Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: glocked »

No ja np. czekam do ostatniej chwili ale nie ze względu grafik a zastanawiania się czy jest sens inwestować w grę która otrzymam za 3 -4 miechy :P Jak będą się ważyły w ostatnich dniach losy grafik to na pewno pomogę :P
Marek.F
Posty: 121
Rejestracja: 24 lut 2013, 14:33
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Marek.F »

glocked pisze:No ja np. czekam do ostatniej chwili ale nie ze względu grafik a zastanawiania się czy jest sens inwestować w grę która otrzymam za 3 -4 miechy :P Jak będą się ważyły w ostatnich dniach losy grafik to na pewno pomogę :P
Z tego co pamiętam, to gra ma być w marcu, więc za 2 miechy :P

Mnie również zastanawia postawa Planszóweczki, która moim zdaniem, pozwala na to aby wątek pozostał w zapomnieniu. Jak wspierałem magnatów to chyba co dwa dni można było przeczytać jakiś news na temat gry :)

Trzymam kciuki za wydanie nowych grafik :D
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Marek.F pisze:
glocked pisze:No ja np. czekam do ostatniej chwili ale nie ze względu grafik a zastanawiania się czy jest sens inwestować w grę która otrzymam za 3 -4 miechy :P Jak będą się ważyły w ostatnich dniach losy grafik to na pewno pomogę :P
Z tego co pamiętam, to gra ma być w marcu, więc za 2 miechy :P

Mnie również zastanawia postawa Planszóweczki, która moim zdaniem, pozwala na to aby wątek pozostał w zapomnieniu. Jak wspierałem magnatów to chyba co dwa dni można było przeczytać jakiś news na temat gry :)

Trzymam kciuki za wydanie nowych grafik :D
Staramy się na bieżąco odpowiadać na pytania, ale niestety mamy trochę mniejszy margines newsów które możemy publikować o grze - w tym temacie wszystko już wiadomo ;)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

tokage pisze:Staramy się na bieżąco odpowiadać na pytania, ale niestety mamy trochę mniejszy margines newsów które możemy publikować o grze - w tym temacie wszystko już wiadomo ;)
E tam. Zawsze można jakieś tematy wymyślić na przykład nt. technologii produkcji kafelków. ;)
Nie dajcie wątkowi spaść zbyt nisko!
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

vojtas pisze:
tokage pisze:Staramy się na bieżąco odpowiadać na pytania, ale niestety mamy trochę mniejszy margines newsów które możemy publikować o grze - w tym temacie wszystko już wiadomo ;)
E tam. Zawsze można jakieś tematy wymyślić na przykład nt. technologii produkcji kafelków. ;)
Nie dajcie wątkowi spaść zbyt nisko!
Nie długo przedstawimy zestawienie graficzne starych i nowych grafik do zamków :)
Najważniejsze jest aby Ci co zastanawiają się nad zakupem wsparli już teraz - zawsze jest tak, że ludzie czekają na ostatnią chwilę, lecz musi być ktoś pierwszy kto rozpędzi tą kulę śnieżną - dlatego zachęcam wszystkich gorąco do wsparcia. Jak projekt zbliży się do 40k to projekt nabierze niezłego tempa. Ja sam zaraz będę wspierał :).

Przypominając sobie Pana Lodowego Ogrodu oraz Magnatów to oba projekty w ostatnie 7 dni potrafiły zebrać niemal tyle samo co przez cały okres od startu, ale zawsze pojawiła się grupa która "pchnęła tą kule śnieżną" :)

Pozdrawiam
Kamil
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: DarkSide »

Wspieram.to pisze:Przypominając sobie Pana Lodowego Ogrodu oraz Magnatów to oba projekty w ostatnie 7 dni potrafiły zebrać niemal tyle samo co przez cały okres od startu, ale zawsze pojawiła się grupa która "pchnęła tą kule śnieżną"
W przypadku PLO kulę śnieżną rozpędził pewien sklep z planszówkami, który włożył niemałą kasę. Gdyby i tu się taki sklep znalazł, to myślę że dało by się pocisnąć i do 60tys. Zwłaszcza, że w porównaniu do PLO, trzeba by wyłożyć znacznie mniejszą kasę, żeby przekroczyć owe 45tys.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Grzdyll »

A ja dla odmiany coś zaczynam być sceptyczny i coraz bardziej wątpię w tę kulę śnieżną - jakoś słabo się lepi. Pocieszam się że nawet ze starymi grafikami to nadal po prostu świetna gra.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Pan_K »

Jak masz taką kasę, to po prostu stwórz konto na ebayu... ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: kwiatosz »

MisterC pisze: cóż miałbym zrobić potem z osiemdziesięcioma pudełkami jednego tytułu ;)
Duży plecak i wejściówka na Spiel '15 ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

Grzdyll pisze:A ja dla odmiany coś zaczynam być sceptyczny i coraz bardziej wątpię w tę kulę śnieżną - jakoś słabo się lepi. Pocieszam się że nawet ze starymi grafikami to nadal po prostu świetna gra.
A ja nie ;) - i to nie tylko dlatego, że reprezentuje wspieram.to, ale wynika to z czystych statystyk. Największe dofinansowanie kampanię otrzymują w pierwszych 7 i ostatnich 7 dniach ( bywa to nie mal 70% łącznej zebranej kwoty). Jeżeli uda nam się osiągnąć przez kilka najbliższych dni 40k (a brakuje 2 800) to 45k jestem pewien i celowałbym nawet w 50k.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Bea »

Najbardziej będzie szkoda jak zabraknie tylko kilku stówek do ufundowania.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Trolliszcze »

Bea pisze:Najbardziej będzie szkoda jak zabraknie tylko kilku stówek do ufundowania.
Jeśli będzie brakowało kilku stówek, to ludzie, którzy już wsparli, mają całą paletę "niegrowych" dodatków do kupienia - kubki, koszulki, puzzle. Zawsze możesz skorzystać.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

Hej

Zestawienie kilku grafik: stare vs nowe

Mała rozdzielczość
Spoiler:
Duża rozdzielczość
Spoiler:
Przy okazji wizualizacja koszulki
Spoiler:
Zachęcamy do wsparcia :) https://wspieram.to/Zamki

PS. A propos zamówień grupowych są jeszcze jacyś chętni na zamówienia grupowe?
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Kolejarz »

Trochę niesprawiedliwe porównanie, oryginalne kafelki chyba nie są aż tak brzydkie? ;)
Wygląda tak, jakby nowe grafiki, które jeszcze nie widziały prasy drukarskiej porównywać do kiepskich zdjęć rzeczywistych kafelków.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

Kolejarz pisze:Trochę niesprawiedliwe porównanie, oryginalne kafelki chyba nie są aż tak brzydkie? ;)
Wygląda tak, jakby nowe grafiki, które jeszcze nie widziały prasy drukarskiej porównywać do kiepskich zdjęć rzeczywistych kafelków.
Nie mieliśmy w dobrej dużej rozdzielczości starych grafik, dlatego też daliśmy też porównanie w małej rozdzielczości, aby aż tak bardzo nie rzucało to się w oczy, bo oczywiście starsze grafiki nie są tak spikselowane.

Nie jest to zabieg celowy! Po prostu brak grafik starych w dobrej rozdzielczości
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: zawias »

Nie wyobrażam sobie już tej gry bez nowych grafik :P Te stare wyglądają jakby to była wersja prototypowa xD
To musi się udać! xD
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Lothrain »

Wspieram.to pisze: PS. A propos zamówień grupowych są jeszcze jacyś chętni na zamówienia grupowe?
Ośmiopak z Wawy jeszcze nie złożony.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

Lothrain pisze:
Wspieram.to pisze: PS. A propos zamówień grupowych są jeszcze jacyś chętni na zamówienia grupowe?
Ośmiopak z Wawy jeszcze nie złożony.
Ile brakuje?
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: ramar »

Jakby jakiś "youtubowy recenzent" prześwietlił wersję zagraniczną Zamków to może też by nakręcił sprzedaż? (chyba że już to zrobili, a ja to przegapiłem).

Biorąc pod uwagę, że na druku nowe grafiki będą nieco inaczej wyglądać, to i tak różnica będzie kolosalna. Nie dziwię się, że wiele osób było poirytowanych, że tylko polska wersja będzie taka dopieszczona:)
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tommifon »

Lothrain pisze: Ośmiopak z Wawy jeszcze nie złożony.
Z tego co pamiętam to równolegle zbieraliśmy chętnych z Wawy, tylko nasze zamówienie poszło 2 grudnia :roll:
Nie szkoda Wam czasu tak długo ciągnąć prosty temat?
Krótka piłka, zbierasz grupkę osób, udostępniasz spreadsheet-a dla chętnych, wpłata kasy i po sprawie...
Tak to wiadomo, że skład grupy będzie ciągle w budowie i nici z gry :(
I nie jest to złośliwość z mojej strony, tylko rada na przyszłość :wink:
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

zawias pisze:Nie wyobrażam sobie już tej gry bez nowych grafik :P Te stare wyglądają jakby to była wersja prototypowa xD
Hehe, coś w tym jest. :) Tylko jedną rzecz poprawiłbym na polskich kafelkach - mianowicie zrobiłbym grubszy czarny kontur na napisach (na dole i w prawym górnym rogu). A jeśli nie kontur, to cień, który utworzy większy kontrast z tłem, przez co zwiększy się czytelność.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Lothrain »

Wspieram.to pisze:
Lothrain pisze:
Wspieram.to pisze: PS. A propos zamówień grupowych są jeszcze jacyś chętni na zamówienia grupowe?
Ośmiopak z Wawy jeszcze nie złożony.
Ile brakuje?
Nikogo nie brakuje, ino na wypłaty dwóch osób czekamy :)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Lothrain »

tommifon pisze:
Lothrain pisze: Ośmiopak z Wawy jeszcze nie złożony.
Z tego co pamiętam to równolegle zbieraliśmy chętnych z Wawy, tylko nasze zamówienie poszło 2 grudnia :roll:
Nie szkoda Wam czasu tak długo ciągnąć prosty temat?
Krótka piłka, zbierasz grupkę osób, udostępniasz spreadsheet-a dla chętnych, wpłata kasy i po sprawie...
Tak to wiadomo, że skład grupy będzie ciągle w budowie i nici z gry :(
I nie jest to złośliwość z mojej strony, tylko rada na przyszłość :wink:
Zamówienie zaczynała inna osoba, która się wycofała, ja je przejąłem, ale warunek uczestnictwa dwóch osób był taki, że kasę wpłacą w styczniu. Czyli to kwestia preferencji, a nie krótkiej piłki.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: DarkSide »

Bea pisze:Najbardziej będzie szkoda jak zabraknie tylko kilku stówek do ufundowania.
A czy ta cudowna i wspaniała Autorka Tych Wspaniałych Grafik w razie czego nie przyjęłaby częściowo ekwiwalentu w postaci bonów żywnościowych, 20 jajek z fermy ekologicznej, 4 opon zimowych i innych darów w naturze? :mrgreen: Wielu forumowiczów ma zapewne wiele niepotrzebnych, acz dobrych jeszcze rzeczy cennych dóbr wszelakich, którymi chętnie się podzieli :P
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Grzdyll »

Ooo to to! Deklarujmy co kto ma na dokładkę. Jestem pewny że autorka się złakomi szczególnie na te dary w naturze... :P
ODPOWIEDZ