządziły.
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Polaros »

Pancho pisze:
Lim-Dul pisze:Tak sobie rzuciłem, bo przypomniały mi się reklamy w niemieckiej telewizji jak byłem mały. =)
Reklamy Hero Quest i Space Crusade rządziły.
http://pl.youtube.com/watch?v=19uUZE13gDM Hero Quest

Czy coś jeszcze większego pojawi sie poza Space Hulkiem ?
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

Hm, mamy raczej ograniczoną ilość stołów...
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

Też pewnie jednak przyczłapię w ten piątek.

No właśnie, a propos stołów.. Jest szansa na zwiększenie przydziału, bo brakuje tego dobra, a jak po wakacjach więcej ludzi zacznie przychodzić, to trzeba będzie rezerwacje robić i będzie jak na wiejskich potańcówkach - część osób będzie podpierała ściany...
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

Valmont pisze:No właśnie, a propos stołów.. Jest szansa na zwiększenie przydziału, bo brakuje tego dobra, a jak po wakacjach więcej ludzi zacznie przychodzić, to trzeba będzie rezerwacje robić i będzie jak na wiejskich potańcówkach - część osób będzie podpierała ściany...
Myślę, że coś się da w temacie zrobić.
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Polaros »

A może zrzucimy się na nowe oświetlenie do tej sali moge popytac ile kosztowało by pare lamp po hurtowniach a montaż zostawilibyśmy w gestii obsługi OKA? Co wy na to?
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

Finanse to rzecz wrażliwa. Część się zrzuci, a reszta nie, za to grać chcą wszyscy. Zawsze stałem na stanowisku mikroskopijnych składek miesięcznych, ale w tej chwili to nie przejdzie. Ale popytać w hurtowniach/sklepach zawsze można, poza tym są w OKU takie indywidualne lampki... pewnie coś w tym temacie można zrobić. Polaros, rozejrzyj się w cenach lamp, jesteś inicjatorem pomysłu.
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

Pomysl dobry (do dzis pamietam jak mialem przez oswietlenie problemy z rozroznianiem czarnych i niebieskich przywodcow w EiT), ale trzeba sie zastanowic nad jedna sprawa. Trzeba by mianowicie przemyslec, co stanie sie z lampami w sytuacji, gdyby (nie daj Boze) nastapilo jakies spiecie z OKO; trzeba dobrze obgadac z dyrekcja kwestie ewentualnej wlasnosci lamp.
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Polaros »

Podzwoniłem popytałem
Oprawa fajna 36 W z dobrym odbłyśnikiem i elektronicznym statecznikiem ( czyli elektrooszczędna) i świetlówkami to koszt 110 zł netto - sporo
4x18W taki kwadracik to cena z świetlówkami około 90 zł brutto jakiś badziew ale świeci.
To takie mocno wstępne rozeznanie podejżewam że jak temat dojrzeje to znajdzie się coś taniej.
Moja propozycja jest taka w 2 połowie września jak wrócę z wakacji wpadnę do Oka z 1 szt takiej oprawy 1x36W (postaram sie załatwić) zamontujemy prowizorycznie i zobaczymy jak to świeci i czy jest spora różnica.
Trzeba pamiętać o tym ze jeszcze 2-3 miesiące i o 17 bedzie witał nas mrok ;)
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

Ok. Trzeba znaleźć jakąś formułę. Tylko, że z "naszych" lamp będą korzystać także inni co mają zajęcia w budynku, co z kosztami eksploatacji, poza tym, takie ośrodki kultury mają swoje harmonogramy wydatków na żarówki, poza tym rutyna i niechęć innych... czarno to widzę... no ale powalczymy!
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Niedawno chlopaki w rebelu kupowali lampe 500W - taki prostokat walacy po oczach, bez zadnej podstawki i dali za to 20 zl...
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

To by się chyba udało... Przy okazji, aktualna lista do Space Hulka:

1 Trutu
2 Paulus
3 Forever
4 dasilva
5 draco
6 Ostry
Ostatnio zmieniony 22 sie 2007, 14:13 przez Trutu, łącznie zmieniany 1 raz.
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Trutu pisze:To by się chyba udało... Przy okazji, aktualna lista do Space Hulka:
4 dasilvę
Jaką dasilvę???? DASILWA
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Polaros pisze: Czy jest ktoś kto w 5 min wyjaśnił by mi zasady gry w Tichu?
Zasad nie wytłumaczę (sam nie znam :) , ale bardzo chętnie bym zagrał. Poznał bym też w końcu Blue Moon City. Sam biorę to co ostatnio (Salamanca, Kragmortha).

P.S. Proponuję w pierwszym poście napisać, że spotkania sa otwarte dla wszystkich, bo ostatnio prawie co tydzień ktoś się o to pyta.
ODPOWIEDZ