Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

Trolliszcze pisze:12 stycznia kończy się dziś o 23.59, a skoro wyżej jest "DO dnia 13.01.2015", można by pomyśleć, że akcja kończy się dziś.
Racja. A jeszcze lepiej można by to rozwiązać, dodając zegar odliczający czas do zakończenia zbiórki w formacie D:G:M:S. Tak jest np. na ebayu; nie sposób się spóźnić z powodu złego ustawienia zegara w komputerze. Jest tak dokładnie, że już bardziej chyba nie można. Tak czy siak rozsądne minimum to po prostu podanie daty z dokładną godziną. To oczywiście nie jest uwaga stricte do Planszóweczki, tylko do systemu informatycznego Wspieram.to.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Paskudnik »

Trolliszcze pisze:Tak zupełnie przy okazji, myślę, że warto byłoby czytelniej oznaczać na wspieram.to koniec akcji (chyba że coś przeoczyłem). Pod ramką z wysokością wpłat widnieje:
"Projekt zostanie zrealizowany, jeżeli do dnia 2015-01-13 otrzyma przynajmniej 25 000 PLN wsparcia."
12 stycznia kończy się dziś o 23.59, a skoro wyżej jest "DO dnia 13.01.2015", można by pomyśleć, że akcja kończy się dziś.
Zawsze można napisać:

"Projekt zostanie zrealizowany, jeżeli do dnia 2015-01-13 (włącznie) otrzyma przynajmniej 25 000 PLN wsparcia."
:P

Chociaż przy tego typu gorących akcjach internetowych podanie dokładnej daty i godziny zakończenia będzie jak najbardziej użyteczne. :)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

Miło nam poinformować, że firma REBEL.pl postanowiła wesprzeć projekt zakupując pakiet gier o wartości 3,7k i stała się jednocześnie drugim mecenasem projektu :). Więcej w najnowszej aktualizacji https://wspieram.to/Zamki
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: aspo »

A może niespodziewany przypływ gotówki (w tym z rebela) zostanie przeznaczony na szybkie spolonizowanie i wydanie dodatku do Suburbii? ;]
Zresztą, choćby i planszoweczka miala to przehulać - należy im się :)

Teraz można zacząć odliczanie zapowiedzianych 120 dni - będzie w co zagrać z rodziną na wielkanoc.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

aspo pisze:Zresztą, choćby i planszoweczka miala to przehulać - należy im się :)
Hehe. Nie sądzę, by przehulali. Byłbym wielce rad, gdyby tę kasę dobrze zainwestowali. Potrzeba nam nie tylko solidnych sklepów, ale też i prężnych wydawców. Im więcej ich, tym lepsze perspektywy rozwoju krajowego rynku, a więc tym lepiej dla wszystkich polskich graczy. :)
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Ryslaw »

aspo pisze:A może niespodziewany przypływ gotówki (w tym z rebela) zostanie przeznaczony na szybkie spolonizowanie i wydanie dodatku do Suburbii? ;]
Jakby co, to mogę zrobić tłumaczenie. Nawet pro bono :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: AkitaInu »

Dolaczam do Życzenia o dodatek :)
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

aspo pisze:A może niespodziewany przypływ gotówki (w tym z rebela) zostanie przeznaczony na szybkie spolonizowanie i wydanie dodatku do Suburbii? ;]
AkitaInu pisze:Dolaczam do Życzenia o dodatek :)
Dostaliśmy informację już jakiś czas temu. Jesteśmy wstępnie zainteresowani, czekamy na wycenę i beta wersję do przetestowania, ale 5 gracz i 50 nowych kafli zapowiada się fajnie.

Priorytety są takie -> Zamki, dodruk Suburbii, druk nowego dodatku, jak budżet pozwoli to może jeszcze jedna gra od Bezierów, tym razem mała. Marzy mi się też kilka klasyków po polsku, mamy kilka prototypów które są interesujące.. Ah.. gdyby tylko budżet był z gumy.. :mrgreen:

Ryslaw pisze: Jakby co, to mogę zrobić tłumaczenie. Nawet pro bono :)
Trzymam za słowo :wink:
doggy_dog
Posty: 6
Rejestracja: 04 wrz 2014, 22:04

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: doggy_dog »

Czy karty w polskiej wersji będą w tym samym rozmiarze, co w oryginale?
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

doggy_dog pisze:Czy karty w polskiej wersji będą w tym samym rozmiarze, co w oryginale?
Tak jest, wszystko będzie w takim samym rozmiarze.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: kwiatosz »

One Night Ultimate Werewolf to ja wesprę nawet za godzinkę (jeżeli mowa o małych) :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

kwiatosz pisze:One Night Ultimate Werewolf
Właśnie zbiera się wydanie międzynarodowe, więc jakbyśmy zamknęli zbiórkę w 15 dni.... to jeszcze zdążymy ;)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: DarkSide »

Kolejny zbiorczy pakiet 8-sztukowy zamówiony do Poznania :D

Niezłe tempo mają planszówkowi forumowicze. Cały proces skrzyknięcia się i wsparcia zajął circa about 24h. 8)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: xelos80 »

No to dawajcie :) To bedzie najszybsza akcja :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: AkitaInu »

kurcze, już 14k więcej niż ostatni cel, aż się prosi o jakiś choćby mały dodatek :D albo wypraskę :P np. przy 70k :D
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: ramar »

AkitaInu pisze:kurcze, już 14k więcej niż ostatni cel, aż się prosi o jakiś choćby mały dodatek :D albo wypraskę :P np. przy 70k :D
albo kod rabatowy do planszóweczki:)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: DarkSide »

ramar pisze: albo kod rabatowy do planszóweczki:)
ooo.. to to to!!!

Najlepiej tyle % rabatu ile tysięcy zł nad ostatnim celem :mrgreen:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wookasch »

Zastanawiam sie, jak nowa szata polskiego wydania wplynie na publikacje ew. dodatkow do gry.
Zalozmy ze wychodzi pierwszy duzy dodatek (w starej szacie, zeby pasowal do oryginalnego konceptu graficznego) - najwiekszy sens mialoby wydawanie dodatkow (o ile beda) rowniez w zmienionej oprawie na polskim rynku, inaczej zestawienie "polskich" i "swiatowych" kafelkow bedzie wygladac nieco lipnie.

Ciekaw jestem, czy wydawca tak daleko wybiegl mysla w przyszlosc.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

Hej - jak są jakieś wolne zamówienia grupowe to proszę o info - jutro idzie newsletter.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Wookasch pisze:Zastanawiam sie, jak nowa szata polskiego wydania wplynie na publikacje ew. dodatkow do gry.
Zalozmy ze wychodzi pierwszy duzy dodatek (w starej szacie, zeby pasowal do oryginalnego konceptu graficznego) - najwiekszy sens mialoby wydawanie dodatkow (o ile beda) rowniez w zmienionej oprawie na polskim rynku, inaczej zestawienie "polskich" i "swiatowych" kafelkow bedzie wygladac nieco lipnie.

Ciekaw jestem, czy wydawca tak daleko wybiegl mysla w przyszlosc.
Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie. W sensie że polska edycja ciągle będzie najładniejsza.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: xelos80 »

Spytam się jeszcze raz ponieważ nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie parędziesiąt postów wcześniej.
Czy można zrezygnować z kuriera na rzecz paczkomatu. Mam zakupiony 8 pak.
Paczkomat jest mi bardziej na rękę bo nie będę musiał użerać się z kurierem co do godziny dostarczenia. Kurierzy mają jakąś dziwną przypadłość że zakładają ze wszyscy którym dostarczają paczki są bezrobotni :).
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

xelos80 pisze:Spytam się jeszcze raz ponieważ nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie parędziesiąt postów wcześniej.
Czy można zrezygnować z kuriera na rzecz paczkomatu. Mam zakupiony 8 pak.
Paczkomat jest mi bardziej na rękę bo nie będę musiał użerać się z kurierem co do godziny dostarczenia. Kurierzy mają jakąś dziwną przypadłość że zakładają ze wszyscy którym dostarczają paczki są bezrobotni :).
Hmmm, nie wiem czy 8 pak wejdzie do paczkomatu. Jak wejdzie to nie ma problemu. Nawet lepiej :)
Awatar użytkownika
eien
Posty: 49
Rejestracja: 21 mar 2010, 07:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: eien »

tokage pisze: Ja nawet nie mam dostępu jeszcze do wpłat i danych - nie wiem jak one wyglądają. W razie potrzeby pewnie stworzymy odpowiedni formularz i roześlemy do wszystkich zainteresownych.
Nie wiem, czy gdzieś była taka informacja, bo jakoś nigdzie nie widzę, ale mam nadzieje, że będzie można również odebrać bezpośrednio w Planszóweczce. Stanowczo wolałabym się przejść do KNH, niż paczkomatu. Dodatkowo mała oszczędność na wysyłce, a pewnie takich jak ja będzie więcej...


Do tej pory jedynie dzielnie czytam, bez udzielania się w tematcie, więc dodam jak bardzo mnie cieszy wynik projektu :mrgreen:
Pierwszy raz biorę udział w takiej akcji i szczerze zrobiłam to mocno na spontanie od razu pierwszego dnia, myślać, że jeśli nie dla mnie to podaruję przyjacielowi na urodziny. Teraz chyba jednak gry nie oddam :twisted: Emocje trwające przez cały okres trwania akcji zrobiły swoje... No i te dodatki :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

eien pisze:
tokage pisze: Ja nawet nie mam dostępu jeszcze do wpłat i danych - nie wiem jak one wyglądają. W razie potrzeby pewnie stworzymy odpowiedni formularz i roześlemy do wszystkich zainteresownych.
Nie wiem, czy gdzieś była taka informacja, bo jakoś nigdzie nie widzę, ale mam nadzieje, że będzie można również odebrać bezpośrednio w Planszóweczce. Stanowczo wolałabym się przejść do KNH, niż paczkomatu. Dodatkowo mała oszczędność na wysyłce, a pewnie takich jak ja będzie więcej...


Do tej pory jedynie dzielnie czytam, bez udzielania się w tematcie, więc dodam jak bardzo mnie cieszy wynik projektu :mrgreen:
Pierwszy raz biorę udział w takiej akcji i szczerze zrobiłam to mocno na spontanie od razu pierwszego dnia, myślać, że jeśli nie dla mnie to podaruję przyjacielowi na urodziny. Teraz chyba jednak gry nie oddam :twisted: Emocje trwające przez cały okres trwania akcji zrobiły swoje... No i te dodatki :twisted: :twisted:
Jasne - jak my możemy kilka zł zaoszczędzić, a Tobie będzie wygodniej to tylko się cieszyć.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Andy »

Może sprawa jest oczywista, ale na wszelki wypadek chciałbym zwrócić uwagę na wątek założony przez autora gry na BGG: http://boardgamegeek.com/thread/1294150 ... nd-edition

Fajnie by było, gdyby przygotowujący polską wersję instrukcji uwzględnił najnowsze poprawki i wyjaśnienia Teda (także w innych wątkach).
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
ODPOWIEDZ