Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: krokodiler »

Będą w dwóch ostatnich zestawach z cyklu Twórca Pierścienia DnŻ, czy też, jak wolisz angielską wersję, są w dwóch ostatnich Adventure Packach z cyklu Ring-maker.
viagrom
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2014, 11:17
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: viagrom »

Przepraszam że robię to tutaj ale potrzebuje szybkiej pomocy.

Wlasnie gramy w scenariusz polowanie na golluma w _3 osoby. Przegraliśmy 7 x z rzędu. Leżą 4 karty wskazówek, pojawiają się 2 łowcy z mordoru i każdy ma +8 zagrożenia, ze swoim daje to zagrożenie 20. Plus obszary to 25-30 zagrożenia na rundę.
A jak jeszcze wylosują się dwa stare brody, to przy naszych 10 sprzymierzeńcach mają +20 zagrożenia. W jednej rundzie może być nawet 40 zagrożenia. Nawet jak nam się udawało mieć 30, to dwie rundy w grze ze wzrostem zagrozenia o 10 i po grze. Dodam że używałem kart spryt radegasta i ścieżka obieżyświata, ale nie zawsze się trafiali na rękę

Jak grać? Dobrze rozumiem dzialanie łowców? czy rzeczywiscie ten scenariusz jest tak masakrycznie trudny czy nieudany czy my cos zle robimy? scenariusze z podstawki przeslismy z latwością. uzywam kart z core sei i wszystkich dodatkow cyklu mroczna puszcza
AndO3131
Posty: 35
Rejestracja: 15 gru 2014, 18:37

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: AndO3131 »

Leżą 4 karty wskazówek, pojawiają się 2 łowcy z mordoru i każdy ma +8 zagrożenia, ze swoim daje to zagrożenie 20. Plus obszary to 25-30 zagrożenia na rundę. Jak grać? Dobrze rozumiem dzialanie łowców?
Dokładnie tak działają. Proponuję ograniczyć liczbę wskazówek do jednej, maksymalnie dwóch w grze, na dwóch graczach, którzy najwięcej questują - karty wyprawy pozwalają nieco kontrolować talię spotkań. Obszary trzeba będzie prawdopodobnie zdejmować w strefie przeciwności (np. Zwiadowca z Północy). Warto też korzystać ze zdolności Eleanory i/lub Denethora.
viagrom
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2014, 11:17
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: viagrom »

uzywamy zwiadowców z polnocy, mamy 3 w decku, ale czasem się nie losują (prawie zawsze :/ - mimo ze wspieramy dociąg bohaterami i kartami).

czy wskazówki dają bonus tylko jak są dołączone do bohatera, czy również gdy są w strefie przeciwności? my graliśmy że dodają bonus łowcom z mordoru jak są w grze - czyli zarówno jak są przy bohaterach, jak i w strefie przeciwności.

mam tez pytanie co do kart strzeżonych. jeśli karty strzeżonej broni przeciwnik, to gdy spełnia warunki ataku atakuje gracza, czy bez względu na zagrożenie gracza stoi przy strzezonej karcie i jej "pilnuje"?

dziękuję za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: godpuppet »

liczy się wszystkie wskazówki w grze - dołączone do bohaterów i w strefie przeciwności.

Wrogowie strzegący kart zachowują się normalnie jak każdy inny wróg, z tą różnica że zabicie takiego wroga uprawnia nas do wzięcia karty w sposob zgodny z opisem na niej.
All work and no play makes Jack a dull boy!
viagrom
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2014, 11:17
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: viagrom »

Mój błąd.
Graliśmy na kartach tylko ze scenariusza, bez kart spotkań z podstawki. Przepraszam za zamieszanie.
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Palmer »

Czy i jakim kolorem przechodzicie quest - Powrót do MP grając na 1podstawce i cyklu MP (z ew. użyciem Khazad) w wariancie solo ?
Oprócz zwycięstwa zapewnionego szczęśliwym układem kart ponoszę same porażki i nie wiem co jeszcze można zmienić.
Nie chcę spisu kart, a ogólne wnioski i przemyślenia po waszych zwycięskich partiach w tym zadaniu ;)
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tommifon »

Hej,

Pisał ktoś może do Galakty w sprawie błędu na karcie? W następnej edycji DNŻ będzie on naprawiony?
Podejrzewam, że nie, bo to by oznaczało, że będą na rynku 2 różne wersje tej samej karty...

Ktoś może ma jakieś tajne informacje, kiedy rusza kolejna tura zapisów DNŻ? Co z przedsprzedażą dużych dodatków?
Na stronie FFG jest informacja od tygodnia, że gry już płyną do ich magazynu :shock:
Szczerze nie spodziewałem się tak szybkiej wysyłki, choć i tak premiera będzie pewnie pod koniec marca :wink:
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Palmer pisze:Czy i jakim kolorem przechodzicie quest - Powrót do MP grając na 1podstawce i cyklu MP (z ew. użyciem Khazad) w wariancie solo ?
Oprócz zwycięstwa zapewnionego szczęśliwym układem kart ponoszę same porażki i nie wiem co jeszcze można zmienić.
Nie chcę spisu kart, a ogólne wnioski i przemyślenia po waszych zwycięskich partiach w tym zadaniu ;)
1. Ja grałem Duch (dwóch bohaterów) + Przywództwo (jeden). W spoilerze wrzucam jacy bohaterowie.
Spoiler:
2. Temat tego scenariusza trochę podpowiada do niego strategię. Eskortowanie Golluma przeradza się w ucieczkę przed prześladowcami. Tak trzeba to grać - uciekać ile sił w nogach zanim wrogowie Cię dopadną i zje Cię zagrożenie. Dlatego kilka uwag stategicznych:
- aby pędzić musisz mieć dużą siłę woli
- trzeba talii która jest w stanie szybko się rozpędzić (tanie a efektywne karty, nie ma miejsca na karty zapychające rękę bo przy innych wymaganiach ciężko tu będzie o dodatkowy dociąg)
- Dobrze aby talia miała możliwość walki z dramatycznym wzrostem zagrożenia.
- Przydadzą się karty ratujące tyłek kiedy pójdziemy na całość na wyprawę a z tali przeciwności wyskoczy coś ostrego.
3. To jeden z moich ulubionych scenariuszy. Baaaardzo trudny solo ale jak najbardziej do ogarnięcia i ze świetnym klimatem wspomnianej powyżej ucieczki.
tommifon pisze: Co z przedsprzedażą dużych dodatków?
Na stronie FFG jest informacja od tygodnia, że gry już płyną do ich magazynu :shock:
Dzisiaj FFG ogłosiło że większość ich nowych gier (w tym Lost Realm) utknęła w porcie i to pewnie na dłużej (w Stanach jest jakiś strajk/nieporozumienie wśród pracowników portowych na zachodnim wybrzeżu). Sądzę że w najbliższym czasie będą spore obsuwy w premierach. Zdaje się żę FFG ma w umowie z wydawcami zagranicznymi (w tym z Galkatą) klauzulę, że nie mogą oni zrobić premiery wcześniej niż FFG więc pewnie i my będziemy czekać. Nawet jeżeli "nasz" kontener już jest w PL.

Nie wiem natomiast jaki to ma wpływ na Druk na Żądanie, który FFG podobno robi u siebie. Wydaje się że nie powinno mieć wpływu ale ...
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Palmer »

wojo pisze: 1. Ja grałem Duch (dwóch bohaterów) + Przywództwo (jeden). Temat tego scenariusza trochę podpowiada do niego strategię. Eskortowanie Golluma przeradza się w ucieczkę przed prześladowcami. Tak trzeba to grać - uciekać ile sił w nogach zanim wrogowie Cię dopadną i zje Cię zagrożenie. Dlatego kilka uwag stategicznych:
- aby pędzić musisz mieć dużą siłę woli
- trzeba talii która jest w stanie szybko się rozpędzić (tanie a efektywne karty, nie ma miejsca na karty zapychające rękę bo przy innych wymaganiach ciężko tu będzie o dodatkowy dociąg)
- Dobrze aby talia miała możliwość walki z dramatycznym wzrostem zagrożenia.
- Przydadzą się karty ratujące tyłek kiedy pójdziemy na całość na wyprawę a z tali przeciwności wyskoczy coś ostrego.
3. To jeden z moich ulubionych scenariuszy. Baaaardzo trudny solo ale jak najbardziej do ogarnięcia i ze świetnym klimatem wspomnianej powyżej ucieczki.
To założenia wyjściowe mam podobne. 2 niebieskich (obowiązkowo Eowyna i głównie Eleanora, żeby odpierać te kosmiczne karty +8do zagrożenia) i żongluje sferą uzupełniającą (najczęściej czerwoni, żeby mieć jakiekolwiek szanse odeprzeć ataki).
O ile Rohan w miarę sprawnie radzi sobie z "jechaniem" to w momencie pojawienia się wrogów zaczynają się schody.
Zaczynając grę z Trollem lub Obrzydluchem w strefie przeciwności można zaczynać od nowa ;)
Plus jest taki, że +3 do zagrożenia co rundę powoduje, że to scenariusz na ok.10 kolejek (często dużo mniej), więc można szybko korygować ustawienia maszynki.
DominikBG
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2014, 21:37

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: DominikBG »

Mam pytanie, o wybór przyszłych dodatków. Zaczynam swoją przygodę z WP Lcg, ale już chciałbym zbierać na kolejne scenariusze/dodatki. Bardzo bym prosił o radę tak do 5 dodatków do przodu do warto i w jakiej kolejności.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

To pytanie przewija się co jakiś czas. Warto poczytać ten wątek wstecz :)
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Figas »

Tym bardziej, że nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Ja bym przede wszystkim patrzył na to co jest dostępne w danym momencie z drugiej ręki. Chyba że komuś zależy na nowościach to wtedy można brać to co zaraz wyjdzie. Ale coś mi mówi żeby brać nowości z powiększona pulą kart. Questy w tym co wychodzi będą pewnie ciężkie do przejscia
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Palmer pisze:ciowe mam podobne. 2 niebieskich (obowiązkowo Eowyna i głównie Eleanora, żeby odpierać te kosmiczne karty +8do zagrożenia) i żongluje sferą uzupełniającą (najczęściej czerwoni, żeby mieć jakiekolwiek szanse odeprzeć ataki).
Eleanora w moim doświadczeniu słabo się spisuje bo:
a. Często zastępujesz jedną złą kartę inną równie złą.
b. Jeżeli jej zdolność się nie przyda to ona często za wiele nie zrobi (słabe statystyki).
W ten sposób "tracisz" bohatera w zamian za zdolność zamiany karty przeciwności na inną (nie zawsze i co gorsza często na równie złą)

Warto abyś rozważył też strategię mieśa armatniego. Czyli dużo sprzymierzeńców których głównym zadaniem będzie "opóźnianie" przeciwników. Dlatego też warto mieć ich w tali w dużej ilości.
DominikBG pisze:Mam pytanie, o wybór przyszłych dodatków. Zaczynam swoją przygodę z WP Lcg, ale już chciałbym zbierać na kolejne scenariusze/dodatki. Bardzo bym prosił o radę tak do 5 dodatków do przodu do warto i w jakiej kolejności.
Tak jak sqb1978 napisał. To pytanie pada często. Zdaje się że konsensus większości graczy brzmi. Albo idziesz we wszystko i kupuj wtedy po kolei albo uderzaj w dodatki Saga (Hobbity + Władca Pierścieni).
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
kaspian
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2014, 19:41

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kaspian »

Albo idziesz we wszystko i kupuj wtedy po kolei albo uderzaj w dodatki Saga (Hobbity + Władca Pierścieni).[/quote]
Ja właśnie postanowiłem kupować wszystkie Sagi jakie się ukarzą ( także Stary Las oraz Mgła na Kurhanach ), plus Nightmore Decki do nich. Ewentualnie jeszcze niektóre ZP, głównie dla wzmocnienia puli kart.
asree
Posty: 32
Rejestracja: 25 sty 2015, 21:51

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: asree »

A ja mam pytanie czysto praktyczne na jakim papierze drukujecie poprawki ? Mat, błyszczący ? Jaka gramatura, drukujecie jedną stronę czy całą kartę od nowa ?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Witam, być może kogoś z Was zainteresuje - mam na sprzedaż matę do gry.

http://allegro.pl/show_item.php?item=5109859047
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tommifon »

Znalazłem ostatnio świetny artykuł wprowadzający do nowego cyklu. Mnóstwo ciekawostek i wyjaśnienie wszystkich zagadek z przeszłości :D
https://masteroflore.wordpress.com/2015 ... e-history/
Szkoda, że takie artykuły nie powstają po polsku!

A na naszym podwórku, czekam z niecierpliwością na Zdradę Sarumana.
Temat tym ciekawszy, bo łączy się z obecnie wydawanym cyklem, a Enty wydają się szalenie interesującym wsparciem dla talii (czy nie zbyt mocnym?) :wink:
Ciekawe jak długo przyjdzie nam poczekać na Zaginione Królestwo? Widocznie nie tylko u nas wszystkim się na strajki zebrało :lol:
Sam też bym chętnie postrajkował, a co! Tylko jak wszyscy zaczną się nad sobą użalać, to kto będzie pracował?
AndO3131
Posty: 35
Rejestracja: 15 gru 2014, 18:37

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: AndO3131 »

W najbliższych miesiącach pojawi się też rozszerzenie do Pierwszej Ery: Próba na bagnach. Rozpoczęły się testy tego rozszerzenia. Oczywiście powstanie też polska wersja :D .
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: berni »

Mnie martwi tylko stan portfela jak to wszystko wyjdzie ;)
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Figas »

Dokladnie, sam zaczynam czuć lekki przesyt tym co mam a poszło juz ponad 70 rozgrywek. Pojawia się pytanie co dalej :-D
Swoja droga gracie online?
DominikBG
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2014, 21:37

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: DominikBG »

Dlatego też chodzi mi o konkrety, typu, które warto zakupić, aby powiększyć i zdobywać swoje doświadczenie w jeszcze nie skompilowanych i trudnych scenariuszach. Każdy, kto posiada ma już doświadczenie i może polecić np, czy warto zakupić saga Khazad dum, czy czarnych jeźdźców, a może Hobbit. Które scenariusze okażą się przyjazne dla graczy początkujących właśnie z LCG WP(Ja).
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: TTR_1983 »

coś się stało ze stroną FFG? Chciałem poszperać na temt WP, ale wszystko jakoś tak dziwnie i nieczytelnie wygląda. u was też?
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tommifon »

Kilka dni temu FFG całkowicie zmieniła swoją stronę internetową.
Kwestia przyzwyczajenia, choć na początku też czułem się trochę zagubiony :wink:

Dominiku, poziom trudności przygód w dużym stopniu zależy od talii, którą złożysz, dlatego nie ma prostej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Mogę Ci doradzić Polowanie na Golluma, a nie zdziwię się, jak za kilka dni napiszesz, że ta przygoda jest zbyt trudna/losowa. Mimo wszystko nauka gry jest najefektywniejsza i najfajniejsza, gdy zbierasz dodatki w kolejności w której byly one wydawane. Mozesz też na bgg sprawdzić oficjalny poziom trudności większości dodatków, bądź bardziej subiektywny na blogu talesfromcards.

Najgorsze dla portfela jest to, ze WP uzależnia. Zaczynałem kiedyś od dwóch świeżo wydanych rozszerzeń, Khazad i pierwszy Hobbit. Aby wyzwanie nie bylo tak mordercze, kupilem cykl Mrocznej Puszczy, a potem wpadłem w spirale kolejnych zakupów i przed każdym kolejnym cyklem mówię sobie, że to ostatni :D Cykl z Gondorem miał być dobrym zakończeniem, ale pojawiła się ciekawa zapowiedź przygód związanych z Sarumanem, a teraz szalenie interesujący Angmar. Gdzieś głęboko mam ogromną nadzieję, że FFG mnie wreszcie zawiedzie i skupię się wyłącznie na przygodach znanych z książki!
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pridebowl »

Mam pytanie co do Legolasa, który bierze udział w scenariuszu Łowy rozpoczete z polowania na golluma. Czy jeżeli położy dwa żetony postępu na wyprawie to odpala się wymuszona akcja z wyprawy czy działa ona tylko w fazie wyprawy ? I drugi e pytanie czy jeżeli przchodzi się do kolejnego etapu wyprawy to natychmiastowa zmiana oznacza pominięcie wymuszonej akcji z wyprawy, którą przechodzimy ?
ODPOWIEDZ