[POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

A mi się ZUPEŁNIE nie podobało. Dlaczego?

Mission Red Planet: bo wygrałem - a biorąc pod uwagę spory udział czynnika losowego znów potwierdziła się moja teoria o tym,że zdarza mi się wygrywać jedynie w gry losowe. Ponownie dałem więc dowód mojej niskiej kondycji intelektualnej. Załamka.

Pitchcar mini: bo na dwie gry nie byłem ani pierwszy, ani ostatni - a nie ma przecież nic gorszego niż takie letnie typy, co to nie wiadomo jakie własciwie są.

Kragmortha: bo się hamanu nie podobało, a ja nie lubię jak moje gry się komuś nie podobają, bo łatwo mi się udziela.

Kutschfahrt: bo przegrałem mimo, że oszukiwałem. No a jak w grę nie można wygrać nawet dzięki staremu dobremu oszustwu, to ja już nie wierzę, że w to w ogóle da się wygrać.

No i ci wszyscy ludzie: źli, fałszywi, zawistni i zawsze gotowi rzucić bezpodstawne oskarżenie o oszustwo. Tragedia.

P.S.
A z tym kielichem to wcale nie było oszustwo. Po prostu nie wiedziałem GDZIE mam wyrzucić tę kartę, bo w instrukcji nie jest to jasno opisane. Mówiąc, że "przegrałem, mimo, że oszukiwałem" miałem na myśli zupełnie inne oszustwa ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Ja tez mialem na mysli inne oszustwa, ktore w tej grze sa wrecz pozadane.
A co do nadmiaru kart, to doczytalem, ze nadmiarowa karte przekazuje sie dowolnie wybranemu graczowi.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Sądząc po entuzjastycznych reakcjach będę musiał się skusić na Kutschfahrt następnym razem.
Ponownie dałem więc dowód mojej niskiej kondycji intelektualnej. Załamka.
Tak rokter, wszyscy z pewnością przyznają, że Twoje masowe zwycięstwa we wszystkie gry, jakie nam pokazujesz, są wynikiem li tylko Twojej niskiej kondycji intelektualnej :wink:
No i ci wszyscy ludzie: źli, fałszywi, zawistni i zawsze gotowi rzucić bezpodstawne oskarżenie o oszustwo. Tragedia.
Wychodzi rokter, że nie masz wyjścia - musisz zacząć dawać innym wygrywać. Może wtedy podejście ludzi do Ciebie trochę się zmieni :wink:
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

Witam

Ja również po tych entuzjastycznych opiniach będę bardziej chętny na Kutschfahrt.
A oto spóźniona krótka relacja z ostatniej wizyty:

Space Dealer
Re-we-lac-ja. Chyba każdy wie o czym ta gra i jak wygląda, ale niewiele osób w nią grało. Do tego, co pjaj o niej napisał dodam, że nie ma w niej takiej zadymy, że nie wiadomo co się dzieje. W momencie postawienia klepsydr ma się 1 min (ew. ok. 30 sek w przypadku rozsynchronizowania działania obu klepsydr) na obejrzenie co robią inni i co się szykuje, czyli na zaplanowanie swoich ruchów. Poza tym mechanizm gry przewiduje 'pole planowania', co sprawia iż inni gracze widzą co planują przeciwnicy. Zmyślne. Jeśli chodzi o moją opinię nt. gry, to byłem nią wirtualnie zachwycony po przeczytaniu recenzji w ŚGP#1, a teraz jestem zachwycony jeszcze bardziej. Problemem jest tylko nieco nieścisła instrukcja.
Ocena w skali BGG: 8

Poza tym grałem w Pitchcar mini i Jungle Speed, ale co tu można o nich pisać. Pitchcar fajny - chciałbym go mieć w kolekcji, ale ta cena :/

pozdrawiam, m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Niestety zauważyłem, że ciekawa idea, jaką jest spis gier uczestników czwartkowych spotkań trochę cierpi w wyniku braku systematyczności.

Dziś np. dopisałem cztery gry roktera, które widziałem na własne oczy, ale których istnienia po lekturze spisu gier nigdy bym nie odkrył :wink:

Rokter, do czego to doszło, żeby już Twoje gry trzeba dopisywać za Ciebie. No chyba, że nie chcesz, żebyśmy wiedzieli o wszystkich Twoich grach, żebyśmy Cię nie zamęczali życzeniami, co masz przynieść na następne spotkanie :wink: .

Informowanie o grach, które się weźmie na spotkanie a także o własnych życzeniam też w praktyce nie funkcjonuje. Może więc spróbujmy jednak trochę ten temat pociągnąć, albo po prostu dajmy sobie spokój.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

mea culpa. obiecuje w najlbliższym czasie nadrobić zaległosci i dopisać wszystkie nowe tytuły. (mam nadzieję że moja żona nigdy nie dowie się o istnieniu tej listy ;-) )
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Powinienem być jutro ok. 18. Wezmę na pewno Die Machera i Ludwika XIV. Dla zainteresowanych mogę wziąć też Space Dealera.

Jeśli ktoś się pisze na Die Machera to niech da znać i najlepiej, żeby zapoznał się z poniższym linkiem - tłumaczenie zasad może trochę zająć.

http://www.boardgameswithscott.com/?p=40

Pzdr

Pjaj
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Post autor: Harun »

Tradycyjne pytanie
Kto dzisiaj się zapowiada?
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

mła.

ale pewnie nie wczesniej niż o 21.00.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Problemy remontowe sprawiają, że dziś wbrew wcześniejszym zapowiedziom pojawię się nieco później.

Pzdr

Pjaj
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Zdaje sobię sprawę, iż wszyscy przeczytają to dopiero jutro, ale już dziś przepraszam, za to że obiecałem, że się pojawię a słowa nie dotrzymałem. Miłośnicy Die Machera i Ludwika XIV niestety musieli pewnie dziś obejść się smakiem.

Niestety rozgrzebana łazienka + boom budowlany i wiążace się z tym tłumy w marketach budowlanych i braki w zaopatrzeniu + małżonka, która chce mieć remont jak najszybciej z głowy :wink: sprawiły, że zjawienie dziś w bardzie okazało się niemożliwe :(

Mam nadzieję, że za tydzień się uda.

Pzdr

Pjaj
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

To chyba jakaś klątwa, bo ja też wbrew wczesniejszym zapewnieniom się nie pojawiłem. W dodatku zgubiłem telefon, żona mnie szukała po Bardzie i musiałem w trybie pilnym stawić się na dywaniku ;-)

Miejmy nadzieję, że ta klątwa to jakieś jednorazowe spiętrzenie zbiegów złych okoliczności i w przyszłym tygodniu wszystko wszystkim wypali jak trzeba.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

rokter pisze:To chyba jakaś klątwa, bo ja też wbrew wczesniejszym zapewnieniom się nie pojawiłem. W dodatku zgubiłem telefon, żona mnie szukała po Bardzie i musiałem w trybie pilnym stawić się na dywaniku ;-)

Miejmy nadzieję, że ta klątwa to jakieś jednorazowe spiętrzenie zbiegów złych okoliczności i w przyszłym tygodniu wszystko wszystkim wypali jak trzeba.
A ja cie tak wypatrywalem...:)
Wczoraj bylo 6, w porywach do 7 osob. Poniewaz tylko ja przytargalem, tradycyjnie juz, Mare Nostrum to usiedlismy do gry. Potem przyszedl maluman, popatrzyl jak gramy i poszedl.
Gralo sie bardzo przyjemnie (gra przeciagnela sie do 24.00 btw dzieki Lothar za cierpliwosc). Wygral Babilon (wiem, wiem - mea culpa), budujac piramidy w turze w ktorej i tak mielismy zakonczyc rozgrywke. Wniosek jest bardzo prosty - trzeba bacznie obserwowac sasiadow, a zwlaszcza ich dochody. Licze na kolejne rozgrywki w MN.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

Niestety mam bardzo przykrą nowine dla nas wszystkich... otoz po pewnych niezbyt przyjemnych "okolicznosciach przyrody" dostalem odgorne polecenie iz spotkania moga sie odbywac ale do godz 22... po tej godzinie mozemy sie przeniesc do drugiego sklepu ale wiadomo ile tam jest miejsca ;/
...
pozostawie to raczej wszystko bez komentarza, przynajmniej na forum :P
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

No to pewnie trzeba się zacząć rozglądać za nowym miejscem. Mnie jutro nie będzie (znów "integracja", grrrr :-/ ) ale postaram się popytać tu i ówdzie w kwestii alternatywy lokalowej. Wy też popróbujcie i zobaczymy co się wylęgnie. A Bard na zawsze pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci :-)

P.S.
W minionym tygodniu odkryłem Palazzo i jestem zachwycony. Lekkie, ładne i przyjemne, z pewną możliwością kombinowania. No i króciutkie (na dwie osoby 0,5 h) - więc nawet jeśli przez jakiś czas będziemy spotykać się jeszcze w Bardzie do 22.00 to i tak zdążymy rozgegrać kilkanaście partii :-) Acha - i chetnie grają w to żony! (przynajmniej moje).
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

rokter pisze: Acha - i chetnie grają w to żony! (przynajmniej moje).
No ładnie, jak ostatnio pisałeś, że Cię żona szukała w bardzie, to nie wiedziałem, że powinieneś był napisać która żona :P
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

Nareszcie mam dostep do netu. Uswiadomilem sobie, ze jestem uzalezniony (od informacji a nie od samej sieci :)).

Widze, ze duzo sie dzialo i trzeba szukac nowego lokalu. Jak tylko cos znajde zaraz dam znac. Niestety w czwartek znowu sie nie pojawie - praca :(.
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Co sie stalo sie?
Ostatnio w Bardzie pojawily sie tylko trzy osoby ( w tym piszacy te slowa). Wprawdzie rozgrywka w Ścieżki Chwały była pasjonująca (niestety trzeci gracz przyszedł w momencie kiedy padły sierpniowe salwy). Czy jutro znowu nikogo nie bedzie? Czytam manual do Tide of Iron w ramach przygotowań na taką okoliczność.

Co do lokalu...to bedzie problem, choc miloby bylo znalezc fajna knajpe gdzie oprocz grania moznaby napic sie piwa (ale to chyba malo realne - dobre oswietlenie, brak dymu papierosowego, przyjazne nastawienie właściceli do sekty planszówkowej) Ktos ma juz jakies pomysly?
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
prozz
Posty: 55
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:50

Post autor: prozz »

Przerzucic sie na Go i przyjsc do Wilkoposkiego Osrodka GO (chyba tak to sie nazywa, nazwa szumna, ale lokal jest) :)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Będe dziś koło 19.00. Biorę Palazzo, Mission Red Planet, Once Upon A Time, Kakerlaken-Poker i kilka inych rzeczy. A jak czas się skończy, możemy się gdzieś przejść.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

W koncu ktos sie pojawi, bo ja juz zaczalem przetrawiac manual do Tide of Iron( w wiadomym celu). Wezme Mare Nostrum, bo byly prosby ze strony warcraftowcow, zeby zagrac.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
prozz
Posty: 55
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:50

Post autor: prozz »

Swoja droga to ja bylem tydzien temu. Wytrzymalem 15 minut czekajac i poszedlem grzecznie :)
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Post autor: Harun »

Dzisiaj będę na spotkaniu.
Prośba o Betrayal at the house on the hill (Bartek)
Louis XIV (Paweł)
Cluedo (Paweł II)
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Niestety przebywałem przez ostatnie dni w Warszawie bez dostępu do netu, więc nawet nie mogłem uprzedzić, że Louis XIV w czwartek nie przybędzie. Czy coś uradziliście z nowym lokalem?
Awatar użytkownika
Longinus
Posty: 26
Rejestracja: 28 sie 2005, 23:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Longinus »

no właśnie, jaka jest sytuacja? ostatnio nie mogłem zawitać na spotkania, ale miałem nadzieję to zmienić, jak wypaliło ostatnio? pojawiły się jakieś nowe koncepcje?
Zablokowany