Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Eldritch Horror

Post autor: wolfe »

raphaell7 pisze:Również sprawdziłem swoje karty - albo jestem ślepy, albo zamienniki nie różnią się niczym od kart z podstawki.
Na samym dole kart są cyferki: na starych były 1,2,1,2 a na dwóch nowych masz teraz 3 i 4. Reszta bez zmian.
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

No to możemy założyć kółko ślepych. Też nie mogłem tego rozpracować, ale wczoraj się dowiedziałem :) Karty Zaklęć są dwustronne, posiadają opis na rewersach. Na Zgłębianiu pustki z podstawki (1 i 2) wkradła się literówka. W samej podstawce nie przeszkadza to w grze, jednak gdy dodamy nowe egzemplarze Zgłębiania pustki z kolejnych rozszerzeń (bez literówki) to nagle potrafimy rozróżnić te dwie z podstawki i domyślać się jaki jest efekt na awersie. Zamienniki eliminują ten problem, teraz nie odróżnimy, czy wylosowaliśmy Zgłębianie pustki z podstawki, czy z dodatku, więc póki nie rzucimy zaklęcia, będziemy niepewni odnośnie efektu na awersie.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: raphaell7 »

wolfe pisze:
raphaell7 pisze:Również sprawdziłem swoje karty - albo jestem ślepy, albo zamienniki nie różnią się niczym od kart z podstawki.
Na samym dole kart są cyferki: na starych były 1,2,1,2 a na dwóch nowych masz teraz 3 i 4. Reszta bez zmian.
Na nowych kartach są cyferki 3 i 4, ale na zamiennikach (tych bez symbolu dodatku) są 1 i 2, a tekst jest identyczny z kartami z podstawki.
sirafin pisze:Na Zgłębianiu pustki z podstawki (1 i 2) wkradła się literówka.
Jestem ślepy, gdzie jest ta literówka? :)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Szukaj, mnie też nie chcieli powiedzieć gdzie i musiałem sam znaleźć, musi być sprawiedliwie :D
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: raphaell7 »

sirafin pisze:Szukaj, mnie też nie chcieli powiedzieć gdzie i musiałem sam znaleźć, musi być sprawiedliwie :D
Wierzę na słowo, sprawdzę wieczorem :)

Btw, jak to jest, że karta z ciężką do zauważenia literówką dostaje zamiennik, a karty z błędami (karta artefaktu 'Rubin z R'lyeh' oraz karta postaci Charliego Kane'a) już nie?
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Epyon »

Ok, fakt, literówka jest. :) Ale trzeba być naprawdę spostrzegawczym badadczem, żeby ją dostrzec.
Awatar użytkownika
JareQ
Posty: 36
Rejestracja: 25 sty 2015, 16:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: JareQ »

raphaell7 pisze:
sirafin pisze:Szukaj, mnie też nie chcieli powiedzieć gdzie i musiałem sam znaleźć, musi być sprawiedliwie :D
Wierzę na słowo, sprawdzę wieczorem :)

Btw, jak to jest, że karta z ciężką do zauważenia literówką dostaje zamiennik, a karty z błędami (karta artefaktu 'Rubin z R'lyeh' oraz karta postaci Charliego Kane'a) już nie?
+1

Miałem dokładnie to samo napisać, zupełnie bez sensu.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Czy zaginiona wiedza zmienia jakieś ogólne zasady w grze? Gdzieś trafiłem na info, że m.in. rozwiązuje kwestie trudniejszej gry przez nieparzystą liczbę graczy.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: raphaell7 »

JareQ pisze:
raphaell7 pisze:
sirafin pisze:Szukaj, mnie też nie chcieli powiedzieć gdzie i musiałem sam znaleźć, musi być sprawiedliwie :D
Wierzę na słowo, sprawdzę wieczorem :)

Btw, jak to jest, że karta z ciężką do zauważenia literówką dostaje zamiennik, a karty z błędami (karta artefaktu 'Rubin z R'lyeh' oraz karta postaci Charliego Kane'a) już nie?
+1

Miałem dokładnie to samo napisać, zupełnie bez sensu.
Podbijam swoje pytanie sprzed tygodnia, a także chciałbym spytać dlaczego karty nr 3 i 4 zaklęcia "Zgłębianie Pustki" mają ten sam tekst na rewersach co nr 1 i 2? Pytam, ponieważ żadne z pozostałych zaklęć nie mają takich samych efektów.
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: azz »

raphaell7 pisze:Podbijam swoje pytanie sprzed tygodnia, a także chciałbym spytać dlaczego karty nr 3 i 4 zaklęcia "Zgłębianie Pustki" mają ten sam tekst na rewersach co nr 1 i 2? Pytam, ponieważ żadne z pozostałych zaklęć nie mają takich samych efektów.
Pewnie Cię nie pocieszę, ale w wydaniu angielskim, o ile "Zgłębianie Pustki" to "Plumbing the Void", wszystkie zaklęcia mają różne rewersy.
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: raphaell7 »

Dokładnie, chodzi o "Plumbing the Void". Zdążyłem już dojść do tego, że zaklęcia mają różne rewersy, pytanie tylko dlaczego w polskiej edycji są takie same?
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Jeżeli angielskie mają różne rewersy, a polskie takie same, to jasnym jest, że to błąd polskiego wydania (i to dość gruby błąd). Ciekawe, jak teraz Galakta potraktuje tych, którzy zakupili wadliwe wydanie.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Mikele
Posty: 98
Rejestracja: 28 maja 2013, 15:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eldritch Horror

Post autor: Mikele »

Z forum Galakty:

"Niestety w tym wypadku wychodzi na to, że sprawdza się porzekadło "lepsze, jest wrogiem dobrego", a macki sięgają wszędzie.

W związku z tym, że postanowiliśmy poprawić rewersy kart zaklęcia Zgłębianie pustki, w pewnym momencie, na etapie pracy nad tym rozszerzeniem i wymiany plików z fabryką, przez pomyłkę zostały podmienione właściwe awersy kart z dodatku, a na ich miejscu znalazły się co prawda poprawne awersy, ale kart z podstawki.

Będziemy wyjaśniać tę sprawę i zorientujemy się w zakresie możliwych rozwiązań.

Z naszej strony chciałem przeprosić za tę niedogodność. Za chwilę przygotujemy i wrzucimy tutaj plik pdf z poprawnymi awersami, aby wszyscy z Was, którzy chcą jak najszybciej przystąpić do walki z Przedwiecznymi korzystając z różnych narzędzi mieli taką możliwość"
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Jest już poprawiona wersja w pdf:
"Oto i obiecany plik:
http://www.galakta.pl/new_galakta/pliki ... Wiedza.pdf"
Mam nadzieję, że się uda jakoś wydawnictwu dodrukować te karty.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2015, 10:50 przez Bary, łącznie zmieniany 2 razy.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Eldritch Horror

Post autor: to tylko ja »

Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

to tylko ja pisze:Źle podlinkowałeś http://www.galakta.pl/new_galakta/pliki ... Wiedza.pdf
Thx
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Eltonos »

Bary pisze:Czy zaginiona wiedza zmienia jakieś ogólne zasady w grze? Gdzieś trafiłem na info, że m.in. rozwiązuje kwestie trudniejszej gry przez nieparzystą liczbę graczy.
Podpinam się pod pytanie, czy grając w samą podstawkę warto wprowadzać jakieś zasady z dodatku? (o ile są jakieś?)
Wydaje mi się, że niedawno znalazłem tu odpowiedź, że warto wprowadzić opcję wybrania akcji dającej możliwość przerzutu kością, ale nie moge znaleźć tej wypowiedzi. Proszę o info, za 2 godziny siadam do gry;)
Awatar użytkownika
muldi
Posty: 52
Rejestracja: 02 lis 2013, 13:46
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: muldi »

Eltonos pisze:
Podpinam się pod pytanie, czy grając w samą podstawkę warto wprowadzać jakieś zasady z dodatku? (o ile są jakieś?)
Wydaje mi się, że niedawno znalazłem tu odpowiedź, że warto wprowadzić opcję wybrania akcji dającej możliwość przerzutu kością, ale nie moge znaleźć tej wypowiedzi. Proszę o info, za 2 godziny siadam do gry;)
Akcja Skupienia (Focus Action) wprowadzona została w Mountains of Madness. Jako jedną z możliwych akcji gracz może pobrać żeton skupienia. Pozwala on na przerzut 1 kości w dowolnym momencie.
Przy grze w samą podstawkę zdecydowanie ułatwia rozgrywkę (jak dla mnie - plus). Dorzucenie Mountains of Madness balansuje tę akcję - żetony skupienia dodatkowo przydają się w fazach spotkań/mitów.
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Eltonos »

A czy jest limit posiadania tych żetonów?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Eltonos pisze:A czy jest limit posiadania tych żetonów?
Jest osiem żetonów. Pojedynczy gracz może mieć maksymalnie dwa.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Wszystko się zgadza, przy czym to, że jest ich osiem, nie ma znaczenia.
ALMANACH str. 4 pisze:Żetony inne niż Wskazówki, Bramy i Potwory zawsze są dostępne.
Jeśli zabraknie żetonów danego rodzaju, należy użyć dowolnych
zamienników np. monet.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

sirafin pisze:Wszystko się zgadza, przy czym to, że jest ich osiem, nie ma znaczenia.
No fakt, jako ciekawostkę napisałem. ;) Można jeszcze dodać, że obydwa posiadane żetony skupienia można użyć przy okazji jednej akcji.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Jasna sprawa, nie chciałem po prostu, żeby ktoś czytając odniósł wrażenie, że to osiem, to jakiś limit ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Eldritch Horror

Post autor: schizofretka »

Ja się zastanawiam, jak to jest możliwe, że nigdy się osobiście nie spotkałem w pracy z sytuacją, by ktoś jako finalną umowę/specyfikację wymagań przyjął/podpisał wersję z błędami, gdzie dokumenty są znacznie dłuższe i bardziej skomplikowane, a gry chyba nie da się wydać bez idiotycznych pomyłek w wersji?

Nawet już nie jestem wkurzony, tylko zrezygnowany. Gdy EH wychodził, miałem dylemat: kupić wersję angielską jak zawsze, albo czekać i wesprzeć polskiego wydawcę, niepewnym dodatków. Kupiłem więc i trzymałem w folii do czasu decyzji o dodatku, by rozpakować lub sprzedać i wymienić na angielską. Dodatek przyszedł, chciałem w weekend grać i wychodzi, że będę czekał aż do polskiego MoM by mieć bezbłędną grę. O błędy w tłumaczeniu proste do zfaqowania już się przestałem cepiać, ale jeśli mam dublujące się karty zamiast różnych, to tego nie da się samotnie naprawić.

Eh, problemy pierwszego świata...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Myślę, że popełnianie błędów nie jest naszą rodzimą przypadłością. Angielska wersja też miała ich trochę (wystarczy rzucić okiem na faq ze strony FFG), które przy okazji polskiego druku zostały naprawione (rekompensuje poślizg w polskim wydaniu ;)). W tym konkretnym przypadku Galakta chciała zrobić nam prezent, ale jak wiadomo lepsze jest wrogiem dobrego i zamiast naprawić malutki problem, stworzyli duży. Dla mnie osobiście błąd na rewersach nie jest zwykłym "typo", jest on równoznaczny z brakującymi elementami w pudełku, bo zamiast dwóch kart z dodatku mamy dwie karty z podstawki, a jak wiadomo dodatek ten kupujemy wyłącznie dla kart).
Błędy się zdarzają, rzecz ludzka. Pytanie, jak dana firma radzi sobie z takimi błędami i wspiera klienta. Tutaj niestety widzę przepaść między naszym i zagranicznym rynkiem. Galakta jednak jest w moich oczach firmą, która dba o klienta i mam nadzieję, że i tym razem stanie na wysokości zadania wysyłając klientom brakujące karty. Jako rozwiązanie minimum traktuję dodanie owych kart w dodatku MoM (pdf, który został udostępniony nie jest rozwiązaniem, a doraźnym wsparciem klientów, którzy otrzymali niepełny produkt).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ