Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: raphaell7 »

Banan2 pisze:
mat_eyo pisze:Próbowałem z lakierem, efekt był taki, że musiałem błagać wydawcę o wysłanie kilku zapasowych kryształków :D
Z jakim lakierem? Ja użyłem wspomnianej Pactry (lakier modelarski) i jest miodzio.
Pozdrawiam
Zgaduję, że lakier błyszczący? Pytam dla pewności :) Znalazłem 2 lakiery Pactry:
(G) - Gloss - błyszczący
(M) - Matt - matowy
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Mage Knight

Post autor: Banan2 »

raphaell7 pisze:
Banan2 pisze:
mat_eyo pisze:Próbowałem z lakierem, efekt był taki, że musiałem błagać wydawcę o wysłanie kilku zapasowych kryształków :D
Z jakim lakierem? Ja użyłem wspomnianej Pactry (lakier modelarski) i jest miodzio.
Pozdrawiam
Zgaduję, że lakier błyszczący? Pytam dla pewności :) Znalazłem 2 lakiery Pactry:
(G) - Gloss - błyszczący
(M) - Matt - matowy
Oczywiście (G) - Gloss - błyszczący.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Adalbertus123
Posty: 137
Rejestracja: 01 maja 2014, 11:02
Has thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: Adalbertus123 »

Są jakieś pogłoski o dodatku/-ach po polsku?
Gry, które mogę wziąć ze sobą:
http://boardgamegeek.com/collection/user/Adalbertus123
szachy, scrabble
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 527 times

Re: Mage Knight

Post autor: kaszkiet »

Adalbertus123 pisze:Są jakieś pogłoski o dodatku/-ach po polsku?
Kiedy będzie międzynarodowy druk (a na razie nie jest zapowiedziany) Lacerta chce się do niego przyłączyć z Lost Legion.
xof305
Posty: 33
Rejestracja: 21 sty 2015, 11:22

Re: Mage Knight

Post autor: xof305 »

informacja z Lacerty: "Mage Knight - Lost Legion: otrzymaliśmy informację z WizKids, że w pierwszej połowie roku Lost Legion nie będzie produkowany w żadnej wersji językowej. Pozostaje nam czekać dalej."
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

Może to tylko Prima Aprilis, ale Paul Grogan zarzeka się, że nie: link

I jeszcze wątek na forum BGG

edit: oops... wyprzedził mnie pabula w wątku o Ymirghu...
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2109
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Mage Knight

Post autor: pabula »

tak, to nie prima aprilis.
dodatek testowany już od ponad roku.
czekał na wizkids kiedy się zdecyduje go wydać.
ciekawe że informację podali w takim dniu :)
dodatek ciekawy, ale cholera ... 30$ do kompletnej gry... hm ... poważnie się zastanowię :)
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight

Post autor: woytas »

No to teraz czekam na jakieś foto z zawartością pudełka.
miszcz
Posty: 178
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Mage Knight

Post autor: miszcz »

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... -expansion

Raczej edycji polskiej nie ma co oczekiwać :(
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Mage Knight

Post autor: Vester »

Dodatek będzie prawie bez kart, pomijając tylko te startowe dla druida. Reszta to żetony.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2109
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Mage Knight

Post autor: pabula »

ten dodatek będzie dużo lepszy od Kranga, bo oprócz wszystkiego dla nowego bohatera to jeszcze:
-nowi wrogowie (zieloni, brązowi i smoki),
-duże żetony 2 końcowych bosów,
-skille umarlaków i żywiołaków,
-żetony cmentarzy.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Bary »

Hejka,
Mam pytanie odnośnie czasu gry w trybie solo. Z jednej strony Gambit wspomniał o około godzince-półtora na jedną partyjkę. Z drugiej ktoś skomentował, że to 3h. Dodatkowo było także nadmienione, że sam setup jest pracochłonny i zajmuje około 30 minut. Jak więc jest finalnie z tym czasem gry w jednego gracza? 30 minut na setup + 1,5-2h gry i 15 minut na składanie jest sensowną średnią?
Drugie pytanko odnosi się do scenariuszy. Z tego co piszecie, nie wszystkie nadają się do gry solo. Moglibyście zamieścić jakiś dokładniejszy ich opis i użyteczność w tym trybie?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
wicz
Posty: 25
Rejestracja: 16 sty 2010, 14:12
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Mage Knight

Post autor: wicz »

Jestem właśnie po partyjce solo więc odpowiem Ci na gorąco.
Dawno nie grałem (w sumie to kiedyś raz), więc musiałem często do zasad spoglądać, grałem prawie 2h i nie skończyłem (może do połowy). 3h to minimum. W tą grę chyba nie da grać się szybko. Setup jest czasochłonny, ale jak będziesz miał ogarnięte to myślę że max. 15 max.
Dla mnie jest za czasochłonna i za ciężka w porównaniu do fun-u jaki daje.
Nie mówię że jest zła, ale chyba nie dla mnie.
Niech się może bardziej doświadczeni gracze jeszcze wypowiedzą (sam jestem ciekaw czasu gry :D )
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: arturpe »

Przy znajomości zasad da się na całość poświęcić 2h i pewnie trochę mniej. Robi się wtedy z tego wyścig, a nie o to chodzi. To gra która wg mnie premiuje spokojne odkrywanie świata. Mój setupowy rekord to około 15 minut, ale bez segregatora i podzielonych kart ani rusz.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Gambit »

Tja...ostatnio po dłuższej przerwie, kiedy zasady nieco wyparowały mi już z głowy, partyjka solo zajęła mi z setupem około 2,5 godziny. Myślę, że gdybym nie musiał zaglądać do instrukcji, czy neta, mógłbym (razem z setupem) zjechać do jakieś 1:45. Liczba i jakość rozkmin związanych z możliwościami wykorzystania kart, jakie miałem na ręku niska do średniej. Raczej starałem się zrealizować jakiś krótkofalowy cel, niż kombinować jak tu maksymalnie i optymalnie wykorzystać to co mam na ręku, analizując każdy możliwy układ :)
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: arturpe »

Gambit pisze:Tja...ostatnio po dłuższej przerwie, kiedy zasady nieco wyparowały mi już z głowy, partyjka solo zajęła mi z setupem około 2,5 godziny. Myślę, że gdybym nie musiał zaglądać do instrukcji, czy neta, mógłbym (razem z setupem) zjechać do jakieś 1:45. Liczba i jakość rozkmin związanych z możliwościami wykorzystania kart, jakie miałem na ręku niska do średniej. Raczej starałem się zrealizować jakiś krótkofalowy cel, niż kombinować jak tu maksymalnie i optymalnie wykorzystać to co mam na ręku, analizując każdy możliwy układ :)
Ale w sumie to tak jakby odgrywać TI na czas. Niektóre gry go po prostu wymagają, żeby oddać to co najcenniejsze. Chociaż, partyjki MK mnie osobiście trudno sobie odmówić nawet jeśli miałbym nie skończyć scenariusza :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Gambit »

arturpe pisze:
Gambit pisze:Tja...ostatnio po dłuższej przerwie, kiedy zasady nieco wyparowały mi już z głowy, partyjka solo zajęła mi z setupem około 2,5 godziny. Myślę, że gdybym nie musiał zaglądać do instrukcji, czy neta, mógłbym (razem z setupem) zjechać do jakieś 1:45. Liczba i jakość rozkmin związanych z możliwościami wykorzystania kart, jakie miałem na ręku niska do średniej. Raczej starałem się zrealizować jakiś krótkofalowy cel, niż kombinować jak tu maksymalnie i optymalnie wykorzystać to co mam na ręku, analizując każdy możliwy układ :)
Ale w sumie to tak jakby odgrywać TI na czas. Niektóre gry go po prostu wymagają, żeby oddać to co najcenniejsze. Chociaż, partyjki MK mnie osobiście trudno sobie odmówić nawet jeśli miałbym nie skończyć scenariusza :)
Nie czuję, jakbym grał "na czas". Tu raczej fakt, że nikt mi nie bruździ ułatwia mi nieco podejmowanie decyzji. Kiedy bowiem gram ze znajomymi, czas myślenia i kombinowania znacznie skacze w górę. A co do odmawiania sobie partyjki MK, to mam tak samo. Co z tego, że nie dam rady skończyć...ważne, że zagrałem.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: arturpe »

Gambit pisze:
arturpe pisze:
Gambit pisze:Tja...ostatnio po dłuższej przerwie, kiedy zasady nieco wyparowały mi już z głowy, partyjka solo zajęła mi z setupem około 2,5 godziny. Myślę, że gdybym nie musiał zaglądać do instrukcji, czy neta, mógłbym (razem z setupem) zjechać do jakieś 1:45. Liczba i jakość rozkmin związanych z możliwościami wykorzystania kart, jakie miałem na ręku niska do średniej. Raczej starałem się zrealizować jakiś krótkofalowy cel, niż kombinować jak tu maksymalnie i optymalnie wykorzystać to co mam na ręku, analizując każdy możliwy układ :)
Ale w sumie to tak jakby odgrywać TI na czas. Niektóre gry go po prostu wymagają, żeby oddać to co najcenniejsze. Chociaż, partyjki MK mnie osobiście trudno sobie odmówić nawet jeśli miałbym nie skończyć scenariusza :)
Nie czuję, jakbym grał "na czas". Tu raczej fakt, że nikt mi nie bruździ ułatwia mi nieco podejmowanie decyzji. Kiedy bowiem gram ze znajomymi, czas myślenia i kombinowania znacznie skacze w górę. A co do odmawiania sobie partyjki MK, to mam tak samo. Co z tego, że nie dam rady skończyć...ważne, że zagrałem.
To nie był zarzut i całkowicie się zgadzam. Chodzi o to, że skracanie na siłę czasu niektórych gier po prostu im nie służy. I właśnie nie służy MK. Przestrzegam raczej pytajacego. Można krócej, ale po co?
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Mage Knight

Post autor: Najemnik »

Bary pisze:Hejka,
Mam pytanie odnośnie czasu gry w trybie solo. Z jednej strony Gambit wspomniał o około godzince-półtora na jedną partyjkę. Z drugiej ktoś skomentował, że to 3h. Dodatkowo było także nadmienione, że sam setup jest pracochłonny i zajmuje około 30 minut. Jak więc jest finalnie z tym czasem gry w jednego gracza? 30 minut na setup + 1,5-2h gry i 15 minut na składanie jest sensowną średnią?
Drugie pytanko odnosi się do scenariuszy. Z tego co piszecie, nie wszystkie nadają się do gry solo. Moglibyście zamieścić jakiś dokładniejszy ich opis i użyteczność w tym trybie?

Co do setupu to nie uważam, by zajmował średnio aż 30 minut. Co prawda grywam średnio w 3 osoby (gdzie wszyscy wspólnie rozkładają) i setup niemal na pewno zajmuje mniej niż 10 minut. Czas gry jednoosobowej w Pełny Podbój (chyba najdłuższy scenariusz, aczkolwiek nie wszystkie rozgrywałem) powinien się zmieścić w 3 godzinach. Nam grając we 3 kooperacyjnie schodzi około 4-5 godzin na Pełny Podbój.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Bary »

arturpe pisze:Przestrzegam raczej pytajacego. Można krócej, ale po co?
Spoko, nie zamierzam na siłę skracać gry. Wręcz przeciwnie, nie lubię grania "na czas" lub/i kończenia gry w połowie. Po prostu chciałem wiedzieć, czy czas rozgrywki umożliwi mi wyciągnięcie tytułu częściej, niż raz w tygodniu. Z tego co piszecie to 2-3h powinno być wystarczającym czasem. Dzięki za info! :)
Teraz druga kwestia- scenariusze. Z instrukcji widzę, że jedynie w przypadku dwóch jest jasne info, że nadają się do trybu solo. Ktoś jednak wcześniej wspomniał, że, nie licząc typowo konfrontacyjnych, większość scenariuszy można grać w pojedynkę. Dodatkowo znalazłem info, że głównym scenariuszem w MK jest podbój (który nadaje się do solo), a reszta scenariuszy, to jedynie wariacje tego trybu.
I ostatnia sprawa, czy szykuje się może jakaś nowa edycja MK?
Skomentujecie, proszę, także te dwie kwestie.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Mage Knight

Post autor: Piehoo »

Pytanko, czy był więcej niż jeden druk od Lacerty?
Jeżeli tak, to czy są jakiekolwiek różnice/poprawki w kolejnym?
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Mage Knight

Post autor: Blacksad »

Piehoo pisze:Pytanko, czy był więcej niż jeden druk od Lacerty?
Jeżeli tak, to czy są jakiekolwiek różnice/poprawki w kolejnym?
Z tego co mi wiadomo było tylko jedno wydanie Lacerty, zapasy są na tyle duże, że dodruk jest bezcelowy.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 576
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 457 times
Been thanked: 307 times

Re: Mage Knight

Post autor: vikingowa »

Witam wszystkich:) W koncu postanowilam napisac po przeczytaniu wszystkich 53 stron tego watku ufff. Mage Knighta kupilam dla siebie wylacznie z mysla o grze solo bo niestety moj facet nie ma cierpliwosci do tego typu gier jedynie czasem zasiadzie ze mna przy Robinsonie. Jezeli chodzi o zawartosc to wypraska wyladowala od razu w koszu - takie plastikowe badziewie jak dla mnie, wszystkie zetony, kosci, krysztalki i inne male elementy wyladowaly w pudelku od e-raptor a karty w deck boksach i jest pieknie i przejrzyscie:) Mi sie tam wszystko podoba, wazne ze kolorowe hehe.
Rozgrywka solo zajmuje mi lekko ok 3h nie wazne w jaki scenariusz. Lubie setup kiedy tak wszytko sobie ukladam i wyciagam i ukladam i podziwiam:) Mysle, ze trwa tak dlugo poniewaz ja sie ta gra po prostu delektuje. Uwielbiam wszystko ogladac, czytac dokladnie karty, mietolic je w rece, podziwiac rysunki, przesuwac figurke itp. No po prostu miodzio. Nigdzie przeciez mi sie nie spieszy i nawet jak sie za bardzo wciagne i nie chce jeszcze konczyc to sama sobie dodaje rundke lub dwie. W koncu chodzi o czerpanie przyjemnosci z gry a nie o wygrana, koncowe punkty czy cel scenariusza.
Niektorzy narzekaja ze sa tylko dwa watki jednoosobowe. Ja tam nie widze problemu w stworzeniu sobie swojego wlasnego na podstawie juz istniejacych.
Z tego wzgledu ze dosc rzadko mozna otrzymac (kupic) karty akcji zaawansowanych, czary czy artefakty pozwolilam sobie dodac taki maly bonus podczas rozgrywki:-) Po kazdej wygranej walce z rozwscieczonymi wrogami rzucam kostka i jesli wypadnie kolor podstawowy to losuje karte akcji zaawansowanej, jak czarny to czar a zloty to artefakt. Od razu chce mi sie zaglebiac w tym swiecie dalej i dalej.

Z gory przepraszam za brak polskich znakow - nie mam ich na klawiaturze.

Wielkie dzieki dla Gambita - Twoje videorecenzje obejrzalam chyba z 20 razy i zakochalam sie w Mage Knight:-)

Czekam na dodatki!!!!

_________________
Gram namiętnie w Mage Knight i w Robinsona :-)
Awatar użytkownika
aaxxee
Posty: 233
Rejestracja: 08 wrz 2014, 17:14
Lokalizacja: Ciechocinek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: aaxxee »

Witam, mam podobnie czasami nawet przeciągam grę na kolejny wieczór by delektować się rozłorzoną na stole.:)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1568
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 202 times
Been thanked: 598 times

Re: Mage Knight

Post autor: Ayaram »

Witam wszystkich:) W koncu postanowilam napisac po przeczytaniu wszystkich 53 stron tego watku ufff. Mage Knighta kupilam dla siebie wylacznie z mysla o grze solo bo niestety moj facet nie ma cierpliwosci do tego typu gier jedynie czasem zasiadzie ze mna przy Robinsonie.
Aż dziwnie się to czyta O.o
ODPOWIEDZ