Gra rodzinna dla najżońszej

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gra rodzinna dla najżońszej

Post autor: ramar »

Rune pisze:
farmer pisze:Okej, zamówienie poszło (...)
Tzolkin - podobno szybko się "psuje" bez dodatku. Więc zamówiliśmy od razu z dodatkiem :>
No i jak Tzolkin sprawdził się w rozgrywkach z najżońszą? ;)
Możliwości są dwie:
1.Albo zakaz wstępuna nasze forum (chyba gra nie podpasowała),
2.Albo nie mają czasu oderwać się od koła i sterty drewna;)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Gra rodzinna dla najżońszej

Post autor: farmer »

Rune pisze:
farmer pisze:Okej, zamówienie poszło (...)
Tzolkin - podobno szybko się "psuje" bez dodatku. Więc zamówiliśmy od razu z dodatkiem :>
No i jak Tzolkin sprawdził się w rozgrywkach z najżońszą? ;)
Ach, sorry - nie mam nawyku zaglądać zbyt często do tego działu :).

A gra sprawiła się bardzo, bardzo dobrze.
Podeszła najżońszej, dzięki czemu nie jestem już narażony na ciągłe i cykliczne partie w Bora-Bora (ta gra jakoś wyjątkowo przypadła Jej do gustu i strasznie mnie nią męczyła).
A, że i mi Tzolkin bardzo odpowiada, częste partie w niego akurat bardzo mi odpowiadają :).

Gra jest dobra, daje możliwość pogłówkowania, przy czym nie jest za długa i zbyt ciężka/męcząca.
Co prawda wyniki powyżej 100 punktów (czy nawet, jak słyszałem, powyżej 150-ciu) to dla nas abstrakcja, jednak nie zmienia to faktu, że jak dotąd nadal mamy na nią ochotę i nie odczuwamy znużenia.

Obawiam się trochę, że kiesy w końcu wypracujemy te hiper efektywne strategie, radość z kręcenia kółkami może gdzieś zniknąć pod obciążeniem presji wyniku :P, jednak nadal jest to dla nas odległa pieśń przyszłości :).


Na odrębny komentarz zasługuje fakt, iż gra bardzo dobrze sprawuje się na dwóch graczy :).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
ODPOWIEDZ