Duża gra przygodowa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
KWs
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2015, 13:55

Duża gra przygodowa

Post autor: KWs »

Szukam kolejnej pozycji dla siebie, tym razem gra przygodowa.

Zacznę od przedstawienia co posiadam i co trafia w mój gust:
- Cyklady: bardzo fajne, ale zbyt łatwe i zbyt szybkie,
- Robinson Crusoe: rewelacja, tym bardziej możliwość grania solo,
- Runewars: bardzo fajne, bawie się przy tym wysmienicie, faza misji obudziła chęć na grę przygodową

Grałem:
- Gra o Tron: podoba mi się klimat i wykonanie, sama rozgrywka też, szkoda, że tak słabo grywalna w 4 osoby,
- Eldritch Horror: podoba mi się sposób grania, ogromna ilość kart z opisami fabularnymi to ogromny plus dla tej gry - na minus sam klimat, świat tego typu mi nie podchodzi - wolę zamki, rycerzy, smoki.

---

Czego szukam? Gry przygodowej, długiej, najlepiej z wariantem solo lub wariantem dla dwóch osób. Koniecznie chciałbym aby w grze znalazł się system rozwoju ostaci, podnoszenie jej umiejętności i ekwipunku. Chciałbym również by była to gra w klimatach zamków, smoków, rycerzy. Chciałbym również by gra polegała na eksporacji świata, zdobywania nowych questów, wykonywania ich - nie bazowała jedynie na zabijaniu potworów.

Analogicznie do gier PC - szukam czegoś bardziej w stylu Baldur's Gate ze świetnym klimatem i rozbudowaną fabułą, zdecydowanie nie szukam Diablo, typowego hack'n'slash.

Preferowana polska wersja językowa - nie każdy gracz dobrze włada j. ang, ale jeśli będzie to tytuł wyjątkowo udany, może być w wersji ang.
Moja kolekcja gier planszowych.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: misioooo »

Mage Knight może?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: Maxxx76 »

Legendy Krainy Andor? Runebound?
KWs
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2015, 13:55

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: KWs »

Mage Knight póki co leży u mnie na pierwszym miejscu. Boję się tylko, że bez kart przygód czy questów, klimat i fabuła może się okazać trochę zbyt okrojona dla mnie.

Runebound słyszałem, że jest bardzo proste - czy to prawda? Szukam raczej wymagających tytułów.
Moja kolekcja gier planszowych.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: arturpe »

Runebound jest proste. Chodzisz, walczysz. IMHO fajne do rozgrywek z młodzieżą, ale wielki tytuł to Mage Knight. Andor podobnie jak Runebound, przy czym bardziej eurowaty.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: ghostartur »

Hmm raczej to oczywista oczywistość ale może Descent?
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: Hiu »

to prawda jezeli chodzi o runebound.

moze tak rozszerzyc odrobinke i zerknalbys na descenta...
MK to dobry strzal. Obejrzyj sobie rozgrywke - zeby posmakowac, czy pasuje.

w przeciwnym razie - Fortune and Glory (ale to nie smoki ani zamki) albo touch of evil (tutaj znowu wampiry)
Ewentualnie Yggdrassil, ale to juz zupelnie co innego.
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: sirwei »

MK (cafe) :D
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
andruty007
Posty: 39
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:32

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: andruty007 »

Również byłbym za MK. Jako takich questów nie ma, jest tylko główny quest(zabić pozostałych, odszukać miasto etc.), ale nie można narzekać na klimat. Mimo że to generalnie główkowanie to wszystkie zasady, miejsca które można odwiedzić czy potwory tworzą spójną całość, dzięki czemu można czuć przygodę. Mógłbyś jeszcze Runebound rozważyć jeśli nie masz alergii na Talismana. Z wyborami nie jest tak źle, trochę ich jest, poza tym są różne dodatki. Problemem może być tylko dostępność i cena, bo jest tego niewiele.
Using Tapatalk
KWs
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2015, 13:55

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: KWs »

Czyli wciąż MK przoduje. A czy wiecie coś na temat gry planszowej World of Warcraft? Tematyka mi dosyć znana, gra mało dostępna ale widuje z drugiej ręki, optycznie ciekawa, a jak z samą rozgrywką?
Moja kolekcja gier planszowych.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: sirafin »

andruty007 pisze:Również byłbym za MK. Jako takich questów nie ma, jest tylko główny quest(zabić pozostałych, odszukać miasto etc.)
Bez przesady, to nie quest tylko warunki końca gry. Celem w MK jest zdobycie jak największej liczby punktów i to na tym się skupiamy w grze.
andruty007 pisze:ale nie można narzekać na klimat
To fakt, oprawa graficzna buduje bardzo miłą otoczkę fantasy w tle, dzięki czemu główkowanie jest dużo przyjemniejsze.

Lubię MK, to świetna gra, ale żadna z niego przygodówka, fabuła ma tam niewielkie znaczenie. To mięsista strategia w przyjemnej otoczce fantasy.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: sirwei »

Odnośnie Warcrafta to polecam temat gra przygodowo/ strategiczna. Jest tam mój świeży wywód na temat tej gry. Ogólnie polecam ale nie chce mi się pisać wywodu od początku ;)
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: Maxxx76 »

Sirwei, na temat WoW nie napiszesz?:-)
Moim zdaniem World of Warcraft to dobra gra, ale z gatunku hack n slash:-) Kup lepiej Magię i Myszy:-)
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: sirwei »

Jak już pisałem, wciąż mam niedosyt tej gry a jakoś walka myszami mnie nie kręci ;)
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: Maxxx76 »

Ciebie pewnie nie, ale kolega szuka gry przygodowej, a Magia i Myszy pasuje jak ulał :-)
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: xilk »

Moja propozycja:
Mice and Mystics/Magia i Myszy :) Klimat jest, lochy są, przeciwnicy również. Znajomym spodobała się gra Myszami, zamiast zwykłych bohaterów, przeciwko szczurom i karaluchom, zamiast goblinów i smoków :D
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: GAZDA »

To ja Ci polecę tego Warcrafta przygodowego.Nie będę oryginalny gdy powiem, że to taki nieco ulepszony talizman wg. mnie. Na plus klimat i masa kart, żetonów znaczników... (FFG), ciekawsza rozgrywka niż w talizmana (chociaż w obie nie grałem wiele razy - brak czasu) jak dla mnie. Chociaż talizman też jest piękny, jeśli chodzi o wykonanie ale dla mnie ładniej jednak wygląda WoW tAg. No i cenowo chyba lepiej stoi. Ja za swojego wowa z wszysykimi (ośmioma) dodatkami dałem stówkę. Może poczytaj też o WoW TBG ? Grę mam ale tylko mogę powiedzieć że zawartość pudełka mówi ,,zapraszam na epicką grę", niestety nie miałem okazji jeszcze zagrać.
Jeszcze tak małym druczkiem zaproponuję Dungeoneere. Fabuły zbyt wiele nie uświadczysz ale po za tym tytuł całkiem przyjemny, kosztujący chyba 50 zł nówka, a wydaje mi się, że wart uwagi ;)
andruty007
Posty: 39
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:32

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: andruty007 »

Dobrze widzę że Warcraft przygodowy jest trudniej dostępny niż Runebound?
Using Tapatalk
ArniK
Posty: 198
Rejestracja: 03 wrz 2010, 15:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: ArniK »

To ja może się też dołożę do tematu, bo jest mi najbliższy z planszówkowych klimatów (dodam, że tytuły, które opisuję mam w kolekcji i regularnie grywam).

MK- świetna gra, ale klimatu za dużo nie uświadczysz- gra przede wszystkim polega na tłuczeniu potworów, bo tylko tak awansujesz, czyli bardziej to Diablo niż Baldurs.

Runebound- zależy od dodatku. Generalnie w większości przypadków chodzi o zatłuczenie bossa, ale mając Piaski 'al Kalim to już zupełnie inna bajka, bo tam wygrywasz realizując questy i inaczej wygrać się nie da, a mając kilkaset kart ekwipunku/sprzymierzeńców, kilkudziesięciu potworów można poszaleć zarówno z rozwojem postaci, jak i bijatykami. Jedyne co jest wkurzające (czasami) to system walki, który może powodować downtime, ale na 2 osoby gra się naprawdę płynnie. No i klimatu masz o wiele więcej niż w MK, tym bardziej, że karty zrobione są dokładnie pod scenariusz/dodatek który grasz, więc na pustyni atakujących Cię syren nie uświadczysz ;-)

Dungeoneer- no niby fajnie jest z questami, bo tutaj można awansować jedynie po wykonaniu przydzielonego zadania, ale czasami niesprawiedliwość przyznanych zadań jest tak duża, że na dzień dobry odechciewa się grać (dziewczyna miała zadania- dojdź na X miejsce, oddaj jedno życie i zapłać 2 pkt sławy- podnieś swój lvl, quest wykonany, drugie zadanie- dojdź na miejsce, wykonaj test szybkości 6+, jak się uda, to lvl do góry, a ja miałem w jednym zadaniu- wyrzuć tryplet takich samych cyfr "111, 222, 333 itd", możesz płacić 1 punkt sławy za przerzucenie kości, a drugie zadanie wyrzuć na kościach "1-2-3 / 2-3-4 itd - jak widać o "wiele" trudniej jest oddać jedno życie i zapłacić 2 pkt sławy, niż wyrzucić tryplet albo po kolei 3 cyfry), poza tym nawet moja dziewczyna stwierdziła, że przy tych tytułach, które mamy Dungeorneer jest "przaśny"

Descent- klimat jest jak najbardziej, quest jest, bo tylko tak można skończyć grę, dodatkowo 2 etapowy system gry, który w zależności od poprzedniego etapu odpowiednio modyfikuję rozgrywkę 2 etapu, tylko brakuje rozwoju postaci. Oczywiście jest możliwość rozegrania kampanii i rozwijania postaci, ale dopiero po skończonym scenariuszu, a przy grze w jeden scenariusz aż takich dużych możliwości nie mamy, co nie zmienia faktu, że dla mnie jest to gra na równi z MK, ale bardziej klimatyczna

Claustrophobia- świetna gra ale na 2 osoby i to nie mniej i nie więcej (chyba że ktoś gdzieś wymyślił, jak zagrać solo), klimat jest, niestety rozwoju postaci nie mamy no i przypomina MK, bo też jest "tłuczenie potworów aż do skończenia scenariusza", za to system zarządzania kostkami jest genialny i pozostawia duże pole manewru

MEQ- genialna gra, trzymająca 100% poziom klimatu i to...Tolkiena, więc dla mnie ideał :] . Jak sama nazwa wskazuje duuuużo questów, bardzo przyjemny system rozwoju postaci, dużo różnorakich potworów no i ten oddech Saurona na plecach...bezcenne ;-) Jedyny minus- tylko wersja angielskojęzyczna, ale bez przesady z ilością tekstów, poza tym łatwo się zapamiętuje działanie własnych kart

Dla mnie w rankingu fantasy: Descent=MEQ, MK=Runebound (oczywiście oceniam odczucia z gry z dodatkiem, tym bardziej, że w MK przy niewprawionych graczach downtime jest taki sam albo i większy niż w Runebound), Claustrophobia, Dungeoneer
andruty007
Posty: 39
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:32

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: andruty007 »

Aż żałuję że nie ma MEQ po polsku, sam bym się na pewno skusił.
Nie grałem osobiście w Descenta, tylko obejrzałem filmy z rozgrywki, recenzje i przeczytałem instrukcję i w sumie.. To może być dla Ciebie dobra opcja.
Marzy mi się kiedyś taką gra jak Runebound, tyle że z udoskonalonym rozwojem postaci, questami i paroma usprawnieniami w mechanice..
Using Tapatalk
Awatar użytkownika
pk4
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2015, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: pk4 »

Ostatnio nabyłem Descent, mogę polecić. Klimat jest super, duże możliwości rozgrywek i ich modyfikowania. Prosta w wytłumaczeniu i regrywalna + masa dodatków (FFG jest mistrzem w wyciąganiu pieniędzy)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Duża gra przygodowa

Post autor: Rocy7 »

KWs pisze: Grałem:
- Gra o Tron: podoba mi się klimat i wykonanie, sama rozgrywka też, szkoda, że tak słabo grywalna w 4 osoby,
Gra o Tron z dodatkiem Uczta dla Wron swietnie dziala na 4 osoby.

W kwestii gry przygodowej polece Imperial Assault - gra ma ulepszona mechanike Descenta (m.in. naprzemienna aktywacja, lepsze zasady linii wzroku, ciekawsza struktura kampanii) i tryb skirmish.
ODPOWIEDZ