Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

pattom pisze:
Krwawisz pisze:Przedsprzedaż Cube'ową wysyłamy zgodnie z zapowiedzią wcześniej. W innych sklepach gra pojawi się 25 stycznia.
Dyskryminacja.
Również wydaje mi się to nieeleganckie, ale różnica 50zł przy zakupie, zupełnie rekompensuje czas oczekiwania ;p Kusił mnie nieco ten audiobook ale jak przesłuchałem fragment prologu, przestał mnie kusić (zwłaszcza po tym jak 3T udostępniły styczniowy kod rabatowy) ;]
Brzmi przyzwoicie (miły głos) ale zniechęciły mnie dialogi. Czego innego oczekuje się od lektora do filmu, którego akcentowanie emocji podczas dialogów może jedynie zakłócić odbiór oryginału (w tle), a czego innego od człowieka, który ma przeczytać fascynującą opowieść (np.) dziecku. Może to po prostu taki fragment, ale brzmi jakby wszystko było czytane na jedno kopyto.

Gdyby jednak teraz wystawili tego audiobooka + dodatkowy rozdział (w PDF) za np. 20zł to pewnie bym szarpnął ;p
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: palladinus »

Zapraszamy na fotorelację z przedpremierowego pokazy gry.

Magia i Myszy przybyły do Poznania
Ostatnio zmieniony 15 sty 2015, 13:20 przez palladinus, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

palladinus pisze:Zapraszamy na fotorelację z przedpremierowego pokazy gry.

Magia i Myszy przybyły do Poznania
Nie żebym się czepiał, ale nie myśleliście o tym aby przesiać zdjęcia przed wrzuceniem?
Na dwóch (nr. 1 i 3.) wyraźnie widać, że "fotograf" nie patrzył gdzie jego aparat łapie ostrość.
nr. 7. ruszone
8. to ciemny duplikat (pokazuje to samo) zdjęcia nr. 5.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Curiosity »

palladinus pisze:Zapraszamy na fotorelację z przedpremierowego pokazy gry.
Ech, kurczę, pamiętałem, że o czymś zapomniałem :(
Będzie może "druga tura"?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

W przyszłym tygodniu zapraszam na 17/18.45 :-)
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

palladinus pisze:Zapraszamy na fotorelację z przedpremierowego pokazy gry.

Magia i Myszy przybyły do Poznania
Fotorelacja bardziej z samej premiery gry, niż z rozgrywanego scenariusza, a szkoda. Mogliście też dać, jak Myszy się prezentują zaraz po otwarciu pudełka ;)
Curiosity pisze:
palladinus pisze:Zapraszamy na fotorelację z przedpremierowego pokazy gry.
Ech, kurczę, pamiętałem, że o czymś zapomniałem :(
Będzie może "druga tura"?
21 stycznia masz identyczne wydarzenie.
Krwawisz pisze:W przyszłym tygodniu zapraszam na 17/18.45 :-)
A tak zapytam, w jakiej cenie sprzedawane są Myszy? Bo w opisie wydarzenia premiery w sklepie stacjonarnym była mowa o lepszej cenie.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: ernin »

A kiedy wysyłka przedsprzedaży? Bo od miesiąca nikt mi nie odpowiada na maile np z tym, że chce domówić sakiewke. Na początku były odpowiedzi na pytania potem nagle cisza.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: palladinus »

ernin pisze:A kiedy wysyłka przedsprzedaży? Bo od miesiąca nikt mi nie odpowiada na maile np z tym, że chce domówić sakiewke. Na początku były odpowiedzi na pytania potem nagle cisza.
Ja wczoraj widziałem kawalkadę odjeżdżających kurierów i paczki piętrzące się w salonie. Pewnie do końca tygodnia dotrą :)
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 52 times
Been thanked: 16 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: niwgnip »

Do mnie już dotarła :D Wieczorem będzie czas żeby dokładnie się wszystkiemu przyjrzeć, ale po ogólnych oględzinach wygląda wszystko bardzo dobrze!

I dziękuję za promoski (szczególnie za obie karty) ;)
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: palladinus »

palladinus pisze:Zapraszamy na fotorelację z przedpremierowego pokazy gry.

Magia i Myszy przybyły do Poznania
Dorzuciłem jeszcze kilka zdjęć. Pierwsza część była wysyłana jeszcze z lokalu, więc nie było zbytnio czasu na obróbkę.
Poza tym nie jesteśmy ani fotografikami, ani grafikami, a graczami, choć staramy się, by nasz content był jak najbardziej profesjonalny.

Wracając do gry, to nie spodziewałem się, że gra będzie aż tak przyjemna. Zwłaszcza klimat jest odświeżający, bo ile można penetrować lochów elfem albo innym krasnoludem, by zabić wampira czy tam innego licza.

Teraz mogłem być myszą-kowalem i walczyłem z kotem albo stonogą. Tytuł stanowczo rodzinny, ale zagram ponownie bardzo chętnie.
rzabcio
Posty: 240
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:40
Lokalizacja: Poznań, Winiary
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: rzabcio »

Zapraszamy trzy-osobową recenzję na gorąco! :)

Zagrałem w "Magię i Myszy"
Blog CiekaweGry - gry planszowe i nie tylko
Gramajda - zagraj w najlepsze gry planszowe w Poznaniu
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Wookasch »

Musze przyznac, ze zadna gra do tej pory nie wywolala u mnie takiego podjarania :D

Egzemplarz zamowiony (oczywiscie 3 inne gry tez wyladowaly w koszyku przy okazji :roll: ), dodatkowe kosci kupione. Licze ze dodatki tez sie ukaza po polsku.
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Mice and Mystics

Post autor: to tylko ja »

W Cube podskoczyła cena za myszy... 259 zł :shock:
http://www.cubecp.home.pl/pl/p/Magia-i- ... ierowo/895
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: vojtas »

Jest duży popyt, mała podaż, to i cena wzrosła.

"... przecież i tak kupią".
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Nie rozumiem zdziwienia - skończyła się przedsprzedaż, to i dobiegła końca promocyjna cena.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Wookasch »

Krwawisz pisze:Nie rozumiem zdziwienia - skończyła się przedsprzedaż, to i dobiegła końca promocyjna cena.

Nie do konca, na stronie Cube:
Dostępność:przedsprzedaż
Wysyłka w:10 dni
Ja kupilem w Planszostrefie za 229,90 jako przedsprzedaz, cena normalna bedzie 249,90.

Niech sie gra rozchodzi w mig, tym predzej wyjda dodatki :mrgreen:
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Prawda, chodziło mi raczje o "specjalną przedsprzedaż z bonusami na stronie Cube". Sorry za skrót myślowy.

A dodatki oczywiście będą, jeśli tylko zainteresowanie grą pozostanie na wysokim poziomie :-)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 436 times
Been thanked: 126 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Coen »

3Trolle cały czas mają przedsprzedaż. A kto załapał się jeszcze na wczorajszy kod rabatowy i odpowiednie zniżki w sklepie, to można było nawet do 187,43 dobić :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 268
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 78 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Poochacz »

Hmm, dopiero dziś przyszedł mi mail o wysyłce gry. Dziwne że przy 60 zamówieniach wysyłki rozkłada się na 3 dni ale muszę czekać do poniedziałku :(
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Poochacz pisze:Hmm, dopiero dziś przyszedł mi mail o wysyłce gry. Dziwne że przy 60 zamówieniach wysyłki rozkłada się na 3 dni ale muszę czekać do poniedziałku :(
Witam

Wszystkie gry (kurier, poczta polska, paczkomaty) zostały wysłane w ten sam dzień - środę, poza dwiema paczkami, które szły paczkomatem i nie zmieściły się w dwóch kolejnych maszynach. Nadane zostały w czwartek z samego rana.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

Krwawisz pisze:Prawda, chodziło mi raczje o "specjalną przedsprzedaż z bonusami na stronie Cube". Sorry za skrót myślowy.

A dodatki oczywiście będą, jeśli tylko zainteresowanie grą pozostanie na wysokim poziomie :-)
Czy dodatkowe scenariusze pojawią się do zakupienia w Cube-owym sklepiku, czy trzeba sobie będzie zakupić angielskie z plaidhatgames.com za dolarka?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

CydPL pisze:
Krwawisz pisze:Prawda, chodziło mi raczje o "specjalną przedsprzedaż z bonusami na stronie Cube". Sorry za skrót myślowy.

A dodatki oczywiście będą, jeśli tylko zainteresowanie grą pozostanie na wysokim poziomie :-)
Czy dodatkowe scenariusze pojawią się do zakupienia w Cube-owym sklepiku, czy trzeba sobie będzie zakupić angielskie z plaidhatgames.com za dolarka?
Będą u nas w podobnie symbolicznej cenie :-)
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

Super :) Audiobooka ("dla leniwych") też będzie można u Was dokupić?
I pytanko nr. 2 - czy jest szansa abyście (np. dziś?...) udostępnili polską instrukcję w pdf?
Niecierpliwi (jak ja) mogliby już się przygotować na przybycie myszy ;] (i być gotowi do walki zaraz po wyjęciu z pudełka).
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 268
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 78 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Poochacz »

Krwawisz pisze: gry (kurier, poczta polska, paczkomaty) zostały wysłane w ten sam dzień - środę, poza dwiema paczkami, które szły paczkomatem i nie zmieściły się w dwóch kolejnych maszynach. Nadane zostały w czwartek z samego rana.
Poszedł w takim razie mail do Cube z prośbą o nr przesyłki bo ani maila od kuriera ani awiza nie dostałem do tej pory
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

to tylko ja pisze:W Cube podskoczyła cena za myszy... 259 zł :shock:
http://www.cubecp.home.pl/pl/p/Magia-i- ... ierowo/895
To zapowiadali jeszcze na FB, gdy przedsprzedaż się zaczynała. Była wtedy mowa, że normalnie w sklepie Cube gra będzie kosztować 250 zł lub więcej i w efekcie wyszło 259 zł. Choć według mnie ta cena to przegięcie, ale na szczęście są inne sklepy, które oferują niższe ceny tego tytułu.
vojtas pisze:Jest duży popyt, mała podaż, to i cena wzrosła.
Duży popyt i mała podaż? Przecież przedsprzedaż w Cube wyniosła 60 sztuk, gdzie progi powypisywali na 250, więc musieli mieć dużo więcej egzemplarzy, chociażby na poszczególne sklepy, zarówno te mniejsze zainteresowane sprzedażą, jak i te większe ze sklepami internetowymi. Może jeszcze znów zaczniesz mowę o tym, że kończą się egzemplarze gry "Wiedźmin: Gra Przygodowa"? A tak się skończyły, że obecnie bez problemu można dostać tą grę we wszystkich sklepach prowadzących internetową sprzedaż.
vojtas pisze:"... przecież i tak kupią".
Właśnie nie kupią. Przedsprzedaż na poziomie 60 sztuk to nie jest jakiś sukces. Jeśli ludzie kupią, to u innych sprzedawców, którzy dadzą jednak niższą cenę za egzemplarz gry. Tak wiem, że Cube i tak dostanie swoją część, ale więcej by zyskali, gdyby sami też nie dawali wysokiej ceny, tylko konkurowali choć trochę nią z innymi firmami. No, ale to już jest polityka Cube.

Edit:
Podziękowania dla rattkina i Curiosity, że wyprowadzili mnie z błędu ;)

CydPL pisze:I pytanko nr. 2 - czy jest szansa abyście (np. dziś?...) udostępnili polską instrukcję w pdf?
Pewnie nie udostępnią, bo nie robili tego do tej pory. Ja sam, jak uzyskam swój egzemplarz, to będę musiał zeskanować instrukcję, aby znajomi mogli się z nią zapoznać wcześniej przed pierwszą rozgrywką.
Wookasch pisze:Niech sie gra rozchodzi w mig, tym predzej wyjda dodatki :mrgreen:
I tak trzeba będzie czekać na jakiś wspólny druk w Chinach... :? I to jest cały ból, więc obawiam się, że jeśli mnie gra porwie, to będę musiał dodatki kupić po angielsku i samemu tłumaczyć (będzie szybciej).
Ostatnio zmieniony 17 sty 2015, 12:08 przez xilk, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ