Skup żywca od Fox Games

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: jax »

rastula pisze:straszliwe podniecenie w temacie wykazują tutaj "mięsożercy" - i znów się zastanawiam "dlaczemu" ?
Myślę że forumowiczów drażni bezdenna głupota i chcą ją tępić, bez względu na to kto tu jest 'wegetarianinem', 'mięsożercą' czy 'wegeterrorystą'.
Zupełnie normalne podejście.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: tomb »

Czyli jednak manifestacja i kontrmanifestacja! E, ja myślałem, że tu coś ciekawszego będzie. A to Polska właśnie.

Nie wiem, w czym problem. Bo ktoś drze japę, to trzeba go przekrzyczeć, bo nie wiadomo, co zrobi dalej? Co z wami? Ktoś nie je, to ja zjem dwa razy. Ktoś wylewa, to ja wypiję za trzech. Ktoś maszeruje, to akurat mam potrzebę w drugą stronę.
Jak ktoś mi do domu przyjdzie z jakimiś pretensjami to "w ryj dać mogę dać", a tak - nie widzę zagrożenia.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: rastula »

jax pisze:
rastula pisze:straszliwe podniecenie w temacie wykazują tutaj "mięsożercy" - i znów się zastanawiam "dlaczemu" ?
Myślę że forumowiczów drażni bezdenna głupota i chcą ją tępić, bez względu na to kto tu jest 'wegetarianinem', 'mięsożercą' czy 'wegeterrorystą'.
Zupełnie normalne podejście.

hmmmm - ale drażni pewną grupę, która jest aktywna - bo chyba forumowicze są różni - zresztą mniejsza o to - widać że są kwestie, w których po prostu nie dojrzeliśmy do poważnej dyskusji - tak, dotyczy to obu stron.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Maxxx76 »

Skończmy jałowe dyskusje i zajmijmy się zachwytami nad grą :-)
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: sillue »

a ja w ramach protestu i na pohybel wszelakim terrorystom i leniom facebookowym nie tylko kupię grę, ale nawet w nią zagram...
i kupię znajomym na mikołajki...
i jeszcze jeden egzemplarz na MH...
i staszkowi też podaruję... nawet folię zostawię... :lol:
Awatar użytkownika
oneiros
Posty: 76
Rejestracja: 04 mar 2007, 15:20
Lokalizacja: Tichau

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: oneiros »

Mała uwaga w ramach dyskusji nt. dyskusji:
o ile dobrze pamiętam (a pamięć mnie raczej w tym wypadku nie myli), to wyzywanie, zakrzykiwanie i moralne szantaże, o złej woli w interpretowaniu zarówno charakteru gry jak i komentarzy rozmówców nie wspominając, zaczęły się po bardzo konkretnej stronie, a była to strona zdawałoby się o złotym serduszku.

Tak że nie za bardzo na miejscu jest teraz zabawa w zrównywanie, a już tym bardziej wymaganie od kogoś, żeby się kulturalnie wytłumaczył i skrupulatnie udowodnił, czy aby na pewno nie jest wielbłądem. To tak nie działa.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: piton »

kwiatosz pisze:
tomb pisze:To jeszcze taka sprawa, o której pisał piton, czyli że to tylko gra i temat nie jest ważny.
Tego nie zauważyłem - takie podejście dyskryminuje ameritrashowców w taki sposób, że będę musiał do szefa pitona się odezwać, żeby go zwolnił i znienawidził.
szefu na urlopie więc do jutra mam spokój, wypłata podobno poszła to też nie pękam ;)
powód zwolnienia: hejtuje klimat w grach :D

- bo gra to dla mnie zabawka, a nie narzędzie propagandy i kształtowania światopoglądu.
klimat? temat? to każdy sobie chyba sam dorabia własne tło. Mistrzowie na fejsie to dorobili Panoramę Racławicką do prostej gry dla dzieci - ja nie dorabiam tła tylko gram.
Dla mnie euro to przesuwanie drewienek i kartoników. Gry traktuję jako rozrywkę intelektualną gdzie lubię pomyśleć, planować, policzyć. Spędzić fajnie czas. Czy nazywa się to Agricola, Arkwright, czy Brass to dla mnie to strategia, plan, liczenie, matematyka = fajna zabawa.
Czy uprawiam tam rolę, czy prowadzę tam fabrykę? - przesuwam drewienka po planszy i w zamian dostaję plastikowe lub kartonowe żetony. Nie jem zwierząt, nie zwalniam ludzi itp. To tylko karton i drewno. Jakbym miał wszystko brać dosłownie i poruszać się w świecie wybujałych domysłów, to bym to hobby dawno porzucił bo tam są same bezeceństwa.
To jak ludzie mają taką empatię i wysnuwają wnioski a'la coś z niczego, to każda gra powinna być zjechana z góry na dół, bo wszędzie jest pełno zła i negatywnych wzorców (znaczy można sobie dorobić co się chce).

mnie tylko rozwala fakt, ze ktoś siedzi przed kompem i pisze bzdury na foxgames zamiast wyjść protestować na prawdziwym targowisku zwierząt. Walka tam gdzie jej nie potrzeba. Dzieje się tak jakby co najmniej na pudełku "skupu żywca" był sponsoring McDonalda, fabryki pasztetu albo dopisek wspieramy ubój rytualny.

Gra o liczeniu i kupowaniu zwierzątek wróg publiczny numer 1

a jeszcze niech ludzie piszą do IPNu, że Kolejka to epatuje tęsknotą za komunizmem i czego oni chcą nauczyć dzieci? Historii? Nigdy! przecież chcą pokazać, ze życie w PRL było zabawne - takie tam przepychanki kolejkowe chichy-śmichy i chyłkiem wprowadzić komunizm. Bankowo.

edit: i jeszcze do tego "tematu w grach".
Jestem w 100% pewien, że jeśli gra byłaby faktycznie w temacie "niedopuszczalnym" i "amoralna" - temat byłby nieodłącznie związany z grą (hodowla aby zabić zostając w tonie dyskusji)- nikt z planszowej braci by jej nie kupił. Łącznie ze mną człowiekiem żyjącym bez growego klimatu.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2014, 15:12 przez piton, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: tomb »

sillue pisze:a ja w ramach protestu i na pohybel wszelakim terrorystom i leniom facebookowym nie tylko kupię grę, ale nawet w nią zagram...
Miłej gry. Ja wybieram do zakupu gry, które mi się podobają, a nie takie, co komuś się nie podobają. A Ty tak zawsze?
oneiros pisze:Tak że nie za bardzo na miejscu jest teraz zabawa w zrównywanie, a już tym bardziej wymaganie od kogoś, żeby się kulturalnie wytłumaczył i skrupulatnie udowodnił, czy aby na pewno nie jest wielbłądem. To tak nie działa.
No, pewnie, że nie. Nikt nie jest frajerem. Stara zasada - jak ktoś jest niekulturalny, to kultura nikogo nie obowiązuje.
I najlepsze - czy ktoś komuś się kazał tłumaczyć z tego, że zagra w Skup żywca? Panie dzieju, ale obrońców przyparto do muru.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: sqb1978 »

Hehe ludzie to tylko GRA. Nie ma się co spinać. Na fejsie po prostu padła ofiarą nagonki, bo takie grupy istnieją, działają i muszę mieć pożywkę.

Na miejscu wydawnictwa nic bym nie komentował tylko dał promocję 10% dla wszystkich mięsożerców na Skup Żywca i wrzucił linka na BGG do gry Colonialism :P

P.S.
gdyby się tak zastanowić to w Le Havre również mamy przemysłowy ubój a w Potworach w Tokio mamy kult apokalipsy i zniszczenia. Ah te planszówki!
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: sillue »

tomb pisze:
sillue pisze:a ja w ramach protestu i na pohybel wszelakim terrorystom i leniom facebookowym nie tylko kupię grę, ale nawet w nią zagram...
Miłej gry. Ja wybieram do zakupu gry, które mi się podobają, a nie takie, co komuś się nie podobają. A Ty tak zawsze?
tylko w konkretnie opisanym i ww. przypadku...


i dokładając... to nie można zrobić gry o realnych zjawiskach..?

nawet, jeżeli byłaby to gra o hodowli, uboju i sprzedaży na hamburgery, to co w tym złego?

nie chcesz, to nie kupuj, nie oglądaj, nie marnuj powietrza...
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: tomb »

sillue pisze:i dokładając... to nie można zrobić gry o realnych zjawiskach..?

nawet, jeżeli byłaby to gra o hodowli, uboju i sprzedaży na hamburgery, to co w tym złego?
Można. Ale jeśli można pisać, że się podoba, to i można, że się nie podoba.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Maxxx76 »

Z tym 10-procentowym rabatem, to dobre to :-D
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: janekb »

Może warto byłoby kupić kilka egzemplarzy? Jakiś czas temu nakazem sądowym została zatrzymana dystrybucja pewnej książki, może tak samo będzie z tą grą i cena na czarnym rynku będzie wysoka, będzie można dorobić się na tym fortuny.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4058
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 277 times
Been thanked: 161 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: lacki2000 »

a ja pacze na forum i sie zastanawiam co ten wątek taki aktywny :D
Ja muszę przyznać, że poniekąd rozumiem oburzenie fundacji Viva - oni ponoć zajmują się społeczną kontrolą sprzedaży zwierząt na targowiskach i są pod tym względem po prostu przeczuleni. Oni tak widzą świat i nie muszą analizować zawartości gry, wystarczy, że zobaczą tytuł i okładkę i już w nich wrze. Ten ich obrazek i komentarz jest niestety przesadnie naładowany negatywnymi emocjami wynikającymi z ich postawy (kto wie, może mają w tym konkretny interes - im bardziej krzyczą tym więcej grosza ktoś sypnie). Każdy ma takie słowa-klucze na które reaguje przesadnie pozytywnie lub przesadnie negatywnie co wynika z różnorakich czynników życiowych.

Ja na miejscu Fox Games bym zareagował komentarzem w stylu "Rozumiemy waszą agresywną postawę i wyjaśniamy, że gra nie jest o tych złych handlarzach żywcem lecz o tych dobrych. Świnia na okładce jest wku$%!ona bo rolnik oszukuje dociskając swym okrągłym szymanowiczowskim łokciem do jej tuszy, fałszując wagę i powodując niewielki dyskomfort psychiczny świni bo ona się cały sezon odchudzała. Jednakże, pomijając motyw łokcia, rolnik traktuje świnię humanitarnie. Krowa jest smutna bo ogólnie ma parcie na szkło i chciała być na pierwszym planie. Drób to w ogóle ma taki wolny wybieg, że nawet Komisja Europejska by się nie mogła przyczepić."
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: sqb1978 »

Dokładnie i bez żadnej dalszej dyskusji. Wdawanie się w rozmowę jest z góry skazane na niepowodzenie w myśl zasady "sprowadzą cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem".

Z drugiej strony nie ma to jak darmowy rozgłos. Artykuł na Onecie to kwestia czasu.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Maxxx76 »

Harry Potter diabła kumoter!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Yavi »

lacki2000 pisze:a ja pacze na forum i sie zastanawiam co ten wątek taki aktywny :D
Ja muszę przyznać, że poniekąd rozumiem oburzenie fundacji Viva - oni ponoć zajmują się społeczną kontrolą sprzedaży zwierząt na targowiskach i są pod tym względem po prostu przeczuleni. Oni tak widzą świat i nie muszą analizować zawartości gry, wystarczy, że zobaczą tytuł i okładkę i już w nich wrze. Ten ich obrazek i komentarz jest niestety przesadnie naładowany negatywnymi emocjami wynikającymi z ich postawy (kto wie, może mają w tym konkretny interes - im bardziej krzyczą tym więcej grosza ktoś sypnie). Każdy ma takie słowa-klucze na które reaguje przesadnie pozytywnie lub przesadnie negatywnie co wynika z różnorakich czynników życiowych.
Już wcześniej zajrzałem na fanpage fundacji - na ogół zawsze przyklaskuję ochronie zwierząt, nawet jeśli miałbym tylko coś polubić, to czemu nie - i rzuciło mi się w oczy dość agresywne podejście do sprawy, chociażby w postaci grafiki z koniem. Może jestem jakiś wypaczony, ale zawsze bardziej przemawiały do mnie rozsądne argumenty niż krzyk. Był to mój pierwszy kontakt z fundacją Viva i zdecydowanie mnie zniechęcił. O ile sam cel jest szczytny, to sposób informowania o nim - pomijając już nawet zarzuty wobec gry - nie przemawia do mnie.

Efekt akcji będzie pewnie podobny do głośnego niedawno medialnie bojkotu piwa Ciechan - wiele krzyku, wylewanie przez przeciwników kupowanie przez zwolenników i suma sumarum nic się nie zmieni. Planszówkowicze zainteresowani grą i tak ją kupią, przeciwnicy - o ile grają - zignorują. Nikt swojego zdania nie zmieni i nagle nie zacznie/przestanie gustować w mięsie. Zwierzęta będą dalej traktowane tak jak były, ale ważne, że wydawnictwu się dostało... Jak już pisałem pod jakimś wpisem na Facebooku - można było przecież spróbować porozumieć się z Foxgames, może zorganizować jakąś wspólną akcję, czy na przykład zbiórkę na rzecz zwierząt.

A może to spisek wydawnictwa, mający zwrócić uwagę na Skup żywca, który pewnie zostałby w cieniu Ataku Zombie, gdyby nie ta cała sytuacja? ;)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: sqb1978 »

Ja w tej całej sytuacji widzę jeden bardzo duży plus: temat nowoczesnych planszówek dotrze do osób, które wcześniej znały tylko chińczyka i eurobiznes :)
Foxgames też podejrzewam, że wyjdzie na plus, jeśli jakiejś PR-owej głupoty nie zrobią.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4472
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1424 times
Been thanked: 1100 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: garg »

mulek18 pisze:Jarek B. wiedział kiedy odejść :mrgreen:
To on odszedł z FoxGames? :shock:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: konev »

garg pisze:
mulek18 pisze:Jarek B. wiedział kiedy odejść :mrgreen:
To on odszedł z FoxGames? :shock:
Puzle teraz będzie robił :twisted:
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: kwiatosz »

Dobry jest argument: nie sprzedawajcie tej gry albo jej nie kupię.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: kaimada »

Ta akcja jest po prostu przykładem, że walczący wegetarianie są na podobnym poziomie co szalone feministki i udręczeni LGBT.
A najlepszy komentarz tam to był na zasadzie:
"Za moich czasów to Chińczyk wystarczał!".
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Rune »

konev pisze:
garg pisze:
mulek18 pisze:Jarek B. wiedział kiedy odejść :mrgreen:
To on odszedł z FoxGames? :shock:
Puzle teraz będzie robił :twisted:
Poniekąd ;) Może jakieś ze zwierzaczkami :mrgreen:
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Alman »

kaimada pisze:Ta akcja jest po prostu przykładem, że walczący wegetarianie są na podobnym poziomie co szalone feministki i udręczeni LGBT.
A najlepszy komentarz tam to był na zasadzie:
"Za moich czasów to Chińczyk wystarczał!".
A Twój komentarz jest po prostu przykładem, że niektórzy w rozwoju intelektualnym zatrzymali się na poziomie przedszkola.
Xth
Posty: 115
Rejestracja: 04 gru 2009, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Xth »

A co złego napisał?
ODPOWIEDZ