The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

Ciekawe, że w kilku recenzjach pojawia się podobna opińja: "ta gra potrzebuje dodatków / po wydaniu dodatków będzie lepiej". Myślę, że WGP może jeszcze rozwinąć skrzydła, choć zapewne nie tak szeroko, jak geekowie by sobie tego życzyli. :D
Awatar użytkownika
_juri
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Kielce

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: _juri »

Gra jest prosta lekka i przyjemna, i taka miała być. Nie każdy lubi gry przy których pot ciurkiem cieknie po rowie od myślenia ale jak widać nie wszyscy mogą się z tym pogodzić ;)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Maxxx76 »

Spodziewałem się nie więcej móżdżenia, ale więcej przygody w przygodzie :-) więcej kombinacji i możliwości, więcej zmiennych:-)
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: wis »

vojtas pisze:Ciekawe, że w kilku recenzjach pojawia się podobna opińja: "ta gra potrzebuje dodatków / po wydaniu dodatków będzie lepiej". Myślę, że WGP może jeszcze rozwinąć skrzydła, choć zapewne nie tak szeroko, jak geekowie by sobie tego życzyli. :D
To jest specjalność FFG. Kilka ostatnich tytułów, jakie miałem w rękach, celowo przystrzyżono tak, żeby pierwszy dodatek był niemal zakupem obowiązkowym. Niespecjalnie ich za to kocham :evil:
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

wis pisze:To jest specjalność FFG. Kilka ostatnich tytułów, jakie miałem w rękach, celowo przystrzyżono tak, żeby pierwszy dodatek był niemal zakupem obowiązkowym. Niespecjalnie ich za to kocham :evil:
Tyle że to CDPR nadawało ostateczny kształt podstawki. Rafał z CDPR pisał o zastrzeżeniach, jakie mieli względem pierwotnego projektu.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Hipke »

Wracając na chwile do kwestii błędów:
http://wydawnictwo.bard.pl/zimna-wojna- ... ja-errata/
Można? Można.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Maxxx76 »

Szacun dla Barda :-)
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: xilk »

kwiatosz pisze:Może ci z negatywnymi ocenami popełniali samobójstwo (nie mogąc żyć z takim zepsuciem ich ulubionej sagi) i dlatego nie wyrażali opinii?
Myślisz, że każdy będzie jechał na Pionek, aby wydać negatywną opinię o Wiedźminie? Przecież każda osoba, która sparzyła się na Wiedźminie pójdzie zagrać w coś innego na Pionku.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: kwiatosz »

xilk pisze:
kwiatosz pisze:Może ci z negatywnymi ocenami popełniali samobójstwo (nie mogąc żyć z takim zepsuciem ich ulubionej sagi) i dlatego nie wyrażali opinii?
Myślisz, że każdy będzie jechał na Pionek, aby wydać negatywną opinię o Wiedźminie? Przecież każda osoba, która sparzyła się na Wiedźminie pójdzie zagrać w coś innego na Pionku.
No nie wiem, jakbym miał jakąś opinię o Wiedźminie, a zwłaszcza negatywną, to nie wyobrażam sobie aby mogło mnie i mojej opinii na Pionku zabraknąć.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: berni »

Hipke pisze:Wracając na chwile do kwestii błędów:
http://wydawnictwo.bard.pl/zimna-wojna- ... ja-errata/
Można? Można.
Pomijając fakt, że to czwarta edycja, a wciąż ma błędy :)
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Hipke »

xilk pisze:
kwiatosz pisze:Może ci z negatywnymi ocenami popełniali samobójstwo (nie mogąc żyć z takim zepsuciem ich ulubionej sagi) i dlatego nie wyrażali opinii?
Myślisz, że każdy będzie jechał na Pionek, aby wydać negatywną opinię o Wiedźminie? Przecież każda osoba, która sparzyła się na Wiedźminie pójdzie zagrać w coś innego na Pionku.
Deal with it! :twisted:
Każdy miał prawo zagłosować na grę jaka jemu przypadła do gustu. Skoro Wiedźmin zajął drugie miejsce, to sprawa jest oczywista co głosującym się podobało...
Owszem, nie zagłosowała zdecydowana większość uczestników Pionka, ale to nie oznacza, że sondaż zignorowali wyłącznie przeciwnicy Wiedźmina ;)

@berni, ale przynajmniej wydawcy chce się ją poprawiać ;)
radzio27
Posty: 28
Rejestracja: 25 lis 2014, 22:49

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: radzio27 »

zawias pisze:
radzio27 pisze:
zawias pisze:Dzięki :) Może kogoś zainspiruje to, do pomalowania swoich xD Na stronie BGG widziałem Yarpena z dorobionymi włosami, ale mi się już nie chciało poprawiać :P
mógłbyś podlinkować?

i pytanie o Geralta - uwydatniałęs mu zarost?:>
https://boardgamegeek.com/image/2330414 ... size=large
Nie uwydatniałem zarostu. A w sumie można by trochę ;)
Ja zobaczę jak mi będzie szło jego malowanie. Ale podobało mi się to, że jest u niego widoczny zarost. Tutaj taka dbałość o szczegóły, a Yerpen...ehh...
Grishnak
Posty: 32
Rejestracja: 21 maja 2014, 12:46
Has thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Grishnak »

radzio27 pisze:
Ja zobaczę jak mi będzie szło jego malowanie. Ale podobało mi się to, że jest u niego widoczny zarost. Tutaj taka dbałość o szczegóły, a Yerpen...ehh...
Bo gra nazywa się "Wiedźmin", a nie "Yarpen" ;)
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: zawias »

radzio27 pisze: Ja zobaczę jak mi będzie szło jego malowanie. Ale podobało mi się to, że jest u niego widoczny zarost. Tutaj taka dbałość o szczegóły, a Yerpen...ehh...
Byłem chyba tak podjarany malowaniem, że przeoczyłem to, a potem już nie poprawiałem. Ale zawsze można dokleić tupecik, hmm pomyślę nad tym xD
th0m4s
Posty: 133
Rejestracja: 04 gru 2013, 21:52

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: th0m4s »

Wymiany żetonów i kart chyba nie będzie :/
Dzień dobry,
Dziękujemy za skontaktowanie się z działem obsługi klienta CDP.pl

W związku z problemami dotyczącymi błędów w grze Wiedźmin – Gra Przygodowa, prosimy o zapoznanie się z treścią oficjalnego stanowiska Wydawcy, czyli firmy CD Projekt RED:
https://grafiki-cdp.s3.amazonaws.com/gb ... PL_1_0.pdf
Jest to jedyne i oficjalne stanowisko studia CD Projekt RED w tej sprawie. Firma CDP.pl, będąca dystrybutorem tej gry, nie jest w stanie zagwarantować wymiany lub dosłania uszkodzonych lub brakujących elementów tego produktu.
W związku z powyższym, jeżeli nie jesteś zadowolony/a z gry Wiedźmin - Gra Przygodowa, to w zaistniałej sytuacji możemy zaproponować złożenie reklamacji wraz z prośbą o zwrot kosztów zakupu z uwzględnieniem kosztu wysyłki. Uprzejmie prosimy o skorzystanie z usług Poczty Polskiej oraz wysyłkę w formie paczki standardowej.
Jeżeli zgadzasz się na takie rozwiązanie sprawy, to do niniejszej wiadomości dołączony został Formularz Reklamacyjny, który prosimy wypełnić i odesłać w odpowiedzi na tego maila.

Najmocniej przepraszamy za zaistniałe niedogodności.

Pozdrawiam,
Kamil Kuc
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sqb1978 »

Ciekawe w jaki sposób rozwiążą reklamacje?

Swoją drogą śmieszne... wydawca zajął stanowisko w postaci wrzucenia do sieci PDF'a, który jest podłej jakości i nie nadaje się do wydruku na chociażby naklejce.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: xilk »

sqb1978 pisze:Ciekawe w jaki sposób rozwiążą reklamacje?
Też się zastanawiam, bo przecież każdy mógł ponosić różne koszty, w zależności od tego gdzie daną grę kupił i jaką formułę odbioru wybrał... Najpewniej w sobotę będę grał w Wiedźmina z kolegami :roll:
sqb1978 pisze:Swoją drogą śmieszne... wydawca zajął stanowisko w postaci wrzucenia do sieci PDF'a, który jest podłej jakości i nie nadaje się do wydruku na chociażby naklejce.
Widocznie taki standard CDPR chce wprowadzić do świata gier planszowych... A wystarczyłoby wszystkie żetony i karty wydrukować w jakiejś polskiej, dobrej drukarni. Śmiem twierdzić, że byłoby to lepszy wybór (licząc czas i pieniądze), niż liczyć, że za jakiś czas może znajdzie się termin w tej samej chińskiej drukarni.
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: zawias »

xilk pisze: Widocznie taki standard CDPR chce wprowadzić do świata gier planszowych... A wystarczyłoby wszystkie żetony i karty wydrukować w jakiejś polskiej, dobrej drukarni. Śmiem twierdzić, że byłoby to lepszy wybór (licząc czas i pieniądze), niż liczyć, że za jakiś czas może znajdzie się termin w tej samej chińskiej drukarni.
Jeśli na całym świecie gry są drukowane w Chinach (coraz więcej) i przewożone statkami tyle czasu do krajów docelowych, to niestety chyba bardziej się opłaca tam ;)
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: xelos80 »

Dostałem identyczną odpowiedź. Już chyba szablonem idą :P
Aż nawet chyba zareklamuję i kupie wersję poprawioną. Tylko muszę się jeszcze dowiedzieć co zrobić jeśli nie kupowałem u nich tylko w innym sklepie.
A z takim podejściem to w przyszłości kupię grę planszową CDP dopiero po tym jak będę wiedzieć na 100% ze nie ma z nią problemów, czyli pewnie 2 dodruk lub edycję.
Trochę mnie to wkurzyło bo to brzmi trochę tak jak kiedyś były tabliczki "po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się". Oczywiście reklamację przyjmą, czy uwzględnią to inna sprawa, ale widać ze to tyle na co można u nich liczyć.
th0m4s pisze:Wymiany żetonów i kart chyba nie będzie :/
Dzień dobry,
Dziękujemy za skontaktowanie się z działem obsługi klienta CDP.pl

W związku z problemami dotyczącymi błędów w grze Wiedźmin – Gra Przygodowa, prosimy o zapoznanie się z treścią oficjalnego stanowiska Wydawcy, czyli firmy CD Projekt RED:
https://grafiki-cdp.s3.amazonaws.com/gb ... PL_1_0.pdf
Jest to jedyne i oficjalne stanowisko studia CD Projekt RED w tej sprawie. Firma CDP.pl, będąca dystrybutorem tej gry, nie jest w stanie zagwarantować wymiany lub dosłania uszkodzonych lub brakujących elementów tego produktu.
W związku z powyższym, jeżeli nie jesteś zadowolony/a z gry Wiedźmin - Gra Przygodowa, to w zaistniałej sytuacji możemy zaproponować złożenie reklamacji wraz z prośbą o zwrot kosztów zakupu z uwzględnieniem kosztu wysyłki. Uprzejmie prosimy o skorzystanie z usług Poczty Polskiej oraz wysyłkę w formie paczki standardowej.
Jeżeli zgadzasz się na takie rozwiązanie sprawy, to do niniejszej wiadomości dołączony został Formularz Reklamacyjny, który prosimy wypełnić i odesłać w odpowiedzi na tego maila.

Najmocniej przepraszamy za zaistniałe niedogodności.

Pozdrawiam,
Kamil Kuc
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sqb1978 »

Tak właśnie wygląda recka na zamówienie :) Standardy z gier video wkraczają do planszówek?

W wersji cyfrowej (Android) są BARDZO rażące błędy, które wg. mnie dyskwalifikują jakąkolwiek sensowną rozgrywkę.
Przykładowo odrzucane karty lądują na wierzchu (!) talii, a nie na spodzie, albo w przypadku kiedy trzeba odrzucić tropy, to nie można wybrać koloru odrzuconych lupek. Komputer sam odrzuca twoje lupki na zasadzie: pierwsze na jakie natrafi idąc od lewej (fioletowe -> niebieskie -> czerwone).
Błędów i niezgodności z intrukcją jest niestety dużo więcej.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Gambit »

sqb1978 pisze:Tak właśnie wygląda recka na zamówienie :) Standardy z gier video wkraczają do planszówek?
Czytałem recenzję na Gry_online, przeczytałem tę na Gamezilli. Nawet odkładając na bok fakt, że planszowy Wiedźmak nie przypadł mi do gustu, to te dwie recenzje są typowym fapfestem, a nie rzetelnymi recenzjami. Nawet jeśli mówimy o wersji komputerowej.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pan_satyros »

Gambit pisze:
sqb1978 pisze:Tak właśnie wygląda recka na zamówienie :) Standardy z gier video wkraczają do planszówek?
Czytałem recenzję na Gry_online, przeczytałem tę na Gamezilli. Nawet odkładając na bok fakt, że planszowy Wiedźmak nie przypadł mi do gustu, to te dwie recenzje są typowym fapfestem, a nie rzetelnymi recenzjami. Nawet jeśli mówimy o wersji komputerowej.
Ano niewiele w tym treści. Co nie zmienia faktu, że wśród laików nie spotkałem się z negatywnymi opiniami.
Jasne - też chciałbym, by wiedźmin był czymś więcej, również jako gracz nie jestem specjalnie zadowolony z ostatecznego kształtu mechaniki, ale trudno popadać w skrajność i każdego komu się spodoba posądzać o recenzję/wypowiedź na zamówienie.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2014, 12:55 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
_juri
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Kielce

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: _juri »

Osoby które zaczną swoją przygodę z planszówkami od Wiedźmina i tak są tak naprawdę w niezłej sytuacji. Większość z nas zaczynała od Eurobuissnesu, monopolu czy talismana a Wiedźmin mimo tego, że na dzisiejsze standardy nie jest grą ani wybitną ani wyjątkowo wciągającą i tak daje dużo większe pole do popisu graczom niż wspomniane wcześniej gry :)
Ja pierwszą grą którą dostałem i od której zaczęła się moja planszówkowa zajawka byli słabiutcy Wikingowie (ci stylizowani z pudełkiem na serial) ale zainteresowało mnie, znalazłem i kupiłem lepsze gry ale od czegoś musiało się zacząć.
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: zawias »

_juri pisze:Osoby które zaczną swoją przygodę z planszówkami od Wiedźmina i tak są tak naprawdę w niezłej sytuacji. Większość z nas zaczynała od Eurobuissnesu, monopolu czy talismana a Wiedźmin mimo tego, że na dzisiejsze standardy nie jest grą ani wybitną ani wyjątkowo wciągającą i tak daje dużo większe pole do popisu graczom niż wspomniane wcześniej gry :)
Ja pierwszą grą którą dostałem i od której zaczęła się moja planszówkowa zajawka byli słabiutcy Wikingowie (ci stylizowani z pudełkiem na serial) ale zainteresowało mnie, znalazłem i kupiłem lepsze gry ale od czegoś musiało się zacząć.
Hehe, moją pierwszą "nowoczesną/współczesną" grą była Neuroshima Hex 2.5, jak dopiero wyszła. Pamiętam ten zachwyt, a potem o kurde ich jest więcej i są takie świetne :) (taki offtop) (chociaż moimi pierwszymi planszówkami były Celtyckie Miecze, Piekło na Pacyfiku, Srebrna Flota, Ryzyko, ale wtedy inaczej do tego się podchodziło).
ODPOWIEDZ