Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Dreadnought »

In the 41st millenium card game thread there is only ... flejm :D

Już dzięki temu conquest przebił liczba postów SW LCG!
filku
Posty: 25
Rejestracja: 20 maja 2012, 22:23
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 49 times
Been thanked: 4 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: filku »

Spoko. My od mądrzejszych (lub nie) dyskusji mamy swoje dedykowane forum. Tutaj w ogóle rzadko ktoś z nas zagląda ;-)
A co do liczby postów to jak widać jest to w Polsce living card game :-)
xof305
Posty: 33
Rejestracja: 21 sty 2015, 11:22

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: xof305 »

Witam,

Które dwie rasy są polecane dla dwóch początkujących graczy ?

Chcemy zakupić na allegro zestaw dwóch pełnych ras (po 3 karty każdego wzoru) ale nie planujemy żadnych gier turniejowych.
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Dreadnought »

Space Marines i Dark Eldar
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: pattom »

xof305 pisze:Witam,

Które dwie rasy są polecane dla dwóch początkujących graczy ?

Chcemy zakupić na allegro zestaw dwóch pełnych ras (po 3 karty każdego wzoru) ale nie planujemy żadnych gier turniejowych.
Tak naprawdę to już zależy co kto lubi. Jeśli nie zamierzacie rozwijać gry to tylko preferencje odnośnie armii są istotne.
Najsensowniej kupić po prostu jedną podstawkę, cenowo może wyjść podobnie a jednak będziecie mieli dostęp do wszystkich kart.
xof305
Posty: 33
Rejestracja: 21 sty 2015, 11:22

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: xof305 »

Jedna podstawka raczej odpada - strasznie denerwuje mnie występowanie tylko jednej karty w całej talii (to m.in dlatego tak mnie odrzucają Osadnicy narodziny imperium).

Wolę kupić po jednej pełnej rasie za 30zł i mieć miły dociąg jednostek niż losowanie i czekanie.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2015, 09:58 przez xof305, łącznie zmieniany 1 raz.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: pattom »

xof305 pisze:Jedna podstawka raczej odpada - strasznie denerwuje mnie występowanie tylko jednej karty w całej talii (to m.in dlatego tak mnie odrzucają Osadnicy narodziny imperium).

Wolę kupić po jednej rasie za 30zł i mieć miły dociąg jednostek niż losowanie i czekanie.
No to podstawka x3 i problem z głowy :-)

A jeśłi już tylko 2 armie to z podstawki polecam Space Marines i Eldarów.
Tobiaco
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:38

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Tobiaco »

Chaos i Sm. Nie muszą dużo pożyczać by dobrze chodzić IMO.
Awatar użytkownika
Troll z bagien
Posty: 86
Rejestracja: 31 mar 2011, 10:25

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Troll z bagien »

Ja poleciłbym SM i DE, będzie ciekawie i zbalansowanie. W przypadku SM i Chaos, ten drugi będzie zwykle zjadany, natomiast Eldarzy wymagają specyficznego buildu, by dobrze działać, są lepsi do gry turniejowej.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Darboh »

aryss pisze:
Darboh pisze:Wiadomo że nie generalizujemy :)
Gwoli ścisłości zaśmiecanie w Waszym wykonaniu także się zdarzało :) Ale nie o zaśmiecanie tutaj wogóle chodzi.
Ale wystarczy popatrzeć na Wasze niektóre reakcje na inne tytuły karciankowe, a w szczególności na słowo "netrunner" :)
A dowodem na tą teze będzie także to że z tego przytyku zacznie się tutaj nowy temat do dyskusji. Mało sensownej.
Chłopie co Ty porównujesz ? Nie licząc spinek głównie personalnych w wątkach odnośnie SW LCG gracze CQ nie bawią się w komentowanie innych gier co androidowe kółeczko wzajemnej adoracji :P
Jak mantra wyglądają posty czy to w tym temacie czy to w podforum jaką grę wybrać gdzie CQ stawiana jest jako łupanka bez dużej możliwości kombinacji a ANR wyrafinowana gra ( śmieszne że większość opinie o CQ ma tylko z przeczytania relacji innych graczy tudzież po pojedynczych partiach na samym CS gdzie CQ jako gra po wyjściu dopiero połowy cyklu znacząco zyskuje na różnorodności). Wiadomo że im dłużej coś się powtarza tym więcej ludzi w to zacznie wierzyć
Jak widać odpływ graczy jest odczuwalny że musicie się posuwać do aż tak nachalnej propagandy :)

Btw gadanie o obiektywizmie w przypadku dyskusji o karciankach w ktore się gra/grało jest conajmniej smeiszne :P
Nie jestem z lobby ANR'a :) Takiej reakcji się spodziewałem - potwierdziłeś co napisałem. Dzięki :)
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Teokrata »

flejm beze mnie? :roll: fajnie pokazuje jak agresywne i toksyczne jest srodowisko conquesta w Polsce... fanboye warhammera widocznie musza ciagle walczyc (there is only war?) ze spolecznosciami innych gier LCG, jak nie SW to ANR...
morphine
Posty: 31
Rejestracja: 05 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: morphine »

Teokrata pisze:... fajnie pokazuje jak agresywne i toksyczne jest srodowisko conquesta w Polsce... fanboye warhammera widocznie musza ciagle walczyc ...
eh Teo, Ty to potrafisz mijać się z prawdą jak nikt inny :)
Tobiaco
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:38

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Tobiaco »

Czego można się spodziewać w wątku Warhammera? To gracze innych gier spamuja tu o swoich ulubionych
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: pattom »

Jak wszyscy zaczną rozmawiać o grze (patrz wątek WP LCG) to nie będzie trolingu.
Tobiaco
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:38

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Tobiaco »

Ja nie wchodzę w wątki innych gier by pisać o whc
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: pattom »

Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Teokrata »

Tobiaco pisze:Ja nie wchodzę w wątki innych gier by pisać o whc
a mam Cie zalinkowac? :D :D :D
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Teokrata »

morphine pisze:
Teokrata pisze:... fajnie pokazuje jak agresywne i toksyczne jest srodowisko conquesta w Polsce... fanboye warhammera widocznie musza ciagle walczyc ...
eh Teo, Ty to potrafisz mijać się z prawdą jak nikt inny :)
dlaczego? powiem Ci tak Tomku - nie widzialem jeszcze ani jednego flejmu w srodowisku x-winga, ktore jest prawdopodobnie wieksze od kazdej sceny LCG w Polsce a wiesz ile widzialem flejmow z udzialem graczy Conquesta? no wlasnie... i bynajmniej nie pisze tego by sie z kimkolwiek klocic, wrecz odwrotnie, haslem swiatowej sceny x-winga jest "fly casual" i slynie ona z przyjaznej pozytywnej atmosfery, braku fjemow i spiny, czego mocno brakuje w karciankach, polecam :wink:

FLY CASUAL
https://www.google.pl/search?q=fly+casu ... d=0CCsQsAQ
Ostatnio zmieniony 24 lut 2015, 11:28 przez Teokrata, łącznie zmieniany 2 razy.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: pattom »

Teokrata pisze:... braku fjemow i spiny, czego mocno brakuje w karciankach, polecam :wink:
...nie na każdym forum o LCG są flejmy i spiny :D

Peace, love, and good --> run on HQ :P
Tobiaco
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:38

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Tobiaco »

Teokrata pisze:
Tobiaco pisze:Ja nie wchodzę w wątki innych gier by pisać o whc
a mam Cie zalinkowac? :D :D :D
Proszę bardzo, zalinkuj jakiś wątek z TEGO forum. Temat na forum sw nie jest flejmowy, a nawet gdyby był, to jest w offtopie :P Zresztą przyganial kocioł garnkowi .
morphine
Posty: 31
Rejestracja: 05 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: morphine »

Teokrata pisze:
morphine pisze:
Teokrata pisze:... fajnie pokazuje jak agresywne i toksyczne jest srodowisko conquesta w Polsce... fanboye warhammera widocznie musza ciagle walczyc ...
eh Teo, Ty to potrafisz mijać się z prawdą jak nikt inny :)
dlaczego? .....
a no dlatego, że generalizujesz i podkreślasz wyjątki (ja się odnosiłem do pierwszej części posta o agresywności i toksyczności).
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Dreadnought »

Normalny warhammer :
blood for the blood god !


Tymczasem w karcianym conquest :
Flejm for the flejm god :!:


O sztuczne nabijanie postów chyba chodzi bo na pewno gry to nie promuje. Pewnie nowemu jak wejdzie w taki wątek to od razu się odechciewa zakupu conquesta.
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: pridebowl »

Powrót trolla Teokraty w wielkim stylu ?
Co robiłeś między czasie ? Sprzedawałeś gry z MP SW, których nie było komu rozdać :D ?

Sprawa wygląda tak, że wielu graczy ma ostry żal d... o to, że środowisko Conquesta jest jedynym w tym kraju, środowiskiem zorganizowanym. Potrafiącym czerpać prawdziwą przyjemność z turniejowego grania, spotykania się, organizowania się na dedykowanym forum itd.

Na takim forum SW żyje tylko wątek w dziale Targowisko a posty zaczynają się od literki (S).

Jak ktoś nie ma z kim grać to proponuje, zamienić czas poświęcony na trolling na forach o conquescie na szukanie sobie współgraczy lub ... zapraszamy do sektora Traxis ! :D
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: pattom »

pridebowl pisze:... środowisko Conquesta jest jedynym w tym kraju, środowiskiem zorganizowanym. Potrafiącym czerpać prawdziwą przyjemność z turniejowego grania, spotykania się, organizowania się na ....D
Nie jedynym, zapewniam :-)
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Don_Silvarro »

pattom pisze:Nowości od Galakty :-)

http://galakta.pl/stan-do-walki-z-otchlania/
"Exodus"?
"Niskourodzony?"

Chryste, kiedy w końcu Galakta zainwestuje w prawdziwego tłumacza, a nie czyjegoś siostrzeńca, który "zrobi dobrze, przecież miał w szkole piątkę z angielskiego"?
dlaczego? powiem Ci tak Tomku - nie widzialem jeszcze ani jednego flejmu w srodowisku x-winga, ktore jest prawdopodobnie wieksze od kazdej sceny LCG w Polsce a wiesz ile widzialem flejmow z udzialem graczy Conquesta? no wlasnie... i bynajmniej nie pisze tego by sie z kimkolwiek klocic, wrecz odwrotnie, haslem swiatowej sceny x-winga jest "fly casual" i slynie ona z przyjaznej pozytywnej atmosfery, braku fjemow i spiny, czego mocno brakuje w karciankach, polecam :wink:
Przez ponad 15 lat gry (również turniejowej) w karcianki, planszówki i ludziki, X-Wing pozostaje jedyną grą, z której zrezygnowałem, bo co imprezę byłem ordynarnie wałowany przez przeciwników. Chyba trochę na wyrost chwalisz się tym X-Wingowym orderem z ziemniaka.
ODPOWIEDZ