Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: 8janek8 »

gafik pisze:Tym bardziej ze 100dolarowe się już skończyły.
Fakt, bo teraz są za 101$ :wink: Ale to chyba ostatni raz wrzucają 500 szt w obniżonej cenie.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: gafik »

O! Ale fajnie :)

No to teraz nie wiem co zrobić? Wesprzeć hobbitów i liczyć, że KS osiągnie wszystkie cele?
Czy wesprzeć jednak KS i przybliżyć się do osiągnięcia max streczy?

A jaki jest koszt wysyłki z KS? Czy grozi jakieś cło? No bo 100 dolców to w zasadzie tyle samo co promocyjna cena u hobbitów (350 zeta).

Od razu zaznaczam, że nie chodzi mi o oszczędzanie tych kilku zeta, tylko na wszystkich streczach.

I jeszcze jedno, 350-400 zeta to nie jest dużo za tę grę. Cena nie jest absurdalna czy żałosna. Absurdalne i żałosne jest to, że dla większości z nas (przynajmniej dla mnie) taka kwota to w zasadzie jest spory majątek :( Tak nie powinno chyba być :P
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Borek224 »

jak próbowałem wesprzeć na KS to mi doliczało 15$ za przesyłkę.

Jeżeli dobrze rozumiem wpis na KS to jak tam wesprzesz a potem skontaktujesz się z Hobbitami to jaką się tam dogadają żeby przesyłka szła z Polski i za 0zł.

Ja po prostu zamówiłem przez strony Hobbitów - streche mają być te same, a na addonach mi nie zależy.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: 8janek8 »

Ale addony też będzie można zamówić przez hobbitów.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: xelos80 »

schizofretka pisze:Ja najchętniej wziąłbym same monety (oczywiście drożej), bo mam 1ed. Wziąłbym nawet kilka zestawów, AoE miało jedne z najfajniejszych monet w ogóle, z metalu to już w ogóle czad.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Tez bym chętnie wziął same monety. Hobbity czy będzie to możliwe?
Awatar użytkownika
easy
Posty: 73
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:59
Lokalizacja: Wieliczka
Has thanked: 5 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: easy »

8janek8 pisze:Ale addony też będzie można zamówić przez hobbitów.
Czy wymienione na kickstarterze gry też? (chodzi mi głównie o brassa który jest w dobrej cenie)
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: 8janek8 »

To już Hobbitów trzeba pytać. W ogóle dobrze by było gdyby przeczytali posty i odpowiedzieli na nurtujące pytania.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Hobbity.eu
Posty: 159
Rejestracja: 24 maja 2013, 10:55
Been thanked: 8 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Hobbity.eu »

xelos80 pisze:
schizofretka pisze:Ja najchętniej wziąłbym same monety (oczywiście drożej), bo mam 1ed. Wziąłbym nawet kilka zestawów, AoE miało jedne z najfajniejszych monet w ogóle, z metalu to już w ogóle czad.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Tez bym chętnie wziął same monety. Hobbity czy będzie to możliwe?
Nie możemy w tym momencie na 100% powiedzieć czy będzie to możliwe. Jak tylko uzyskamy wiążącą informację to damy znać.
easy pisze:
8janek8 pisze:Ale addony też będzie można zamówić przez hobbitów.
Czy wymienione na kickstarterze gry też? (chodzi mi głównie o brassa który jest w dobrej cenie)
Tak, jednakże wiąże się to z dodatkowym kosztem dostawy. W tym momencie czekamy na wycenę kosztów dostawy z USA.
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: metyu »

mały offtopic: są szanse, że sprowadzicie "trochę" egzemplarzy Brassa do Polski, skoro już współpracujecie z Eagle games? :)
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Wassago »

Hobbity.eu pisze: Nie możemy w tym momencie na 100% powiedzieć czy będzie to możliwe. Jak tylko uzyskamy wiążącą informację to damy znać.
A jak wygląda sytuacja dla osób które kupują u was AoE i chcą dodatkowe monety?

I powtórzę jeszcze jedno pytanie: "Wasza wersja jest całkowicie taka sama jak ta z KS? Czyli dla każdego również będzie gratis Dead Man's Chest (nie ma informacji na stronie produktu)?"
Awatar użytkownika
Hobbity.eu
Posty: 159
Rejestracja: 24 maja 2013, 10:55
Been thanked: 8 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Hobbity.eu »

metyu pisze:mały offtopic: są szanse, że sprowadzicie "trochę" egzemplarzy Brassa do Polski, skoro już współpracujecie z Eagle games? :)
:wink:
Wassago pisze:
Hobbity.eu pisze: Nie możemy w tym momencie na 100% powiedzieć czy będzie to możliwe. Jak tylko uzyskamy wiążącą informację to damy znać.
A jak wygląda sytuacja dla osób które kupują u was AoE i chcą dodatkowe monety?

I powtórzę jeszcze jedno pytanie: "Wasza wersja jest całkowicie taka sama jak ta z KS? Czyli dla każdego również będzie gratis Dead Man's Chest (nie ma informacji na stronie produktu)?"
Tak, będzie gratis Dead Man's Chest.

A propos monet wkrótce damy znać.
krecik
Posty: 18
Rejestracja: 01 lis 2009, 00:47
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: krecik »

Pytanie do Hobbitów: Czy będzie u Was możliwość dokupienia dodatku World (dodatkowa plansza i żetony)?
Na KS będzie dostępny w cenie 17$ lub 10$ (jeśli pula osiągnie kwotę $250k), a liczba jego egzemplarzy ma być ograniczona do 3000.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: costi »

schizofretka pisze:Ja najchętniej wziąłbym same monety (oczywiście drożej), bo mam 1ed. Wziąłbym nawet kilka zestawów, AoE miało jedne z najfajniejszych monet w ogóle, z metalu to już w ogóle czad.
Też chętnie przygarnąłbym monety.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: xelos80 »

czy monety to będą takie jak te z poniższej strony?
http://www.greatamericancoincompany.com ... -p184.html
Wyglądają bardzo podobnie. Jeśli to są takie to cena za grę robi się atrakcyjniejsza bo same monety są trochę warte. Wtedy mógłbym się nawet zdecydować na grę. A jakby dało się dokupić kilka jeszcze więcej monet to by wogóle było super.
Awatar użytkownika
Hobbity.eu
Posty: 159
Rejestracja: 24 maja 2013, 10:55
Been thanked: 8 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Hobbity.eu »

Krótka aktualizacja:

1. Będziemy mieli dodatkowe zestawy samych monet. Niestety dokładne szczegóły będą dopiero za około 10-14 dni. Osoby zainteresowany zakupem samych monet prosimy o krótkiego @ na adres handel(at)hobbity.eu, w temacie wpisując Monety. Musimy znać mniej więcej jakie jest zapotrzebowanie. Od ilości zależy cena :wink: .
2. Nowy dodatek będzie u nas - czekamy na szczegóły z drukarni. Na 99% plansza w "podstawce" będzie dwustronna i do tego dojdzie koszt zakupu dodatkowych komponentów.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Wassago »

Hobbity.eu pisze:Krótka aktualizacja:

1. Będziemy mieli dodatkowe zestawy samych monet. Niestety dokładne szczegóły będą dopiero za około 10-14 dni. Osoby zainteresowany zakupem samych monet prosimy o krótkiego @ na adres handel(at)hobbity.eu, w temacie wpisując Monety. Musimy znać mniej więcej jakie jest zapotrzebowanie. Od ilości zależy cena :wink: .
Ale osoba, która kupuje grę u was, nie musi pisać teraz w tej sprawie, bo będzie mogła dokupić więcej zestawów, tak?

Wiem, że trochę marudzę, ale lubię wiedzieć dokładnie jak wygląda sytuacja ;)
Awatar użytkownika
Hobbity.eu
Posty: 159
Rejestracja: 24 maja 2013, 10:55
Been thanked: 8 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Hobbity.eu »

Wassago pisze:
Hobbity.eu pisze:Krótka aktualizacja:

1. Będziemy mieli dodatkowe zestawy samych monet. Niestety dokładne szczegóły będą dopiero za około 10-14 dni. Osoby zainteresowany zakupem samych monet prosimy o krótkiego @ na adres handel(at)hobbity.eu, w temacie wpisując Monety. Musimy znać mniej więcej jakie jest zapotrzebowanie. Od ilości zależy cena :wink: .
Ale osoba, która kupuje grę u was, nie musi pisać teraz w tej sprawie, bo będzie mogła dokupić więcej zestawów, tak?

Wiem, że trochę marudzę, ale lubię wiedzieć dokładnie jak wygląda sytuacja ;)
Każdy egzemplarz gry będzie zawierał jeden komplet metalowych monet (o ile oczywiście kampania na KS osiągnie poziom 200k). Gdyby Pan chciał zakupić dodatkowy komplet monet, prosimy o kontakt @ w tej sprawie.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: TTR_1983 »

pytanie tzw. z dupy: po co jest potrzebny więcej niż jeden zestaw monet?
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: 8janek8 »

nie jest - po osiągnięciu 200k dostajemy metalowe monety, które będzie można zamienić zamiast plastikowych.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: gafik »

mulek18 pisze:pytanie tzw. z dupy: po co jest potrzebny więcej niż jeden zestaw monet?
Faktycznie. Pytanie jest z d*py.
Możesz sobie wybrać odpowiedź (nawet więcej niż jedną, jeśli sobie życzysz):
1. Bo chcę mieć więcej takich monet.
2. Bo chcę gromadzić pieniądze w trakcie gry i boję się, że mi nie wystarczy.
3. Bo chcę używać tych monet w innych grach.
4. Bo mogę.
5. Bo jest tanio.
6. Whatever...
:D
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: 8janek8 »

Na KS w apdejtach pojawiło się zdjęcie porównujące plastikowe i metalowe monety oraz trochę informacji na temat nowej planszy. Za chwilę powinna pojawić się aktualizacja na stronie głównej.

EDIT: jest i nowa plansza.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: gafik »

Czyli nowa plansza plus nowe żetony towarów i nowe zasady są jako add-on za 17 dolców? Z możliwością obniżenia ceny do 10$ jeśli dojadą do 250K$? Jak u hobbitów można zamówić ten add-on?

Dla własnego użytku dodaję link do KSa https://www.kickstarter.com/projects/20 ... escription
i do hobbitów http://www.hobbity.pl/empires-age-of-discovery.html
Ostatnio zmieniony 21 lut 2015, 14:21 przez gafik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: BartP »

Czy nowa plansza zmienia coś w rozgrywce (pod względem zasad) czy po prostu wygląda inaczej?
Czy nowe żetony towarów coś zmieniają?
Czego mniej więcej dotyczą nowe zasady?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4490
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: garg »

gafik pisze:Czyli nowa plansza plus nowe żetony towarów i nowe zasady są jako add-on za 17 dolców? Z możliwością obniżenia ceny do 10$ jeśli dojadą do 250K$? Jak u hobbitów można zamówić ten add-on?

Dla własnego użytku dodaję link do KSa.
https://www.kickstarter.com/projects/20 ... escription
Dołączam się do pytania :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
ODPOWIEDZ