Zimna Wojna / Twilight Struggle (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: janekb »

Z 3ed. była obietnica, że będzie płasko, zamówiłem preorder. Gra ukazała się z opóźnieniem, bo pracowali nad płaskością. Jak otwarłem w końcu to pudło to sie zacząłem zastanawiać jak wyglądały te odstające plansze jeśli ta jest płaska :-D
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Przemek Bard.pl »

Jest nam naprawdę bardzo przykro, bo chcieliśmy dostarczyć wam wysokiej jakości produkt, nie zawierający błędów. Pracujemy już nad rozwiązaniem problemu, wszyscy którzy zakupili lub zakupią IV edycję Zimnej Wojny otrzymają nową poprawioną kartę.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Odp: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: janekb »

Przemek Bard.pl pisze:Jest nam naprawdę bardzo przykro, bo chcieliśmy dostarczyć wam wysokiej jakości produkt, nie zawierający błędów.
Ta Yhym. Już to gdzieś słyszałem ;-)
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Macek »

Ufff, a już się martwiłem, że wydadzą grę bez błędów. A tak to żadne zaskoczenie :cry:
SenatorKowalski
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2014, 11:17

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: SenatorKowalski »

Widzę, że jest tutaj wiele osób rozgoryczonych błędami w wydaniach barda i przy okazji tego błędu sobie używają ;). Natomiast z mojej strony jeśli faktycznie będzie tak jak napisał Przemek Bard.pl
Przemek Bard.pl pisze:Pracujemy już nad rozwiązaniem problemu, wszyscy którzy zakupili lub zakupią IV edycję Zimnej Wojny otrzymają nową poprawioną kartę.
czyli, że będzie nowa karta to dla mnie nie ma sprawy :) Wynika to z tego, ze ja nie mam problemów i sobie sprawdzę Kulminacje po kolorze, ale kolega który jest daltonistą, polega tylko na tekście.

Natomiast z tego co czytałem i samemu doświadczyłem podczas gry, to została poprawiona karta Bagno. Czyli już nie ma napisu "Anuluje/zapobiega" tylko jest słowo "Anuluje".
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Odp: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: janekb »

SenatorKowalski pisze:Widzę, że jest tutaj wiele osób rozgoryczonych błędami w wydaniach barda i przy okazji tego błędu sobie używają ;)
A jak tu się nie nabijać skoro wydają 4 raz tę samą grę z lekkimi poprawkami i nie dość, że dopiero za 4 razem udaje im się zrobić płaską planszę (ponoć) to na dodatek drukują źle kartę. Jedne błędy usuwają po to, żeby robić nowe. Po poprzedniej Usrojowej wpadce, żeby odzyskać zaufanie klientów, warto byłoby się przyłożyć kilka razy bardziej, żeby nie było znów jakiegoś byka. Widać, że nie przejmują się zbytnio tym. Kartę się wyśle, błąd na planszy zaklei naklejką i będzie pan zadowolony.
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Fuser.exe »

Przemek Bard.pl pisze:Jest nam naprawdę bardzo przykro, bo chcieliśmy dostarczyć wam wysokiej jakości produkt, nie zawierający błędów. Pracujemy już nad rozwiązaniem problemu, wszyscy którzy zakupili lub zakupią IV edycję Zimnej Wojny otrzymają nową poprawioną kartę.
A czy wszyscy, ktorzy zakupili III Deluxe Edition otrzymaja mozliwosc dokupienia plaskiej planszy?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: gafik »

gafik pisze:@bard:
Obrazek
SenatorKowalski pisze:... Niestety pojawił się istotny błąd na karcie.
Mianowicie pierwsze dwie karty z 'początku wojny' to 1.'Kulminacja napięć w Azji' oraz 2.'Kulminacja napięć w Europie'. Błąd polega na tym, że na karcie numer 2 jest napisane 'Kulminacja napięć w Azji'. Poniżej zdjęcie omawianych kart.
Obrazek
Obrazek
Mam wrażenie, że śnię... :shock: :?
Obrazek
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: 8janek8 »

Przemek Bard.pl pisze:Jest nam naprawdę bardzo przykro, bo chcieliśmy dostarczyć wam wysokiej jakości produkt, nie zawierający błędów. Pracujemy już nad rozwiązaniem problemu, wszyscy którzy zakupili lub zakupią IV edycję Zimnej Wojny otrzymają nową poprawioną kartę.
Nie martwcie się. W V edycji poprawicie :twisted: :wink:
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: trabiniu »

jestem ciekaw jak wygląda cykl produkcji/ wydania, skoro takie kwiatki nie są wyłapywane ?
na wersji od GMT mucha nie siada. to kwestia budżetu ? zasobów ? terminów ?
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Antioch Seleucyda »

Wymienicie karty i będzie spoko. Ja akurat jestem w stanie uwierzyć i zrozumieć różne zbiegi okoliczności.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: janekb »

8janek8 pisze: Nie martwcie się. W V edycji poprawicie :twisted: :wink:
Oczywiście, że tak :D pytanie tylko co w tej V zepsują :D może jak zaczną się na nią preordery to trzeba by jakieś zakłady robić co będzie nie tak ;-)
Antioch Seleucyda pisze:Wymienicie karty i będzie spoko. Ja akurat jestem w stanie uwierzyć i zrozumieć różne zbiegi okoliczności.
To nie jest kwestia tego w co kto wierzy, tylko kwestia partactwa. Gracze i tak kupią, bo jak ktoś chce jakąś grę to wyjścia specjalnego nie ma, więc jest skazany na kupowanie bubla, albo czekania kolejny rok na poprawną wersję (chociaż jak widać czekanie nie ma sensu, bo i tak dostanie coś zepsutego tylko w innym miejscu, nawet takim, które wcześniej było dobre). Można wciskać sobie kity, że to nie problem, że doślą, dodrukują, poprawią itp. nie zmienia to jednak faktu, że to partactwo. Ok każdemu się zdarza, raz, dwa razy. Ale co roku coś? W tej samej grze? Nie mówiąc o innych wpadkach (patrz USRÓJ). Sorry nie kupuję takich tłumaczeń. Zero uczenia się na błędach niestety. Szkoda.
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Fuser.exe »

Akurat usroj byl najmniej dokuczliwy (i najsmieszniejszy). Wymienilbym odstajaca plansze na plaska z usrojem i/lub zla karte kulminacji.
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: premek »

Czy można gdzieś w sieci znaleźć instrukcję o ZW ?
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: janekb »

premek pisze:Czy można gdzieś w sieci znaleźć instrukcję o ZW ?
http://wydawnictwo.bard.pl/?wpfb_dl=21
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: premek »

Dzięki
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: hancza123 »

to jest nie do wiary jak można partaczyć tak wiele wydań jak to robi Bard... i to się za każdym razem znowu się powtarza. napisał bym dosadniej ale moderator forum by mi upomnienie przysłał :wink:

przecież wystarczyło by poprosić kogokolwiek z nas o sprawdzenie, wielu chętnych by się zgłosiło i sprawdziło wszystko np. za jeden darmowy egzemplarz gry albo i za darmo..
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: janekb »

premek pisze:Dzięki
Spoko, ja też nie lubię używać Google ;-)
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: premek »

janekb pisze:
premek pisze:Dzięki
Spoko, ja też nie lubię używać Google ;-)
Szukałem w sklepie Barda i sklepie na R. gdzie są wszystkie instrukcje :).

Żeby nie było dużego offtopu - pytanie do graczy weteranów w ZW - czy są jakieś różnice w grze między edycją drugą a trzecią / czwartą ?
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: janekb »

premek pisze:
Żeby nie było dużego offtopu - pytanie do graczy weteranów w ZW - czy są jakieś różnice w grze między edycją drugą a trzecią / czwartą ?
Inne błędy :D
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: premek »

janekb pisze:
premek pisze:
Żeby nie było dużego offtopu - pytanie do graczy weteranów w ZW - czy są jakieś różnice w grze między edycją drugą a trzecią / czwartą ?
Inne błędy :D
To mnie uspokoiłeś - zabieram się za instrukcję a jutro pierwsza gra :)
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: janekb »

premek pisze:
To mnie uspokoiłeś - zabieram się za instrukcję a jutro pierwsza gra :)
Haha czy ja powiedziałem, że brak błędów? :D
Żeby nie było OT to pamiętam, że tam coś było z połączeniami krajów nie tak (czegoś brakowało w starszych edycjach). W 3 było już dobrze. Poza tym tory troszkę inaczej poukładali. No i plansza dużo lub troszkę mniej płasko się układała. Legenda głosiła, że kiedyś uda im się to dobrze zrobić (ponoć po wydaniu 4 edycji się ta legenda wypełniła).
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: arturpe »

premek pisze:
janekb pisze:
premek pisze:
Żeby nie było dużego offtopu - pytanie do graczy weteranów w ZW - czy są jakieś różnice w grze między edycją drugą a trzecią / czwartą ?
Inne błędy :D
To mnie uspokoiłeś - zabieram się za instrukcję a jutro pierwsza gra :)
Polecam zobaczyć gameplaya na YT bo instrukcje łatwo pomylić z ulotka leku na kaszel.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Odp: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: janekb »

arturpe pisze: Polecam zobaczyć gameplaya na YT bo instrukcje łatwo pomylić z ulotka leku na kaszel.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
A to kolejna legenda :-D instrukcja jest dobrze napisana, na pewno inaczej niż te z innych gier. Natomiast moim zdaniem dobrze raz ją przeczytać, a potem drugi raz już próbując grać.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: arturpe »

Przesadziłem oczywiście, ale przyznam, ze bez obejrzenia tego w akcji po samej instrukcji popelnialbym wiele błędów. Jej plusem jest na pewno paragrafowy układ, ale nie oszukujmy sie, jest ciężka do ogarnięcia przez kogoś, kto gra samodzielnie po raz pierwszy.


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
ODPOWIEDZ