Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BIgBadWolf
Posty: 154
Rejestracja: 29 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: BIgBadWolf »

kompletnie nie cierpie gier nawolujacych do filmow / seriali (star wars, battlestar galactica [zreszta taki sam gniot jak serial], gra o tron czy inne)
Dla mnie to takie robienie sztucznie super tytulu bo film ma juz wielkich fanow...

Do tego kompletnie nie ciagnie mnie meczona na kazdy sposob tematyka walki z zombie...
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 958
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 43 times
Been thanked: 134 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Koshiash »

Ayaram pisze:W drugą stronę, by jakąś grę skreślać przez tematykę to raczej nie.
A już tam... Wir sind das Volk! to przykład gry, od której odstręcza mnie wyłącznie temat (inna rzecz, że nie jest to kolejna gra o wymienianiu kosteczek na kosteczki).

Ps. GoT powstał w oparciu o serial w takim samym stopniu jak Agricola na podstawie Samych Swoich :P
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1262 times
Kontakt:

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: mat_eyo »

U mnie chyba nie ma takich gier. Tematyka musiałaby być niesamowicie infantylna żebym odmówił zagrania w nią. Choć gdybym wiedział, że gra ma świetną, wciągającą mechanikę, to zagrałbym nawet w grę opartą o Barbie albo My Little Pony :D w końcu mój pierwszy i jedyny prototyp to gra o planowaniu wesela ;)

Jeśli chodzi o gry, które swoją tematyką odstraszają od zakupu, to jest ich sporo, ponieważ kupuję przez pryzmat współgraczy, głównie żony. Ona ma z kolei sporą grupę tematów, których nie lubi.

Lubię natomiast kiedy gra, oprócz dobrej mechaniki, ma ciekawy temat. Dziedzictwo, Ostatnia Wola, Pupile Podziemi to gry, które urzekły mnie głównie tematem.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: karawanken »

Ostatnio grałem z 3 letnią córka w grę z małymi kucykami. Da się we wszystko zagrać.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Pan_K »

BIgBadWolf pisze: Do tego kompletnie nie ciagnie mnie meczona na kazdy sposob tematyka walki z zombie...
Zombie i wszelkie gry, w których grafika z uporem godnym lepszej sprawy oscyluje wokół stylu "piękno obrzydliwości" a'la Cartoon Network. Strasznie cierpię, jeśli muszę zagrać np. w Small World i zupełnie nie pojmuję fenomenu tej gry, która i estetycznie, i tematycznie, i mechanicznie jest nieinteresująca (mówiąc delikatnie). Na gry o zombie w sklepach w ogóle nie patrzę, żeby nie nabawić się nudności (w obu znaczeniach tego słowa).
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: xilk »

Z reguły tematyka mnie zachęca, a nie zniechęca. Jednak nie zawsze, bo nie przepadam za:
- grami historycznymi, choć tu jest jeden wyjątek (Pan tu nie stał)
- grami politycznymi
- Grze o Tron (czytałem 2 książki i po nich miałem dość tego uniwersum, również w grach), choć tu nie tylko tematyka, ale i sama mechanika sojuszy i konfliktów zniechęca mnie osobiście.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: KubaP »

Dla mnie zwykle klimat to wszystko to, co przeszkadza nam cieszyć się piękna mechaniką, choć są wyjątki (Majdan), które mnie odpychają ze względu na szeroko pojętą etykę.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: donmakaron »

Co też ludzie mają do tego BSG? Ciekawa mechanika związana ściśle z tematem, dużo kombinowania, emocji i gry ponad stołem- można nie lubić, ale gra nie jest zła. .. cóż temat na inny temat.

Osobiście zniechęcają mnie gry bez niszczenia, bicia, mordowania i rozróby. Takie K2, niby przyzwoita gra, a nudy okropne jak nie można tym czekanem rozłupać czaszki rywala, albo zepchnąć go ze skarpy. Podobnie zmęczyło mnie Santiago de Cuba, jeźdżenie, handlowanie, a gdzie pistolety i granaty? A Le Havre? Nic tylko się rzucić z nabrzeża i dać porwać falom.
Lubie kombinować i optymalizować, ale ile można szurać drewnem po kartonie?

Jak nie ma krwi i trupów to grę uratować mogą tylko kosmici, potwory i szybkie samochody, ewentualnie jakaś tajemnica, przygoda i laski.

Ale i tak najgorszy temat to temat przyklejony na siłę. To już lepiej zagrać w ligretto bez udawania że to wycinka drzew w lesie, niż rzucać kostkami i twierdzić że to zamki w Burgundii.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: wis »

No nie wiem, czy K2 to dobry przykład ;). W mojej jedynej partii inna debiutantka rozbiła obóz tuż pod szczytem. Brzmi niewinnie, ale na szczycie siedział właściciel gry, który właśnie przymierzał się do zwycięstwa. Niestety nie miał jak wyminąć tego obozu. Burza i brak tlenu zrobiły resztę... Morderstwo w białych rękawiczkach :)
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Piehoo »

Obecnie czuje ogromny przesyt gier w klimatach renesansu i wielkich odkryć geograficznych. Odnoszę wrażenie że jakiś czas temu był to zastępczy temat dla większości gier euro. Cieszę się że to powoli się zmienia, między innymi dzięki CGE. (fajne, albo bardzo fajne tematy dla Tzolk'ina, Ostatniej Woli, Alchemików i ogólnie gier Chvatila).
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: TV3 »

Mimo, iż przygodowej gry szukałem. Mimo, iż złożoność zasad i długość rozgrywki były z grubsza w porządku. Mimo, iż szukałem kooperacji. Mimo bardzo ładnego wydania i bardzo dobrych grafik. Mimo, iż lubię mroczne i horrorowate klimaty.

To jednak - mackowate monstra z setką oczu na słupkach i zjadanie świata w całości, na jeden raz, wydały mi się tak infantylne, że w grę zagrałem pół raza i sprzedałem.

Eldritch horror.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Veridiana »

temat PRLu 8) mimo że do samych czasów z perspektywy dziecka mam sentyment
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: sirwei »

Ja mam niechęć ogólnie do gier ekonomicznych. Produkcja, sprzedaż, rozwój.... To nie dla mnie. Zgadzam się że oprawa graficzna to podstawa. Wciąż czekam na interesujące gry w dawnych realiach historycznych(od średniowiecza do XIXw) z elementem przygody a nie kolejne budowanie zamków (w średniowieczu, Burgundii lub u Ludwika) tudzież rozwijanie miasteczek czy uprawa roli. Totalne nudy. Poza tym gry typu dixit, czarne historie czy story cubes.
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Maxxx76 »

A mnie tam Agricola bawi, te wszystkie zwierzątka, zagrody, chatki, powiększanie rodziny:-)
A jeśli chodzi o zniechęcający temat, to chyba nie ma takiego. Jeśli gra mi się podoba, to nawet w japońskie ludziki z wodogłowiem zagram:-)
Pietruch
Posty: 228
Rejestracja: 04 gru 2014, 18:35
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Pietruch »

Ostatnio widziałem grę planszową "Sandomierz: Ojciec Mateusz" albo jakoś tak. Raczej nie zagram :D
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: sirwei »

Szachy ojciec Mateusz :) Było w matrasie
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: metyu »

Koledze raczej nie chodziło o szachy, tylko o tę grę.
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: syfon »

Frankenstein's Bodies, nie jestem zwykle purytaninem, lubię przemoc i seks w moich grach komputerowych i filmach ale grafika mnie zwyczajnie odpycha. Gdzieś między gore a doliną niesamowitości. Chociaż sama tematyka jest ok, jak każda inna.
Awatar użytkownika
BIgBadWolf
Posty: 154
Rejestracja: 29 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: BIgBadWolf »

donmakaron pisze:Co też ludzie mają do tego BSG? Ciekawa mechanika związana ściśle z tematem, dużo kombinowania, emocji i gry ponad stołem- można nie lubić, ale gra nie jest zła. .. cóż temat na inny temat.
Juz mowię co mnie urzekło,nie bardzo
Juz nie wspomnę o gniotowatym serialu operze mydlanej w kosmosie,ale nastawiłem sie pozytywnie do gry. Wziąłem gościa co miał byc support, lubię takie klasy zeby byc użytecznym, poza tym nie bede brał jakiegostam lidera bo nie znam gry wiec co mam liderować. Ok zaczynamy grę, dostaje x kart na rękę , WOW zajebiste karty ale bede grał.
Tura kogoś, kryzys. DAWAJCIE KARTY , zeby odegnać kryzys, ok daje co moge. Inny gracz, to samo kryzys karty... No i po moich kartach. Ok moja tura, nic nie moge ciekawego zrobic. Wolf idź do działka i strzelaj. Rzuciłem 2 pudło. Koniec tury. Itd..... Przez 2 godziny grałem biorąc zajebiste karty i wyrzucając je na pomoc e kryzysach. Bieda aż piszczy
Awatar użytkownika
Kostaki
Posty: 135
Rejestracja: 20 lis 2010, 09:20
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Kostaki »

Znam wielu ludzi, którzy nie zgodziliby się z określeniem BSG jako gniotowaty, ale zapewne to kwestia gustu. Inna kwestią jest to, że to co przeczytałem, jest dokładną instrukcją - "jak nie należy grać w BSG". Masz plan, chcesz zagrać pewnego rodzaju karty to mówi się - "mogę zagrać mniej, bo chcę zrobić to i to." Dzieli się swoim planem z innymi i dyskutuje nad planszą - syndrom lidera nie przygniata, bo ten co krzyczy żeby wrzucać wszystkie swoje karty śmierdzi Cylonem ;)

Co do mnie, zagram praktycznie we wszystko pod względem tematyki, bo do wszystkiego da się dorobić jakiś klimat, czy fabułkę ;) Nie zagram pod tym kątem w Smallworld, bo mam wewnętrzny opór przed porzucaniem rasy, którą gram i skazywaniem jej na wymarcie. Zwyczajnie to się kłóci z moim podejściem i mnie to odrzuca :)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9477
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: MichalStajszczak »

KubaP pisze:są wyjątki, które mnie odpychają ze względu na szeroko pojętą etykę.
Dla mnie taką grą jest GO
Spoiler:
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: aryann »

Do tej pory nie spotkałem takiej gry planszowej. Na pewno nie zagrałbym w żadną grę promującą szeroko pojęte lewactwo (gender, multi-kulti) a tak to mogę grać od tematyki różowych kucyków po gry o holocauście.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Piehoo »

aryann pisze:Do tej pory nie spotkałem takiej gry planszowej. Na pewno nie zagrałbym w żadną grę promującą szeroko pojęte lewactwo (gender, multi-kulti) a tak to mogę grać od tematyki różowych kucyków po gry o holocauście.
Z tym holocaustem to troszkę za daleko poleciałeś. Nie to forum.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
klpt12
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2013, 02:44
Has thanked: 5 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: klpt12 »

aryann pisze:Do tej pory nie spotkałem takiej gry planszowej. Na pewno nie zagrałbym w żadną grę promującą szeroko pojęte lewactwo (gender, multi-kulti) a tak to mogę grać od tematyki różowych kucyków po gry o holocauście.
Wysokie napięcie jest trochę lewackie, bo najbardziej promują elektrownie wiatrowe.
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Firenski »

Niezbyt przepadam za grami historycznymi. A szczególnie takimi, które traktują o historii Polski. Po prostu nie lubię zmieniać biegu historii w grach ;)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
ODPOWIEDZ