Monopoly milionerzy Deal, potrzebna pomoc

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
lucjatoja
Posty: 9
Rejestracja: 20 paź 2014, 22:43

Monopoly milionerzy Deal, potrzebna pomoc

Post autor: lucjatoja »

Mam w domu 7 letniego fana monopoly, mam tej gry po dziurki w nosie i szukając czegoś zastepczego kupiłam monopoly deal, ale chyba nie do końca rozumiemy zasady, albo ta gra jest mało fajna.
Czy jeśli ktoś zagra karta akcji np czynsz to przeciwnicy wypłacają czynsz mu do ręki czy do jego banku>?
Cairine
Posty: 33
Rejestracja: 16 lut 2015, 00:08

Re: Monopoly milionerzy Deal, potrzebna pomoc

Post autor: Cairine »

Gra wciąga ;)

Co do zasad, generalnie ogólne zasady są proste, ale jest kilka sytuacji, których instrukcja nie rozwiązuje i tu się zaczynają schody...

Płaci się do banku przeciwnika. Pieniądze przechodzą z banku do banku. Nie można też płacić kartami bezpośrednio z ręki. W rezultacie pieniądze raz zagrane do banku pozostają w grze i tylko krążą między graczami.

Ja miałam dziś inny problem. Do końca nie rozumiem tej zasady, że działki zabrane nie mogą trafić z powrotem do pierwotnego właściciela (czy to się dotyczy całej gry? można się nieźle z czasem zamotać co kto od kogo ma). Co w przypadku, gdy mam pełną dzielnicę (3 karty) z hotelem i muszę drugiej osobie zapłacić działkami, bo w kasie pusto? Teoretycznie powinnam zapłacić komuś całą dzielnicą, ale jedna z tych 3 kart była już wcześniej w posiadaniu tej osoby. Co w takim przypadku dzieje się z hotelem? Do tego IMHO hotel nie jest traktowany jako konkretna wartość, jeśli już został zagrany...
hipolit3
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2015, 13:30

Re: Monopoly milionerzy Deal, potrzebna pomoc

Post autor: hipolit3 »

Niestety w kwestii tej gry nie pomogę, bo zwyczajnie w nią nie grałem ale mam alternatywę. Może zakupić inną grę, popularną bardzo podobną do Monopoly?
Mianowicie na myśli mam: Osadnicy (10+) , That's Life (od 8 lat) albo Chinatown (od 12 lat) :)
Cairine
Posty: 33
Rejestracja: 16 lut 2015, 00:08

Re: Monopoly milionerzy Deal, potrzebna pomoc

Post autor: Cairine »

hipolit3
Niby można kupić coś nowego, ale jeśli już się ma grę to chyba nie po to, żeby leżała na półce? Poza tym ja tam raczej dociekliwa jestem ;P

Wyszperałam wczoraj w necie to: http://monopolydealrules.com/ - sporo odpowiedzi na często pojawiające się pytania, więc zostawiam, przyda się w tym temacie na przyszłość :)
ODPOWIEDZ