Co kupić?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Paulix91
Posty: 12
Rejestracja: 01 gru 2014, 08:55

Co kupić?

Post autor: Paulix91 »

Cześć :)
Nie mogę zdecydować się na kolejną grę, więc mam nadzieje ze pomożecie podjąć mi decyzje. :) Zastanawiam się nad kupnem:
1. Five tribes
2. Eldritch horror
3. Smallworld
4. Pandemia

Najczesciej gramy w 4-6 osob.

Ewentualnie może Wy macie jakieś propozycje?:)
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Co kupić?

Post autor: ko2a »

Paulix91 pisze:Cześć :)
Nie mogę zdecydować się na kolejną grę, więc mam nadzieje ze pomożecie podjąć mi decyzje. :) Zastanawiam się nad kupnem:
1. Five tribes
2. Eldritch horror
3. Smallworld
4. Pandemia

Najczesciej gramy w 4-6 osob.

Ewentualnie może Wy macie jakieś propozycje?:)

Mam pozycje nr 3 i 4.
W taką ilość graczy najlepiej wypada Smallworld.
Natomiast ważne czego ty potrzebujesz.
Kooperacji vs negatywnej interakcji?

Do pokombinowania bardziej sklanialbym sie do Five tribes co do ktorego (jak nie wygra w moim rankingu z Keyflower'em) kupie :P
Paulix91
Posty: 12
Rejestracja: 01 gru 2014, 08:55

Re: Co kupić?

Post autor: Paulix91 »

hmm ciezko powiedziec :P chcialabym zagrac w jakaś dobrą kooperacje. Mam w swojej kolekcji alcatraz ale jakos nie przypadł mi do gustu. O pandemii za to czytałam raczej same dobre opinie. W eldritch przeraza mnie troche długość rozgrywki, boje się ze może sie dłużyc i ilosc elementów, za to klimat bardzo na plus.
Z drugiej stronny bardzo lubie w grze negatywną interakcje :P

Poki co tez najbardziej chyba skłaniam się do five tribes, choc najchetniej kupiłabym wszystkie te gry
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Co kupić?

Post autor: ko2a »

kooperacja - wybierz pandemia
negatywna - smallworld/five tribes
andruty007
Posty: 39
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:32

Re: Co kupić?

Post autor: andruty007 »

Z wyżej wymienionych grałem tylko w Eldritch Horror i Pandemię i Eldritch Horror mogę z czystym sumieniem polecić.
Using Tapatalk
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Co kupić?

Post autor: Rafalm »

Hmm, propozycje poniżej:

a/ negatywna interakcja - polecałbym Smallworld (z twojej listy) albo Pokój 25 (to moja propozycja na 4-6 graczy).
b/ kooperacja - jeśli podejdzie klimat to polecałbym Battlestar Galactica. Na 5-6 osób jest super. Ale to negatywna interakcja z elementami zdrajcy, wiec nie każdemu podchodzi. Jeśli natomiast chcecie trudną (czytaj najtrudniejsza, w która grałem kooperację) to polecam Ghost Stories. Pandemia przy niej to beztroski spacerek. Tyle, że GS to max 4 osoby.

Pandemii nie polecam, grałem i jakoś mi nie podeszła, cierpi na syndrom "przywódcy". W Five Tribes nie grałem, ale poczytałem trochę instrukcję i osobiście mnie nie zachwyca (choć akurat wydawnictwo DoW bardzo cenię i na pewno gra jest wydana perfekcyjnie).
andruty007
Posty: 39
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:32

Re: Co kupić?

Post autor: andruty007 »

Na dobrą sprawę każda kooperacja będzie na ten syndrom cierpieć mniej lub bardziej. Chociaż np taki Eldritch Horror cierpi zauważalnie mniej, gdyż każdy może się skupić na swojej postaci, mamy wątki indywidualne.
Using Tapatalk
Paulix91
Posty: 12
Rejestracja: 01 gru 2014, 08:55

Re: Co kupić?

Post autor: Paulix91 »

Kupiłam five tribes za namowa pana w sklepi z grami :) jutro pewnie pierwszy raz będzie grane.

Dziekie wielkie za pomoc!:)
ODPOWIEDZ