Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: wolfe »

Na karcie #11 Mahmud Abbas wersji Barda jest błędnie wydrukowana wartość PO - jest 1 a powinno być 2.
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
prezestomek
Posty: 435
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: prezestomek »

wolfe pisze:Na karcie #11 Mahmud Abbas wersji Barda jest błędnie wydrukowana wartość PO - jest 1 a powinno być 2.
podwaliny pod 2. edycję? :D
Awatar użytkownika
skiper_83
Posty: 161
Rejestracja: 26 lut 2009, 01:42
Lokalizacja: Wyszków

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: skiper_83 »

Witam,
czy ktoś z Was ma skany kart pomocy gracza i mógłby ewentualnie podesłać na maila? W razie czego chętnie zagram na Vassalu ;)
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: wolfe »

Przemek Bard.pl pisze:Poprawione karty pomocy gracza poniżej:

http://wydawnictwo.bard.pl/?wpfb_dl=36
http://wydawnictwo.bard.pl/?wpfb_dl=35
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Kosma »

skiper_83 pisze:Witam,
czy ktoś z Was ma skany kart pomocy gracza i mógłby ewentualnie podesłać na maila? W razie czego chętnie zagram na Vassalu ;)
Z chęcią zagram,coś nie mogę do Ciebie wysyłać PW.
Nycte
Posty: 426
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Nycte »

Chciałbym kupić te grę tylko do trybu solo i jestem ciekaw jak ten tryb działa i się sprawuje? Ponadto czy słabe tłumaczenie dotyczy tylko kart czy również samej gry?
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Kosma »

Gram tylko we dwoje, wiec nie ocenie trybu solo. Co do tłumaczenia nie jest złe, ale gdyby angielska wersja była tańsza wybrałbym ją.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: gaseki »

Nycte pisze:Chciałbym kupić te grę tylko do trybu solo i jestem ciekaw jak ten tryb działa i się sprawuje? Ponadto czy słabe tłumaczenie dotyczy tylko kart czy również samej gry?
Co do tłumaczenia to nie pomogę, ale tryb solo to coś co mnie skłoniło do zakupu tej gry. Działa świetnie. Co prawda na początku jest dość dużo grzebania w tabelkach, ale po paru rundach już człowiek jarzy co by zrobili jihadyści.
Trzeba też wziąć pod uwagę, że niektóre karty działają inaczej niż w grze dwuosobowej/zagrane przez gracza "amerykańskiego".
Ogólnie - jedna z moich ulubionych gier.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: adikom5777 »

Porwierdzam. Gra bardzo dobra, nawet w trybie solo
bams
Posty: 27
Rejestracja: 18 lis 2010, 22:22
Lokalizacja: Szczecin

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: bams »

Tryb solo, moim zdaniem, dobry jedynie do nauki gry. Algorytm jest przewidywalny i łatwo tym manipulować.
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Kosma »

Czyli na razie 2:1 za solo. :)
Nycte
Posty: 426
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Nycte »

2:2 bo mat_eyo na priv mi napisał że solo tylko do nauki:-P kurdę ciężka decyzja:-P
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: gaseki »

Oczywiście, że można tym manipulować. Ale dochodzą jeszcze kostki i karty, które każdy twój plan mogą położyć. U mnie tylko w jednej grze udało się zagrać Patriot Act i Zamrożenie Funduszy, Nigdy nie weszli do gry somalijscy piraci. A czasem tak dojdzie ręka, że właściwie co byś nie robił to lecą same wydarzenia dla terrorystów. Tak jak miałem w tym przypadku:
Obrazek
[edit]
Coś się zakręciłem i nie dokończyłem myśli; oczywiście, że zachowaniem jihadystów można manipulować, w końcu to nie gra wojenna a polityczna (moim zdaniem). Nie prowadzimy właściwie wielkich ofensyw, tylko skupiamy się na tym, żeby pozyskać sojuszników w naszych zmaganiach z terrorystami. Polityka bardzo zmienia to, gdzie jihad może się przyjąć, a gdzie nie, więc komórki AI jeżdżą tam, gdzie można przeprowadzić rewolucje, a nie tam, gdzie to będzie ciężkie.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2014, 11:10 przez gaseki, łącznie zmieniany 1 raz.
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Kosma »

Pamiętaj ,że masz też moduł na Vassalu pięknie działąjący. :)
bams
Posty: 27
Rejestracja: 18 lis 2010, 22:22
Lokalizacja: Szczecin

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: bams »

Owszem, nieprzewidywalne mogły być wydarzenia i wyniki rzutu kością, ale co z tego, skoro jako całość działań AI było chaotyczne, nielogiczne.

Manewrowanie algorytmem jest zbyt banalne, i to jest największa bolączka AI.
Jak kto woli, dla mnie słabe.

Podobno autor wydał poprawiony algorytm. Pytać u GMT albo Barda.
bams
Posty: 27
Rejestracja: 18 lis 2010, 22:22
Lokalizacja: Szczecin

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: bams »

Do rozgrywek solo polecam Navajo Wars! (GMT). Algorytm nieustannie realizuje swoje cele, adekwatnie reagując na poczynania gracza. Widać dopracowanie mechanizm(ów)u.
Klimat, wysoki poziom emocji i potężna porcja decyzji = NW!
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: gaseki »

Biorąc pod uwagę, że tam mamy do czynienia z różnymi organizacjami, nie tylko z Al Kaidą, ale i Jaish Al Islam, Ansar al-Islam, czy Jemaah Islamiya, to nie może być mowy o jakimkolwiek skoordynowanym planie. A z drugiej strony to jeśli idziesz wg algorytmu, to jihadyści maja jasno określone cele i dążą do nich:
1. Przejąć Pakistan i ich arsenał
2. Atakować gdzie się da, najlepiej tam, gdzie są żołnierze, a jak się nie da, to w krajach europejskich (najczęściej), które mają takie samo nastawienie jak USA. [edit] I tu potrafią namieszać takie karty jak Homegrown, Clean Operatives czy Shengen Visas.
3. Jeśli da się przeprowadzić akt terroru w USA, to to robią (a jak nie masz szczęścia i są ze trzy komórki, którym się uda, a mają kontrolę nad Pakistanem...)
Ostatnio zmieniony 15 sie 2014, 12:05 przez gaseki, łącznie zmieniany 1 raz.
Nycte
Posty: 426
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Nycte »

Naszlo mnie kolejne pytanie. Czytając to co piszecie wygląda na to, że solo można grać tylko USA czy się mylę?
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: gaseki »

Tak, solo to rozgrywka przeciw jihadowi.
[edit]
Jeśli angielski nie jest przeszkodą, to tutaj jest pierwsza część pierwszej rundy solo z wyjaśnieniem algorytmu i zasad.
Awatar użytkownika
skiper_83
Posty: 161
Rejestracja: 26 lut 2009, 01:42
Lokalizacja: Wyszków

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: skiper_83 »

bams pisze:Tryb solo, moim zdaniem, dobry jedynie do nauki gry. Algorytm jest przewidywalny i łatwo tym manipulować.
Może to temat na inną dyskusję, ale ponoć amerykańskie służby całkiem nieźle manipulowały działaczami al-Kaidy ;)
Ponawiam swoje zaproszenie do partyjki Labiryntu na Vassalu. Kosma, miałeś się odezwać :!:
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Kosma »

Ja, z chęcią któryś wieczór spędzę z labiryntem. Ten weekend mam zajęty ,ale po weekendzie jestem do dyspozycji. :D
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: jax »

Będzie dodatek do Labyrinthu!
http://www.gmtgames.com/p-528-labyrinth ... 2010-.aspx
Rewelacja. Nie liczyłem na to, jedynie w najśmielszych marzeniach snułem wizje, jak fantastycznie byłoby włączyć najświeższe wydarzenia do tej gry.
Praktyka dodatków do 2-osobowych CDG od GMT w zasadzie nie istnieje, tym bardziej więc cieszę się na ten wyjątek. Widocznie nie ja sam miałem takie wrażenie, że wydarzenia ostatnich lat wręcz błagają o to.

A kiedyś w przyszłości, jeśli fundamentaliści i ekstremiści nie zostaną ostatecznie zgnieceni, pewnie będzie szansa na kolejne dodatki.
Ten dodatek pewnie nie uwzględni zmagań z Państwem Islamskim (zbyt świeża historia ; EDIT: choć nie wiem, jest jednak karta 'Je Suis Charlie'!), ale jest to materiał na kolejny dodatek (albo wręcz samodzielną grę) jak znalazł.

Jak dla mnie jak najbardziej powinno się robić gry o najnowszych wydarzeniach (to a propos dyskusji, która się tu przetoczyła na temat gry portretującej wydarzenia na Ukrainie). A argument, że Labirynt prezentuje 'prawicowo-imperialistyczny sposób myślenia' napawa mnie niepowstrzymanym śmiechem i tym chętniej w niego zagram. Z dodatkiem oczywiście :mrgreen:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: mat_eyo »

The LABYRINTH II expansion uses the same map, base rules, victory conditions, components, charts, and solitaire rules from its predecessor game, thus ownership of LABYRINTH is required for play.
Czyli nie ma co liczyć na system solowy dla USA i możliwość gry solo dżihadystami, szkoda.
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: wolfe »

mat_eyo pisze:Czyli nie ma co liczyć na system solowy dla USA i możliwość gry solo dżihadystami, szkoda.
Zawsze można liczyć na fanów i ich kreatywność. Zaglądnij do tego wątku, może będziesz chętny na testera?: Wanted: Solo Jihadist Playtester(s)
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: mat_eyo »

Dzięki, rzucę okiem, ale do pomocy musiałbym najpierw kupić znów egzemplarz Labiryntu ;) myślałem, że dodatek z trybem solo dla dżihadysty mnie do tego przekona.
ODPOWIEDZ