Która karcianka LCG? :(

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Która karcianka LCG? :(

Post autor: ghostartur »

Witam. Dość długo przymierzam się spróbowania jakiegoś LCG. Jak nazwa wątku wskazuje moim jedynym problemem jest to, że nie wiem którą wybrać. Czytałem trochę recenzji itp. więc napiszę teraz moje przemyślenia:
-Android: Netrunner- z tego co widziałem na tym forum 90% ludzi chwali tą karciankę. Mi jednak do gustu nie przypadła(szczególnie chodzi mi tu o walory artystyczne kart). Dodatkowo mechanika niezbyt do mnie przemawia.
-Władca Pierścieni- podoba mi się koncepcja kooperacji+bardzo lubię klimat Władcy.
-Warhammer Inwazja/Warhammer Podboj- kocham uniwersum Warhammera ale niezbyt podoba mi się mechanika ataku na bazę/przejmowania planet.
-Star Wars- o tej grze nie wiem zbyt wiele...jednak również bardzo lubię klimaty Star Wars ^^.

Liczę na waszą pomoc! :mrgreen:
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Która karcianka LCG? :(

Post autor: pattom »

Pograj w każdą.


Najciekawszą mechanikę ma ANR.
Najładniejsze obrazki ma WP i SW
Najfajniejszy klimat ma Podbój.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Która karcianka LCG? :(

Post autor: ghostartur »

Jakbym ograł wszystkie/miał taką możliwość to ten temat by nie istniał :) .
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2467
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 574 times
Been thanked: 279 times

Która karcianka LCG? :(

Post autor: Markus »

Turniejowo czy nie?
Jeśli turniejowo to wybór jest zawężony do NR i CQ. (Tylko te gry mają w Polsce sensowną scenę)

Najlepsze arty są w Call of Cthulhu, niestety wydawca powoli wygasza tę karciankę ( reprint małych dodatków jest w formie druku na żądanie)

SW - ludzie mówią że dobre , ale ponownie natykamy się na problem wydawniczy :-) FFG ma baaardzo duże poślizgi w wydawaniu dodatków do tej gry :-(

GOTA obecnej edycji nie kupuj. W czerwcu wychodzi GOT 2.0

Sam widzisz że nie jest łatwo coś polecić :-)

Ps. Świetny klimat i mechanika jest w Doomtown Reloaded
Awatar użytkownika
Wikary
Posty: 59
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:16
Lokalizacja: Zabrze

Re: Która karcianka LCG? :(

Post autor: Wikary »

Do wyboru jest jeszcze Doomtown. :D
Jander
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2013, 17:52
Lokalizacja: Tychy

Re: Która karcianka LCG? :(

Post autor: Jander »

Sprawdź w co grają ekipy w twoim mieście, bo towarzystwo to podstawa dobrej zabawy w LCG.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Która karcianka LCG? :(

Post autor: rattkin »

Netrunner jest o mile swietlne przed pozostalymi karciankami competitve, zarowno jesli chodzi o mechanike jak i artwork (art w ANR jest najbardziej zroznicowany i miejscami bajecznie piekny)

LOTR jest za to idealnym wyborem dla grania cooperative. Świetna mechanika i mechanizm żyjącej gry. Art w LOTR uważam jednak za dość wtórny, generyczny i powtarzalny (ile można rysować kolejnego rycerza czy krasnoluda) - ale są czasem bardzo udane wyjątki.
FPS_Carnage
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2013, 15:30

Re: Która karcianka LCG? :(

Post autor: FPS_Carnage »

Polecam Mage Wars :)
Jeśli będziesz miał z kim grać.

Bardzo fajna LCG niestety stosunkowo droga.
Ale w samej podstawce dostajesz strasznie dużo. :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Która karcianka LCG? :(

Post autor: rattkin »

Z Mage Wars taki LCG jak z Seasons i każdej innej gry z więcej niż jednym dodatkiem :). Gra fajna, ale z jednej strony przegrywa ze standardowymi karciankami (czas gry, przenaszalność, prostota rozłożennia), a z drugiej z Summoner Wars.
inshade
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2013, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Która karcianka LCG? :(

Post autor: inshade »

rattkin pisze:Z Mage Wars taki LCG jak z Seasons i każdej innej gry z więcej niż jednym dodatkiem :). Gra fajna, ale z jednej strony przegrywa ze standardowymi karciankami (czas gry, przenaszalność, prostota rozłożennia), a z drugiej z Summoner Wars.
Akurat Mage Wars do LCG można zaliczyć jak najbardziej. Jest to gra karciana, występuje budowanie decku, jest system dodatków z określonymi kartami. I wcale nie "przegrywa" z żadnym z w.w. wymienionych, bo są to gry zupełnie różne (zwłaszcza Summoner Wars i Mage Wars, w których podobieństwa na nazwie się kończą) i celujące w inną grupę graczy.

Co do autora tematu - wszystko zależy od współgracza/graczy i ich determinacji do gry. Wszystkie gry dadzą dużo zabawy w pudełku z podstawką, więc warto po prostu kupić to, co na pierwszy rzut oka się najbardziej podoba - z tej listy jedynie Władca Pierścieni odbiega od reszty, gdyż jest to kooperacja z możliwością gry w pojedynkę.
Jedynie co możemy napisać, to kolejne tytuły warte zobaczenia, ale nie napisałeś nic o tym z kim będziesz grał, w co lubicie grać do tej pory, czy jakie są Wasze preferencje dot. gier, więc wszystko to i tak będzie ślepy strzał :) Jeżeli nie masz możliwości ogrania to warto zajrzeć na youtube i zobaczyć przykładowe rozgrywki.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Która karcianka LCG? :(

Post autor: donmakaron »

Niezależnie jakie LCG wybierzesz, najważniejsze aby było z kim grać. No może poza LOTR.
Netrunner wygrywa wszystkie wyscigi. Jest najbardziej wymagający, ale i najbardziej nagradzający. Mechanika to majstersztyk.
Warhammery to dla mnie takie dość proste nawalanki. Przyjemne i sprawne ale bez specjalnego polotu. Cthulhu za to swoją pozycję zawdzięcza głównie klimatowi, tak sądzę.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Która karcianka LCG? :(

Post autor: ghostartur »

Dzięki wszystkim za rady! Myślę, że po tym co przeczytałem zawężam moje typy do Władcy Pierścieni i Netrunnera. Tym grą przyjrzę się dokładniej i mam nadzieję, że któraś z nich zawita wkrótce na mój stół.
ODPOWIEDZ