Mr House

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
piotrest
Posty: 162
Rejestracja: 01 lut 2010, 14:03
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Mr House

Post autor: piotrest »

Czy do czegoś jest potrzebny "żeton dokumentacji" w wariancie zaawansowanym? W prostym wariancie jest jednym z potrzebnych rzeczy do otrzymania dodatkowych 4 punktów za skończony dom a tu tego nie ma, jak również nie liczy się do punktacji w jakikolwiek sposób. W instrukcji jest napisane, że można wybrać 1 z 3 rzeczy w Urzędzie i jest ikonka pozwolenia na pracę na planszy, ale po co? Chyba, że to niedopatrzenie w instrukcji i powinien normalnie być wymagany do "całego domu".
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Mr House

Post autor: WRS »

Tak. Potrzebny.
To błąd - potwierdzone u Autora.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
piotrest
Posty: 162
Rejestracja: 01 lut 2010, 14:03
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Mr House

Post autor: piotrest »

mam jeszcze jedną wątpliwość - chodzi o branie pożyczki jeśli pieniądze się skończą. czy nie powinno być tak, że jeśli zabraknie nam kaski np. 2 $ to nie powinniśmy ustawić stanu pieniędzy na 18 (20 - 2)? myślę, że byłoby trudniej ale sprawiedliwiej. bo nie zawsze wszystkim graczom zabraknie tyle samo gotówki i jest wtedy niesprawiedliwie imho.

nikt się nie wypowiada, czyżby to był nieistotny element tej gry?
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Mr House

Post autor: folko »

Przepraszam, dawno mnie nie było.
Nie bardzo rozumiem pytania, oczywiście że odejmujesz od 20 tyle ile brakuje. Brakło Ci do zakupu 5, bierzesz pożyczkę 20, czyli stan zostaje na 15.
Awatar użytkownika
piotrest
Posty: 162
Rejestracja: 01 lut 2010, 14:03
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Mr House

Post autor: piotrest »

folko pisze:Przepraszam, dawno mnie nie było.
Nie bardzo rozumiem pytania, oczywiście że odejmujesz od 20 tyle ile brakuje. Brakło Ci do zakupu 5, bierzesz pożyczkę 20, czyli stan zostaje na 15.
może zamotałem trochę pytanie, ale właśnie chodziło mi o taką odpowiedź, która rozwiązuje moją wątpliwość.
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Mr House

Post autor: TTR_1983 »

Witam,
Za mną pierwsza gra w wariancie podstawowym. Już dawno nie widziałem tak źle napisanej instrukcji. Mam dwa pytania:
1. Czy pola na karty ekip budowlanych (prawy górny róg- 3 pola) mają jakieś praktyczne zastosowanie. Co szkodzi kładzeniu kart pracowników bezpośrednio na polu nr 6 (tablica ogłoszeń ekip) ?
2. Czy w ramach tury budowy można planować wybudowanie elementów które fizycznie jeszcze nie leżą na stole? Np. w pierwszej fazie pierwszej tury mogę wybudować i ścianę i dach, czy dopiero jak w danej turze uda mi się wybudować ścianę to w następnej mogę wybudować dach? W instrukcji jest opisane tylko co po kolei mam budować.
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Mr House

Post autor: TTR_1983 »

i jeszcze jedno pytanie: jakie znaczenie ma rozpatrywanie pól na planszy od nr 1 do 9, a nie w dowolnej kolejności?
ODPOWIEDZ