Gra na 2 osoby - Zombiaki czy Zombiaki 2?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra na 2 osoby - Zombiaki czy Zombiaki 2?

Post autor: Musza »

Potwierdzam, wydanie jubileuszowe Zombiaków jest o wiele lepsze niż starsze. Mimo, że to teoretycznie to samo, dużo przyjemniej się gra z czytelniejszymi kartami i znacznikami. Wybrałbym zdecydowanie tą lub zaczekał na nowe, jubileuszowe wydanie II: Atak Na Moskwę.

Na moim egzemplarzu również nie ma dopisku "wydanie jubileuszowe", a mam karty przecznic oraz żetony, także nie obawiałbym się, że ich nie będzie w tym większym pudełku.

Często gram ze Swoją w gry na dwie osoby, więc podaję swoje ulubione tytuły. Myślę, że warto zobaczyć w sieci czy któryś do Ciebie trafi. Kolejność nieprzypadkowa ;)
-Mr. Jack pocket (Świetna gra dedukcyjna, a w dodatku bardzo mała. Choć jeśmy fanami całej serii to właśnie ta najmniejsza podpasowała nam najbardziej.)
-Król i Zabójcy (Też jest element dedukcji, ale do tego walka i klimat Assasins Creed, rewelacja!)
-Wsiąść do Pociągu (chyba nie trzeba przedstawiać)
magic15
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2015, 13:55

Re: Gra na 2 osoby - Zombiaki czy Zombiaki 2?

Post autor: magic15 »

Nowe wydania Zombiaków są zdecydowanie przyjemniejsze w użytkowaniu.
A ja na dwie osoby bym polecił Cyklady, może nie zmieszczą się do kieszenie ale rozgrywka jest rozbudowana no i można grać też z większą liczbą graczy.
Nie mów do mnie z rana...
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Gra na 2 osoby - Zombiaki czy Zombiaki 2?

Post autor: GAZDA »

Nie no Zombiaki może nie są grą gdzie się planuje na 20 tur na przód ale trochę taktyki wg. mnie tam jest. Oczywiście nie jest to gra na 80 partii w miesiącu ale parę partyjek na miesiąc przyjemnie pograć. Ostatnio wpadłem do kumpla na planszówki, a że nikogo jeszcze nie było to wyjąłem zombiaki powiedziałem 2 zdania i graliśmy. Przyszedł kolejny kolega zobaczył po 2 nasze tury i już główkowali razem nad kolejkami przeciw mnie. I to wg. mnie jest świetne w zombiakach. Wyciągasz i grasz na szybko krótko i bez jakiegoś godzinnego tłumaczenia zasad ;)
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra na 2 osoby - Zombiaki czy Zombiaki 2?

Post autor: ko2a »

Reasumując po zbadaniu sytuacji sprawa wygląda następująco:
W wydaniu trzecim jest wszystko jak w opisie - wszystkie dodatki (żetony, karty przecznic) ale karty są mniejszego rozmiaru niż w edycji jubileuszowej.

Finalnie chciałbym podziękować:
za szybki kontakt samego Portalu w tej sprawie - telefonicznej.
sklepowi Morgrad za bezproblemowe wycofanie mojego zamówienia i zwrot wpłaconej gotówki
oraz szybka realizacje zakupu wyd. jubileuszowego u użytkownika arturpe z naszego forum.
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Gra na 2 osoby - Zombiaki czy Zombiaki 2?

Post autor: GAZDA »

Można powiedzieć, że wszyscy wspólnymi siłami wypracowali ten zakup ;P
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra na 2 osoby - Zombiaki czy Zombiaki 2?

Post autor: arturpe »

GAZDA pisze:Można powiedzieć, że wszyscy wspólnymi siłami wypracowali ten zakup ;P
Czyżbym wisiał wszystkim browara? :)
ODPOWIEDZ