Petycja o udzielenie licencji do Dune

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hobb3 »

Jesli opierac sie na oficjalnych oswiadczeniach, to problem nie lezy w kwestii pieniedzy, ale w tym, ze Herbert Foundation w ogole nie chce wypuscic licencji na gre. Mozna gdybac, ze skoro nie wiadomo o co chodzi, to jednak chodzi o pieniadze... ale byc moze rzeczywiscie istnieja tez inne wzgledy.
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Vasquez21 »

ale byc moze rzeczywiscie istnieja tez inne wzgledy.
błagam... kasa, kasa i jeszcze raz kasa
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

podpisalem petycje (#229) choc zupelnie nie wierze w jej skutecznosc, ale co mi szkodzi?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

jax pisze:podpisalem petycje (#229) choc zupelnie nie wierze w jej skutecznosc, ale co mi szkodzi?
I słusznie. Nie zaszkodzi, a kto wie, może coś da. Podobnie było z jęczeniem na temat dodania grafik na budynkach w Puerto Rico. Wydawało się, że to daremne jęczenie a było warto :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

jakos cynicznie nie wierze ze grafiki na budynkach to efekt jeczenia, a nie zdarzenia niezalezne
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

bazik pisze:jakos cynicznie nie wierze ze grafiki na budynkach to efekt jeczenia, a nie zdarzenia niezalezne
To już Lacerta wie najlepiej. Ale podejrzewam, że jęczenie w najgorszym razie przekonało to wydawnictwo, że warto walczyć o możliwość zrobienia grafik na budynkach. Z resztą może coś niedługo sami powiedzą.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2007, 18:20 przez Geko, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

By the way - NIE podpisywanie petycji (co zajmuje 10 sekund), na zasadzie "przecież to i tak nic nie da", to najgłupsza wymówka, jaką słyszałem - jasne, że nie da, jeżeli się jej nie podpisze i jak będzie więcej osób z takim nastawieniem... Ja też myślę, że petycja nic nie da, ale jednak podpisałem... A nóż, widelec...

To trochę tak jak z wyborami - nie będę głosował, bo i tak nic to nie da, bo wygra jakaś partia, której nie lubię. *doh*

P.S. Pamiętam jedną petycję, która NAPRAWDĘ coś dała. Po wyjściu bety Heroes of Might and Magic V powstała inicjatywa w ramach której gracze prosili o przesunięcie terminu wydania ostatecznej gry, bo beta była niesamowicie zbugowana i niedopracowana, a termin premiery był tuż, tuż. No i zadziałało - termin został przesunięty.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Post autor: konev »

Don Simon pisze:Nie twierdze, ze nie da sie czegos ZROBIC, tylko ze wymaga to nieco wiecej zachodu od firmy, ktora za to wezmie pieniadze. Nie dosc, ze mam placic za gre, to jeszcze mam kogos blagac, zeby to umozliwil??

Pozdrawiam
Szymon
Petycja może posłużyć nie tylko do udowodnienia czegoś spadkobiercom Herberta, ale udowodnienia FFG, że warto wyłożyć trochę więcej pieniędzy na licencję. Podpisujący się pod petycją to jakby nie patrzeć potencjalni kupcy samej gry.

Zresztą zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał być oryginalny, a później będzie sobie dorabiał do tego filozofię :twisted: :wink:

Dodam jeszcze, że NIE CZYTAŁEM Diuny (tak... wiem... wstyd), ale będąc już w jakieś społeczności (graczy planszówkowych) jeżeli mogę zainwestować 30 sekund swojego czasu i podpisać się pod petycją (co zrobiłem) i w ten sposób pomóc komuś w projekcie dla niego ważnym to to robię. Bez myślenia nad tym i dorabianiu do tego filozofii.

Kto wie, może w przyszłości będę zbierał podpisy pod petycją, by zrobić planszówkę o Muppetach i trzeba będzie mieć pozwolenie na licencję ;).

P.S. Nie rozumiem jeszcze jak to ma służyć ludziom, którzy odziedziczyli prawa do Diuny. Jak nie będzie reprintu to ludzie ściągną sobie po prostu skany gry z sieci (jest dostępna cała gra w jakości idealnej), a oni koniec końcem nic z tego nie będą mieli.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
bandoG
Posty: 43
Rejestracja: 11 lut 2006, 10:27
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: bandoG »

349. Mam tą grę zeskanowaną, ale nowe wydanie jakieś bajeranckie byłoby w deche!
Awatar użytkownika
buras
Posty: 178
Rejestracja: 07 cze 2007, 19:13
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: buras »

397 :twisted:
Awatar użytkownika
cubuz
Posty: 60
Rejestracja: 04 lut 2006, 09:23
Lokalizacja: Sopot

Post autor: cubuz »

a to nie jest przypadkiem tak, ze umowy tego typu sa konstruowane prowizyjnie?
i spadkobiercy dostają procent od sprzedanego egzemplarza?
bo w takiej sytuacji petycja moze im unaocznic potencjalne zyski i wyprowadzic z pojmowania gry planszowej jako nieudanej inwestycji.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Umowy są różne. Czasami kupuje się licencję "na raz" - zazwyczaj w przypadku, gdy druga strona nie spodziewa się zbyt dużych zysków z tytułu i woli nie ryzykwoać jakimiś udziałami w interesie, który przyniesie wątpliwy zysk - czasami ustala się też jakieś tantiemy... Nie wiadomo jak miało by być tutaj.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

W wyborach glosuje. Kolejny zupelnie bezsensowny przyklad. Wyniki wyborow maja wplyw na moje zycie, stad powinienem sie wysilic i starac sie, by byly jak najbardziehj po mojej mysli.
Petycja o gre planszowa na moje zycie wplywu nie ma, wiec porownanie jest cokolwiek niestosowne.

Nie zamierzam nikogo przekonywac do swojego zdania. Nie chodzi tu o 30 sekund mojego czasu, tylko o sam fakt. Nie bede podpisywal czegos, co wg mnie jest bezsensu.

Jesli FFG potrzebuje jakiejs internetowej listy, zeby przekonac kogos do sprzedazy praw (lub co gorsza przekonac samych siebie) to dziwie sie, ze jeszcze z rynku nie wypadli z takimi umiejetnosciami prowadzenia biznesu.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

ja z kolei winie 'petycje' i 'listy podpisow mieszkancow' za to ze w polsce nie ma autostrad - obwodnica warszawy bylaby juz dawno gdyby ludzie ktorzy kupowali mieszkania wiedzac ze obok planowana jest obwodnica nie zaczeli ni ztad ni zowad robic petycje o przeniesienie obwodnicy 10 lat pozniej... petycje sa be :-)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Jako teoretyk/praktyk wpływu społecznego winienem nie podpisywać petycji bo wiem czym to grozi. Ale czego się nie zrobi dla braci planszówkowej :)

(każda umowa niepodpisana także jest bez sensu :wink: )

A że FFG jeszcze nie wypadło z rynku to dziwi się chyba każdy ekonomista na świecie - największa ostoja zarządzania centralnego (no, może druga po Kubie :wink: ) trzyma jednak się twardo, nawet pomimo bezczelnego naruszania jakiejkolwiek przyzwoitości..

A co do obwodnicy - to chyba Kryszak mówił, że obwodnica będzie jak Wa-wa będzie mieć 12 mln mieszkańców. Bo 10mln to będą Chińczycy co tę obwodnicę będą budować :lol:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Post autor: stalker »

Don Simon pisze:Jesli FFG potrzebuje jakiejs internetowej listy, zeby przekonac kogos do sprzedazy praw (lub co gorsza przekonac samych siebie) to dziwie sie, ze jeszcze z rynku nie wypadli z takimi umiejetnosciami prowadzenia biznesu.
Przecież tę petycję organizują fani. FFG powiedziało, że nie dostanie praw, ale kocha mechanikę Dune, więc wydadzą grę w opakowaniu innego świata, bo gra jest super i w ogóle (i w ogóle jest super, ale to zupełnie inna sprawa -- bez tematyki Djuny już może nie być tak miodna...)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

stalker pisze: Przecież tę petycję organizują fani. FFG powiedziało, że nie dostanie praw, ale kocha mechanikę Dune, więc wydadzą grę w opakowaniu innego świata, bo gra jest super i w ogóle (i w ogóle jest super, ale to zupełnie inna sprawa -- bez tematyki Djuny już może nie być tak miodna...)
Odpowiadalem na post koneva sugerujacego, ze ta petycja udowodni cos FFG.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

A zamiast pisania tych wszystkich postow typu 'na zlosc mamie odmroze sobie uszy' mozna bylo podpisac petycje... Nawet szybciej by bylo..
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Mozna bylo.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Post autor: konev »

jax pisze:A zamiast pisania tych wszystkich postow typu 'na zlosc mamie odmroze sobie uszy' mozna bylo podpisac petycje... Nawet szybciej by bylo..
Nie można było bo:
Don Simon pisze:Nie chodzi tu o 30 sekund mojego czasu, tylko o sam fakt. Nie bede podpisywal czegos, co wg mnie jest bezsensu.
Zasady zobowiązują

:)
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hobb3 »

1085 - teraz juz idzie lawinowo
Awatar użytkownika
Duch
Posty: 209
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Duch »

Z takim cytatem z stopce, to musialem zaglosowac.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Duch pisze:Z takim cytatem z stopce, to musialem zaglosowac.
A co on ma wspolnego z Dune?

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 308
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: Usul »

To jest cytat z diuny.. Znam ta ksiazke na tyle dobrze, ze poznaje :)
W moim przekladzie bylo: "To czym pogardzasz najwiecej o Tobie mowi".
Nie ma to jak przeczytac ja kilkadziesiat razy :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Usul pisze:To jest cytat z diuny.. Znam ta ksiazke na tyle dobrze, ze poznaje :)
W moim przekladzie bylo: "To czym pogardzasz najwiecej o Tobie mowi".
Nie ma to jak przeczytac ja kilkadziesiat razy :)
Ach i wszystko jasne.
A probowales czytac w oryginale? Ja niestety tylko pierwszy tom, ale wspominam go najlepiej...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
ODPOWIEDZ