Akcesoria do kości... ale jakie?

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Akcesoria do kości... ale jakie?

Post autor: hobb3 »

Pytanko do zapalonych miłośników gier, w któych sporo rzuca się kośćmi. Korzystacie z tacki lub wieży? Możecie polecić jakiś fajny (stylowy, wygodny itd.) produkt? Nawet nie wiem, jak się zabrać za szukanie.

Czego szukać?
Na co zwrócić uwagę?
Awatar użytkownika
meham
Posty: 149
Rejestracja: 26 lis 2006, 15:06
Lokalizacja: Sanok

Post autor: meham »

Witam!

Gram od wielu wielu lat. Kości to moi przyjaciele. W RPG niemal niezbędne. Na pokładzie mam ze 40 rozmaitych sztuk, od 4 do 20 a może i więcej ściennych, matowe i zdobione, malowane i rzeźbione, a o używaniu ich to powiem tak.

Zwykłe matówki (takie gładkie z lekkim wryciem na cyfrę i lekkim malowaniem) szybko się znoszą, farba wyciera...no ale są tanie. Te rzeźbione są lepsze zdecydowanie, ale uważać trzeba aby ozdoby nie sprawiały, że wynik jest mało czytelny. Co do samego rzucania to ja rzucam z ręki lub kubka (kubek się dobrze sprawdza, gdy rzucamy większą ilością, energicznie stawiasz do na stole (wcześniej trochę pomieszać kostki w środku) i masz wynik. Gdy jest przestrzeń i stół nie jest hałaśliwy to można turlać po stole, nawet z kubka.

A co do sklepu to chyba http://q-workshop.com/main.php?lang=PL&sell_type=DETAL

Pozdro

Meham
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hobb3 »

Kości na razie nie są problemem, ale przy dużej planszy stół mamy zajęty i jedynym wygodnym sposobem jest aktualnie rzucanie kości na planszy. Niestety, raz na jakiś czas zbyt energiczny ruch i kostki trafiają w figurki. Szukam sposobu, by tego uniknąć. Kubek faktycznie jakoś rozwiązuje ten problem, ale ma też minusy.
1. Potrzeba 2 kubków, lub jesteśmy skazani na ich nieustanne podawanie drugiej osobie.
2. Kubek uderza w planszę i myślę, że po dłuższym używaniu może to ona odczuć, zwłaszcza gdy za każdym razem kubek uderzałby mniej więcej w tym samym miejscu.

Chyba lepszym patentem jest używanie tacki (tak to się nazywa?), którą można postawić w wolnym miejscu na mapie w położeniu wygodnym dla obu graczy i na niej rzucać kości. Mogłaby być ona wyłożona jakimś materiałem, by przytłumić odłos turlania. Dodatkowo podniesione ścianki zapobiegałyby "ucieczce" kości. Właśnie coś takiego chciałbym kupić, ale nie wiem, gdzie tego szukać.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Zobacz tutaj Szukaj postu Yatzka. Taką wieżę spokojnie można samemu wykonać
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

hobb3 pisze:Chyba lepszym patentem jest używanie tacki (tak to się nazywa?), którą można postawić w wolnym miejscu na mapie w położeniu wygodnym dla obu graczy i na niej rzucać kości. Mogłaby być ona wyłożona jakimś materiałem, by przytłumić odłos turlania. Dodatkowo podniesione ścianki zapobiegałyby "ucieczce" kości. Właśnie coś takiego chciałbym kupić, ale nie wiem, gdzie tego szukać.
Mysle, ze szukasz czegos takiego:
http://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModProduc ... ew/52/9170

Niestety w REBELu juz go nie ma, jak uda mi sie dowiedziec kto byl dostawca / producentem, to dam znac.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

atwar
Posty: 112
Rejestracja: 10 wrz 2004, 14:49
Lokalizacja: obok Pruszkowa

Post autor: atwar »

Od roku używam stolika, o którym wyżej pisał Nataniel. Sprawdza się bardzo dobrze, aczkolwiek duża ilość kości wrzucona na raz potrafi go "zatkać".
Poza tym znacznie lepiej się prezentuje od tradycyjnych wież.
"Z mojego rozkazu i dla dobra Państwa właściciel tego dokumentu uczynił to, co uczynił.
3 grudnia 1627.
Richelieu"
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hobb3 »

Nataniel pisze:
hobb3 pisze:Chyba lepszym patentem jest używanie tacki (tak to się nazywa?), którą można postawić w wolnym miejscu na mapie w położeniu wygodnym dla obu graczy i na niej rzucać kości. Mogłaby być ona wyłożona jakimś materiałem, by przytłumić odłos turlania. Dodatkowo podniesione ścianki zapobiegałyby "ucieczce" kości. Właśnie coś takiego chciałbym kupić, ale nie wiem, gdzie tego szukać.
Mysle, ze szukasz czegos takiego:
http://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModProduc ... ew/52/9170

Niestety w REBELu juz go nie ma, jak uda mi sie dowiedziec kto byl dostawca / producentem, to dam znac.
Właśnie o coś takiego mi chodziło. Czekam na info.
ODPOWIEDZ