Prezent dla fana planszówek

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mishellka
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2014, 12:45

Prezent dla fana planszówek

Post autor: mishellka »

Szukam planszówki na prezent dla fana Munchkina i Twilight Imperium.
Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Prezent dla fana planszówek

Post autor: sirwei »

Star Munchkin, Kosmiczna Eskadra, Mag Blast. Tak na wesoło
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Prezent dla fana planszówek

Post autor: rattkin »

Fanom gier planszowych nie kupuje się gier, bo będzie srogi zawód - chyba że sami przedstawią wishlistę, z której coś można sobie wybrać. Można strzelać w akcesoria - tacka do kostek / wieża do kostek, DGT Cube / Pyramid i tak dalej.
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prezent dla fana planszówek

Post autor: LordDisneyland »

Może mieć i pewnie ma różnorakie akcesoria, ale nikt chyba nie obrazi się na kilka kolejnych metalowych K6 :wink:
Jeśli jest fanem Munchkina, można znaleźć jakąś zabawną grafikę i zrobić koszulkę z takim nadrukiem, tego typu punktów jest sporo, a i niezłych manczkinowych pikczersów nie brakuje.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Prezent dla fana planszówek

Post autor: schizofretka »

A ja żyłem w przekonaniu, że zbiory fanów tyc gier są rozłączne :lol: Na oko lubi ameritrasze, więc znając budżet/liczbę graczy/czas gry i ogólne preferencje do klimatu coś by dało się wybrać, największy problem to ewentualne zdublowanie gry w kolekcji. DGT ryzykowne, ja bym się np. zasmucił, że ktoś wydał grubą kasę w dobrej wierze na coś, co zawsze mogę zrobić wygodniej appką w smartfonie. Kości prędzej, ale dla ekstra efektu powinny pasować do którejś ulubionej gry - kości ze smokami itp w TI trochę nie pasują. Osobiście też nie lubię metalowych kości (kiepsko się turlają i parkiet mogą uszkodzić), ani wież (lubię samemu rzucać), tak więc nic pewnego.

Jeśli rzeczywiście jest dużym fanem TI lub jakiejkolwiek innej gry, to gadżet zrobiony na zamówienie zawsze jest super - nie znam nikogo, kto nie lubi dostawać t-shirtów zaprojektowanych dla nich, a koszt zerowy. Bardziej maxi (choć biorąc pod uwagę niską ilość detali, bez kosmosu raczej) byłoby pożyczenie gry i zlecenie pomalowania figurek (jeśli sam nie maluje). Te z TI można spokojnie oddać najtaniższej ofercie, szkoda na nie zdlnego malarza ;)


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Prezent dla fana planszówek

Post autor: Paskudnik »

rattkin pisze:Fanom gier planszowych nie kupuje się gier, bo będzie srogi zawód - chyba że sami przedstawią wishlistę, z której coś można sobie wybrać. Można strzelać w akcesoria - tacka do kostek / wieża do kostek, DGT Cube / Pyramid i tak dalej.
Święta prawda!!! Ja sam za cholerę nie potrafię powiedzieć, czy jakaś gra mi się naprawdę spodoba, nawet jeśli jej tematyka jest dla mnie pociągająca - znacznie bardziej bym wolał, żeby ktoś kupował mi albo gry z mojej wishlisty, albo raczej jakieś fajne dodatki (tzn. akcesoria / gadżety). A tych jest przecież całe mnóstwo, można się też pokusić o wyprodukowanie dla kogoś dodatku fanowskiego, jest też masa np. drewnianych pudełek z przegródkami itp., są też dodatki promocyjne / rzadkie i zamienniki znaczników które czasami są naprawdę świetne.

Ja do swojej ulubionej gry dodałem już 4 gadżety i zamówiłem w tym miesiącu kolejny, niedługo zrobię 2 dodatki fanowskie i jeden nieoficjalny (obecnie pracuję nad retuszem grafik). W parze z tym idzie zrobienie polskiej instrukcji, żeby z mojej pracy inni mogli też skorzystać.

mishellka: a ten fan planszówek ma swój profil na BGG? Może tam popatrz i zobaczysz, jakie gry są ocenione najwyżej / co by chciał dostać ;)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Prezent dla fana planszówek

Post autor: kwiatosz »

Zgadzam się, że praktycznie się nie zdarza kupienie pasującej gry bez wcześniejszego zapytania... Dlatego polecam z jednej strony mało elegancką, ale z drugiej strony obarczoną 99% skutecznością metodę - kupno bonu do sklepu planszowego :) Można też pewnie dogadać się ze sklepem nie mającym bonów na formę przedpłaconą.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Prezent dla fana planszówek

Post autor: mig »

Albo po prostu kupić dodatek do TI :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prezent dla fana planszówek

Post autor: LordDisneyland »

Autorko tematu, jaka decyzja w końcu zapadła?
mishellka
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2014, 12:45

Re: Prezent dla fana planszówek

Post autor: mishellka »

zdecydowałam, eldritch horror
ODPOWIEDZ