(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

a ja po przejechaniu 1300km w 13h dotarłem właśnie do domu i teraz przez co najmniej miesiąc jestem permanentnie planszo-dyspozycyjny!!! nagram się że ho ho! hm od czego by tu zacząć??
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6491
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 615 times
Been thanked: 971 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Odi »

Kup Doomtowna :lol: 8)
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

no bardziej się czaję na Sekigaharę ale uparcie nie chcesz mi jej sprzedać! :?

A ten doomtown to warty spróbowania? to coś dla mnie czy podobnie jak android netrunner nie dla mnie
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2468
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 575 times
Been thanked: 279 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Markus »

Nie dla ciebie :-) to jakieś głupie karty
Szeryfem to chciałeś być w wieku 9 lat :-)
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

hancza123 pisze:a ja po przejechaniu 1300km w 13h dotarłem właśnie do domu i teraz przez co najmniej miesiąc jestem permanentnie planszo-dyspozycyjny!!! nagram się że ho ho! hm od czego by tu zacząć??
No przecież Ci pisałem kilka postów wyżej, w Magnatów graj. I poważnie pisałem, skoro tak bardzo lubisz El Grande, to Magnaci też Ci się pewnie spodobają.
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

skoro najpierw tak mocno krytykujesz to nie pisz głupot że tak bardzo mi polecasz..

w czwartek to na pewno w Panamaxa gramy bo Poket już obiecał i się nie wykręci

to może w poniedziałek Wietnam?? (oczywiście ta wersja krótsza 3-h a nie 5h)
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

hancza123 pisze:skoro najpierw tak mocno krytykujesz to nie pisz głupot że tak bardzo mi polecasz..

w czwartek to na pewno w Panamaxa gramy bo Poket już obiecał i się nie wykręci

to może w poniedziałek Wietnam?? (oczywiście ta wersja krótsza 3-h a nie 5h)
Polecam Ci, bo bardzo lubisz El Grande. Magnaci to, jak pisałem, trochę przerobione El Grande, mogą Ci się zatem podobać, poważnie tak myślę. A co ma do tego fakt, że mi gra średnio leży to ja nie wiem...
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

no nieważne przecież, istotne aby znowu coina zagrać. macie może w poniedziałek czas czy pracujecie?

fajnie by było teraz strony zamienić, chętnie niebieskimi lub czerwonymi spróbuję
Nycte
Posty: 426
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Nycte »

Ja będę o 16.zajmę na dole :-P
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

hancza123 pisze:no nieważne przecież, istotne aby znowu coina zagrać. macie może w poniedziałek czas czy pracujecie?

fajnie by było teraz strony zamienić, chętnie niebieskimi lub czerwonymi spróbuję
Ja bym mógł pewnie czas znaleźć, ale to jak inni wyrażą chęci, sami w niego nie zagramy w końcu.
Awatar użytkownika
Joki
Posty: 32
Rejestracja: 25 kwie 2014, 12:43

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Joki »

Ja mogę być w poniedziałek.
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

no to jest prawie dobrze, kto uzupełni skład? Odi czy Mibol?

można by Wietnam 3h i coś tam jeszcze krótszego na deser
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6491
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 615 times
Been thanked: 971 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Odi »

No to ja chętnie się dołączę :)
Amerykanami zagram :twisted:
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

no to pięknie! skład na wietnam mamy już zatem domknięty i znowu szykuje się mocne granie :D
Odi pisze: :twisted:
przewiduję że Odi odrobił zadanie domowe, zagra podwójnie zmotywowany i pokaże nam pazur!

żółci: nie mogą już liczyć na wielkoduszność dobrego wuja Sama
czerwoni i niebiescy: na litość
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Wolf »

Sobotnie granie:

--- Level 7 [Omega Protocol] ---
Trzyosobowa rozgrywka. Obcymi sterował Nycte, a dowodzenie nad drużyną komandosów objęła kapitan Szała, dzięki temu wszystkie nasze niepowodzenia mogłem zwalać na Szałę z czego korzystałem przy każdej nadarzającej się okazji... a takich okazji było sporo. Ktoś kiedyś pisał, że overseer ma zbyt ciężko? Jakoś tego nie zauważyliśmy :P... co prawda część naszych decyzji była mocno dyskusyjna i przy kolejnej rozgrywce zagralibyśmy inaczej, ale jakby nie patrzeć zebraliśmy tęgie baty od obcych. Biorąc pod uwagę, że z limitem czasu nie mieliśmy problemów to pewnie nie najlepszym pomysłem było tak szybkie rozdzielenie się na 2 zespoły. O ile w jednym z pokoi poszło całkiem ok to w drugim odbyła się rzeź niewiniątek i straciliśmy komandosa wraz z robotem. Mimo trudnych początków ostatecznie udało się odzyskać dokumenty, wyczyścić felerny pokój z całej zgrai obcych, uratować rannego komandosa i odnaleźć drogę do windy. Wydawałoby się, że po tym wszystkim zakończenie misji powodzeniem to już tylko kwestia czasu. Nic bardziej mylnego. Nycte znowu coś zachachmęcił i na planszy pojawiło się jeszcze więcej obcych + wszystkie inne możliwe plagi i nieszczęścia. A obcy jak to obcy zobaczyli Szałę i się rzucili. Także zanim się obejrzałem 2 komandosów Szały zostało przerobionych na dżem truskawkowy. Ja oczywiście walczyłem dzielnie do końca... czyli przez całe następne 10 minut.

--- Lords of Waterdeep ---
Pięcioosobowa rozgrywka. Wygrał oczywiście Nycte... koniec. Ha ha, nie tym razem :D 8)
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

hancza123 pisze:no to pięknie! skład na wietnam mamy już zatem domknięty i znowu szykuje się mocne granie :D
Odi pisze: :twisted:
przewiduję że Odi odrobił zadanie domowe, zagra podwójnie zmotywowany i pokaże nam pazur!

żółci: nie mogą już liczyć na wielkoduszność dobrego wuja Sama
czerwoni i niebiescy: na litość
No dobra, to co, 18? Odi, zabrać DT tak wa razie czego?
Awatar użytkownika
Joki
Posty: 32
Rejestracja: 25 kwie 2014, 12:43

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Joki »

Mi pasuje
Ostatnio zmieniony 07 gru 2014, 19:58 przez Joki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6491
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 615 times
Been thanked: 971 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Odi »

Chyba nie ma sensu. Albo będziemy grali dłużej w Wietnam, albo będę się zwijał po grze do domu. DT kiedy indziej zatem :)
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

godzina 18.00 jest już chyba dla każdego domyślna

grajmy koniecznie ten scenariusz co ostatnio czyli 3 godzinny. ja ze względu na zaawansowany wiek mam prawo nie dawać już rady w scenariusze 5-godzinne! ;-)

w razie niedosytu możemy potem we 3-ch pyknąć jeszcze Świat Dysku albo coś :)
Nycte
Posty: 426
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Nycte »

Sobotnie granie można uznać za udane. W level 7 miałem za przeciwników komandosów prowadzonych przez Szałę i Wolfa. Misja polegała na zdobyciu dokumentów i ucieczki windą. Rozkład planszy stwarzał wrażenie, że najlepiej ukryć windę w samotnym pokoju zaraz przy starcie komandosów, a biuro w najdalszym krańcu mapy co wydłuża maksymalnie drogę komandosom. Stwierdziłem, że komandosi stwierdzą tak drogą dedukcji dlatego zamieniłem miejscami oba obj. Nie wiedziałem jednak przeciwko komu staję do walki...
Gra się zaczęła a komandosi z krzykiem na ustach OTWORZYĆ WSZYSTKIE DRZWI rzucili się w każdym kierunku... i zblokowali się w pustym pokoju z gazem na dwie rundy :D Taktyczne rozegranie taktyką małych kroków (dosłownie!) Szała utknęła w spawn poincie, a Wolf powędrował jednym swoim komandosem do jednych drzwi, a drugim do innych w tym samym pomieszczeniu. Pech chciał, że osiłek chciał otworzyć drzwi zamknięte elektronicznie, a mistrz elektroniki trafił na zacięty zamek (test siły). Tak skończyła się pierwsza runda...
W drugiej żołdacy Wolfa stwierdzili, że choćby mieli tu stać całą grę to w końcu te drzwi otworzą (po co się zamieniać? :D) i cała rundę stracili na otwieraniu drzwi. W samotnym pokoju pokazało się labolatorium (a ja stwierdziłem, że cały misterny plan w pizdu i niedługo przegram xD ). Szała natomiast aby odrobić pierwszą rundę pomknęła jak strzała strzelcem wzdłuż długiego korytarza, który znajdował się za drugimi drzwiami. Szała jako znakomity strateg nie ogląda jakiś głupich filmów sf ani horrorów w których zawsze radzą by trzymać się razem... Pfff.. to nie dla niej...
Samotny strzelec wraz z wieżyczką, która przywołał stał się celem obcych w świeżo co odkrytym pomieszczeniu...
W bodajże trzeciej rundzie strzelec został sprowadzony do parteru. Na pytanie Rudzielca, czy robocik zostaje po obaleniu jego właściciela uspokoiłem ją, że tak, po czym klony w tej samej turze zdjęły również wieżyczkę :D
Na pomoc nieostrożnemu żołnierzowi ruszył Kuba rozpruwacz i buffer zostawiając komandosa od ciężkiego sprzętu by sam polazł do biura po dokumenty (niech zna swoje miejsce). Buffer jak to buffer dawał bonusy wybrane od stance... No i oczywiście jako, że Kuba rozpruwacz posługuje się wyśmienicie nożem dostał bonusy... do walki dystansowej :D
Wycięli mi jednak klony :( Podnieśli strzelca, a samotny heavy gunner powoli zmierzał z danymi do reszty ekipy (wśród spadających kamieni i drapiącymi go po plecach obcymi).
Co robi podniesiony strzelec, który przez większość gry leżał nieprzytomny od odniesionych ran? Leczy się? Nie. Czeka na zbiórkę ekipy? Nie
OTWORZYĆ DRZWIIIIIIII!!
W świeżo otwartym pokoju ukazała się upragniona winda, lecz jednocześnie spowodowało to odpalenie się Crisis Pointa (Crisis Point odpala się po 8 rundzie, albo w przypadku odkrycia zarówno windy jak i biura co teraz miało miejsce. W tej misji Crisis point dodawał mi kostkę do obrażeń od obcych, oraz oba buffy za odkrycie biura i windy. Dodatkowo co turę mogłem od teraz otwierać jedne drzwi i odpalać leżące tam karty... Co najważniejsze..... Kiedy odpala się crisis point moge dobijać leżących komandosów!)
Strzelec zrobił swoje i w turze overseera padł na amen. Niedługo dołączyła do niego reszta zespołu.

Wolf pisze:
--- Lords of Waterdeep ---
Pięcioosobowa rozgrywka. Wygrał oczywiście Nycte... koniec. Ha ha, nie tym razem :D 8)
Lordów uwielbiam! W tej rozgrywce wybrałem kolesia który za każdego questa ma 3 punkty. Taktyka była następująca. Zbieram wszystkie małe q (same w sobie nie dają dużo punktów, ale też nie są wymagające, a czasami zwracają coś albo dają małego buffa). W dwóch pierwszych turach sprzątnąłem Wolfowi budynki, lecz potem czaszki spływały do mnie z każdej strony... Czy to od graczy, czy od niedobrego Wolfa, który ustawiał je na moich budynkach (czym ja Ci podpadłem co?? :P ) Na koniec Szała przepełniła czarę dorzucając mi mandatory q (byłem ostatni w rankingu), bo chciała chociaż w to ze mną wygrać... Nie tym razem! :P Udało mi się trochę czaszek popozbywać oraz 11 wykonanych questów dało mi 3 miejsce (faceci na podium, kobiety beee... :P )
Gramy za tydzień w sobotę? :D
Rewanżyk w Level?:P
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Wolf »

Teoretycznie mogliśmy grać w Level 7 z większym sensem, ale dzięki naszej nieszablonowej strategi wyszła epicka rozgrywka :P. Po prostu graliśmy na klimat, wystarczy zobaczyć jak to działa w filmach, przecież nie kręci się filmów o obcych po to żeby grupa komandosów wytłukła bezproblemowo wszystkich kosmitów, tylko żeby latali w te i wewte jak idioci po drodze ginąc, a na koniec samotny bohater jakimś cudem zwycięża. Czyli tak jak u nas, tylko że bez happy endu :P.
Nycte pisze:Gramy za tydzień w sobotę? :D
Jasna sprawa.
Nycte pisze:Rewanżyk w Level?:P
No raczej, szykuj się na śmierć przebrzydły kosmito!
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

W Rebelu pojawiła się długo oczekiwana gra, koniecznie do zagrania. Ktoś planuje zakup?
Spoiler:
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

mnowaczy pisze:W Rebelu pojawiła się długo oczekiwana gra, koniecznie do zagrania. Ktoś planuje zakup?
Spoiler:
Bardzo podobają mi się wartości edukacyjne tytuły, którymi wydawnictwo chwali się na okładce :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Wolf »

Ej, a co to za zgapka z kuców Pony, przecież to nie jest żaden Cudowny Kwiatek tylko Twilight Sparkle :P.
ODPOWIEDZ