(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

sillue pisze:
jax pisze:Dzięki za wczorajsze rozgrywki.

Na rozgrzewkę Vendors. Całkiem grywalna pozycja ze światka IT :) Sillue przywiodła na myśl (poniekąd słusznie) Magnatów. Tylko że w Vendors jest, tak na oko, 10x więcej kontroli.
Jacku, chyba za bardzo oparłeś opinię o grze na swoim wyniku...
10x więcej kontroli od Magnatów to masz w rosyjskiej ruletce powiedzmy... Vendors niestety więcej kontroli nie oferuje...
początkowa licytacja oparta o trzy wartości (1-3) w pięciu rzędach i czterech graczach, przy remisach dających nic... masa kontroli... :lol:
masz szczęście i coś wygrasz, nie masz szczęścia i trzy kolejki w plecy... a strata na początku, to cytując klasyka "kibel"...
zlikwidowałbym albo zmodyfikował kulę śniegową z dodatkowych klientów za bycie liderem na rynku...
każda gra dodająca punkt liderowi po każdej rundzie wywołuje u mnie lekki niepokój... lekko mówiąc... :D
Czuję się poniekąd wywołany do tablicy tym klasykiem ;) , więc się wypowiem ...
Głównie w temacie gier, w które grałem
Ancient World -bez rewelacji jak dla mnie, ale ja nie przepadam za kartami w ogóle, a tutaj tak naprawdę gramy w zbieranie setów,z odrobiną blokowania innych w workerplacementowy sposób. Gra wygląda natomiast naprawdę bardzo ładnie . Ogólnie polecam spróbować
Five Tribes-coraz bardziej przekonuję się do tego tytułu.Może dlatego,że pierwsze 4 rozgrywki były 4 osobowe, a kolejne dwie już w 3 -jest dużo lepiej, szybciej i mamy większą kontrolę.Kolejne spróbuję zagrać w parze.
Poza Cinem i Sebastianem , którzy grali dziękuję również jednemu koledze , który nie grał :mrgreen:
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Od razu uprzedzam, że tym razem (dla odmiany) mnie nie będzie. Nastawiam się na asię, mythotopię i onward to venus zą tydzień od 19.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Andreus »

Ja będę od 16
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Też będę. Zaczynam giełdę pomysłów: Alchemists.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: pingus »

Będę, zaczynam rozgrzewkową giełdę pomysłów: 7 cudów z liderami i miastami, Jacku? Pawle? ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

pingus pisze:Będę, zaczynam rozgrzewkową giełdę pomysłów: 7 cudów z liderami i miastami, Jacku? Pawle? ;)
Hehe :) Bez Babela? ;)
Ja ogólnie chętnie w każdej konfiguracji, ale nie startowałbym od tego, tylko od cięższych tytułów.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
zawodowiec
Posty: 38
Rejestracja: 05 sty 2015, 15:20

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: zawodowiec »

Witam
Jestem tu nowy i szukam osób do gry. Czy można się dołączyć, czy ekipa jest hermetyczna ?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Wpadaj śmiało, zapraszamy!
zawodowiec
Posty: 38
Rejestracja: 05 sty 2015, 15:20

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: zawodowiec »

Rozumiem, że miejscem spotkania jest klub chwila ?
Btw ja mam czas do około 22.00, czy to wam nie przeszkadza ?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Dzięki za Panamaxa. Jedna (na razie) uwaga: darmowe akcje na planszy graczy uzyskane przez położenie żetonu flagi trzeba wykonać natychmiast, inaczej przepadną. Wyjątkiem jest akcja "zakup akcji na giełdzie", co sugeruje ikona na odwrocie żetonu.
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

adikom5777 pisze:Dzięki za Panamaxa. Jedna (na razie) uwaga: darmowe akcje na planszy graczy uzyskane przez położenie żetonu flagi trzeba wykonać natychmiast, inaczej przepadną. Wyjątkiem jest akcja "zakup akcji na giełdzie", co sugeruje ikona na odwrocie żetonu.
:oops:

nawet czytałem ten akapit faq, ale czytanie ze zrozumieniem to ginąca cnota...
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: pingus »

Dzięki za Arkwrighta i Trła.

Co do pierwszego, to gry ekonomiczne nie są chyba po prostu moim ulubionym gatunkiem. Aż przeczytałem instrukcję, żeby nie było i wychodzi, że w zasadzie nic nie pomyliliśmy. ;) Chociaż instrukcja jest fatalna. Jedyne co nam ukmnęło to, że pod koniec każdego cyklu znacznik pierwszego gracza jest przekazywany w lewo.
Graliśmy najprostszy z wariantów, możliwe, że później jest lepiej. Ale Arkwrighta polecałbym jedynie dla fanów gier ekonomicznych. Z plusów gra była naprawdę krótka (1,5h) i myślę, że jest do wytłumaczenia w 15 minut, jak tylko zna się setup (my się z nim bujaliśmy dosyć długo).

Troyes z kilkoma ulepszeniami z Dam był lepszy niż go zapamiętałem. Fioletowa kostka zdecydowanie na plus, Grzel słusznie się przy niej upierał.

Dzięki za partię, bawiłem się naprawdę dobrze, a to zasługa świetnego towarzystwa. :)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Nie zgodzę się, że instrukcja w Arkwright jest fatalna. Wszystko po kolei wytłumaczone z przykładami. Jest długa, ale naprawdę sensownie napisana.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: pingus »

adikom5777 pisze:Nie zgodzę się, że instrukcja w Arkwright jest fatalna. Wszystko po kolei wytłumaczone z przykładami. Jest długa, ale naprawdę sensownie napisana.
Jest mnóstwo opisów o tym o czym będą pisać ("tutaj piszemy o tym i o tym, a tam piszemy o tym i o tym"), wiele rzeczy, które powinny być pogrupowane razem, są rozrzucone po instrukcji.
Gdy czytasz tę instrukcję na raz to może spełnić swoje zadanie. Ale gdy wracasz do gry po roku i chcesz sobie przypomnieć jak się w to grało - wtedy masz problem.

Po zagraniu raz i przeczytaniu instrukcji zasady wydają mi się stosunkowo proste (mówię tylko o Spinning Jenny), a my graliśmy tyle co rozkładaliśmy i tłumaczyliśmy tę grę, dzięki właśnie nienajlepszej instrukcji.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Dzięki za rozgrywki w Tempusa i Hawaii.

Wallace potwierdził, że on i jego testerzy to banda skończonych osłów. Albo że nie uznaje on testowania przed wydaniem gry. Gdyby miał choć gram oleju we łbie, to nie wprowadzałby w Tempusie zasady o nie-atakowaniu gracza z dyskami na nie więcej niż 3 polach. Gdyby do tego doliczyć miasta, byłoby ok. Wallace to potwierdził. Szkoda że kilka lat po wydaniu gry. Wczoraj dzięki temu byłem niemal nietykalny. Dawno już czas przejść na nowozelandzką emeryturę panie Wallace.

Z kolei Hawaii potwierdziło że jest produktem wysoce przetestowanym (włączając dodatek - tylko po te permanentne ryby ma iść nie jedna osoba). Wczoraj bardzo pouczająca rozgrywka. Już moja 10. a ciągle nasuwają się nowe wnioski. Coś co ogólnie wydaje się mustem (albo czymś o bardzo wysokim priorytecie) okazuje się że jest ok ale nie trzeba aż-tak-bardzo na to iść. Wniosek sformułowałem posiłkując się też zapisami poprzednich partii. Na razie to wiedza tajemna, którę ujawnię temu kto zasłuży sobie poprzez robienie notatek z rozgrywek ;) :mrgreen:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: pingus »

Muszę wreszcie zagrać w to Hawaii wygląda bardzo ciekawie.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Paskudnik »

Planuję się dzisiaj pojawić (dla mnie będzie to inauguracja w Chwili ;) ) i mogę przytargać Imię róży, zwłaszcza jeśli będą zainteresowani (KubaP? Staszek? / inni fani Felda?).
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: siepu »

Halo halo wybiera się ktoś? Dla odmiany mam Age of steam i będę po 17.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Paskudnik pisze:Planuję się dzisiaj pojawić (dla mnie będzie to inauguracja w Chwili ;) ) i mogę przytargać Imię róży, zwłaszcza jeśli będą zainteresowani (KubaP? Staszek? / inni fani Felda?).
Bardzo chętnie, będę około 19:00.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Paskudnik »

KubaP pisze:
Paskudnik pisze:Planuję się dzisiaj pojawić (dla mnie będzie to inauguracja w Chwili ;) ) i mogę przytargać Imię róży, zwłaszcza jeśli będą zainteresowani (KubaP? Staszek? / inni fani Felda?).
Bardzo chętnie, będę około 19:00.
Super - to jeszcze są dwa miejsca wolne. BTW, zaczniemy pewnie ok. 21-wszej, wcześniej chętnie usiądę do czegokolwiek.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jingowawa »

Paskudnik pisze:
KubaP pisze:
Paskudnik pisze:Planuję się dzisiaj pojawić (dla mnie będzie to inauguracja w Chwili ;) ) i mogę przytargać Imię róży, zwłaszcza jeśli będą zainteresowani (KubaP? Staszek? / inni fani Felda?).
Bardzo chętnie, będę około 19:00.
Super - to jeszcze są dwa miejsca wolne. BTW, zaczniemy pewnie ok. 21-wszej, wcześniej chętnie usiądę do czegokolwiek.
Graliście? Jak wrażenia?
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Lepiej nie pytać...
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

staszek pisze:Lepiej nie pytać...
Ja nie wiem, jak Imię Róży, bo Staszek oczywiście skończył grać w coś innego i potem zaczął pytać, o której skończymy, o której skończymy, o której skończymy, o której skończymy. Więc odpuściłem, by móc komfortowo jako tako dokończyć znakomitą (bo wygraną! :D ) partię Amyitis. Strategia szczwanego kanalarza zadziałała i o oczko wyprzedziłem l.a.d.'a, na dalekim trzecim miejscu uplasował się zdezorientowany jax, a stawkę godnie zamknął Shadow.

Potem jax dał się namówić w fatalną (bo sromotnie przegraną!) partię Kosmonautów, którzy potwierdzili swoją wielką klasę. Tym razem l.a.d.'a przegonił jax, a mnie na tiebreakerze wykończył Shadow.

Radość zwycięstwa, gorycz porażki, starożytny Babilon i podbój kosmosu! Cóż to był za poniedziałek!
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jingowawa »

staszek pisze:Lepiej nie pytać...
Aż tak złego Felda do kolekcji złapałeś? :D
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

jingowawa pisze:
staszek pisze:Lepiej nie pytać...
Aż tak złego Felda do kolekcji złapałeś? :D
Z tego co wiem staszek nie ma tej gry, choć pasowałaby do jego profilu (polegającego na kupowaniu gier nieważne czy dobrych czy złych, ale przede wszystkim takich które nie mają dodatków).

--

W poniedziałek rozpocząłem epickim Tash-Kalarem z veljarkiem - niby zdominowałem rozgrywkę, ale zwycięstwo tylko 20-16. Rozwijaliśmy się głównie w oddaleniu od siebie co umożliwało swobodne tworzenie wzorów i przyzywanie wielu legendarnych istot :)

W Amyits miałem poczucie że nie mam czasu nic, gra była morderczo krótka i w takiej sytuacji pójście na doraźne, szybkie punkty (vide kanalarze) było całkiem opłacalne. Ja w nich nie poszedłem.

Kosmonauts okazało się, zgodnie z zapowiedziami, przyjemną i sympatyczną grą. Można grać, kupować niekoniecznie :) Mam wrażenie, że długofalowe zaplanowanie lotu (nawet na początku gry) jest równie istotne jak taktyczne decyzje podczas rozgrywki.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ