Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bogenhafen »

Maxxx76 pisze:Może to był używany egzemplarz ;-)
Chińczycy w fabryce sobie grali ;-)

A wracając do tematu - mi się też zakończenie gry w Eldritchu nie podoba. Jest jakieś takie... mało spektakularne? Ot kończymy trzecią tajemnicę i tyle. Czasem zdarzy się, że ostatnią tajemnicą jest ta, od której zaczynaliśmy poprzednią grę, czasem będzie to inna...

Wolałbym fabularne "drzewka" (kilka takich zestawów do wylosowania) z zadaniami o rosnącej trudności, które układałoby się w fabułę. Coś podobnego do questów postaci w Androidzie, albo questów we Władcy Pierścieni LCG. Chyba trzeba zabrać się za fanowską modyfikację.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sqb1978 »

Oj tam, w Lotr:LCG jest tak samo. Uzbieranie punktów / ubicie wroga i nagle wszystko się kończy.
Utrudnijcie sobie aby przebudził się Przedwieczny :)
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bogenhafen »

Nie chodzi o mechanikę, chodzi o logiczny ciąg wydarzeń. Szukam informacji o prawdziwym imieniu Przedwiecznego tylko po to, żeby potem zająć się czymś zupełnie innym. Jasne, mogę sobie dopowiedzieć ten ciąg, ale tak czy siak moim zdaniem cierpi na tym finał.

Ale fakt, jak przebudzi się Przedwieczny to jest ciekawiej ;-) Właśnie o takie coś chodzi, coś innego i specjalnego na koniec (czy to dobry, czy zły).
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: vojtas »

Krótko mówiąc marzy Ci się paragrafówka. Trzewik chce iść w tę stronę tworząc mackowaty dodatek do Robinsona.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Bogenhafen pisze:Chińczycy w fabryce sobie grali ;-)
:lol:

Z tym zakończeniem to spokojnie, dopiero FFG się rozkręca z tym tytułem. Pewnie w pierdyliard pierwszym dodatku będą modyfikacje zakończenia. ;)
vojtas pisze:Krótko mówiąc marzy Ci się paragrafówka. Trzewik chce iść w tę stronę tworząc mackowaty dodatek do Robinsona.
Umieram z ciekawości jak wkomponuje się ten dodatek w RC. Żeby tylko nie było akcji w stylu: wybuduj palisadę poziom trzy, żeby ochronić się przed Cthulhu. To Ci się udaje, jednak giniesz w kolejnej rundzie budując garnek. :D
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Wolałbym fabularne "drzewka" (kilka takich zestawów do wylosowania) z zadaniami o rosnącej trudności, które układałoby się w fabułę. Coś podobnego do questów postaci w Androidzie, albo questów we Władcy Pierścieni LCG. Chyba trzeba zabrać się za fanowską modyfikację.
(...)
Nie chodzi o mechanikę, chodzi o logiczny ciąg wydarzeń.
W Androida nie grałem, ale we Władcy Pierścieni z tego co pamiętam ciąg wydarzeń był liniowy. Opisanie jednej, dwóch, czy nawet trzech ścieżek fabularnych to prosta sprawa. W Eldritch Tajemnice pojawiają się w sposób nieliniowy i jest to ważny element mechaniki. Przy takiej mechanice w samej podstawce, gdzie losujemy trzy Tajemnice z czterech mamy... 24 możliwe ścieżki fabularne. Jako że Przedwiecznych jest czterech, to gdybyśmy chcieli graczom podać gotowe opisy logicznych ciągów do wszystkich kombinacji, wymagałoby to rozpisania niemal SETKI ścieżek fabularnych (każda wymagająca dwóch wstawek fabularnych spajających Tajemnice zależnie od kolejności pojawienia się). Jeśli dorzucimy kolejne karty Tajemnic z dodatków, ta liczba znacznie wzrośnie.

Tak więc nawet jeśli chodzi o aspekt fabularny, to nie sposób uciec przy nim od mechaniki :) Stworzenie logicznych ciągów z Tajemnic, wiązałoby się albo z wprowadzeniem liniowości do rozgrywki, albo z ogromną liczbą opisów, uwzględniających wszystkie nieliniowe kombinacje. Jednak to gra przygodowa, a fani takowych raczej lubią bawić się fabułą i połączą wątki samodzielnie, więc chyba nie mamy się co spodziewać rozszerzenia, w którym dostaniemy kilkaset kart z opisami wyjaśniającymi co się stało między Tajemnicą 1 i 2 ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bogenhafen »

Tak, ale w chwili obecnej można zacząć od strasznie trudnego zadania, żeby przejść przez proste, a potem dojść do trudnego. "Zaprogramowanie" wszystkich możliwości na kartach byłoby bezsensowne, ale podzielenie tajemnic na proste, trudne i finałowe (mity jakoś podzielili na trzy grupy) pozwoliłoby tworzyć ciekawsze fabularnie i wymagająco kombinacje. Kto wie, może do rozwiązanie, które zobaczymy w XXX Horror ;-)

Tak, w WP zadania są liniowe, ale układają się w logiczną całość zakończoną punktem kulminacyjnym. Eldritch zawiera tylko rozwinięcie akcji, bo ani zawiązania, ani zakończenia to on nie ma (o ile nie obudzi się Przedwieczny). Ba, moim zdaniem sprawę załatwiałyby dwa rodzaje ostatecznej tajemnicy - jedna, jak się gracze wyrobią, druga - jak nie.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: carlos »

rastula pisze:a może mi ktoś powiedzieć na czym polega ten błąd w druku kart w dodatku? bo w zalewie sympatycznych rozmów ;), umknęło mi to totalnie...
Karty "Zgłębianie pustki" z Zaginionej Wiedzy na awersie powinny mieć inny tekst (nadrukowany został na nie tekst kart z podstawki) :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Bogenhafen pisze:Tak, w WP zadania są liniowe, ale układają się w logiczną całość zakończoną punktem kulminacyjnym.
Oczywiście, sam fakt liniowości to niejako zapewnia.
Bogenhafen pisze:Tak, ale w chwili obecnej można zacząć od strasznie trudnego zadania, żeby przejść przez proste, a potem dojść do trudnego. "Zaprogramowanie" wszystkich możliwości na kartach byłoby bezsensowne, ale podzielenie tajemnic na proste, trudne i finałowe (mity jakoś podzielili na trzy grupy) pozwoliłoby tworzyć ciekawsze fabularnie i wymagająco kombinacje. Kto wie, może do rozwiązanie, które zobaczymy w XXX Horror ;-)
Całkiem możliwe, że spodoba ci się nowy element z Gór Szaleństwa, a mianowicie karty Przygody, które polegają mniej więcej na tym, co opisałeś :)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Trolliszcze »

Galakta zapowiada duży dodatek!
Uwaga dla ludzi o słabych nerwach: nie znalazłem nic w newsie o poprawionych kartach.
Uwaga dla ludzi o jeszcze słabszych nerwach: z zapowiedzi wynika, że się tłumaczowi pomyliła Arktyka z Antarktyką.
pieczkins
Posty: 185
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: pieczkins »

Antarktyda chyba jednak ;)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Trolliszcze »

Antarktyka to region, którego część stanowi Antarktyda. Które użycie jest właściwe, zależy głównie od kontekstu.
Natomiast Arktyka leży na drugiej półkuli, więc nie ma nic wspólnego ani z jednym, ani z drugim.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Epyon »

O matko... trzeba było jednak kupić angielską wersję...

A o kartach pisali w poniedziałek na swoim forum:
Poprawione karty do Zaginionej Wiedzy - cały czas czekamy na odpowiedź w zakresie możliwości produkcji poprawionych kart zaklęć. Niestety jeszcze niedawno fabryki w Chinach były zamknięte z okazji Nowego Roku, dlatego nie mamy obecnie żadnych konkretów w tej kwestii.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2015, 12:25 przez Epyon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Trolliszcze »

Galakta jest czujna i na stronie już poprawiła błąd. Miejmy nadzieję, że nie trafi on do gry :D
Ostatnio zmieniony 06 mar 2015, 12:25 przez Trolliszcze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sqb1978 »

Dokładnie, Galakto jak grać?
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: zbajszek »

Istnieje jeszcze szansa że człowiek który pisał artykuł się pomylił i w grze jest wszystko dobrze ;). Ale generalnie jeżeli taki jest poziom tłumaczenia w Galakcie (błąd na kartach, ewentualna pomyłka kontynentów (!)) to w sumie współczuję osobom którzy kupiły wersję PL. No chyba że jak dojdzie mi w końcu moja wersja MoM to też okaże się że są jakieś błędy :D (w sumie w podstawce czy FL też mogły być błędy o których nie wiem bo kart nie przeglądałem a pewnie nie wszystkie widziałem :)).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

zbajszek pisze:Istnieje jeszcze szansa że człowiek który pisał artykuł się pomylił i w grze jest wszystko dobrze ;)
No co ty, to niemożliwe :)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Valarus »

sirafin pisze:
zbajszek pisze:Istnieje jeszcze szansa że człowiek który pisał artykuł się pomylił i w grze jest wszystko dobrze ;)
No co ty, to niemożliwe :)
No widzisz Sirafinie, nie wstyd Ci? :lol: Jak grać, ja się Ciebie pytam! I nie chodzi mi o link do zasad:P
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Epyon pisze:O matko... trzeba było jednak kupić angielską wersję...
To trzeba było kupić, a nie marudzić. :P Gdyby jeszcze wersja angielska była taka bezbłędna...
A tak poważnie, to jestem lekko zaskoczony. Taki fajny news, a tutaj odczuwam, że części osób to umknęło przez martwienie się na zapas. Jeszcze nic nie wydali, a już głosy, że pewnie będą błędy, przejęzyczenia, złe nazewnictwo. Pewnie też nie będzie poprawionych kart. Jak faktycznie tak będzie, to wtedy można to wypunktować, ale nie bądźmy malkontentami dla zasady (chociaż wiadomo, że to nasza cecha narodowa ;)).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Epyon »

Bary pisze:
Epyon pisze:O matko... trzeba było jednak kupić angielską wersję...
To trzeba było kupić, a nie marudzić. :P
Przy Imperial Assault tego błędu już nie popełniłem i kupiłem wersję angielską. I nie muszę czekać ponad pół roku na dodatki. ;)
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: carlos »

Epyon pisze:
Bary pisze:
Epyon pisze:O matko... trzeba było jednak kupić angielską wersję...
To trzeba było kupić, a nie marudzić. :P
Przy Imperial Assault tego błędu już nie popełniłem i kupiłem wersję angielską. I nie muszę czekać ponad pół roku na dodatki. ;)
Przecież angielska wersja eldritcha ma całkiem obszerną errate.... jak widać błędy są i w oryginale. :)
Konioczynka
Posty: 154
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszau

Re: Eldritch Horror

Post autor: Konioczynka »

Graliśmy znowuż w EH tym razem z moim ulubionym kompanem do gier 5x w ciagu 2 dni (maraton), i powiem wm szczerze, że wszystkie wady stały się już nie ważne - gra jest rewelacyjna. Chciałbym ograć ją w większym tak dobrym składzie.
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: smalco »

Wie ktoś jakie dodatki są szykowane na 2015 rok przez FFG ??
Adalbertus123
Posty: 137
Rejestracja: 01 maja 2014, 11:02
Has thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: Adalbertus123 »

Będą Góry Szaleństwa po polsku?
Gry, które mogę wziąć ze sobą:
http://boardgamegeek.com/collection/user/Adalbertus123
szachy, scrabble
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: janekbossko »

Beda


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ