Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: Dabi »

Full Thrust też ma swój świat a to, że jest przerabiany to raczej kwestia tego, że jest starym systemem i komuś się chciało. Ma pewne cechy uniwersalnego systemu typu swobodna kreacja statków i pewną generyczność ale świat też ma.
Firestorm to nowy system z nową mechaniką i własnym światem ale jak ktoś zrobi przeróbkę to będzie.

Same rasy w Firestorm mnie jakoś nie rażą - toż w samych Star Warsach więcej ich siedziało w jednej knajpie.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2014, 09:22 przez Dabi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: conus »

Vilk pisze:Wnioskuję więc, że Firestorm Armada jest samodzielnym, zamkniętym systemem, w odróżnieniu od np. Full Thrusta, który jest raczej zbiorem uniwersalnych zasad i do którego istnieją warianty oparte o uniwersum Star Wars czy Honor Harrington.

Pytałem, bo sama mechanika, nawet świetna, to dla mnie za mało. Lubię kiedy jest ona osadzona w znajomym mi temacie i w jakimś stopniu potrafi odzwierciedlić realia danej, fikcyjnej rzeczywistości. Krótko mówiąc — klimat. Konglomerat ras w Firestorm Armada brzmi dla mnie zbyt abstrakcyjnie i jakoś nie zachęca do bliższego poznania.
To imo jest największą wadą tej gry.
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: karawanken »

Gdzie mozna to kupić w Polsce. Albo chociaż jakie są ceny zestawów. Podejrzewam niestety, że podobnie jak w większości bitewniaków zestawy są monofrakcyjne co zmusza do szukania innych osób ze swoim zestawem. Pod tym względem bardziej przemawia do mnie SW Armada.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: Jacek_PL »

karawanken pisze:Gdzie mozna to kupić w Polsce. Albo chociaż jakie są ceny zestawów.
Można kupić w sklepie Mgła, starter z dwoma frakcjami też jest dostępny cena ok. 350zł (tzn. akurat w tym momencie nie ma go na stanie w Mgle, ale chodziło mi o fakt istnienia startera na dwóch graczy).
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: karawanken »

Już znalazłem na innym sklepie więc mam jakieś pojęcie o cenach. Nie są najgorsze ;) spodziewałem sie więcej. Zgroza już wybrałem frakcje której modele najbardziej mi się podobają. Chyba wieczorem zaczynam czytać instrukcję.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: Rocy7 »

Jak juz pisalem w 1 poscie cena wejscia w system to okolo 350 zl za 2 osobowy starter set lub jakies 150-200 zl za wlasna flote, ale dwie osoby musza je kupic.


W teorii jest pewien lore, glowna os konfliktu Dindrenzi (zbuntowana frakcja ludzi) Terranie w starterze jest nawet sfaburyzowana kampania samouczek, jednak do klimatu Star Wars czy Star Treka daleko. Rasy sa roznorodne - tworza dwa glowne sojusze Kurak Alliance i Zenian Legue, ale w trakcie gry nie czuc tla.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: Wintermute »

Dla mnie to tez problem. Pamietam,ze polowa przyjemnosci grania w Battlefleet Gothic to fluff (druga polowa to czaszki :D).

To chyba cecha kazdego nowego systemu, ktory jest budowany od zera, a nie na podstawie juz istniejacego uniwersum. Moim zdaniem Spartan powinien zagonic jakiegos pisarza do roboty i wydac ze dwie ksiazki w tym swiecie. Jakby dalo sie to czytac to identyfikacja bylaby lepsza.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: Rocy7 »

Wintermute pisze:To chyba cecha kazdego nowego systemu, ktory jest budowany od zera, a nie na podstawie juz istniejacego uniwersum. Moim zdaniem Spartan powinien zagonic jakiegos pisarza do roboty i wydac ze dwie ksiazki w tym swiecie. Jakby dalo sie to czytac to identyfikacja bylaby lepsza.
Ja tam się identyfikuje z moimi zaawansowanymi technicznie pająkami z Rethlozy :P, a Directoriat ma na tyle szujowaty opis, że odrzuca mnie od gry nimi, jednak fakt, ten system nie ma chociażby bohaterów, znanych postaci (nie wiemy nawet jak wygląda załoga okrętów) na skalę SW czy ST.

Całe lore to ledwie pare stron w podręczniku plus jednostronicowy opis każdej z ras jest trochę twórczości fanowskiej w kwestii lore.

Wstęp do systemu
The galaxy is rent by war as two star-spanning human empires, the Terran Alliance and the Dindrenzi Federation, clash in the largest conflict this quadrant has ever seen. Each of them has assembled a mighty array of allies, human and alien alike. The prize: galactic dominance!
The focus of their fury is the Storm Zone, a turbulent region of immense strategic significance that sits at the crossroads of several mighty stellar empires. The Dindrenzi and their Zenian League cohorts have launched massive armadas of warships to punch through the enemy defences and threaten old Terra itself. The Terrans, backed by the Alliance of Kurak, stand firm, determined to drive the aggressors back into the Outer Reach.
The war shakes the stars themselves. In hundreds of systems, fleets of mighty warships clash in mortal combat. Terrifying weapons are brought to bear: monstrous railguns that smash apart hulls like matchwood, brilliant laser beams which scissor enemy ships into blazing shards of wreckage.
Across the sector vessels burn in plasma fire or are consumed by colossal atomic blasts. Wrecked ships and their massacred crews drift smashed and lifeless in the void. Colonies and settlements are scoured to bedrock by the terrible fury of battle. Yet neither side yields. Both have too much to lose. This is the firestorm of the age, and its thunderous echoes rock the galaxy.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2014, 10:20 przez Rocy7, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: karawanken »

No właśnie cena za starter dla dwóch osób jest spora. Fakt tyle pewnie będzie kosztować starter do SW Armady ale tam zasady są mniej skomplikowane (czytaj łatwiej namówić kogoś na grę).
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: Rocy7 »

karawanken pisze:Fakt tyle pewnie będzie kosztować starter do SW Armady
tylko, do SW będziesz dość szybko musiał dokupić nowe jednostki starter to ledwie 4 okręty + myśliwce.

W Firestormie (Storm Zone) dostajesz 15 modeli i stacje kosmiczną, choć to też na zbyt długo nie starczy :P
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: karawanken »

Ale trzeba malować figurki co dodatkowo zwiększa koszty.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: costi »

To akurat można zminimalizować - szary spray + czarny wash i flota pomalowana :P

LG G2
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: karawanken »

Na moje nieszczęście bardzo podobają się te figurki. Zwłaszcza Sorylian Colective. Boje się tylko że zasady będą dla mnie zbyt skomplikowane. Z bitewniaków mialem do tej pory do czynienia tylko x-wingani a ponad 100 stron instrukcji po angielsku trochę zniechęca. Ale figurki super i chetnie bym kupił dla samego posiadania albo po to by grać z synem (tak za 15 lat :D).
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: Rocy7 »

karawanken pisze:Na moje nieszczęście bardzo podobają się te figurki. Zwłaszcza Sorylian Colective
figurki są fajne, ostrzegam jednak, że mechanicznie gady (Sorylianie) mogą być nudni z MAR posiadają tylko doświadczonych inżynierów.

Taktyka podejdź szybko do przeciwnika i dowal mu potężna salwą burtową, w razie potrzeby popraw abordażem :P, choć z drugiej strony raz, że mogą brać sojuszników oraz od niedawna najemników, a dwa, że być może w praktyce ich taktyka może być bardziej finezyjna.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: karawanken »

Rocy7 pisze:
Taktyka podejdź szybko do przeciwnika i dowal mu potężna salwą burtową, w razie potrzeby popraw abordażem :P.

Normalnie moja ulubiona taktyka :P. Ciekawe czy w Poznani znalazł bym kogoś do grania. Kumpla od x-wingów ciężko będzie przekonać do zakupu własnej floty. (do ixów kupuje dla obu stron ale tu za drogo by to wyszło). No i jak z zasadami dla osoby nie obeznanej z bitewniakami.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: Rocy7 »

Ja wczesniej nie gralem w bitewniaki i dalem rade choc najgorszy jest ruch za pomoca wzornika skretu(lepiej kupic specjalny wzornik do tego) i mierzenie odleglosci do strzalow, niektorzy zas nie lubia ciaglego uzywania miarek.

Zasady nie sa trudne po prostu jest duzo opcji wiec i zasad duzo.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: Dabi »

Jak ktoś póki co nie ma modele a chciałby sprawdzić system bardzo tanim kosztem to polecam coś takiego.

http://www.spartangames.co.uk/images/fi ... _Fleet.jpg - Dindrezi

http://www.spartangames.co.uk/images/fi ... _Fleet.jpg - Terranie

http://www.spartangames.co.uk/images/fi ... _Fleet.jpg - Dyrektoriat

Wydrukować, wyciąć, zagrać. :)
mierzenie odleglosci do strzalow, niektorzy zas nie lubia ciaglego uzywania miarek.
Wstrętu do miarki można się nabawić podczas wizyty z małżonką w sklepie meblowym.

Wstręt do miarki w grach jest dla mnie całkowicie niezrozumiały.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: karawanken »

Małżonka chyba niedługo założy mi bana na to forum :D W przyszłym roku planowałem kupić SW Armade bo uwielbiam to uniwersum, ale powiem szczerze konstrukcja flot, wykorzystanie różnych klas okrętów w tej Armadzie jakoś bardziej do mnie przemawia. Od razu przypominają mi się wszystkie space-opery które bardzo lubię czytać. :D No nic trzeba będzie zagłębić sie w instrukcję. I zobaczymy czy uda znaleźć sie kogoś do grania.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1351
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: nahar »

Z tym klimatem to racja. Ja tam pomyślę i może coś w klimacie HH da się skręcić.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: Wintermute »

nahar pisze:Z tym klimatem to racja. Ja tam pomyślę i może coś w klimacie HH da się skręcić.
Jest bitewniak w tym klimacie: Saganami Island Tactical Simulator.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: Rocy7 »

Wintermute pisze:Jest bitewniak w tym klimacie: Saganami Island Tactical Simulator.
ma nawet ruch jednostek w 3D, ale odrobinę zaporowe ceny (przykładowo 8 okrętów za $159.95 lub 3 za US $19.95

Dodatkowo na chwilę obecną SITS nie jest już rozwijany, nowe figurki nie są też produkowane z tego co wiem, w przeciwieństwie do Firestorma.

Odsyłam do tego http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... ne#p546110 wątku Pierzasty zrobił w nim małe podsumowanie dostępnych systemów bitewnych w kosmosie.
Spoiler:
Awatar użytkownika
zia
Posty: 47
Rejestracja: 29 lis 2013, 15:15
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: zia »

Dabi pisze:Jak ktoś póki co nie ma modele a chciałby sprawdzić system bardzo tanim kosztem to polecam coś takiego.
Nie widzialem wczesniej, dzieki :P)
Dla mnie jedynym problemem jest brak graczy niestety, sam mialem Star Treka Attack Wing i sprzedalem bo sie kurzyl, a klimaty Treka, BSG czy HH uwielbiam
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: Rocy7 »

Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: conus »

Jeżeli ktoś chciał by flotę directorate z nowego boxa info na pw
http://shop.spartangames.co.uk/SearchRe ... p?Cat=1996

ed: nieaktualne
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Firestorm Armada bitewniak kosmiczny

Post autor: Rocy7 »

W najnowszym KS Spartana można kupić dowolny Starter set za 50 funtów, czyli prawie za 50% ceny.
Niestety na dostawę trzeba by czekać do grudnia.

KS https://www.kickstarter.com/projects/92 ... escription

Obrazek

Relacja z potyczki http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 24&t=34378
ODPOWIEDZ