Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Paskudnik »

Wspieram.to pisze:Hej

Czy są jeszcze jakieś zamówienia grupowe, gdzie brakuje paru sztuk?
Z Wawy jeszcze jeden 8-pak będzie, a może nawet 24-pak.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: wirusman »

Z Jaworzna będzie 1-pak :D
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

Banan2 pisze:
Wspieram.to pisze:Hej
Czy są jeszcze jakieś zamówienia grupowe, gdzie brakuje paru sztuk?
Poznań, 3 szt. do 8. Organizowane przez DarkSide
Pozdrawiam
Paskudnik pisze:
Wspieram.to pisze:Hej

Czy są jeszcze jakieś zamówienia grupowe, gdzie brakuje paru sztuk?
Z Wawy jeszcze jeden 8-pak będzie, a może nawet 24-pak.
Jeżeli brakuje jeszcze paru sztuk mogę, gdzieś puścić info w najnowszej aktualizacji na projekcie, FB wspieram.to etc. Dajcie tylko znać. Jutro też pójdzie newsletter wspieram.to o zamkach, też gdzieś te info można zmieścić
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wookasch »

Bez sensu jest dorzucanie pierdol za kazde kolejne zebrane kilka tysiecy.
Juz lepiej dac premie pani grafik za podjete ryzyko (wlozenie pracy w przygotowanie ilustracji bez pewnosci, ze zlecenie zostanie faktycznie wykonane).
Projekt sie udal, dostaniemy wyjatkowa edycje gry - cieszcie sie ludzie :D
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: TTR_1983 »

Andy pisze:Zamiast tych wszystkich wymyślanych na siłę gadżetów, wolałbym żeby po przekroczeniu pewnej zebranej sumy wspierający dostali zwrot jakichś drobnych kwot na swoje konta (chociażby 10 czy 20 PLN).
ale wymyśliłeś. Bez jaj, skoro płaciłeś to uznałeś kwotę.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Andy »

mulek18 pisze:ale wymyśliłeś. Bez jaj, skoro płaciłeś to uznałeś kwotę.
No i co z tego że uznałem? Ci co wpłacali na początku "uznali" pierwotne grafiki i znacznik pierwszego gracza, a dostaną nowe.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: TTR_1983 »

Andy pisze:
mulek18 pisze:ale wymyśliłeś. Bez jaj, skoro płaciłeś to uznałeś kwotę.
No i co z tego że uznałem? Ci co wpłacali na początku "uznali" pierwotne grafiki i znacznik pierwszego gracza, a dostaną nowe.
Jasne, że uznali pierwotne grafiki. Sam wspierałem z myślą że gra będzie ze starymi wydana. Udało się, że będą nowe, ale to tylko miła niespodzianka i bonus. Sorry, ale Twój pomysł jest delikatnie mówiąc absurdalny.
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: glocked »

Hej,

Rozumiem, że te dodatki są dodane do każdej gry, tj. w zamówieniu zbiorowym 8 sztuk jest 8 dodatków + 8 nowych znaczników zaczynającego gracza?

Wydaje mi się, że ktoś już o to pytał w tym wątku nie mogłem jednak znaleźć konkretnej odp,

Z góry dzięki :)
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Łojoj, ale mnie postów ominęło :)


Aduanath pisze: Planszóweczka śpi . Następny próg pewnie poznamy między 10, a 12... do tego czasu można iść spać
Nawet najlepszym się czasem zdarza, nie? ;)
glocked pisze:Rozumiem, że te dodatki są dodane do każdej gry, tj. w zamówieniu zbiorowym 8 sztuk jest 8 dodatków + 8 nowych znaczników zaczynającego gracza?
Tak jest.
BIgBadWolf pisze:WIECEJ KAFELKOW ! )
Chcielibyśmy, ale Ted by nas za uszy wytargał...
Toudi pisze:Jak ktos wsparl gre to znaczy ze uznal ze za taka kwote warto. To po co mu oddawac, lepiej mu cos dolozyc i bedzie sie cieszyl ze ma cos unikalnego. Tak mi sie wydaje
BartP pisze:Jeśli nie mieliście zawczasu nic wymyślonego, przeliczonego i wycenionego, to lepiej na ostatnią chwilę nic nie dodawajcie.
DarkSide pisze:Albo po prostu jakąś ekstra-niespodziankę na koniec, niezależnie od finalnej kwoty, jaka zostanie zebrana. Będą dzięki temu 2-3 miesiące na wymyślenie czegoś fajnego

No to oficjalnie. Nie robimy więcej celów dodatkowych.
Dlaczego? Bo dostajecie świetną grę, w mega zarąbistej cenie, 10 kafelkami i zarąbistej nowej szacie graficznej. Bardzo byśmy chcieli dołożyć tam metalowe monetki, wypraski, czy parę innych fajnych rzeczy. Nawet wysłaliśmy zapytanie do jakiegoś pana co to się chwalił, że robi monety. Okazało się że Pan to tak sobie stuka taką maszynką i młotkiem, a zrobienie dla nas 40 tysięcy monetek raczej nie wchodzi w rachubę... (tak znaleźliśmy też firmy które się tym zajmują, ale zrobienie zestawu monet to praktycznie temat na osobną akcję na wspieram.to
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Paskudnik »

Wookasch pisze:Bez sensu jest dorzucanie pierdol za kazde kolejne zebrane kilka tysiecy.
Juz lepiej dac premie pani grafik za podjete ryzyko (wlozenie pracy w przygotowanie ilustracji bez pewnosci, ze zlecenie zostanie faktycznie wykonane).
Projekt sie udal, dostaniemy wyjatkowa edycje gry - cieszcie sie ludzie :D
Cieszymy się :) Popieram pomysł nagrody dla Pani Grafik - normalnie poprosiłbym żeby ją uścisnąć, ale nie wiem czy wypada :mrgreen:
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: zawias »

mulek18 pisze:
Andy pisze:
mulek18 pisze:ale wymyśliłeś. Bez jaj, skoro płaciłeś to uznałeś kwotę.
No i co z tego że uznałem? Ci co wpłacali na początku "uznali" pierwotne grafiki i znacznik pierwszego gracza, a dostaną nowe.
Jasne, że uznali pierwotne grafiki. Sam wspierałem z myślą że gra będzie ze starymi wydana. Udało się, że będą nowe, ale to tylko miła niespodzianka i bonus. Sorry, ale Twój pomysł jest delikatnie mówiąc absurdalny.
Dokładnie. Zgadzam się z mulek18. Przecież na tym polega cała zabawa z akcjami crowdfundingowymi, a że wydawca zarobi więcej, to super! Gracze i tak dostają wypasioną grę i to taniej niż w sklepie... jeszcze przesyłka gratis. XD
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: glocked »

A nie mogą po prostu dodatkowej kasy przeznaczyć na następny projekt? Jest tyle gier językowo zależnych które sprzedały by się u nas świetnie gdyby były po polsku :) Np. Lords of waterdeep lub forbidden desert :P
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Paskudnik »

zawias pisze:
mulek18 pisze:
Andy pisze:No i co z tego że uznałem? Ci co wpłacali na początku "uznali" pierwotne grafiki i znacznik pierwszego gracza, a dostaną nowe.
Jasne, że uznali pierwotne grafiki. Sam wspierałem z myślą że gra będzie ze starymi wydana. Udało się, że będą nowe, ale to tylko miła niespodzianka i bonus. Sorry, ale Twój pomysł jest delikatnie mówiąc absurdalny.
Dokładnie. Zgadzam się z mulek18. Przecież na tym polega cała zabawa z akcjami crowdfundingowymi, a że wydawca zarobi więcej, to super! Gracze i tak dostają wypasioną grę i to taniej niż w sklepie... jeszcze przesyłka gratis. XD
Ludzie, to, że projekt ma w tej chwili więcej zebranych pieniędzy niż było wymagane do jego uruchomienia nie oznacza, że to jest kasa która zostanie jako "nadmiar gotówki" (np. na balangi) - przecież każda osoba, która wsparła musi też otrzymać odpowiednią liczbę egzemplarzy gry i dodatków, to wszystko trzeba wyprodukować i to też kosztuje! :lol:
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
reguuu
Posty: 142
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: reguuu »

To ja tak nieśmiało zapytam.. może skoro nie będzie dodatkowych progów a pieniążki jeszcze lecą to może dałoby radę w przypadku zamowien zbiorowych, wysłać gry bezpośrednio do poszczególnych osob/ewentualnie miast? Gdzieś już to pytanie padło ale chyba w wątku z zamówieniem.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

Zamieściliśmy oficjalną notkę na wspieram.to i w spoilerze.
Spoiler:
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: glocked »

MisterC pisze:
glocked pisze:A nie mogą po prostu dodatkowej kasy...
Hmm, ale jakiej dodatkowej? Przecież to nie jest zrzutka.pl, tylko przedsprzedaż gry. Większy cel osiągnięty teraz, to większe bezpieczeństwo finansowe wydawcy, bo to gwarancja, że sprzedała się istotna część nakładu (cały, pół, po ile sztuk się zwykle wydaje?), który normalnie sprzedawałby się przez kilka miesięcy, no i sama możliwość robienia tego niezależnie od reszty świata (czyli niestety drożej).
Jaka kasa ? No przecież nie sprzedają jej po kosztach produkcji,

Nie wiem jak wygląda biznes plan na sprzedanych 100 sztuk a jak na 500. Pytanie jak wygląda produkcja, jeżeli na przezbrojenie (lub konfigurację) maszyn potrzeba 10tyś zł i jest to koszt stały niezależny od liczby wyprodukowanych gier, to zysk z każdego pudełka rośnie.

Nie wiem czy istnieje gdzieś produkcja oparta na samych kosztach zmiennych :)
repi_1
Posty: 84
Rejestracja: 25 lis 2014, 11:16

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: repi_1 »

Witam

Czy jest już gdzieś dostępna instrukcja PL? Jak gra chodzi na 2 os. tylko? Bo powiem szczerze, że jakoś sam tytuł gry jest jakiś taki mocno zachęcający, a ja gram jedynie z moją lepszą połową. Dodatkowi gracze dopiero rosną (jeden na tym świecie, a drugi w brzuszku u Mamy).
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: glocked »

Polecam Rahdo runthrough albo podsumowanie ( wpisz w yt Castles of Mad King Ludwig Final Thoughts). On głównie patrzy na gry z perspektywy 2 graczy.

Z ciekawości sam obejrzałem - w skrócie jedynym minusem na 2 graczy jest duża losowość celów. Możesz dostac dodatkowy cel(pkt na koneic gry) a losowość płytek móże spowodować, że nie będziesz miał szansy jego zrealizowania bo przez całą gre nie zostaną odkryte płytki spełniające twój cel.

Na 3-4 graczy więcej płytek jest odkrywanych > większość celów może być zrealizowana. W skrócie jest to główna różnica między suburbią, która wg. Rahdo lepiej sprawdza sie na 2 graczy(Co nie znaczy, że Zamki są niegrywalne).

Dużym plusem tej gry jest 'przyjemność z samej gry' a nie wygrywania :) Więc jeżeli nie jestescie świrami na punkcie zwycięstwa to wam się powinno podobać ! :P
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 11:53 przez glocked, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: DarkSide »

Jakie będą rozmiary pudełka? Głównie chodzi o kwestię typu paczki w Paczkomacie i ewentualnych kosztów redystrybucji gier przy zamówieniach zbiorowych. :)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: wirusman »

Ile można narzekać? Najlepiej pewnie jakby wam dali grę i zwrócili całą kasę. Przecież oni tez muszą zarobić. Czy BMW sprzedaje taniej samochody jak zamiast 100 tys. sprzedadzą 400? Ogarnijcie się. Samo dodanie nowych kafelków, czy znacznika to juz jest "jakiś" koszt.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

DarkSide pisze:Jakie będą rozmiary pudełka? Głównie chodzi o kwestię typu paczki w Paczkomacie i ewentualnych kosztów redystrybucji gier przy zamówieniach zbiorowych. :)
Standardowe pudło growe - 29,7 x 29,7 x 7,1
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Ryslaw »

Jakby ktoś się jeszcze zastanawiał, czy warto wesprzeć, nagrałem filmik prezentujący grę

http://www.youtube.com/watch?v=JTWGv4Bi02A
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: zawias »

Jako, że to moja pierwsza akcja na tego typu portalu wspierającym, to mam pytanie dotyczącą dostawy. Czy trzeba podać adres w swoim profilu na wspieram.to ? czy po zakończeniu zbiórki będą jakieś maile wysyłane z prośbą o podanie adresu dostawy ?
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

zawias pisze:Jako, że to moja pierwsza akcja na tego typu portalu wspierającym, to mam pytanie dotyczącą dostawy. Czy trzeba podać adres w swoim profilu na wspieram.to ? czy po zakończeniu zbiórki będą jakieś maile wysyłane z prośbą o podanie adresu dostawy ?
Najlepiej od razu podać na wspieram.to, autor później pobiera dane ze wszystkimi wpłatami, wspierającymi i ich adresami. Oszczędźmy mu czasu i nie zmuszajmy do kontaktowania się z każdym na podstawie tylko maila ;)
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: zawias »

Wspieram.to pisze:
zawias pisze:Jako, że to moja pierwsza akcja na tego typu portalu wspierającym, to mam pytanie dotyczącą dostawy. Czy trzeba podać adres w swoim profilu na wspieram.to ? czy po zakończeniu zbiórki będą jakieś maile wysyłane z prośbą o podanie adresu dostawy ?
Najlepiej od razu podać na wspieram.to, autor później pobiera dane ze wszystkimi wpłatami, wspierającymi i ich adresami. Oszczędźmy mu czasu i nie zmuszajmy do kontaktowania się z każdym na podstawie tylko maila ;)
Dziękuję za info :)
ODPOWIEDZ