Co to za gra???

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
lucjatoja
Posty: 9
Rejestracja: 20 paź 2014, 22:43

Co to za gra???

Post autor: lucjatoja »

Możecie podpowiedzieć co to za gra i jakie ma zasady? Leży u mnie jakieś 15 lat. Nikt nie wie jak w to grać, od początku była bez instrukcji. Google nie daje rady, więc może Wy pomożecie.
Obrazek
lucjatoja
Posty: 9
Rejestracja: 20 paź 2014, 22:43

Re: Co to za gra???

Post autor: lucjatoja »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, 21:03 przez lucjatoja, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
microwave
Posty: 102
Rejestracja: 20 sty 2015, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co to za gra???

Post autor: microwave »

Wygląda mi to na jakąś wersję http://boardgamegeek.com/boardgame/1219 ... -labyrinth

Pewnie to: http://boardgamegeek.com/boardgameversi ... sh-edition

Także zasady są te same podejrzewam.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 731
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 306 times
Been thanked: 124 times

Re: Co to za gra???

Post autor: vder »

Gdzies powinienem mieć. Wyslij mi adres mailowy na pw to podeślę ci zdjęcia instrukcji.
lucjatoja
Posty: 9
Rejestracja: 20 paź 2014, 22:43

Re: Co to za gra???

Post autor: lucjatoja »

wow, jestes niesamowity, dzięki. Szkoda, że nie ma zasad po polsku.
lucjatoja
Posty: 9
Rejestracja: 20 paź 2014, 22:43

Re: Co to za gra???

Post autor: lucjatoja »

przepraszam, w jednym czasie pisaliśmy. Mój mail lucjatoja@interia.pl
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Co to za gra???

Post autor: Valarus »

Już tłumaczę, chociaż z pamięci - grę mam, ale leży w domu rodziców, więc nie mam jak do instrukcji teraz zajrzeć.

Ruchome kafelki z tunelami rozkłada się losowo na planszy. Najważniejsze, żeby wszystkie z symbolami były rozmieszczone. Kilka powinno zostać (może tylko jeden?). Potem rozdaje się te karty z symbolami. Zadaniem graczy jest dotrzeć do wszystkich symboli, które mają na kartach, i wrócić na miejsce startowe (te kolorowe kółka w rogu). Ruch gracza polega na przesunięciu całej linii ruchomych kafelków, wciskając ten, który został, w jedno z miejsc które pokazują strzałki. Potem może poruszyć pionkiem tak daleko, jak pozwala mu korytarz.

Trzeba tak manipulować labiryntem, żeby jak najszybciej dostać się do skarbów i jednocześnie przeszkadzać innym - albo blokować im drogę, albo wypychać (jeżeli pionek stoi na kafelku, który zostaje wypchnięty, to ląduje z drugiej strony planszy).

Oprócz tego nie można cofnąć ruchu gracza, w sensie nie można pchnąć tej samej linii kafelków w drugą stronę, aby przywrócić układ labiryntu sprzed ruchu.

I to tyle, gra ma banalne zasady, ale pamiętam, że była u nas w domu przebojem, kiedy jeszcze byłem dzieciakiem :mrgreen:
Azyl
Posty: 33
Rejestracja: 22 mar 2005, 12:37
Lokalizacja: W-wa Bielany

Re: Co to za gra???

Post autor: Azyl »

lucjatoja
Posty: 9
Rejestracja: 20 paź 2014, 22:43

Re: Co to za gra???

Post autor: lucjatoja »

tak czułam, żeby jej nie wyrzucać, bo może okazać się całkiem fajna, dzięki jeszcze raz. Żeby już nie zakładać nowego wątku, a widzę, że tu sami eksperci to zapytam tu. Jakie sa zasady gry "narysuj i zgadnij" w dzieciństwie wiele godzin spędziłam grając to, a teraz czarna dziura- nie pamiętam. Tz wiem, że rzuca się kostką, tam gdzie stanie taka kategoria, ale co jak drużyna nie odpowie, a co jak odpowie? kto wygrywa? itd Obrazek
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Co to za gra???

Post autor: DarkSide »

Na podstawie opisu zasad brzmi jak obecna w tej chwili na rynku "Piktogra - Kalambury"
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
ODPOWIEDZ