Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Poochacz pisze:EDIT: skoro premiera za niecały tydzień to po wiadomości o audiobookach gratis można powiedzieć że lista bonusów jest zamknięta
Nawet na pewno.
Poochacz pisze:karta promo, badge, tapety i dodatek (+pendrive/sakiewka) bo do 100 zamówień i smyczy raczej nie dojdziemy:)
Trzecia tapeta jest od 85, ale i do tego nie dojdzie. Zresztą ja już po świętach myślałem, że końcowy wynik będzie na poziomie 70 egzemplarzy.
rattkin pisze:Ja już mentalnie się przygotowuję na atak sekcji "zasady i wątpliwości". Czuję, że niedługo będę miał dużo roboty :)
Oj będziesz miał, to fakt. Najlepiej zacznij to jeszcze gdzieś spisywać, to wydasz przed Cube pierwszy nieoficjalny FAQ :D
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: pattom »

Czołem,

jakie i w jakiej ilości kupować koszulki na karty?
Jak wygląda regrywalność tej gry?
Ostatnio zmieniony 10 sty 2015, 18:25 przez pattom, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: maciejo »

rattkin pisze:Ja już mentalnie się przygotowuję na atak sekcji "zasady i wątpliwości". Czuję, że niedługo będę miał dużo roboty :)
Jak na razie nieźle Ci idzie :D Następne pytania już czekają :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Na koszulkach do planszówek sie nie znam, koszulkuje tylko lcgi. W podstawce bedzie cos koło 100 - 150 kart (dwa rozmiary). W grach scenariuszowych nie chce sie zbyt często grac tego samego scenariusza ponownie, jesli juz sie go przeszło, zna sie historie itd. To moze zmniejszać regrywalnosc w taka specyfika gier przygodowych. Szczesliwie sa dwa dodatki, choć ja np. zawsze chętnie zagram jeszcze raz, bo to dajna gra jest. Ale, wiadomo, za drugim razem juz nie ma zaskoczenia.
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Wookasch »

Szukam sklepu, ktory prowadzi przedsprzedaż Myszy oraz oferuje płatność PayPal lub Amex.
Ktoś coś?

Poza tym zaciekawila mnie oferta pomalowania figurek w Cube za 250pln - ktoś z czegoś podobnego korzystał? Sam w malowanie się nie bawię ale szczególnie w grach przygodowych dodaje to klimatu.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

Sprawdź w i-szop sklepy, które prowadzą przedsprzedaż
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: maciejo »

pattom pisze:Czołem,

jakie i w jakiej ilości kupować koszulki na karty?
Jak wygląda regrywalność tej gry?
-Ja kupuję Premium Swan - jak już muszę - a do tej gry musisz :!:
-Ilość taka jaka ilość kart w grze - no może +2 szt,tak na wszelki wypadek :D
-Regrywalność raczej zerowa,niestety :(
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: pattom »

Chodziło mi o rozmiar koszulek :-)
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Wookasch pisze:Szukam sklepu, ktory prowadzi przedsprzedaż Myszy oraz oferuje płatność PayPal lub Amex.
Ktoś coś?
Masz 3 sklepy, które aktualnie prowadzą przedsprzedaż gry "Magia i Myszy". Są to: Rebel, 3Trolle i Planszak. Zatem sprawdź, czy te sklepy oferują płatność tym sposobem, który preferujesz.
pattom pisze:Chodziło mi o rozmiar koszulek :-)
Jeśli chodzi o podstawową grę, to znajdziesz to tutaj ;) Żebyś jednak nie musiał szukać, to:
- 47 kart o rozmiarze 44 x 67 mm.
- 89 kart o rozmiarze 63 x 88 mm.
Wookasch pisze:Poza tym zaciekawila mnie oferta pomalowania figurek w Cube za 250pln - ktoś z czegoś podobnego korzystał? Sam w malowanie się nie bawię ale szczególnie w grach przygodowych dodaje to klimatu.
Ja osobiście będę sam malował figurki. Jednak i na tym forum są osoby, które malują figurki na zamówienie, nie trzeba koniecznie robić to u Cube. Pierwsza i druga oferta malowania figurek na tym forum. Zaleta obu tamtych tematów jest to, że można z ludźmi tam porozmawiać i dogadać się co do szczegółowości malowania i ceny, a widzisz efekty ich pracy na podstawie dotychczasowego dorobku.
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Wookasch »

xilk pisze: Masz 3 sklepy, które aktualnie prowadzą przedsprzedaż gry "Magia i Myszy". Są to: Rebel, 3Trolle i Planszak. Zatem sprawdź, czy te sklepy oferują płatność tym sposobem, który preferujesz.
NIestety zaden z nich. Paypal wydaje sie byc ogolnie malo popularny w polskich sklepach internetowych.
No nic, poczekam az gra sie pojawi na rynku.
xilk pisze: Ja osobiście będę sam malował figurki. Jednak i na tym forum są osoby, które malują figurki na zamówienie, nie trzeba koniecznie robić to u Cube. Pierwsza i druga oferta malowania figurek na tym forum. Zaleta obu tamtych tematów jest to, że można z ludźmi tam porozmawiać i dogadać się co do szczegółowości malowania i ceny, a widzisz efekty ich pracy na podstawie dotychczasowego dorobku.
Bardzo cenna wskazówka, dzięki :)
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: uday »

Zawsze możesz napisać bezpośrednio do sklepu, może uda się to im jakoś załatwić.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rastula »

Wookasch pisze:Szukam sklepu, ktory prowadzi przedsprzedaż Myszy oraz oferuje płatność PayPal lub Amex.
Ktoś coś?

Poza tym zaciekawila mnie oferta pomalowania figurek w Cube za 250pln - ktoś z czegoś podobnego korzystał? Sam w malowanie się nie bawię ale szczególnie w grach przygodowych dodaje to klimatu.


planszostrefa.pl ma opcję płatności paypal - na pewno będą mieli grę w sprzedaży, jeśli jeszcze nie mają
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Mice and Mystics

Post autor: to tylko ja »

Cube dostało palety z M&M.

Info z facebooka
https://www.facebook.com/cubefactoryofi ... =1&theater
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: pattom »

Zamówiłem w 3trollach bo mi wyszło 187.44 zł :-)
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: _Berenice_ »

Czy ktoś wie czy dopłatę za szaszetkę trzeba dosłać przed wysyłką? I czy będzie coś jeszcze do dokupienia?
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

_Berenice_ pisze:Czy ktoś wie czy dopłatę za szaszetkę trzeba dosłać przed wysyłką? I czy będzie coś jeszcze do dokupienia?
Z tego co napisali, to przed wysyłką musisz zdecydować się co chcesz dokupić i chyba też uregulować płatność. Pytaj najlepiej na maila, tam odpisują w miarę sprawnie.
pattom pisze:Zamówiłem w 3trollach bo mi wyszło 187.44 zł :-)
Odbierasz osobiście, czy to już z kosztem wysyłki? ;)
to tylko ja pisze:Cube dostało palety z M&M.
Pytanie, kiedy inne sklepy dostaną grę Magia i Myszy... Pytałem w lokalnym sklepie i stwierdzili, że Cube w tej sprawie milczy.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

Cube twierdzi, że około 25 stycznia
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: pattom »

xilk pisze:
pattom pisze:Zamówiłem w 3trollach bo mi wyszło 187.44 zł :-)
Odbierasz osobiście, czy to już z kosztem wysyłki? ;)
Od 200 zł Paczkomat free :-) a że zamawiałem jeszcze jakieś drobiazgi to....:D
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 268
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 78 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Poochacz »

Niedawno otrzymałem telefon z Cube. "Magia i Myszy" powinny dotrzeć w piątek do zamawiających, dodatkowo jeśli ktoś jeszcze nie został obdzwoniony to będzie mógł domówić sobie przy okazji telefonicznie sakiewkę/kalendarz/malowanie
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: pattom »

Czyli premiera będzie szybciej niż 25 stycznia?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Przedsprzedaż Cube'ową wysyłamy zgodnie z zapowiedzią wcześniej. W innych sklepach gra pojawi się 25 stycznia.
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Mice and Mystics

Post autor: to tylko ja »

pattom pisze:Czyli premiera będzie szybciej niż 25 stycznia?
Ten kto zamówił grę w preorderze dostanie w tym tygodniu pewnie.
Wysyłka do reszty sklepów planowana jest na 25 stycznia... podobno... także zobaczymy czy będzie wcześniej. Ciężko powiedzieć. ALe wszystkie sklepy, które mają M&M w swojej ofercie podają przełom stycznia i lutego jako czas premiery. Także ten 25 stycznia pasuje. Zobaczymy. Ja zamówiłem grę w 3T, liczę że w styczniu dostanę pudełko :P
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: pattom »

Krwawisz pisze:Przedsprzedaż Cube'ową wysyłamy zgodnie z zapowiedzią wcześniej. W innych sklepach gra pojawi się 25 stycznia.
Dyskryminacja.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

pattom pisze:
Krwawisz pisze:Przedsprzedaż Cube'ową wysyłamy zgodnie z zapowiedzią wcześniej. W innych sklepach gra pojawi się 25 stycznia.
Dyskryminacja.
I komercja. Wybór gracza, czy woli kupić samą grę w niższej cenie (przynajmniej takie oferują sklepy internetowe), ale dostanie ją trochę później (jeśli będzie to 25 stycznia, to jakieś 1,5 tygodnia po premierze), czy jednak kupuje ją od wydawcy w cenie, którą on podaje, ale dostaje ją w dniu 15 stycznia. Każdy musi sam ocenić, co woli. Ja wybrałem ;)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: TTR_1983 »

jakby na to nie patrzeć to przedsprzedaż wydawcy na poziomie 60 sztuk dupy nie urywa...
ODPOWIEDZ