Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Benderzy, czyli Władcy Umysłów to jedna z mocniejszych talii w grze. Co do Najemników to stanowią po prostu na nich dobrą kontrę, jako że Najemnicy bazują na graniu combo z wydarzeń a Benderzy mogą to łatwo rozbić, kradnąc do tego golemy czy magów runów. Przegięci nie są, trzeba jedynie wiedzieć jak na nich grać, ich kruchość stanowi słaby punkt. Jak i są podatni na szybki rush, ponieważ ich siła drastycznie rośnie wraz z kolejnymi doborami.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Bea »

Flogiston pisze:Benderzy, czyli Władcy Umysłów to jedna z mocniejszych talii w grze.
A jednak! Są popularne na turniejach w związku z tym? A jakie inne frakcje są uważane powszechnie za najmocniejsze?
Pixa pisze:Gorskimi Varghatami mozna dopasc Wladcow, z tym, ze trzeba to robic w ekspresowym tempie.
To muszę wypróbować. A jakieś ze starszych frakcji?

Ciekawa jestem jak wypadną frakcje z Alliances...
Muzyk
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2014, 14:10
Has thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Muzyk »

Nie jestem dobrym graczem, raczej początkującym. Władców najłatwiej mi rozwalić vargotami bo silne i maja biegaczow albo Elfami Dżungli,bo mobilne są. Staram się nie mieć pkt magii bo jak na coś próbowałem odłożyć to tylko mi wysyłał przeciwnik. A co do mojego poprzedniego pytania o nieoplacalnosc jakiejś talii chodziło mi właśnie czy nie ma którejś talii ogłoszonej jako nie ciekawej :-)

Sent from my DRIVE using Forum Fiend v1.3.2.
Robert Srz
Posty: 80
Rejestracja: 09 mar 2014, 14:23

Re: Summoner Wars

Post autor: Robert Srz »

Krótka informacja dla użytkowników SW app.
Organizuję mały turniej w aplikacji i zapraszam do udziału - jeśli ktoś byłby chętny. Jest kilka specjalnych zasad, które eliminują potencjalny turtling itp.
Szczegóły znajdziecie pod tym adresem:
http://www.plaidhatgames.com/sum_forums ... tournament
Mój nick w Summoner Wars IOS: Nadhir 99.
Muzyk
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2014, 14:10
Has thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Muzyk »

Ios? :-(

Sent from my DRIVE using Forum Fiend v1.3.2.
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

A jednak! Są popularne na turniejach w związku z tym? A jakie inne frakcje są uważane powszechnie za najmocniejsze?
Nie są zbyt popularni. Głównie z takiego powodu, że aby wykorzystać w pełni ich potencjał nalezy być mocno zaawansowanym. Co do innych mocnych frakcji, było kilkanaście postów wyżej o tym: m.in. Oldin, Grognak, Elien, Demagog. Oczywiście każdym można osiągnąć dobre wyniki, ostatnio nawet ku swojemu zaskoczeniu wyciągnąłem 3-1 na turnieju Samuelem, którego uważam za aktualny #24, w dodatku dominując przez większość czasu.
Robert Srz
Posty: 80
Rejestracja: 09 mar 2014, 14:23

Re: Summoner Wars

Post autor: Robert Srz »

Muzyk pisze:Ios? :-(

Sent from my DRIVE using Forum Fiend v1.3.2.
Turniej odbędzie się w środowisku aplikacji SW IOS/Android.
Mój nick w Summoner Wars IOS: Nadhir 99.
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Pixa pisze:
A co bylo zle w Elfach? Mam kupiona podstawke, ale jeszcze nie gralem. No i czy ktos moglby rozwinac mysl o bledach w MS?
Na pewno zdolność Precyzyjny była tłumaczona w ten sposób, że dotyczy karty, podczas gdy dotyczy jedynie ataków na jednostki.
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Nie są zbyt popularni. Głównie z takiego powodu, że aby wykorzystać w pełni ich potencjał nalezy być mocno zaawansowanym
Tia, tylko to jest frakcja, która ma - wg mnie - potencjał na zablokowanie/rozwalenie gry, np. doprowadzanie do sytuacji, kiedy nikt nie chce podejmowac żadnej akcji. Dlatego mogę grać z/przeciw WU tylko z użyciem aplikacji zegara szachowego.
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

To fakt. Ostatnio grając na Benderów nastąpił impas i chcieliśmy uznać remis, ale zaryzykowałem niszcząc w jednej turze mury przeciwnika. Grałem wówczas Elienem i nie miałem czym iść na Tacullu, ten z kolei również nie miał zamiaru się wychylać z 1pkt życia. W innej grze jaką oglądałem - Benderzy vs Najemnicy, szybko nastąpił krach i żadna ze stron nie chciała się ruszyć czekając na lepszą rękę w przypadku Najemników i ruch przeciwniki w przypadku Benderów. Są rzecz jasna inne możliwości grania nimi, ale jednak czekanie na przeciwnika jest skuteczniejsze od szybkiej ofensywy, np. za pomocą "flying twins", przynajmniej moim zdaniem.
Robert Srz
Posty: 80
Rejestracja: 09 mar 2014, 14:23

Re: Summoner Wars

Post autor: Robert Srz »

Widzę, że coraz więcej osób zaczyna dostrzegać patowe sytuacje w niektórych układach SW:) Niestety Tacullu nie jest jedynym summonerem, u którego ultra defensywna taktyka się świetnie sprawdza. Generalnie, Bendersami można grać na dwa sposoby. Pierwszy sposób jest powszechnie znany - należy grać defensywnie i czekać aż przeciwnik podejdzie kasując go Magic Drainem, Mind Controlem i kontratakiem przy użyciu combosów z Sorgwen. Jeżeli gramy przeciw summonerowi z małą ilością życia można się zaczaić, zebrać dobrą rękę i podjąć próbę asasynacji wroga przy użyciu takich jednostek jak Gwalark, Mind Witch i Controller. Gorzej jeśli gramy przeciw summonerowi, który ma dużo życia i nie kwapi się do ataku. Zwykle metoda na tego typu przeciwnika to "psztykanie" murów z daleka, ale Tac ma ten problem, że jego najważniejsze commony mają 1hp i kosztują 2 many. Niektórzy używają dodatkowych jednostek (takich jak np. Stonecloak z najemników) i walą w mur Controllerem a po strzale przenoszą telekinezą Stonecloaka przed Controllera żeby go chronić. Po kilku turach przeciwnik musi coś zrobić bo straci mur.

P.S. Jeśli sytuacje patowe zdarzają sie często to proponuję wprowadzić "must attack rule". Czyli, że gracz w każdej turze musi przeprowadzić chociaż jeden atak w turze. Jeśli ktoś mocno turtluje to w końcu musi walić we własne mury co szybko wyprowadza grę na prostą.
Mój nick w Summoner Wars IOS: Nadhir 99.
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Fuser.exe »

A kiedy bedzie turniej z nowymi armiami?
Robert Srz
Posty: 80
Rejestracja: 09 mar 2014, 14:23

Re: Summoner Wars

Post autor: Robert Srz »

Jeśli to pytanie o Ios/Android to takowy turniej będzie wtedy kiedy Playdek wypuści dodatek z nowymi armiami. Beta testy trwają i jakoś od pół roku nie mogą się wreszcie (szczęśliwie) zakończyć.
Mój nick w Summoner Wars IOS: Nadhir 99.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Sekator »

Czy posiada ktoś mieszaną wersję językową?
Bo sam posiadam tylko nowy Master Set po angielsku, a chętnie bym go powiększył, bo mam możliwość odkupienia paru frakcji, tylko że po Polsku.
Czy jest jakaś znacząca różnica w wydaniu? A może konkretne słowa kluczowe łatwo się mieszają?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Na pewno da się grać w językowo pomieszane wersje, ale ze względu na to, że karty odnoszą się do siebie nawzajem za pomocą ich nazw, może to być problematyczne i ja bym tego nie robił.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: ajfel »

Odnośnie mieszanych językowo zestawów:
Master Set i Alliances mam po angielsku podobnie jak większość talii dodatkowych. Dwie talie i jeden dodatek mam po polsku.
W moim odczuciu nie ma najmniejszego problemu z ich łączeniem.

Przy mieszaniu np pierwszej i drugiej talii tej samej frakcji z różnych wersji językowych trzeba się liczyć z innym odcieniem koszulek, ale to też nie jest jakiś odczuwalny problem.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Bea »

ajfel pisze: Master Set i Alliances mam po angielsku
Hej i jakie wrażenia z Alliances? Bardzo się różnią frakcje od poprzednich? Warto mieć kolejne kilka talii jeśli już się ma kilkanaście? :wink:
Chyba bezsensowne to moje ostatnie pytanie.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

ajfel pisze:
Przy mieszaniu np pierwszej i drugiej talii tej samej frakcji z różnych wersji językowych trzeba się liczyć z innym odcieniem koszulek, ale to też nie jest jakiś odczuwalny problem.
Dość istotnie inny odcień, faktura papieru i nieco rozmiar karty.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

Bea pisze:
ajfel pisze: Master Set i Alliances mam po angielsku
Hej i jakie wrażenia z Alliances? Bardzo się różnią frakcje od poprzednich? Warto mieć kolejne kilka talii jeśli już się ma kilkanaście? :wink:
Chyba bezsensowne to moje ostatnie pytanie.
Moim zdaniem nie. W alliances najfajniejsza jest mata, storage i przekładki. Nowe talie są nawydziwiane i widać na milę (do czego zresztą Colby się przyznał), że są zrobione głównie dla ludzi, ktorzy chcą robić deckbuilding w tej grze. Same w sobie są absolutnie nijakie, a połączenia frakcji bardzo od czapy.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: ajfel »

pan_satyros pisze:
ajfel pisze:
Przy mieszaniu np pierwszej i drugiej talii tej samej frakcji z różnych wersji językowych trzeba się liczyć z innym odcieniem koszulek, ale to też nie jest jakiś odczuwalny problem.
Dość istotnie inny odcień, faktura papieru i nieco rozmiar karty.
Jak siedzą w takich samych koszulkach to zauważalny jest tylko odcień. Faktura i rozmiar już nie.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: ajfel »

rattkin pisze:
Bea pisze:
ajfel pisze: Master Set i Alliances mam po angielsku
Hej i jakie wrażenia z Alliances? Bardzo się różnią frakcje od poprzednich? Warto mieć kolejne kilka talii jeśli już się ma kilkanaście? :wink:
Chyba bezsensowne to moje ostatnie pytanie.
Moim zdaniem nie. W alliances najfajniejsza jest mata, storage i przekładki. Nowe talie są nawydziwiane i widać na milę (do czego zresztą Colby się przyznał), że są zrobione głównie dla ludzi, ktorzy chcą robić deckbuilding w tej grze. Same w sobie są absolutnie nijakie, a połączenia frakcji bardzo od czapy.
A moim zdaniem Alliances jest świetny.
Mata znakomita, całe pudełko z zakładkami zorganizowane świetnie.
Zauważalna także (imho), chociaż nie we wszystkich przypadkach, poprawa jakości ilustracji.

Ogólnie wydatek niby spory, ale przy ośmiu taliach to najlepsza relacja ceny do zawartości pudełka z wszystkich produktów SW.

Co do nowych talii - na pewno są dużo bardziej pokręcone i trudniejsze do przyswojenia, szczególnie w porównaniu do pierwszych talii. Dużo tekstu na kartach, nie brak talii w których każdy event jest inny. Ale działają ciekawie jako gotowe decki.

Talii Alliances jeszcze nie mieszałem, ale możliwości dają sporo i absolutnie pewien jestem że namieszają na scenie turniejowej, jeśli dla kogoś ma to znaczenie.
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

A moim zdaniem Alliances jest świetny.
Mata znakomita, całe pudełko z zakładkami zorganizowane świetnie.
Zauważalna także (imho), chociaż nie we wszystkich przypadkach, poprawa jakości ilustracji.

Ogólnie wydatek niby spory, ale przy ośmiu taliach to najlepsza relacja ceny do zawartości pudełka z wszystkich produktów SW.

Co do nowych talii - na pewno są dużo bardziej pokręcone i trudniejsze do przyswojenia, szczególnie w porównaniu do pierwszych talii. Dużo tekstu na kartach, nie brak talii w których każdy event jest inny. Ale działają ciekawie jako gotowe decki.
Dawać mi to po polsku :)
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Sekator »

Gram raczej casualowo z dziewczyną, i raczej deckbuilding nas nie interesuje, raczej branie frakcji i granie tak jak została stworzona.
Rozumiem, że w takim wypadku mieszanie języków nie powinno sprawiać na problemów w związku z tą różnicą odcieni etc?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

Mieszanie języków w grach karcianych *zawsze* sprawia problemy - takie lub inne. Nie rób tego. Podziękujesz mi kiedyś.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: ajfel »

Cóż, nie będę się tutaj z rattkinem spierał, czy mu za coś kiedyś podziękujesz czy nie.

Jak mówiłem, niewielką część kolekcji mam po polsku i nie mam w związku z tym żadnych problemów.
ODPOWIEDZ