Jaką grę wybrać.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Filip Migasiewicz
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2015, 20:38

Jaką grę wybrać.

Post autor: Filip Migasiewicz »

Witam.Szukam gry planszowej,ostatnio grałem u kolegów w takie gry jak kamień gromu czy atak zombie(mage knight w drodze) i podchodziły mi .Nie mam konkretnie sprecyzowanej kategorii,ale myślałem nad takimi tytułami jak terra mystica czy eldritch horror.Chcę żebyście naprowadzili mnie na jakieś fajne gry :D .Głownie gram u kolegów bo oni ciągle coś kupują i chcę mieć wreszcie jakieś swoje,tak jak widzicie gra powinna być od 2 do 5 graczy. :D
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Jaką grę wybrać.

Post autor: krzyss »

Oczywiście należy kupić inną grę niż posiadają koledzy.
Wg mnie najlepszym wyborem będzie narada właśnie z kolegami z którymi grasz na temat zakupu gry.
Dojdziecie wszyscy do tego w co byście najbardziej chcieli pograć a czego nie macie.
Bo owszem możesz coś kupić polecanego na forum, ale nie koniecznie podejdzie to Twojej ekipie i okaże się że gra po jednym razie będzie leżała.
Także jak napisałem, narada z ekipą i zakup.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Jaką grę wybrać.

Post autor: Rafalm »

No nie ułatwiasz, bez bliższych danych to cały arsenał planszówek można by wymienić ;-) Ale spróbujmy, jak dla mnie polecam:

7 cudów świata - jeśli chcesz dobrą karciankę na dużo osób (nawet do 7 graczy). Słabo grywalna poniżej 4 osób.
Smallworld lub Wsiąść do pociagu: Europa - w kategorii prostych gier planszowych. Obie bardzo grywalne i można się trochę poprzepychać z kumplami.
Eldrich Horror to dobry strzał, jeśli lubicie gry z klimatem Cthulhu. W tym klimacie ja osobiście lubię też Posiadłość Szaleństwa.
Ghost Stories - w trybie kooperacji. Ale to max 4 osoby.
Kemet - ze strategicznych z dużą negatywną interakcją (w zasadzie tłuczka każdy na każdego przez całą grę) lub Cyklady (tu jest trochę spokojniej, choć walk nie brakuje).
Pokój 25 - skoro o negatywnej interakcji mowa. Dużo trybów rozgrywki, bo można grac zarówno w trybie kooperacji (ze zdrajca i bez) jak i "death match" gdzie trzeba podstępnie wyeliminować pozostałych. Najlepiej chodzi na 4-6 osób.
Splendor - jeśli lubicie konstruowanie maszynek do nabijania punktów zwycięstwa. Tyle, że praktycznie każdy gra "do siebie", interakcja żadna.
No i jeśli lubicie mózgożerne eurogry, to może Pupile Podziemi lub Tzolkin.
Filip Migasiewicz
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2015, 20:38

Re: Jaką grę wybrać.

Post autor: Filip Migasiewicz »

O kolegów bym się nie martwił ja doskonale wiem o co chodzi :D np,kolega ostatnio mówił że podoba mu się descent i terra mystica.Ostatnio bardzo spodobała mi się gra dracula,niestety nie ma jej nigdzie w sprzedaży.Myślę że poszedł bym w kierunku cyklad,eldritch horror...Tutaj raczej nie ma takiego czegoś ,że komuś coś nie będzie pasować gramy dla zabawy :D.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Jaką grę wybrać.

Post autor: krzyss »

W Talisman Magia i Miecz graliście?
andruty007
Posty: 39
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:32

Re: Jaką grę wybrać.

Post autor: andruty007 »

Talisman sobie odpuść, na początku fajna gra, potem zaczyna się nuda. Pomyśl może nad Descentem ew jakąś karcianką. A na Mage Knight nie zawiedziesz się :)
Using Tapatalk
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Jaką grę wybrać.

Post autor: krzyss »

[quote="andruty007"]Talisman sobie odpuść, na początku fajna gra, potem zaczyna się nuda. Pomyśl może nad Descentem ew jakąś karcianką. A na Mage Knight nie zawiedziesz się :)[/quote]

Nudzic? Po to sa dodatki aby sie szybko nie nudzila.
Jesli nie grali to wg mnie z checia zagraja.
andruty007
Posty: 39
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:32

Re: Jaką grę wybrać.

Post autor: andruty007 »

Też tak myślałem i mam za sobą jakieś kilkanaście rozgrywek z dwoma dodatkami. Na początku nawet myślałem żeby kupić sobie własny egzemplarz. Ale wraz z kolejnymi rozgrywkami pojawiły się okropne schematy których nie da się ominąć. Rzut kostką, ruch, walka. W międzyczasie gdzieś czary (które też często polegają na kostce) i awansowanie postaci na które nie mamy właściwie wpływu. Jedyna zabawa była dla mnie wtedy gdy miałem przedmiot umożliwiający wybór o ile pól mam się poruszyć. Wtedy możliwe było jako takie planowanie.
Od niedawna mam też Mage Knight-a, a tam to już zupełnie inna bajka, mamy wolną rękę właściwie cały czas (oczywiście jesteśmy ograniczeni czymś, np wartością bonusów na ręce), możemy wybrać którego przeciwnika i w jakim momencie zaatakujemy, możemy wybrać czy chcemy walczyć o czary w wieży maga, przy awansie możemy wybrać (z dostępnych 3 kart) czy interesuje nas np szybsze poruszanie się czy większy atak z dystansu.

Także MiM odradzam bo nie sądzę że po 20 rozgrywkach będzie się twierdziło, że to dobrze zainwestowane pieniądze (a Podstawka+ dodatek to już wydatek ok 300 zł)
Using Tapatalk
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Jaką grę wybrać.

Post autor: krzyss »

Wszystko jest zależne od tego jak co komu podchodzi.
Ja za sobą w samą podstawkę mam co najmniej kilkadziesiąt rozgrywek.
Teraz gramy z jednym dodatkiem.
Gramy praktycznie ciągle z tymi samymi osobami i wszystkim się podoba. A mamy jeszcze inne gry oczywiście, ale jakoś Talisman wszystkim tak "siedzi", że póki co mamy przed sobą jeszcze sporo rozgrywek.

Mage Knight jest na mojej liście zakupów.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Jaką grę wybrać.

Post autor: Bary »

Talisman fajnie się sprawdza w grze z dzieciakami. U mnie jest to ulubiona pozycja do rodzinnej rozgrywki. Jeśli gracie z samymi dorosłymi, to faktycznie może być zbyt schematyczna i mało urozmaicona (aczkolwiek, jak napisał kolega powyżej, są wyjątki).
A czy jakiś posiadacz SmallWorld może napisać, czy podobnie jest też z tym tytułem (tj. czy gra jest raczej do rozgrywek familijnych)?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Jaką grę wybrać.

Post autor: misioooo »

Ja Talismana nie cierpię... Taki festiwał turlania.
Small World posiadam i bardzo lubię. Gra stricte konfrontacyjna. Przy 2 graczach (moim zdaniem) wymaga więcej taktyki i odrobiny strategii. W szerszym gronie robi się bardziej chaotyczna (w pozytywnym jak dla mnie znaczeniu tego słowa). Ot taka wesoła nawalanka ze sporą dawką humoru.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ