Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

To powiadacie że ta nowa mata to taka fajna sprawa? Ja ogólnie myślałem że bajer niepotrzebnie podbijający cenę.
@Bea - nie poddawaj się i "złap je wszystkie"! ;)

Drogie CUBE - kiedy nowy FAQ ? Zdążycie przed premierą MS:A?
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Pixa »

Jak chcesz mate, a niekoniecznie interesuje cie caly Alliance, to mozna kupic sama mate na www.playmaty.pl. Koszt winylowej to 45 zl, a piankowej 80.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Pixa pisze:Jak chcesz mate, a niekoniecznie interesuje cie caly Alliance, to mozna kupic sama mate na http://www.playmaty.pl. Koszt winylowej to 45 zl, a piankowej 80.
Po pierwsze to wzory tych mat mi się nie podobają a po drugie to ja chce karty a matę miałem ( i chyba raczej jeszcze mam) w nosie co starałem się naświetlić pisząc "bajer niepotrzebnie podbijający cenę". :D
Muzyk
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2014, 14:10
Has thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Muzyk »

A jak się gra na takich matach? np. winylowa, lepsze to od składanej premium czy nie takie fajne? Pytam, bo mi dzieciak przedarł na pół premium i właściciel dziecka mi oddał 50zł na nową planszę.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Summoner Wars

Post autor: tomb »

Muzyk pisze:właściciel dziecka
A nie chciał Ci dać w zamian dziecka? Odchowane młode na czarnym rynku osiągają wartość nowego Master Seta.

A poważniej - jakie są te maty w dotyku, jaką mają fakturę?
Muzyk
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2014, 14:10
Has thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Muzyk »

tomb pisze:
Muzyk pisze:właściciel dziecka
A nie chciał Ci dać w zamian dziecka? Odchowane młode na czarnym rynku osiągają wartość nowego Master Seta.

A poważniej - jakie są te maty w dotyku, jaką mają fakturę?
Chciał, natomiast nie przepadam za dziećmi i się nie zgodziłem.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Pixa »

Muzyk pisze:A jak się gra na takich matach? np. winylowa, lepsze to od składanej premium czy nie takie fajne?
Nie wiem, nie mialem ich w reku :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

Mata z alliances jest bardzo wygodna, dwuczęściowa, o wiele lepsza od planszy premium, która świeciła się jak psu jajca i wszystko się po niej ślizgało. Mata jest jakości, jak to ja mówię, "standardowej FFG", czyli wygląda jak maty od FFG, w kwesti materiałów, jakości. Takie same maty sprzedaje tez InkedPlaymats. No i oczywiście, jeśli mówimy o grze karcianej, karty z maty podnosi się znacznie łatwiej niż z stołu/planszy. "Jakie są w dotyku/jaką mają fakturę" to pytanie wykraczające poza moje kompetencje poznawcze. "Takie jak każda inna mata od FFG/InkedPlaymats" będzie moją odpowiedzią :)

Swoją drogą, trudno żeby mata "podbijała cenę" w Alliances, kiedy Alliances kupiłem chyba za nieco mniej niż kiedyś Master Set, a w Alliances są przecież jeszcze przekładki i więcej talii (8 vs 6), a i samo pudło większe.
Muzyk
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2014, 14:10
Has thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Muzyk »

A czemu ta mata jest dwuczęściowa a nie zwijania po prostu? I czy jest piankowa czy winylowa? Akurat po tej premium dobrze się kartami ruszyło bo się slizgaja

Sent from my DRIVE using Forum Fiend v1.3.2.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

Kolega na fizyce chyba nie uważał :) Jak mata dla dwóch graczy miałaby się zmieścić zwinięta w pudle? Jest podzielona na dwie mniejsze maty (połówki), które po zwinięciu akurat pasują do pudełka. Mata to jest mata, nadruk na materiale, ma pod spodem gumę, nie wiem co to za wynalazki piankowe i winylowe.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Summoner Wars

Post autor: tomb »

Mnie chodziło o maty winylowe - co to jest za wynalazek - jakie są w dotyku, czyli można również odpisać, czy karty (zwłaszcza w koszulkach) ślizgają się po ich powierzchni; czy są sztywne, czy wiotkie; cienkie, czy grube itd.?

@rattkin - dzięki za chęci, choć "mata to jest mata" niewiele pomaga osobie, która nie z wszystkimi matami miała kontakt. A zwrot "kompetencje poznawcze" zachowuję skrzętnie w pamięci.
Muzyk
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2014, 14:10
Has thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Muzyk »

rattkin pisze:Kolega na fizyce chyba nie uważał :) Jak mata dla dwóch graczy miałaby się zmieścić zwinięta w pudle? Jest podzielona na dwie mniejsze maty (połówki), które po zwinięciu akurat pasują do pudełka. Mata to jest mata, nadruk na materiale, ma pod spodem gumę, nie wiem co to za wynalazki piankowe i winylowe.
Myślę, że zmieściłaby się jak by była potrzeba. A więc moim zdaniem lepsza w takim razie jest złączona plansza premium, wole żeby karty się slizgaly ;-)

Sent from my DRIVE using Forum Fiend v1.3.2.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Pixa »

tomb pisze:Mnie chodziło o maty winylowe - co to jest za wynalazek - jakie są w dotyku, czyli można również odpisać, czy karty (zwłaszcza w koszulkach) ślizgają się po ich powierzchni; czy są sztywne, czy wiotkie; cienkie, czy grube itd.?
Napisz do PlayMaty - to malutka firemka, dbaja raczej o klienta i na pewno ci odpowiedza.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Drogi Cubie: Jak tam prace nad polskim MS: Alliances? Jakieś przybliżone terminy?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Prace idą :-) Nastawiamy się na III kwartał tego roku, choć to bardzo przybliżona data - równie dobrze może być wcześniej/później. Będę informował jak dostane bardziej konkretne terminy
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

A jak tam sprawa nowego FAQ'a?
rezun28
Posty: 5
Rejestracja: 09 mar 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Summoner Wars

Post autor: rezun28 »

czy w najbliższym czasie planowane są jakieś dodruki frakcji których teraz próżno szukać po sklepach (plugastwo, najemnicy)? a jeśli tak, to wiadomo kiedy?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Dodruki się robią, mam nadzieję, że będą w ciągu miesiąca - tak samo jak FAQ (nie zapomnieliśmy o nim - robie wszystko, żeby był ASAP, choć ciągle coś "przeszkadza" ;-) ).
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Hej

nowy, obszerny FAQ pod tym linkiem:

http://summonerwars.pl/o-lidze/faq

jeśli o czymś zapomnieliśmy, to będę wdzięczny za info, ale mam nadzieję, że jest ok :-)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Banan2 »

Krwawisz pisze:Hej

nowy, obszerny FAQ pod tym linkiem:

http://summonerwars.pl/o-lidze/faq
Duże i długie (26 stron). Można prosić o zmianę układu graficznego? Tzn. trzech pierwszych stron np. w kolumny? I o to by w wierszach było więcej literek :wink: (te wcięcia na pół strony są zbyteczne).

Żeby nie było, że tylko marudzę to ja mogę to zrobić tzn. przeformatować a potem zrobić pdf-a.

Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Krwawisz pisze:Hej

nowy, obszerny FAQ pod tym linkiem:

http://summonerwars.pl/o-lidze/faq

jeśli o czymś zapomnieliśmy, to będę wdzięczny za info, ale mam nadzieję, że jest ok :-)
No nie wierzę! A już straciłem nadzieję. :wink: Dzięki bardzo.

A czy coś drgnęło w sprawie A.? Czy jeszcze nic nie wiadomo?

Nie myśleliście nad osobnym wątkiem dla wydawnictwa? Bo nawet nie wiadomo gdzie się zapytać o to czy macie w planach inne gry od PHG.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Na szybko:

SW:A (po polsku Przymierza) się robią - mamy nedzieję na okres wakacyjny. (a dużo wcześniej pewnie przedsprzedaż :-) )
Mamy w planach inne gry od PHG :-)

a co do wątku, to myślę, że to nie najgorszy pomysł. Pokombinuje wieczorkiem
Rumcajs
Posty: 161
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Summoner Wars

Post autor: Rumcajs »

Hej

Przez ostatnie dwa tygodnie rozgrywaliśmy z kumplem potyczki bardziej wytrzymałych frakcji - Varganci, Orki, Krasnoludy vs. frakcje delikatniejsze :D - Elfy Cienia, Elfy Feniksa, Płaszcze. Gramy na podobnym poziomie powtarzaliśmy mecze wymieniając się stronami itp. Taki eksperyment. Generalnie 3/4 pojedynków wygrywały frakcje twardsze. Bardzo często poprzez szybkie wystawienie 3 Chempionów i zmasakrowanie wszystkiego co stało na ich drodze. Coś nam umyka? Macie jakiś sposób na grę w takich konfiguracjach?

Pozdrawiam
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Pixa »

Hmm u nas w przypadku Elfow Feniksa vs Tundrowe Orki, Elfy wygrywaja 3/4 potyczek :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Tymi słabszymi w bezpośrednim starciu frakcjami warto grać inaczej i wykorzystywać ich mocne strony - np. przy Elfach Cienia m.in. poruszanie w jednej turze większą liczbą jednostek niż standardowo jest to możliwe.
Jeżeli obaj graliście w sposób "wystawmy jednostki i się nimi lejmy" to rzeczywiście te mniej dopakowane frakcje raczej będą przegrywać.
No i zawsze warto pamiętać, że chodzi tylko o to, żeby zabić Summonera przeciwnika - bardziej finezyjne frakcje mogą się do niego dostać niekoniecznie wycinając wcześniej hordy commonów.
ODPOWIEDZ