Literkowa układanka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Literkowa układanka

Post autor: Erni »

Szukam gry dla przedszkolaka, w której głównymi elementami byłyby kafelki z literkami. Cel - nauka czytania i tworzenia wyrazów.
Ewentualna alternatywa - cyferki zamiast literek.
Awatar użytkownika
hydrox
Posty: 142
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:20
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Kontakt:

Re: Literkowa układanka

Post autor: hydrox »

Scrabble Junior? :D
Awatar użytkownika
fruzia
Posty: 50
Rejestracja: 13 maja 2014, 15:02

Re: Literkowa układanka

Post autor: fruzia »

Może Mistrz słowa albo Rumikub? Chociaż Rumikub może być za trudny dla przedszkolaka... Nie wiem, bo nie mam styczności z dziećmi i nie wiem ile oganiają na poziomie przedszkola ;)
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Literkowa układanka

Post autor: glocked »

Paperback! Niestety tylko ang wydanie, ale można np. zmienić zasady, że literki jak a,e,s,o są swego rodzaju dżokerami i np. a to a,ą e to e,ę z to z,ź,ż itd. Gra mi się podoba i sam rozważam jej zakup z racji, że nie mam zadnej gry słownej :)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Literkowa układanka

Post autor: Veridiana »

Pomysłówka
Choć nie ukłąda się wyrazów, tylko ich szuka.
b4STEK
Posty: 46
Rejestracja: 07 kwie 2011, 10:19
Lokalizacja: Okolice Szczecina

Re: Literkowa układanka

Post autor: b4STEK »

Podbijam
Chcę kupić młodemu (5,5 roku), grę która pozwoli mu szybciej nauczyć się układać literki w wyrazy. Walor edukacyjny planszówek już sprawdzony na nogach stonogi. Chłopak liczył i znał kolory najszybciej w przedszkolu :). Teraz chcę go przez zabawę nauczyć pisać i czytać, tym bardziej że widzę że on sam już próbuje składać słowa ze znanych mu liter.

Jak na razie wpadłem na pomysł zakupu Scrabble junior i za pomocą dołączonych literek sam razem z młodym układać słowa, bo sama gra i tak chyba za trudna jak na jego wiek?

Macie jakieś inne pomysły
ODPOWIEDZ