Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: uyco »

to zdecydowanie zostaję przy starej wersji
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Lothrain »

Tak jak myślałem... Nawet z dodatkiem w jednym pudle to chora cena.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: mig »

Pewnie cena sklepowa (bo gra raczej do sklepów trafi) będzie niższa. Sądzę, że będzie bliższa 300 niż 400zł. Nadal sporo, ale trudno mówić o zaskoczeniu (czy nawet o nieadekwatności zawartości do ceny - choć to będzie pewnie zalezało od jakości figurek).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: TTR_1983 »

wiadomo jaki jest format pudła?
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1554
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 10 times
Been thanked: 219 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Furan »

mulek18 pisze:wiadomo jaki jest format pudła?
Weight: 11 lbs 12 oz.
Box Size: 15.5″ x 12.5″ x 4″
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: 8janek8 »

Nowy art pudełka: Obrazek
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Blacksad »

mig pisze:Pewnie cena sklepowa (bo gra raczej do sklepów trafi) będzie niższa. Sądzę, że będzie bliższa 300 niż 400zł. Nadal sporo, ale trudno mówić o zaskoczeniu (czy nawet o nieadekwatności zawartości do ceny - choć to będzie pewnie zalezało od jakości figurek).
Mnie trochę cena zaskoczyła, choć może nie powinna.
Dla mnie kluczową kwestią są właśnie figurki, a dokładnie materiał bo jeśli znowu ma się powtórzyć sytuacja z gotowaniem we wrzątku (rosół vs. pomidorówka 8) ) to chyba podziękuję.
Jeśli chodzi o cenę poczekam na ruch hobbitów.
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: glorfindel »

przecież to jest cena MSRP, a nie KSowo-hobbitowa ;)
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: grabash4u »

Dokładnie cena $120 będzie obowiązywała w normalnej sprzedaży po zakończeniu zbiórki. Nie ma tam ani słowa o cenie jaka będzie dostępna w czasie zbiórki.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Rocy7 »

Ostatnio gralem w poprzednia edycje i bardzo mi sie spodobala. Czy tryb na dwoch graczy ma sens? Ile trwa rozgrywka?
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: cohlerc1 »

Coś mi się zdaje że cena na KS będzie 100$, tam już jest taki standard przy większych grach ;) tylko czemu ten dolar taki drogi :/
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: mig »

Rocy7 pisze:Ostatnio gralem w poprzednia edycje i bardzo mi sie spodobala. Czy tryb na dwoch graczy ma sens? Ile trwa rozgrywka?
Ma sens. Jest większa kontrola choć same amerykańskie przepychanki są nieco mniej klimatyczne.
W moich rozgrywkach dwuosobowych (nie zamulamy) nie przekraczaliśmy zwykle 40 minut.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: xelos80 »

Grę mam na wishliście od jakiegoś czasu i czekałem na wznowienie i polską wersję. Jednak jeśli będzie kosztować 300-400 zł w dodatku bez polonizacji pełnej to ja niestety podziękuję :( W sumie czemu miała by być taka droga?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4722
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: BartP »

Może żeby pokryć koszty produkcji, a potem jeszcze zarobić na siebie.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: xelos80 »

BartP pisze:Może żeby pokryć koszty produkcji, a potem jeszcze zarobić na siebie.
Jesteś taki bystry czy tylko udajesz? Wiesz o co mi chodziło w moim pytaniu. Skąd taką cenę wyliczono? Jaki jest jej uzasadnienie? Czemu wcześniejsza edycja była tańsza?
Spekulacyjna wersja z niewypchniętymi żetonami jest na ebayu za 75$ teraz. Nówka jak była w sprzedaży była pewnie jeszcze tańsza.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4501
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1455 times
Been thanked: 1105 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: garg »

Nówka sztuka niemiecka wersja kosztowała 25 EUR - i to jeszcze rok temu :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: mig »

Pewnie mogłaby kosztować mniej. Tylko ze :
1. Gry z taką zawartością ostatnio tyle (tj kolo 300 zł) kosztują. figurek jest grubo ponad 300.
2. może i wersja niemiecka była treścią jak barszcz ale jak angielska była w regularnej sprzedaży to kosztowała w sklepach nieco poniżej 200 z tego co kojarzę. Dodatek Builders kosztował ponad setkę. Czyli już ze 2 lata temu cena kompletu to 300zl. A obecnie wydawana wersja ma zawierać jeszcze jakieś drobiazgi.
3. W sumie to co pisał BartP-bo pewnie ludzie na świecie bez problemu tyle zapłacą. Gra w regularnej sprzedaży jest już niedostępna a problemy z jej kupnem były od dawna. Przynajmniej z wersją anglojęzyczną. No i to po prostu dobra gra jest.
Więc nawet jeśli cenę nabija dość wysoka marża wydawcy, to nie odbiega ona specjalnie od cen większość innych wydawców i od tego jaka była cena kompletu poprzedniej wersji podstawki i dodatku. Można się było prostu już od pierwszej zapowiedzi tego spodziewać.
No i sądzę że realna cena w sklepach będzie nieco powyżej 300zl-na poziomie lub nieco niżej od cen Bitwy pięciu Armii czy Wojny o pierścień. Pisanie o "300-400zl" jest nieco przesadzone i przedwczesne :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2470
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 578 times
Been thanked: 279 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Markus »

Nie wierze. Sami przed sobą uspawiedliwiacie wydawcę z prawdopodobnej wysokiej ceny. Lol

Może na świecie zapłacą te 100 $, ale jaki jest to procent ich wypłaty a jaki u nas?
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: xelos80 »

Dokładnie. Jak była mowa ze imperial assault lub bitwa 5 armii będzie kosztować 300 to wszyscy się dziwili ze to juz robi się przesadnie drogo. A tutaj 300 to już jest ok, bo wydawca może za mało zarobi przypadkiem. Dodatkowo nabijanie ceny i sprzedawanie gry z dodatkiem tez nie jest wytłumaczeniem, myślę że więcej osób kupiło by chętniej tańsza grę bez dodatku a potem dodatek dokupilo.
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: adalbert »

angielska była w regularnej sprzedaży to kosztowała w sklepach nieco poniżej 200 z tego co kojarzę. Dodatek Builders kosztował ponad setkę. Czyli już ze 2 lata temu cena kompletu to 300zl. A obecnie wydawana wersja ma zawierać jeszcze jakieś drobiazgi.
Ale od kiedy w ogóle cena gry zawierającej już dodatek jest sumą podstawki i dodatku? Zestawy/big boksy zawsze są tańsze.

W ogóle to dyskusja jest chyba przedwczesna, bo hobbity nie ogłosiły jeszcze ceny, roght?
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: xelos80 »

Dyskusja jest sensowna bo hobbity na pewno czytają ten wątek. I jak wszyscy będą pisać że 400 zł to jest ok to takiej ceny mogą zarządać. Jak dużo osób wyrazi swoją opinię o tym ile jest chca zapłacić za ta grę wtedy wydawca będzie musiał rozważyć jak podejść do ceny. Ja na pewno 300 za nią nie dam, chociaż chodziła za mną od dawna.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, 12:57 przez xelos80, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: mig »

Ja za swój komplet dałem łącznie jakieś 300zł, więc jak dla mnie to nowa edycja może tyle kosztować - i tak nie kupię nowego wydanie, skoro nawet kafelki nie będa spolszczone :) 8)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Chaaber »

Super opcją byłaby możliwość osobnego kupna samej podstawki w rozsądnej cenie. Część osób na pewno chciałaby sprawdzić czy temat im w ogóle podejdzie i dopiero myśleć o dodatkach. Poza tym możliwość kupna samej podstawki może skusić więcej osób. Wiem, że prawdopodobnie się to nie stanie, bo Kickstarter nie będzie miała takiej opcji znając życie. Ale zawsze miło mieć nadzieję.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: mig »

Chaaber pisze:Super opcją byłaby możliwość osobnego kupna samej podstawki w rozsądnej cenie. Część osób na pewno chciałaby sprawdzić czy temat im w ogóle podejdzie i dopiero myśleć o dodatkach. Poza tym możliwość kupna samej podstawki może skusić więcej osób. Wiem, że prawdopodobnie się to nie stanie, bo Kickstarter nie będzie miała takiej opcji znając życie. Ale zawsze miło mieć nadzieję.
+1

Ja nie usprawiedliwiam wydawnictw ustalających taką cenę, tylko konstatuję, że za "tego typu" gry standardową ceną jest akurat tyle. Pewnie, że miło by było gdyby kosztowała połowę tego, ale cena na poziomie trochę ponad 300zł nie jest/nie powinna być niespodzianką.
Pewnie, że Big Boxy nie są sumą wszystkich dodatków kupowanych osobno, ale biorąc pod uwage inne czynniki o których pisałem (długotrwała niedostępność i wcześniejsze dość wysokie ceny i to, że jakieś nowe drobiazgi jeszcze w pudełku mają być), to i tak imho podobnej ceny można się było spodziewać. W każdym razie ja sporo niższą ceną byłbym zaskoczony (bardzo pozytywnie:)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: kwiatosz »

Być może cena jest też taka, bo nie przewidują półrocznego, albo i dłuzszego opóźnienia.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ