Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Harth »

Jeśli będę miał komplet wszystkiego co wyszło po polsku to czy do złożenia 6 grywalnych decków (po jednym na każdą frakcję) potrzebuję drugiego CS i drugiego dodatku Krawędź Ciemności? Gram co prawda casualowo, ale chciałbym żeby takie talie były różne i grywalne.
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

BETWEEN THE SHADOWS juz w bazie cardgamedb !!!
http://www.cardgamedb.com/index.php/sta ... e-shadows/

Harth - generalnie potrzebujesz dwoch core setow by miec sety w komplecie, podobnie z edge of darkness
za to nowy bardzo dobry dodatek Between the Shadows (link powyzej) wystarczy Ci tylko jeden ;-)
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Harth »

Rozumiem że do kompletu potrzebuję 2x CS, ale czy taki zakup jest niezbędny do stworzenia ciekawych i grywalnych talli dla 6 frakcji?

PS: czy jest jakaś strona na której można znaleźć decki które zwyciężają w turniejach? Coś jak stimhack dla Netrunnera.
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

portal dedykowany SW LCG
http://fliptheforce.com/

portal dedykowany wszystkim LCG, w tym SW
http://www.cardgamedb.com/index.php/index.html

portal dedykowany SW LCG i Conquestowi
http://teamsandcrawla.net/

portal glownie o X-Wing'u ale o LCG tez
http://teamcovenant.com/

podcast i facebook dedykowany SW LCG
http://starwarstcg.com/
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Harth »

Dzięki!

Wiadomo już kiedy będzie dostępny w sklepach najnowszy dodatek?
Czy kolejny cykl małych dodatków również będzie po polsku?
Mam/Miałem
3Trolle 7%
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: TTR_1983 »

z forum Galakty- wpis z dziś:
"W połowie miesiąca na naszej stronie zostanie opublikowana informacja na temat naszych dalszych planów względem tego tytułu. "
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2465
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 572 times
Been thanked: 279 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Markus »

Bez sensu ten wpis galakty. Albo podaje się konkret albo nic.
Narazie brzmi to jak "wiemy ale nie powiemy , jeszcze"
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Harth »

No a nowy cykl po angielsku już w drodze. Znowu lecą sobie z nami w kulki...
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Karit »

Markus pisze:Bez sensu ten wpis galakty. Albo podaje się konkret albo nic.
Narazie brzmi to jak "wiemy ale nie powiemy , jeszcze"
Jak nic nie napiszą to źle, jak napiszą termin podania informacji to też źle. Czego wydawca nie zrobi i tak znajdzie się ktoś kto będzie narzekał.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Harth »

Tyle że oni prawie nic nie podają. Od święta pojawia się jakaś informacja. Mamy początek lutego, duży dodatek w USA jest już stary a Galakta pisze że nie wie czy będą kolejne dodatki w wersji pl... Gdyby napisali 'nie wiemy' dwa miesiące temu to ok. Ale teraz?
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: carlos »

Harth pisze:Tyle że oni prawie nic nie podają. Od święta pojawia się jakaś informacja. Mamy początek lutego, duży dodatek w USA jest już stary a Galakta pisze że nie wie czy będą kolejne dodatki w wersji pl... Gdyby napisali 'nie wiemy' dwa miesiące temu to ok. Ale teraz?
Ale przecież Galakta nigdzie nie napisała, że nie wie czy będą to dalej wydawać. :)
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Harth »

carlos pisze:
Harth pisze:Tyle że oni prawie nic nie podają. Od święta pojawia się jakaś informacja. Mamy początek lutego, duży dodatek w USA jest już stary a Galakta pisze że nie wie czy będą kolejne dodatki w wersji pl... Gdyby napisali 'nie wiemy' dwa miesiące temu to ok. Ale teraz?
Ale przecież Galakta nigdzie nie napisała, że nie wie czy będą to dalej wydawać. :)
klik
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: carlos »

Harth pisze:
carlos pisze:
Harth pisze:Tyle że oni prawie nic nie podają. Od święta pojawia się jakaś informacja. Mamy początek lutego, duży dodatek w USA jest już stary a Galakta pisze że nie wie czy będą kolejne dodatki w wersji pl... Gdyby napisali 'nie wiemy' dwa miesiące temu to ok. Ale teraz?
Ale przecież Galakta nigdzie nie napisała, że nie wie czy będą to dalej wydawać. :)
klik
Czytałem to, inaczej nie odniósłbym się do tego co napisałeś... tam nigdzie ma o tym, że nie wiedzą czy będą kolejne dodatki w pl. Po prostu w połowie miesiąca napiszą o przyszłości polskiego wydania.
Może dodatków nie będzie, może będą... a może przejdą na DnŻ. Dopóki tego nie napiszą nie ma co gdybać.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Harth »

Czyli wiedzą ale nie powiedzą? To chyba jeszcze gorzej.
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2465
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 572 times
Been thanked: 279 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Markus »

Karit pisze:
Markus pisze:Bez sensu ten wpis galakty. Albo podaje się konkret albo nic.
Narazie brzmi to jak "wiemy ale nie powiemy , jeszcze"
Jak nic nie napiszą to źle, jak napiszą termin podania informacji to też źle. Czego wydawca nie zrobi i tak znajdzie się ktoś kto będzie narzekał.


Jaką wartość niesie podanie informacji że informacja będzie za 2 tygodnie?

Chyba nie wierzysz że coś się przez 2 tygodnie zmieni na tyle by galakta zmieniła nagle swoje stanowisko które ona zna a my nie.

Dla mnie to próba upchnięcia większej ilości polskich pudełek najnowszego dodatku. Eng ciągle nie zawitał do sklepów.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Karit »

Markus pisze:Jaką wartość niesie podanie informacji że informacja będzie za 2 tygodnie?
Chyba nie wierzysz że coś się przez 2 tygodnie zmieni na tyle by galakta zmieniła nagle swoje stanowisko które ona zna a my nie.
Ma taka wartość że wiesz kiedy się dowiesz :)
Tak jak nauczyciel informuje dzieci kiedy będą wyniki klasówki albo PKW kiedy wyniki wyborów (Galakta nie idź ich śladem ;).
Trochę cierpliwości, to że coś chcemy wiedzieć nie znaczy ze inni mają od razu nam to mówić.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: zioombel »

Karit pisze:
Markus pisze:Jaką wartość niesie podanie informacji że informacja będzie za 2 tygodnie?
Chyba nie wierzysz że coś się przez 2 tygodnie zmieni na tyle by galakta zmieniła nagle swoje stanowisko które ona zna a my nie.
Ma taka wartość że wiesz kiedy się dowiesz :)
Tak jak nauczyciel informuje dzieci kiedy będą wyniki klasówki albo PKW kiedy wyniki wyborów (Galakta nie idź ich śladem ;).
Trochę cierpliwości, to że coś chcemy wiedzieć nie znaczy ze inni mają od razu nam to mówić.
+1
Poszlo pytanie od graczy. Galakta nie chciala albo nie mogla odpowiedzieć od razu. Napisali kiedy beda konkretne informacje. Chyba lepiej odpowiedz na pytanie od graczy komentarzem , że teraz nic nie mozemy powiedzieć , ale za 2 tygodnie powiemy wiecej niz pozostawić pytanie bez odpowiedzi.
Nie rozumiem o co Wam chodzi.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Jacek_PL »

Markus pisze:Dla mnie to próba upchnięcia większej ilości polskich pudełek najnowszego dodatku. Eng ciągle nie zawitał do sklepów.
Czy chodzi o "Between the Shadows", bo jeśli tak to tylko sprostuję że jest dostępny.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2465
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 572 times
Been thanked: 279 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Markus »

Fakt . Eng Dziś wskoczył w rebelu jako dostępny.
Cóż, ta część teorii spiskowej odpada :-)
kamilkaze
Posty: 12
Rejestracja: 04 lut 2015, 11:07

Re: Star Wars LCG

Post autor: kamilkaze »

Jak mam rozumieć w karcie "duszenie mocą" raz na turę.Zagrywam kartę, zadaje obrażenie.I czy zadaje obrażenie w turze przeciwnika też czy czekam na swoją żeby karta zadziałała.JA to odczytuje że raz na ture znaczy ,że na moją ture jak i ture przeciwnika tak?

Zakupiłem tą karciankę i nie żałuje u znajomych robi furorę.Zaraz dodatek,potem następny.Klimat też pasuje jak ulał,znajomi wychowani na Star Warsach :)
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Star Wars LCG

Post autor: Red Baron »

Raz na turę czyli możesz zagrać kartę w swojej turze a drugą w turze przeciwnika. W połączeniu z kartą Darth Vader - 4 obrażenia :)
kamilkaze
Posty: 12
Rejestracja: 04 lut 2015, 11:07

Re: Star Wars LCG

Post autor: kamilkaze »

Red Baron pisze:Raz na turę czyli możesz zagrać kartę w swojej turze a drugą w turze przeciwnika. W połączeniu z kartą Darth Vader - 4 obrażenia :)
Dzięki śliczne od razu jaśniej w głowie.Źle zrozumiałem kartę .Myślałem że podczepiam ją pod przeciwnika i co ture go dusi.A tak to wiem że karta jednorazowego użytku.
kamilkaze
Posty: 12
Rejestracja: 04 lut 2015, 11:07

Re: Star Wars LCG

Post autor: kamilkaze »

Jeszcze jedno pytanko co do kart wydarzeń.Rozumiem że są okna akcji w których sie zagrywa kart akcji.Do tej pory graliśmy że jeśli ja jestem graczem aktywnym to mogę sobie pozwolić na użycie takiej kart,a przeciwnik mógł użyć tylko kontratakujących kart na moją karte.Ale w instrukcji jest że zagrywamy na zmiane (czyli oboje korzystamy z tego okna) i on może wyłożyć mi coś co mi będzie nie na ręke(zblokuje, usunie mi postać lub coś innego).Tak mam to rozumieć?
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Star Wars LCG

Post autor: Red Baron »

Tak, akcje są zawsze na przemian akcja za akcję. Tabelka w instrukcji wszystko pokazuje, kiedy są okna akcji itp.
Jako pierwszy zawsze akcję wykonuje gracz którego jest tura.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: TTR_1983 »

http://galakta.pl/star-wars-lcg-2/

Do przewidzenia w sumie, zwłaszcza w kontekście chęci wejścia na rynek z AGOT 2
ODPOWIEDZ