Tajemniczy Mikołaj 2014

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: berni »

mulek18 pisze: przecież nie koniecznie trzeba z listy kupować.
Zatem ratunku ni mo.
Ewentualnie oznaczyć wszystkie, poza kilkoma pozycjami, gry na BGG jako owned?
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: TTR_1983 »

berni pisze:
mulek18 pisze: przecież nie koniecznie trzeba z listy kupować.
Zatem ratunku ni mo.
Ewentualnie oznaczyć wszystkie, poza kilkoma pozycjami, gry na BGG jako owned?
skoro ktoś nie był w stanie ogarnąć tematu podstawka-dodatek, to myślisz, że ogarnie "owned" na BGG ? Good joke :mrgreen:
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: KubaP »

Pamiętajcie, że TM jest o dawaniu. To nie jest MatHandel ani wymiana na forum. Ja swoje gry posłałem, ciesząc się jak dziecko, że udało mi się wystalkowac mocno schowaną i nieopisaną ofiarę i że udało mi się znaleźć fajny prezent dla dzieciaków z miejsca, które wylosowałem. Sam swojej paki nie dostałem, ale jak już/jeśli dostanę, to zdecydowanie będzie to miła niespodzianka.

Rozumiem z jednej strony zrzym Matuzika, ale pomyśl sobie tak: Ktoś kompletnie bez kasy wykosztował się na dodatek do Neuroshimy dla Ciebie. Może nie zna się na grach. Może jest skąpy. Może biedny. Ale jednak się wykosztował. Z drugiej strony ten sam ktoś dostanie miejmy nadzieję jakąś fajną, wypasioną grę, na którą być może nie byłoby go stać i będzie naprawdę szczęśliwy. A więc za Twoje delikatne rozczarowanie ktoś otrzyma furę radości na święta. Czy to nie jest jednak naprawdę fajna wymiana, Krzyśku?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: Nataniel »

KubaP pisze:...
KubaP 90% czasu na forum poświęca trollowaniu ;-), ale tutaj muszę w 100% się zgodzić. Jeżeli od ukochanej cioci dostaniesz za mały sweterek to nie idziesz i nie żalisz się na forum, tylko cieszysz, że pamiętała i że nie kupiła Ci sukienki :P Nawet, jeżeli Ty dałeś jej wypasioną torebkę za 2 stówy.

PS: Aczkolwiek wszystkie uwagi bierzemy pod uwagę i w przyszłym roku raczej udział w TM będzie dozwolony od 2 poziomu PDK.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: KubaP »

Nie chciałbym za bardzo odchodzić od tematu, ale dla mnie takie akcje to maleńkie cegiełki w budowie społeczeństwa obywatelskiego. Ja wolę wydać kasę na Tajemniczego Mikołaja niż np. na WOŚP. Ktoś ma odwrotne wrażenia? Super, jego pełne prawo. Każde takie działanie jest równie dobre.
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: Czochrun »

Dzisiaj ostatni dzień na wysyłkę. Wiem, że Rebel będzie kontaktować się z tymi, którzy nie spełnili swojego obowiązku. A czy Rebel będzie to robić w drugą stronę? Nawiążecie kontakt z osobami, którym niespieszno do odebrania paczki? Paczka wysłana przeze mnie (wg informacji z serwisu śledzącego paczki PP) nie została odebrana do tej pory mimo, że na pocztę trafiła już ponad tydzień temu.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: Nataniel »

Raczej nie, prosimy o zgłaszanie takich sytuacji na maila tajemniczymikolaj@rebel.pl
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
eien
Posty: 49
Rejestracja: 21 mar 2010, 07:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: eien »

Oo właśnie trzeba rodzinkę poprosić o częstsze odwiedzanie skrzynki...Tak w razie "w" :mrgreen:

Moja wylosowana osobistość była niestety nie do wyśledzenia poza Rebelem, ale i tam czasem można znaleźć wiele dodatkowych informacji :mrgreen: Sama nabawiłam się jak dziecko prawie zasypiając przy nocnym pakowaniu prezentów, ale myślę, że kilka uśmiechów wywołam, więc było warto.

...
No i chwilę po tej wiadomości przypadkiem natrafiłam na moją osobistość... Pewne rzeczy przychodzą niespodziewanie jednak :roll:
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: TTR_1983 »

Otrzymałem swoją paczkę od Tajemniczego Mikołaja i muszę powiedzieć, że jestem bardzo rozczarowany.
Nie dość, że gry nie są z listy to są zupełnie wybrane z kapelusza, lub bardziej wydaje mi się, że wysłane ze swojej kolekcji, bo ktoś nie miał zamiaru w nie grać. Ich wartość przewyższa nie jedną, która była na liście.
Otrzymałem Coup w wersji angielskiej i coś co się nazywa Triominos Deluxe, cokolwiek to jest. Nie mam pretensji, że ktoś nie wybrał gry z listy, bo nie miał takiego obowiązku, ale żal że nawet nie popatrzył na moją kolekcję na BGG, żeby zobaczyć co mnie interesuje.
Światowy konflikt w wersji polskiej mam, a gier logicznych w ogóle nie lubię i nie grywam w takie prawie w ogóle.
Jednym słowem mój pierwszy i ostatni Tajemniczy Mikołaj. Miało być miło, miałem otworzyć na Gwiazdkę, ale jak zobaczyłem trójkątne pudełko to otworzyłem od razu, bo wiedziałem, że to nic fajnego. Gry idą na sprzedaż. Wiem teraz co mógł czuć Krzysiek Matusik jak dostał swoją paczkę. Nie taki chyba miał być cel tej akcji.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: arturpe »

Przykro mi. Mój Mikołaj przeczytał i dostałem Jamaice. Polowalem na nią długo. Niemniej ciesze się, że ja kogoś mogłem obdarować Zamkami Burgundii z jego listy. Mam nadzieje, ze cieszy się podobnie jak ja i moje dzieciaki, które co rano pytają, kiedy programy w statki.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: TTR_1983 »

arturpe pisze:Przykro mi. Mój Mikołaj przeczytał i dostałem Jamaice. Polowalem na nią długo. Niemniej ciesze się, że ja kogoś mogłem obdarować Zamkami Burgundii z jego listy. Mam nadzieje, ze cieszy się podobnie jak ja i moje dzieciaki, które co rano pytają, kiedy programy w statki.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
i takiej postawy właśnie oczekiwałem. Sam też wysłałem grę z listy osoby, którą wlosowałem.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: ghostartur »

Niestety moja dziewczyna zobaczyła zapakowaną paczkę i nie pytając mnie o nic rzuciła się do otwierania. Mojemu tajemniczemu mikołajowi serdecznie dziękuję za Belfort(grę z mojej listy). Mam nadzieję, że gra którą ja wysłałem do kogoś też okaże się trafiona :) .
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: arturpe »

ghostartur pisze:Niestety moja dziewczyna zobaczyła zapakowaną paczkę i nie pytając mnie o nic rzuciła się do otwierania. Mojemu tajemniczemu mikołajowi serdecznie dziękuję za Belfort(grę z mojej listy). Mam nadzieję, że gra którą ja wysłałem do kogoś też okaże się trafiona :) .
Przyznam, że od początku wiedziałem, że nie doczekam wigilii z rozpakowywaniem :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Śliwka
Posty: 59
Rejestracja: 31 gru 2012, 16:52
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: Śliwka »

/osoby bez poczucia humoru proszone są o przejście do dalszych postów/

Przyłączę się do powszechnego marudzenia...
Wysyłając zgłoszenie na paczkę charytatywną na Fundacji, spodziewałem się jednej, góra dwóch gier. Niestety Tajemniczy Mikołaj nie okazał dla mnie żadnej litości nadsyłając aż dziewięć gier. Będę musiał po rozegraniu zaplanowanych tytułów wysłuchiwać: zagrajmy jeszcze w to, potem tylko chwilkę w to (oczywiście tytuł na 30-45 min., jak nie więcej), potem prosimy jeszcze w to, potem bardzo ładnie prosimy jeszcze w to, itd... ileż można grać, przecież ja muszę jeszcze przygotować się do innych zajęć, przespać się, a na następny dzień pójść do pracy, a jeszcze rodzice czekają za dziećmi.
Na dodatek Tajemniczy Mikołaj obdarzył nas koszulkami do kart, nóż w kieszeni się otwiera, nie będę mógł nawet pokrzyczeć, żeby nie obgryzano kart (granie w planszówki bywa bardzo stresujące).
I jeszcze w liście od Organizatorów napisali, że powinny przyjść co najmniej dwie przesyłki, aż strach otwierać drzwi kurierowi :D

Teraz trochę poważniej....
Dzięki Tajemniczemu Mikołajowi dzieci będą świadkami powstawania i upadków cywilizacji, walczyły ze smokami i zdobywały ukryte przez nie skarby, tworzyły opowieści, przygotowywały pokaz fajerwerków, ćwiczyły się w poczuciu rytmu i pokazywaniu gestów, budowały wieżę, handlowały na XVII-wiecznej amsterdamskiej giełdzie, łapały robale... :roll:

Teraz bardzo poważnie...
BARDZO, BARDZO DZIĘKUJEMY TAJEMNICZEMU MIKOŁAJOWI ZA WSPANIAŁY PREZENT
Fundacja Kraina Nadziei - Projekty "Przygoda z grami" i "Gry plenerowe na Ratajach"
https://www.facebook.com/fundacjakrainanadziei
https://www.facebook.com/groups/gryplenerowenaratajach
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: Maxxx76 »

I od razu serce rośnie :-)
Śliwka
Posty: 59
Rejestracja: 31 gru 2012, 16:52
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: Śliwka »

...zagapiłem się i otworzyłem drzwi nie spojrzawszy, kto się do nich dobija, a tu druga przesyłka charytatywna dla Fundacji. I znowu zero litości dla mnie. Czuję w kościach, że gdy tę grę pokażę dzieciom na zajęciach przed północą nie skończymy... :D

o Kraju Kwitnącej Wiśni.... nadciąga totalna zagłada jednego z Twoich miast... :shock:

DZIĘKUJEMY ZA BARDZO DOBRY DOBÓR GRY
Fundacja Kraina Nadziei - Projekty "Przygoda z grami" i "Gry plenerowe na Ratajach"
https://www.facebook.com/fundacjakrainanadziei
https://www.facebook.com/groups/gryplenerowenaratajach
Awatar użytkownika
eien
Posty: 49
Rejestracja: 21 mar 2010, 07:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: eien »

Aż się miło czyta! Wszystkiego najlepszego dla dzieciaków i hojnego Mikołaja!

Ja za to chyba niegrzeczna w tym roku byłam, a Mikołaj do złych dzieci nie przychodzi...
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: Tycjan »

Mamy pierwsze podsumowanie akcji: Tajemniczy Mikołaj. Nieoficjalne podsumowanie – patronat medialny

Wspólnie z organizatorem akcji czekamy na Wasze komentarze oraz uwagi i propozycje związane z akcją. Zostaną one zebrane i na pewno wzięte pod uwagę w kolejnej edycji. Będę wdzięczny za komentowanie pod wpisem na ZP, tak żeby nic nie umknęło :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: Palmer »

Paczka wczoraj została otwarta. Wielki dzięki TM! Znalazłem tam to czego chciałem najbardziej :mrgreen:
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: TTR_1983 »

mulek18 pisze:Otrzymałem swoją paczkę od Tajemniczego Mikołaja i muszę powiedzieć, że jestem bardzo rozczarowany.
Nie dość, że gry nie są z listy to są zupełnie wybrane z kapelusza, lub bardziej wydaje mi się, że wysłane ze swojej kolekcji, bo ktoś nie miał zamiaru w nie grać. Ich wartość przewyższa nie jedną, która była na liście.
Otrzymałem Coup w wersji angielskiej i coś co się nazywa Triominos Deluxe, cokolwiek to jest. Nie mam pretensji, że ktoś nie wybrał gry z listy, bo nie miał takiego obowiązku, ale żal że nawet nie popatrzył na moją kolekcję na BGG, żeby zobaczyć co mnie interesuje.
Światowy konflikt w wersji polskiej mam, a gier logicznych w ogóle nie lubię i nie grywam w takie prawie w ogóle.
Jednym słowem mój pierwszy i ostatni Tajemniczy Mikołaj. Miało być miło, miałem otworzyć na Gwiazdkę, ale jak zobaczyłem trójkątne pudełko to otworzyłem od razu, bo wiedziałem, że to nic fajnego. Gry idą na sprzedaż. Wiem teraz co mógł czuć Krzysiek Matusik jak dostał swoją paczkę. Nie taki chyba miał być cel tej akcji.

po przygodzie, którą opisałem powyżej spotkała mnie kolejna, tym razem mega miła :) Nie wiem czy była skutkiem posta powyżej, czy nie. Teraz to nieistotne. Kilka dni przed Wigilią otrzymałem maila z paczkomatu, iż została nadana do mnie paczka. E-mail nadawcy brzmiał tajemniczymikołaj2014. Byłem dość zdziwiony, bo przecież paczkę w ramach akcji już otrzymałem 13 grudnia. Dzień przed Wigilia doszła do mnie paczka, którą otworzyłem w Wigilię. Ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu były w niej 2 gry: Zamki Burgundii oraz Waggle Dance. Obie były na mojej liście życzeń. Zakładam, że obie paczki zostały wysłane przez tę samą osobę (musiała mieć mój e-mail i nr komórki). Sprawiły mi ogromną radość i nieźle zaskoczyły. Tajemniczemu Mikołajowi baaaaaaaardzo dziękuję ! Do tej pory jestem w szoku !
Awatar użytkownika
reguuu
Posty: 142
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: reguuu »

Pozazdrościć! W moim wypadku akcja okazała się rozczarowaniem. Wiadomo, że nie każdego stać na prezent za kwotę 100-150zl tak jak to było zapisane w regulaminie, ale skoro nie jest się w stanie spełnić "warunku" finansowego to warto chociaż spojrzeć na wishliste i spróbować tam się wstrzelic. Rozumiem jeszcze jeśli gra nie jest ani trochę powiązana z grami z listy życzeń ale jest po prostu tak dobra, że podoba się właściwie wszystkim (a wszyscy wiemy, że wśród tańszych gier tez spokojnie można takie znalezc).
Niestety mój Tajemniczy Mikołaj chyba postanowił odbębnić robotę i zyskać nowa grę niskim kosztem i wyslal grę Clash Jihad vs Mcworld, której na pewno nie można zaliczyć do kategorii dla wszystkich. Gra nie budzi nawet najmniejszych skojarzeń z tymi z listy życzeń i na dokładkę jest 2 osobowa a zatem dla mnie właściwie zupełnie bezużyteczna. Wygląda to tak jakby chciał się po prostu pozbyć tej gry z własnej kolekcji.
Trochę smutno to wygląda dla kogoś kto chciał być fair, wziął do siebie regulamin i dostosowal się zarówno do ceny jak i podpowiedzi obdarowywanej osoby.
Jedyne pocieszenie jest takie, że mogę być pewna, że na twarzy osoby, która dostala ode mnie przesyłkę, pojawil się uśmiech.
Awatar użytkownika
eien
Posty: 49
Rejestracja: 21 mar 2010, 07:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: eien »

Ja otrzymałam grę z mojej wishlisty, ale po ostatnim telefonie Rebela mam wrażenie, że końcowo to właśnie Rebel został moim Tajemniczym Mikołajem ;) Oczywiście mogę się mylić...

Paczka otwarta 25 grudnia rana wraz z pozostałymi podarkami - kochana rodzicielka wiedząc o akcji przechwyciła pudło z grą, zapakowała w ładny ozdobny papier i położyła pod choinką :mrgreen:
MaiX
Posty: 35
Rejestracja: 15 cze 2008, 22:58

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: MaiX »

Chciałem tego nie pisać ale widzę że nie jest to pojedynczy przypadek.

Mój Tajemniczy Mikołaj, powiedzmy, że spełnił wymogi regulaminu.

Prezent po czasie (pewnie Rebel interweniował, powiedzmy że w nadmiarze obowiązków zapomniał),
najtańszy (teoretycznie nawet z listy, chociaż bardzo mi zależało na wersji ang., polska jest tak obrzydliwa że i tak muszę sobie kupić grę sam, powiedzmy że ktoś mógł nie wiedzieć i chciał dobrze), jednak przyszedł w takiej formie że poczułem się jakbym dostał w twarz (oczywiście nawet się nie pofatygował aby go zapakować czy życzenia napisać, szary papier, prosto ze sklepu - nawet nie z rebela pewnie za drogo było)

Niestety poczułem się że komuś w ogóle nie zależało na tym aby sprawić mi przyjemność :(. Nie liczyłem na dużo (specjalnie edytowałem listę pod tańsze gry) mogę zrozumieć że ktoś ma mało kasy ale chociaż ciut serca warto by włożyć.

Jednym słowem szybko wybito mi z głowy świąteczny entuzjazm. W przyszłym roku przyłącze się tylko charytatywnie.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: Maxxx76 »

To znaczy jakby nie skumałem co właściwie było nie tak... :-)
Że po czasie?
Że szary papier?
Że wersja polska a nie angielska?
Że tani prezent?
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: bubu »

MaiX pisze:(...) prosto ze sklepu - nawet nie z rebela pewnie za drogo było
LOL
Rozumiem, że gry dzielimy na te z rebela i te ze sklepów dla plebsu?
ODPOWIEDZ