Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Piehoo »

Neoberger pisze:Widzę, że gra nie podbiła Polski. :shock:
A ciekawe jak jest po pierwszym zachwycie w USA?
Dlaczego tak twierdzisz? Znam kilka osób które się zagrywają. Jest też spora grupka ludzi która czeka na polską edycję. (w tym ja :) )
Odbiór na świecie, po opadnięciu emocji można ładnie zobaczyć na BGG. 1656 oceniających, ocena 8.60. Chyba jest nieźle. :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 308
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Usul »

Złamałem się i kupiłem, dopiero co przyszła, w niedzielę pierwsza gra, nie mogę się doczekać :)

Kupilem po angielsku, niestety od Galakty nie kupie niczego po polsku co ma dodatki - przejechalem sie na andoridzi i SW - jedyne karcianki jakie zbieralem regularnie.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Dellas »

Kupilem po angielsku, niestety od Galakty nie kupie niczego po polsku co ma dodatki - przejechalem sie na andoridzi i SW - jedyne karcianki jakie zbieralem regularnie.
Podałeś chyba złe przykłady gier. Porównaj IA do Descenta, Horror Arkham czy Talizmana - tutaj Galakta regularnie wydaje spolszczenia dodatków. Biorąc to pod uwagę nie martwię się o dodatki i czekam z niecierpliwością na polską wersję.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: NTomasz »

Dellas pisze:
Kupilem po angielsku, niestety od Galakty nie kupie niczego po polsku co ma dodatki - przejechalem sie na andoridzi i SW - jedyne karcianki jakie zbieralem regularnie.
Podałeś chyba złe przykłady gier. Porównaj IA do Descenta, Horror Arkham czy Talizmana - tutaj Galakta regularnie wydaje spolszczenia dodatków. Biorąc to pod uwagę nie martwię się o dodatki i czekam z niecierpliwością na polską wersję.
czemu złe przykłady gier? podał nazwy towarów na których się zawiódł i to jest dla niego wyznacznikiem braku zaufania do firmy :) spokojnie! jak spadnie sprzedaż dodatków do któregokolwiek z wymienionych przez ciebie produktów to wycofają się z niego tak samo jak z karcianek :) A sporo osób może odpłynąć od Descenta :P
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: sewhoe »

NTomasz pisze: A sporo osób może odpłynąć od Descenta :P
irony mode on:
Oby, oby ;) Najlepiej aby odpłynęło na tyle dużo osób od Descenta, aby nieopłacalne się stało wydawanie polskiej wersji. I aby tych osób było mimo wszystko na tyle mało, aby polska wersja Star Wars:IA też sczezła :) Ale się będę cieszył :)
Awatar użytkownika
Yooreck
Posty: 158
Rejestracja: 28 kwie 2014, 06:35
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 62 times
Been thanked: 53 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Yooreck »

Czy znana jest przybliżona data wydania IA po polsku? Bo znalazłem tylko info na stronie Galakty że Q2 a potem na forum że Q3
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: carlos »

I to jest właśnie przybliżona data wydania. :)
Buczek79
Posty: 29
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:29

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Buczek79 »

Ehh to w takim razie czas podjąc decyzje czy czekam na PL czy EN.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Fegat »

Imperial Assault to taki descent w oprawie StarWars czy mechanika jest z deka inna?
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

Kiedy dodatki do kupienia w Polsce?
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

Fegat - wg tych co grali w obie gry to lekko zmieniony (wg niektórych poprawiony) Descent.
Dla mnie to gra fajniejsza ponieważ nie lubię gier Fantasy. :(
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: blazej_c »

Neoberger pisze:Kiedy dodatki do kupienia w Polsce?
Na planszostrefie juz sa w preorderze
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Harth »

Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Figas »

Ja grałem i uważam, że zabawa jest przednia. Jest sporo taktyki, losowość tak bardzo nie boli. Gra się szybko i przyjemnie.
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

blazej_c - nie wiem jak to nazwać. Ceny z kosmosu czy kosmiczne ceny.
Niestety poczułem, że nie zarabiam w USA. :oops:
:cry:
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

Czyli 350 zł za wszystkie dodatki. :shock:
A chciałem kupić dwie paczki rebel trupsów. Czyli byłoby 430 zł. :o
To się zastanowię nad Allegro żeby sprzedać podstawkę. :cry:
Chyba trzeba przerwać tę zabawę. :?
:(
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: blazej_c »

Mam to samo...podstawke zakupilem od razu, gdy pojawila sie w sprzedazy...dodatkow niestety tak ochoczo nie zamawialem. Po zsumowaniu wszystlich packow (10 figurek i kilka kart) wychodzi wiecej niz za core set. Smierdzi skandalem:)
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

Pracując w Anglii czy w USA bym sobie nie odpuścił.
Ale w Polsce mnie nie stać.
Nawet na tańsze o 10 zł wydania Galakty.

Gra ma świetną mechanikę, znakomity skirmish, ciekawą kampanię. Ale za cenę dodatków kupię sobie dwie nowe gry planszowe.
A przecież nie oszukujmy się, że jak Amerykanie złapią bakcyla to zaraz im wypuszczą nowe pudło z nową kampanią i figurkami.
A potem...
:(
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: NTomasz »

Neoberger pisze:Pracując w Anglii czy w USA bym sobie nie odpuścił.
Ale w Polsce mnie nie stać.
Nawet na tańsze o 10 zł wydania Galakty.

Gra ma świetną mechanikę, znakomity skirmish, ciekawą kampanię. Ale za cenę dodatków kupię sobie dwie nowe gry planszowe.
A przecież nie oszukujmy się, że jak Amerykanie złapią bakcyla to zaraz im wypuszczą nowe pudło z nową kampanią i figurkami.
A potem...
:(
a czego Ty się spodziewałeś że tak zapytam? każdy Ci mógł powiedzieć te ceny wcześniej - wystarczyło je Zdescentować. Ta sama wielkość, strategia handlowa, typ gry...
a marudzenie że nie zarabiasz w usa albo na wyspach... i że to czujesz - to eh.... EH Planszówki to nie jest tanie hobby... nikt nie zmusza do kupowania dodatków-szczególnie wszystkich... nikt do niczego nie zmusza (tak samo do pracowania w kraju nad wisłą)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: vojtas »

Może jakąś opcją był podział kosztów pomiędzy współgraczy? Tak jak w przypadku X-Winga: jedni kupują rebelianckie kanalie, drudzy - imperialistyczne świnie. ;)
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Fegat »

NTomasz pisze:
Neoberger pisze:Pracując w Anglii czy w USA bym sobie nie odpuścił.
a czego Ty się spodziewałeś że tak zapytam?
Jest różnica pomiędzy uczciwym podejściem do gracza, a chamskim wyciąganiem pieniędzy od graczy...
Niestety FFG mimo świetnego supportu, to typowa firma która "ciągnie ile wlezie".
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: JB »

Opcją jest kupowanie po jednym dodatku miesięcznie.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2467
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 575 times
Been thanked: 279 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Markus »

Niedługo okaże się że gry FFG są droższe w skompletowaniu od bitewniaków GamesWorshop. :-).

@ntomasz: nikt też nie zmusza do pisania takich postów jak twój.
Poprostu w ludziach odezwał się zdrowy rozsądek i wyrazili to na forum
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

NTomasz - z lekka pojechałeś. Jesteś bogaty to się podziel. Mogę ci na PW wysłać numer konta chojraku. :-)
A poważnie to sam na początku dyskusji pokazywałem ile to będzie kosztowało.
Tyle, że FFG zbombardowało samo siebie i trzeba przyznać, że zrobiło to bez sensu.
Gdybyś chciał normalnie odpisywać to można z tobą dyskutować. Wcześniej pisywałeś spoko teksty.
Pogoda? :lol:

Tak naprawdę rację mają koledzy - FFG walnął babola bo nie robi tego co zazwyczaj.
Wystarczyło wydawać po kolei co miesiąc jeden dodatek. Nikt by nie zauważył.
A tak wydają wszystkie dodatki na raz? Po co?
Wiadomo, że cena jednostkowa jest zawsze wyższa. Na co liczyli? Że gracze będą zamawiać paczuszki w odstępie dwóch dni i nie zauważą kosztów?
Realnie rzecz biorąc wydanie wszystkich dodatków w jednym pudle pod nazwą SW IA Rozszerzenie byłoby korzystniejsze dla graczy.
W jednej paczce koszt by się inaczej rozłożył i zamiast 350 zł mielibyśmy pewnie 250-280 zł. A to już jest różnica. Dodatkowo mogłyby być samodzielne zestawy jakby ktoś chciał kupować tylko wybrane modele lub dokupić jakiś jeden więcej.
Czy to jest zły model sprzedaży? Czemu więc FFG tak strzeliło sobie w policzek jak jeden polski prokurator?
Bo nie uwierzyli, że ludzie będą chcieli mieć wszystko? Wiedzą, że nawet w USA jest to za drogo i nikt by wszystkiego nie kupił?
Nie wiem, ale w takim razie pomysł z wydaniem wszystkiego na raz jest bez sensu.

Dlaczego więc nie kupować dodatków co miesiąc (nie zważając na wydanie wszystkich od razu)? A będą w Polsce dostępne przez cały rok? Czy będziemy tacy spokojni żeby sobie odpuścić kupienie wszystkich dodatków, a potem szukać po całej Polsce który sklep ma nasz ukochany dodatek?

Teraz NTomasz wiesz jak wygląda merytoryczna wypowiedź? :lol: (Żartuję, ale nie zaperzaj się więcej).
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Trolliszcze »

@Neoberger
Ale weź może pod uwagę, że w USA i innych bogatych krajach może być całkiem sporo ludzi, którzy te dodatki będą kupować, nie patrząc na cenę. FFG strzela sobie w stopę? Skąd wiesz? Widziałeś ich roczne sprawozdanie finansowe? Może oni po prostu mają gdzieś, że się na nich obrazi jakiś gościu z Polandii, bo już wystarczająco dużo na tym trzepią.

Swoją drogą ciekawie się sytuacja rozwija. Najpierw szał i zaślepienie, i argumenty, że IA to będzie głównie skirmisz, a nie jakaś tam durna kampania, a teraz nagle ten skirmisz stał się kulą u nogi, bo wydają do niego figurki, no i co z tym zrobić...
ODPOWIEDZ