Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

Maxxx76 pisze:Dobre:-) Dasz skopiować? :-P
Nie! Muahahaha!
Będę jedyny w Polsce po premierze ;p

Mówiłem, że muszą każdą sztukę pdfa wstawić osobno ;p
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

Powinieneś mieć nick Kasandra!!!:-P
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Ja kupiłem sobię tę wdzięczną sakiewieczkę. Dodawane są do niej dwie karty promo (polskie), które nie są mi potrzebne. Z tej okazji mały konkursik - kto pierwszy poprawnie odpowie na poniższe pytanie i odpowiedź prześle mi na PM (nie w wątku!), otrzyma te dwie promki ode mnie.

Pytanie:
Designer gry (Jerry Hawthorne), przy tworzeniu Magii i Myszy, kierowany wspólną (swoją i córki) miłością do myszy i fantasy, inspirował się pewnymi tytułami. Jeden z nich, gdzie inspiracja (szczególnie artystyczna) jest bardzo widoczna, to książeczka-komiks dla dzieci, wydawany w Wielkiej Brytanii, autora o imieniu Brian. Jaki jest tytuł tej serii?


Update: Promki wędrują do użytkownika yosz - gratulacje.
Odpowiedź to:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 09 lut 2015, 20:55 przez rattkin, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

Czy ktoś z Warszawy będzie coś zamawiał? Moglibyśmy oszczędzić na kosztach wysyłki ;-)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 436 times
Been thanked: 126 times

Re: Odp: Mice and Mystics

Post autor: Coen »

Maxxx76 pisze:Czy ktoś z Warszawy będzie coś zamawiał? Moglibyśmy oszczędzić na kosztach wysyłki ;-)
Będę zamawiał. Może ktoś jeszcze chętny?
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

To poproszę dorzucić dla mnie sakiewkę z kartami promocyjnymi:-) Dziękuję :-D
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Gothik »

A czy ten drugi scenariusz, "The Ghost of Castle Andon" będzie również dostępny?
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

Gothik pisze:A czy ten drugi scenariusz, "The Ghost of Castle Andon" będzie również dostępny?
Ktoś pisał chyba, że chronologicznie występuje on po małym dodatku więc pewnie wtedy też go przetłumaczą.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Będzie wcześniej. Myślę, że jeszcze w lutym
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

No mnie chyba dobije ten koszt wysyłki. Choć może jakoś pokombinuję, to nie będzie tak źle. Ważne, że bonusy są do dokupienia, więc pewnie na któryś pakiet się skuszę. Zresztą na razie mam inne sprawy do załatwienia i niestety Myszy muszą chwilowo odejść na dalszy plan.

Co do dodatkowych rozdziałów, to sądziłem, że będą oba dostępne. Choć na razie i tak mam do przejścia "podstawowe" scenariusze, więc plik pdf mogą poczekać ;)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Mice and Mystics

Post autor: Kowal »

Pytanie, czy dla takich mini dodatków nie dałoby się udostępnić jakiejś tańszej opcji przesyłki? W końcu większość spokojnie można by zwykłym listem posłać.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

yosz zrzekł się promek, więc są wciąz dostępne. Tym razem dla tego, kto pierwszy odpowie na pytanie (PM):

Jak się nazywa mama Lily?

Pierwszy był xilk! Odpowiedź to - Linera, władczyni Barksburga (Korogrodu?)
Ostatnio zmieniony 10 lut 2015, 13:34 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

Dziś podjąłem decyzję, że Cube z mojej kieszeni otrzyma dokładnie 4zł (bo tyle pewnie będzie kosztować następny rozdział w PDF) :D
Każdy następny dodatek do Mice and Mystics będę kupował w wersji angielskiej.
Historyjki z dodatków będę tłumaczył we własnym zakresie a tłumaczeniem zamierzam się podzielić ze znajomymi jeśli również zdecydują się na wersję angielską.
Choćbym miał sczeznąć, nie kupię więcej z wydawnictwa Cube żadnej gry, ani dodatku!

Gorzkie żale - nic specjalnego:
Spoiler:
edit: dodam, że w odpowiedzi na maila wysłałem wydawnictwu swój numer zamówienia kart promo i zobowiązali się wysłać zamienniki do uszkodzonych kart wraz z moim zamówieniem bez wysyłki starych, a formularz poprosili w formie elektronicznej
Ostatnio zmieniony 11 lut 2015, 14:20 przez CydPL, łącznie zmieniany 1 raz.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Naszła mnie taka myśl, żeby zabezpieczyć kafle pomieszczeń w worku strunowym lub we dwóch. Kafle są duże, bo są kwadratami o boku 25 cm. W internecie znalazłem wyłącznie oferty, gdzie można kupić komplet 100 sztuk od 19 do 25 zł (w zależności od wymiarów woreczka strunowego). Znacie jakieś sklepy, które by sprzedawały większe woreczki strunowe po maksymalnie 10 sztuk?
CydPL pisze:Filcha posiada trójkątny ubytek z tyłu płaszcza, na wysokości połowy miecza.
Możesz przesłać to zdjęcie? Z samej ciekawości się zastanawiam, jak wygląda ten "klimatyczny ubytek".
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

xilk pisze:
CydPL pisze:Filcha posiada trójkątny ubytek z tyłu płaszcza, na wysokości połowy miecza.
Możesz przesłać to zdjęcie? Z samej ciekawości się zastanawiam, jak wygląda ten "klimatyczny ubytek".
Słabo widać przez lampkę w telefonie i musiałem zrobić z boku, ale widać gdzie się znajduje.
Obrazek
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 52 times
Been thanked: 16 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: niwgnip »

Mały ten ubytek.. nie widziałeś mojego ;) Zostałem zmuszony do pierwszej pracy z green stuffem ;)
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

niwgnip pisze:Mały ten ubytek.. nie widziałeś mojego ;) Zostałem zmuszony do pierwszej pracy z green stuffem ;)
Jak już mówiłem, zdjęcie musiałem wykonać z boku (inaczej guzik było widać przez lampę w telefonie). Od frontu wyglądał na większy.
"Wyglądał" bo również zainwestowałem w green stuff.

W każdym razie, jakby nie o tym była historyjka, bo przyjąłem, że jest to zamysł twórców, a nie dziura po oderwaniu "bolca" :)
Zamieściłem to na prośbę użytkownika xilk.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

Czy ktoś z Was również otrzymał link do uwalonego pdfa (ze scenariuszem) czy tylko ja mam takiego pecha?
Plik z elementami otwiera się u mnie bez problemu.
Plik ze scenariuszem jest wyraźnie uszkodzony (w Acrobacie Pro X wyświetla się jedynie fragment tła na wszystkich stronach). Napisałem do wydawnictwa (znowu...), zobaczymy jaki będzie odzew.

edit: To pewnie ta jedna "pierwsza" (i "ostatnia") sztuka w kraju... ;p
edit 2: już dosłali poprawny.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2015, 14:32 przez CydPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

To kara za to, że nie chciałeś się nim podzielić ;-)
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

Maxxx76 pisze:To kara za to, że nie chciałeś się nim podzielić ;-)
Ekspresowo dosłali poprawny :)
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

Napisałem do Cube prośbę o pozwolenie na udostępnienie w dziale plików na BGG "zastawiania pułapki" po wprowadzeniu poprawki z oficjalnego FAQ.
Dopóki nie dostanę od nich pozwolenia, proszę o pw, jeśli ktoś chciałby pdfa z poprawioną kartą.

edit: Zgoda została udzielona, plik został udostępniony na BGG.
Plik do pobrania pod tym linkiem.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2015, 13:54 przez CydPL, łącznie zmieniany 4 razy.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

CydPL pisze:Napisałem do Cube prośbę o pozwolenie na udostępnienie w dziale plików na BGG "zastawiania pułapki" po wprowadzeniu poprawki z oficjalnego FAQ.
Dopóki nie dostanę od nich pozwolenia, proszę o pw, jeśli ktoś chciałby pdfa z poprawioną kartą.
Ja i tak nie mam jak tego wydrukować (drukarka tylko czarno biała), ale tyle zapamiętam, że ta umiejętność działa inaczej, niż zapisano.

CydPL:
Przy okazji dopytam, czy w tym poście jest ostateczna wersja kart pomocniczych Twojego autorstwa? Bo jak tak, to sobie je wydrukuję, bo mogą się przydać na samym początku dla znajomych, choć instrukcję im wcześniej przesłałem.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

xilk pisze:
CydPL pisze:Napisałem do Cube prośbę o pozwolenie na udostępnienie w dziale plików na BGG "zastawiania pułapki" po wprowadzeniu poprawki z oficjalnego FAQ.
Dopóki nie dostanę od nich pozwolenia, proszę o pw, jeśli ktoś chciałby pdfa z poprawioną kartą.
Ja i tak nie mam jak tego wydrukować (drukarka tylko czarno biała), ale tyle zapamiętam, że ta umiejętność działa inaczej, niż zapisano.

CydPL:
Przy okazji dopytam, czy w tym poście jest ostateczna wersja kart pomocniczych Twojego autorstwa? Bo jak tak, to sobie je wydrukuję, bo mogą się przydać na samym początku dla znajomych, choć instrukcję im wcześniej przesłałem.
Nie jest to ostateczna wersja jeszcze. Dorobiłem ich więcej. Poprawiłem kilka zdań aby były bardziej jasne (dzięki sugestiom rattkina).
Zrobiłem węższe "tytuły" (wygląda mniej elegancko ale tekst karty się mieści) i kolorowe, paski (a nie tylko czerwone) - podzielone na kategorie (łatwiej się wyszukuje na szybko tej karty spośród 10, której potrzebujesz). Niestety w ostatniej karcie jaką dłubię (walka sługusów), natrafiłem na wątpliwość.

Karty zawierają poprawione błędy z polskiej instrukcji.
Dodatkowo jedna zasada, w polskiej instrukcji, brzmi trochę inaczej, niż wydaje mi się (i nie tylko mi) z angielskiej.
Niestety angielska również jest niejednoznaczna. Kilka dni temu napisałem do autora gry z prośbą o wyjaśnienie. Na razie niestety brak odzewu więc utkwiłem w martwym punkcie a nie chciałbym nikogo wprowadzać w błąd (zwłaszcza że zasada ta, byłaby na mojej karcie sprzeczna z polską instrukcją).

Dam znać jak skończę. Edytuję wtedy też wątki zawierające te screeny. I wrzucę plik na BGG. (BTW. karty docelowo będą w PDF w lepszej jakości, te są tylko poglądowe)
Ostatnio zmieniony 12 lut 2015, 12:37 przez CydPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

Szkoda, że wydawnictwa nie zamieszczają plików z kartami do edycji, ze wzorem czcionki itd itp :-)
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

Maxxx76 pisze:Szkoda, że wydawnictwa nie zamieszczają plików z kartami do edycji, ze wzorem czcionki itd itp :-)
Wiesz... nazwy czcionek to nie jest problemem... W instrukcji angielskiej jest więcej informacji niż się może wydawać ;p
Wzory kart, z czcionką?... Przecież czcionki zazwyczaj nie są autorstwa wydawnictwa i nie mają prawa ich udostępniać (chyba że licencja mówi inaczej).
Druga sprawa, że gra nie jest po prostu (moim zdaniem) warta świeczki. Po co miałbym to wpisywać od nowa, skoro nawet nie mam szans idealnie wstrzelić się w kolor?

A tak na marginesie - proszę Cię... pdfa z instrukcją nie udostępnili a Ty marzysz o wzorach kart? ;]
ODPOWIEDZ