Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: JimmyPL »

tokage pisze:Nope, tak jak mówiłem to nie jest druk międzynarodowy. Drukujemy sami. Jeszcze dłuuugo tylko polacy się będą cieszyć takim wyglądem gry - stąd też hejty w Stanach, że w gdzieś tam w europie wschodniej mają lepiej
Środkowej ;-) Pora wreszcie nauczyć świat że do wschodu jeszcze kawałek ;-)
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: adam_k27 »

JimmyPL pisze:
tokage pisze:Nope, tak jak mówiłem to nie jest druk międzynarodowy. Drukujemy sami. Jeszcze dłuuugo tylko polacy się będą cieszyć takim wyglądem gry - stąd też hejty w Stanach, że w gdzieś tam w europie wschodniej mają lepiej
Środkowej ;-) Pora wreszcie nauczyć świat że do wschodu jeszcze kawałek ;-)
Europa wschodnia to Ural :mrgreen:
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

adam_k27 pisze:
JimmyPL pisze:
tokage pisze:Nope, tak jak mówiłem to nie jest druk międzynarodowy. Drukujemy sami. Jeszcze dłuuugo tylko polacy się będą cieszyć takim wyglądem gry - stąd też hejty w Stanach, że w gdzieś tam w europie wschodniej mają lepiej
Środkowej ;-) Pora wreszcie nauczyć świat że do wschodu jeszcze kawałek ;-)
Europa wschodnia to Ural :mrgreen:
Myślicie że hamerykanom to robi różnicę? :wink:
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: adam_k27 »

tokage pisze: Myślicie że hamerykanom to robi różnicę? :wink:
Raczej nie :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mat_eyo »

tokage pisze:
adam_k27 pisze:
JimmyPL pisze:Środkowej ;-) Pora wreszcie nauczyć świat że do wschodu jeszcze kawałek ;-)
Europa wschodnia to Ural :mrgreen:
Myślicie że hamerykanom to robi różnicę? :wink:
To ta Europa ze stolicą w Paryżu i królową Angelą Merkel? :D

Co do samej gry, to nowe grafiki wyglądają prześlicznie! Szkoda, że będzie trzeba jeszcze sporo na grę poczekać... Swoją drogą coś ostatnio projekty na wspieram.to mają problemy z drukarniami - najpierw Magnaci, teraz Zamki.
margielm
Posty: 102
Rejestracja: 16 wrz 2013, 18:17

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: margielm »

Z wielką przyjemnością przyłączam się do chwalących nową oprawę graficzną. Jest naprawdę obłędnie.
Z drugiej strony zaś dziwię się, że oryginalne grafiki są tak niesamowicie, moim zdaniem, brzydkie. Wręcz odpychające.

Nie rozumiem jak Ted mógł to puścić do druku. Suburbia nie jest przepiękna, ale brzydka też nie.
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: wirusman »

margielm pisze:Z wielką przyjemnością przyłączam się do chwalących nową oprawę graficzną. Jest naprawdę obłędnie.
Z drugiej strony zaś dziwię się, że oryginalne grafiki są tak niesamowicie, moim zdaniem, brzydkie. Wręcz odpychające.

Nie rozumiem jak Ted mógł to puścić do druku. Suburbia nie jest przepiękna, ale brzydka też nie.
Pewnie były tańsze :D
margielm
Posty: 102
Rejestracja: 16 wrz 2013, 18:17

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: margielm »

jakoś nie chce mi się wierzyć, ze to jest kwestia kosztów. Zwłaszcza, że suburbia odniosła wielki sukces więc powinni mieć kasę aby zainwestować w nowy projekt.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: awawa »

Nie poprawiono czytelności symboli, do których miałem zastrzeżenia. mam nadzieje, że dzięki temu hypowi który niewątpliwie udał się wydawnictwu, wyjdę z tego bez strat. Nauczka na przyszłość z tymi serwisami 'kickstarterowi', niestety nie widzę opcji aby się teraz wycofać.
PS: grafiki rzeczywiście piękne ale to planszowka a nie dzieło sztuki, które ma stać i wyglądać ;)
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Drakkainen »

awawa pisze:Nie poprawiono czytelności symboli, do których miałem zastrzeżenia.
Zerwij umowę z wydawnictwem i nałóż stosowne kary :roll:
Marek.F
Posty: 121
Rejestracja: 24 lut 2013, 14:33
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Marek.F »

Nie poprawiono czytelności symboli, do których miałem zastrzeżenia. mam nadzieje, że dzięki temu hypowi który niewątpliwie udał się wydawnictwu, wyjdę z tego bez strat. Nauczka na przyszłość z tymi serwisami 'kickstarterowi', niestety nie widzę opcji aby się teraz wycofać.
PS: grafiki rzeczywiście piękne ale to planszowka a nie dzieło sztuki, które ma stać i wyglądać ;)
To taki słaby żarcik, czy tak na serio? :?

Ale jeśli to nie żart, to jak najszybciej sprzedaj polską wersję i kupuj oryginał :wink:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Trolliszcze »

Mojego postulatu zwrotu połowy kasy wspierającym też nie posłuchali (a przecież tyle zebrali, że na pewno ich stać). Nauczka na przyszłość, żeby się nie pakować w jakieś durne akcje crowdfundingowe.
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: wirusman »

Wy tak na serio?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: AkitaInu »

wirusman pisze:Wy tak na serio?
Tez się zastanawiam :)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mig »

awawa pisze:Nie poprawiono czytelności symboli, do których miałem zastrzeżenia. mam nadzieje, że dzięki temu hypowi który niewątpliwie udał się wydawnictwu, wyjdę z tego bez strat. Nauczka na przyszłość z tymi serwisami 'kickstarterowi', niestety nie widzę opcji aby się teraz wycofać.
PS: grafiki rzeczywiście piękne ale to planszowka a nie dzieło sztuki, które ma stać i wyglądać ;)
Była kiedyś mowa o tym, że trzeba skontaktować się z wydawcą i można się dogadać co do wycofania z akcji (choć pewnie na późniejszym etapie jak gra będzie gotowa). W ostateczności, na podstawie przepisów o odstąpieniu od umowy zawieranej poza siedzibą przedsiębiorcy, można będzie nieużywaną grę zwrócić w terminie 14 dni od otrzymania. Więc opcje są ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: awawa »

Zwrot w ciągu 14 dni mi się nie uśmiecha, gdyż pozostają wtedy koszty przesyłki w dwie strony. Ze wspieram.to idzie za darmo, ale jak to potem policzyć przy zwrocie?
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: hutriel »

awawa pisze:Zwrot w ciągu 14 dni mi się nie uśmiecha, gdyż pozostają wtedy koszty przesyłki w dwie strony. Ze wspieram.to idzie za darmo, ale jak to potem policzyć przy zwrocie?

Ktoś tu ostatnio pisał że przegapił akcję i dopytywał gdzie będzie można kupić. Sprzedaj mu, zmień adres dostawy i po kłopocie.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: awawa »

jasne, opcje sprzedaży zostawiam na koniec - w każdym razie przy szczęśliwych wiatrach w maju będzie do wzięcia w Wa-wie. ale to juz offtop
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mig »

hutriel pisze:
awawa pisze:Zwrot w ciągu 14 dni mi się nie uśmiecha, gdyż pozostają wtedy koszty przesyłki w dwie strony. Ze wspieram.to idzie za darmo, ale jak to potem policzyć przy zwrocie?

Ktoś tu ostatnio pisał że przegapił akcję i dopytywał gdzie będzie można kupić. Sprzedaj mu, zmień adres dostawy i po kłopocie.
Ale pisałem że to ostateczność. Napisz do wydawnictwa - sądzę że się dogadacie.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: kwiatosz »

Z mojego doświadczenia sklepy i wydawnictwa są dużo bardziej zadowolone z odstąpienia od umowy przed wysyłaniem przez nich towaru - bo jednak na przesyłkę nie muszą wtedy tracić kasy. Raczej wątpię, żeby chcieli zrobić komuś na złość poprzez zmarnowanie czasu i pieniędzy na wysyłkę.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: xelos80 »

awawa pisze:Zwrot w ciągu 14 dni mi się nie uśmiecha, gdyż pozostają wtedy koszty przesyłki w dwie strony. Ze wspieram.to idzie za darmo, ale jak to potem policzyć przy zwrocie?
Zgodnie z nowym prawem, o ile się nie mylę, koszty zwrotu pokrywa też sprzedawca.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Muad'Dib »

xelos80 pisze:
awawa pisze:Zwrot w ciągu 14 dni mi się nie uśmiecha, gdyż pozostają wtedy koszty przesyłki w dwie strony. Ze wspieram.to idzie za darmo, ale jak to potem policzyć przy zwrocie?
Zgodnie z nowym prawem, o ile się nie mylę, koszty zwrotu pokrywa też sprzedawca.
Ustawa zwalnia konsumenta od obowiązku ponoszenia kosztów związanych ze zwrotem rzeczy w przypadku skorzystania z prawa odstąpienia, jeżeli konsument nie został poinformowany przez przedsiębiorcę o obowiązku poniesienia tych kosztów.
Także nie do końca tak jest ;) I dobrze bo przy obecnej wojnie cenowej sprzedawcy często wystarczająco obrywają po kieszeni. Często jadą na minimalnych marżach i zmuszać ich jeszcze do przyjmowania pełnowartościowego towaru na swój koszt? Na tym polega urok internetu - możesz kupić taniej ale jest ryzyko, że coś się nie spodoba. Albo idź do sklepu stacjonarnego i zapłacisz więcej ale jesteś pewny/a zakupu.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Myślę ze spokojnie się dogadamy - pisz na PW, albo na biuro@planszoweczka.pl - parę osób chciało kupić po zakończeniu akcji zamiast tobie wyślemy im, a tobie zrobimy zwrot kasy. Tak czy owak poczekaj jeszcze na ostateczną formatkę kafelków ;) Ciągle jest poprawiana (skoro i tak mamy trochę czasu to sobie możemy potestować różne warianty), a to co zrobiła Anez jest kompatybilne z pierwotnymi drukami. Zarówno ona jak i ja mamy prototypy nowych kafli - to możemy sobie wydrukować i zachować zgodność.

Na ten moment jesteśmy prawie pewni że oryginalne kolory i znaczki zostaną. Testowaliśmy np. takie modele KLIK

Teraz walczymy z dropshadow, obwiedniami czy innymi pierdołami :)
Ostatnio zmieniony 05 lut 2015, 23:22 przez tokage, łącznie zmieniany 1 raz.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: xelos80 »

Znaczki drzewa i mandoliny zasłaniają wg mnie sporo pokoju. Taka ładna grafika a zasłonieta przez niepotrzebne kwadraty
Nie patrzyliscie moze jak bedą wyglądac znaczki bez tego kolorowego tła? Tak jak ten znaczek w lewym dolnym rogu? Jest dosyc dobrze widoczny a nie zasłania tak duzo pokoju. I ładnie się wkomponowuje.
2 opcja - można by zrobić np białą obwódkę wokół drzewa a samo drzewo zrobić zielone ewentualnie jesli kolory mają znaczenie (Nie pamiętam czy mają czy nie)
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

xelos80 pisze:Znaczki drzewa i mandoliny zasłaniają wg mnie sporo pokoju. Taka ładna grafika a zasłonieta przez niepotrzebne kwadraty
Nie patrzyliscie moze jak bedą wyglądac znaczki bez tego kolorowego tła? Tak jak ten znaczek w lewym dolnym rogu? Jest dosyc dobrze widoczny a nie zasłania tak duzo pokoju. I ładnie się wkomponowuje.
2 opcja - można by zrobić np białą obwódkę wokół drzewa a samo drzewo zrobić zielone ewentualnie jesli kolory mają znaczenie (Nie pamiętam czy mają czy nie)
Oj nie, tracą mocno na czytelności. Ładna grafika ładną grafiką, ale na pierwszy rzut oka trzeba móc oszacować pewne układy i te kolory się wtedy przydają.
ODPOWIEDZ