Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Maxxx76 »

Obie strony mają rację. W krajach pierwszego świata te ceny nie są zaporowe, a klienci zapewne wolą kupić na raz wszystkie dodatki i od razu włączyć je do gry. W krajach drugiego świata cena jest trochę przytłaczająca i trzeba będzie zacisnąć pasa albo zrezygnować :-)
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

Trolliszcze - to co napisałeś, że w USA będą kupować dodatki nie odbiega od tego co ja napisałem. Tyle, że wtedy warto było wydać zestaw całościowy wszystkich dodatków. Sens dodatków pojedynczych jest największy wtedy gdy ukazują się raz na miesiąc, dozują napięcie i powodują, że gracze mają cały czas łączność z grą. W tym sensie mówiłem o strzeleniu sobie w stopę. Zarobić zarobią w każdych warunkach.
Figurki z dodatków przydają się też w kampanii. By the way. :P

Maxxx76 - W każdej strefie zarobkowej gracz napalony sobie kupi. Jeden szybciej, drugi wolniej. Dlatego można było wydać dodatki po kolei co miesiąc oraz zbiorcze pudło. Wszyscy byliby zadowoleni. Należy przy tym pamiętać, że demonizujemy odbiorców zachodnich pod względem ich siły nabywczej (sam to robię :-) ). Student czy ojciec rodziny zawsze się zastanowi nad takim wydatkiem, tyle, że tam krócej. :lol:

Dla mnie osobiście wydatek kole 400 zł na raz nie jest problemem finansowy nie do przeskoczenia (jakieś 4% mojej pensji). Problemem jest to, że za 400 zł nie dostaję nic nowego poza kilkoma kartami i scenariuszami do skirmish. W dotychczasowych rozgrywkach skirmish istniejące figurki z powodzeniem zastępowały brakujące i tylko Rebel Troopers trudno mi było zastąpić czymś innym. Kupując brakujące figurki co miesiąc nie zauważyłbym problemu. A tak? Nerwy Panie. Nerwy. :(
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: rastula »

Jak ospę każdy gracz (hobbysta ogólnie) musi przeżyć bunt wobec cen - dacie radę :)...
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: AkitaInu »

rastula pisze:Jak ospę każdy gracz (hobbysta ogólnie) musi przeżyć bunt wobec cen - dacie radę :)...
+1 :)

A skoro kolega zarabia 10k na reke i marudzi to ja stawiam piwo tym co maja 4 razy mniej i nie marudza :)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: NTomasz »

niestety lub stety nie jestem fundacją wspomagającą bliźnich :) więc przelewów nie będzie!

Powiem że I tak i nie: gdyby wydali zbiorcze pudło o 30dolców tańsze to krzyczeliby także w 2gą stronę...że o matko oszukali i dali podstawkę rozbitą na 2 podstawki aby zakamuflować prawdziwą cenę i dać 300 + 290 zamiast 590...
i tez miałbyś prawo do tego no ale Jeden woli tak inni wolą inaczej.
A historia handlu dodatkami pokazuje chyba że dla szerszego grona odbiorców lepsza i znośniejsza jest forma kilku mniejszych niż jednego drogiego...
Jedni kupia wszystko na raz i wtedy chyba mogą uważać że szkoda że nie jedno pudło ale w sumie będzie im to wisiało bo kupili wszystko.
Inni którzy nie chcą wszystkiego, nie mogą sobie pozwolic na jednorazowy zakup lub coś innego doceniają rozbicie - O kupie sobie Wookiego no i hana.. moze jeszcze Huntera ale! nie potrzebuje tych rebel trup-erów więc lepiej ze nie musze za nich płacić!

CO do strzelania sobie babola przez FFG hmm a jaki to babol? takie są ceny i już... popatrzcie na Xwinga, Descenta oraz wychodzącą Armade... czy cena - do jakości / ilości są jakoś "złodziejsko" wywindowane?

Kolego mówisz mi że to była mało merytoryczna wypowiedź - może miałeś racje ale Twoja poza tym że miała dużo tekstu także za wiele merytorycznego nie wprowadzała - pomarudziłeś na mnie i znów na ceny :)

a i najważniejsze: wątpię aby FFG planowalo ceny specjalnie aby walnąć w Polskich graczy... możemy równie dobrze obwinić o to cenę dolara... lub masonów... albo innych! wysłanie "fal dodatków" jest już tradycyjne i w iksach i tu był zapowiadany i do armady itp. więc co się dziwić? nigdy nie dogodzi się wszystkim a już napewno kiedy planuje się jak zarobić :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Rocy7 »

NTomasz pisze:
Jedni kupia wszystko na raz i wtedy chyba mogą uważać że szkoda że nie jedno pudło ale w sumie będzie im to wisiało bo kupili wszystko.
Inni którzy nie chcą wszystkiego, nie mogą sobie pozwolic na jednorazowy zakup lub coś innego doceniają rozbicie - O kupie sobie Wookiego no i hana.. moze jeszcze Huntera ale! nie potrzebuje tych rebel trup-erów więc lepiej ze nie musze za nich płacić!
I tu sie zgodze w zupelnosci, mnie cieszy podzielenie dodatkow na mniejsze pakiety głównie dlatego, iz nie każdy mnie interesuje. Mimo wszystko irytujaca jest sama ilość planowanych dodatkow (mój porfel jest bardzo poirytowany:P).

Najbardziej zas ciekawi mnie czy powstanie i utrzyma sie jakas scena skirmishowa w Polsce? Bez stałej bazy reguralnie grajacych osób wchodzenie w to dla potyczek będzie miało duzo mniejszy sens.
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

NTomasz - czytaj czyjeś teksty. W ogóle nie zauważyłeś, że najważniejszym moim stwierdzeniem jest, że FFG odeszła od stałej praktyki wydawania dodatków jeden na miesiąc. I to jest ciekawe zjawisko.
"Jedni kupia wszystko na raz i wtedy chyba mogą uważać że szkoda że nie jedno pudło ale w sumie będzie im to wisiało bo kupili wszystko." - będzie im wisiało, że przepłacili z 70 zł? Paradne. Dawaj jednak ten przekaz. :lol:

AkitaInu - nie samymi grami człowiek żyje. Poza tym jestem graczem wojennym, a SW:IA to dla mnie przerywnik. :)
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

Rocy7 - Lepiej bym tego nie ujął.
"Najbardziej zas ciekawi mnie czy powstanie i utrzyma sie jakas scena skirmishowa w Polsce? Bez stałej bazy reguralnie grajacych osób wchodzenie w to dla potyczek będzie miało duzo mniejszy sens."
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

Rocy7 - Najbardziej irytująca nie jest liczba dodatków, ale wypuszczenie ich do sklepów w tym samym dniu. IMHO.
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Cyberpuncur »

Jakby wypuszczali 1 na miesiąc to byłyby kolejne powody do narzekania.
"No nie, dali rebeliantów, a na swoje imperium muszę czekać cały miesiąc + jeszcze wysyłka z USA!"

Jak ktoś chce zrzędzić zawsze znajdzie powód.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: adikom5777 »

W maju/czerwcu odbędzie się w Warszawie jedyny regionalny turniej w Polsce
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Rocy7 »

adikom5777 pisze:W maju/czerwcu odbędzie się w Warszawie jedyny regionalny turniej w Polsce
Dla FFG nie jestesmy na tyle poważnym rynkiem by chciało im sie inwestowac w promocje. Może Galakta nas zaskoczy, ale jakoś wątpie. Jeśli nie będzie promocji, regularnych turniejów eventow, czy sponsorowanych sklepów/klubów (chyba jeszcze żadnego nie ma i wątpie czy będą) regularnych graczy skirmishowych też bedzie zauważalnie mniej.

W ogóle przepraszam za marudzenie, ale obserwuje jak firmy traktuja nasz rynek a jak swój "właściwy target".

Przykładowo Spartan Games w UK i USA, eventy, turnieje, dema organizowane często przez sklepy będące jednocześnie miejscami do gry. U nas cisza.

Małe graficzne porównanie https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... YcceYqrYI4

FFG raczej będzie miało zbliżone podejście.
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

Rocy7 - dla firm zachodnich w każdej branży nie jesteśmy rynkiem. I nie przepraszaj, bo oni nas w ogóle nie traktują. :shock:
Z drugiej strony - napisałeś - sklepy organizują.
Otóż właśnie.
To do FFG pretensje powinniśmy mieć czy do sklepów w Polsce?
Nota bene, większość sklepików w Polsce mieszczących się w ciasnych lokalach gdzie ma eventy robić?

Cyberpuncur - FFG do tej pory miała jednolitą politykę i nikt nie narzekał. Wypuszczali gówienka co miesiąc do różnych gier i było dobrze. Nie rozumiem twojej wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Cyberpuncur »

Ile do tej pory gier ze skirmishem wypuściło FFG?
To chyba pierwsza?

Gdyby ktoś zbierał tylko Imperium do skirmisha (olewając kampanie)
i FFG by zaczęło wypuszczać najpierw Rebelie 2-3 dodatki, a dopiero po
3 miesiącach Imperium to byłyby pretensje, że trzeba długo czekać.
A tak wydają na raz X rzeczy, żeby każdy mógł sobie wybrać co chce
lub kupić wszystko.
Ja nie rozumiem narzekania, że czegoś jest za dużo.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Trolliszcze »

Ale właściwie co za różnica, czy wypuszczają wszystkie na raz, czy jeden na miesiąc? Przecież można kupować sobie jeden na miesiąc i już.
Czytając te narzekania, oczami wyobraźni widzę scenę, jak mamusia FFG wydziela swoim pociechom po jednym cukierku, bo jak da po całej paczce, to dzieci zeżrą wszystko przed obiadem i będą płakać, że je bolą brzuszki.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Rocy7 »

Cyberpuncur pisze:Ile do tej pory gier ze skirmishem wypuściło FFG?
To chyba pierwsza?
Tak masz racje, ale powiedz mi co robi FFG / Galakta w Polsce by promowac X-Wing? Turniej raz na rok?

Czemu pisze o X-Wing? Bo skirmish i wargaming sa tutaj bardzo zblizoną kategoria-taka sama ilosc graczy, podobne nastawienie na dokupowanie figurek.
Awatar użytkownika
psyho
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2004, 23:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: psyho »

Nie do końca rozumiem, czemu wydawanie dodatków po jednym na miesiąc miałoby być lepsze.

Jeżeli ktoś gra kampanię, to co najmniej część z tych dodatków zastępuje żetony. Gra była dostępna od grudnia, a dodatki wychodzą dopiero teraz, pod koniec marca. To znaczy, że ktoś, kto kupił grę w okolicach premiery, nie mógł do niej ani dokupić dodatkowych kostek, ani zastąpić żetonów figurkami. Czyli nie mógł zagrać kampanii "pełną" grą. Gdyby dodatki wychodziły co miesiąc od marca, to gra byłaby "kompletna" w październiku - 10 miesięcy po premierze (7 dodatków + kostki). Jak już coś, to lepiej żeby grę można było skompletować od razu po premierze, a nie trzy miesiące (albo 10!) później.

Jak kogoś nie stać, żeby kupić wszystkie dodatki od razu, to będzie kupował na raty, albo wybierze, czego nie musi mieć wcale. Jak będzie dodatki kupować po jednym, to jeszcze solidnie zabuli za wysyłkę tego wszystkiego (chyba, że kupuje gry osobiście, jak za starych, dobrych czasów).

Cena ani liczba dodatków nie powinna bulwersować, bo są zbliżone do tych z Descenta 2. Jak ktoś się spodziewał czegoś innego, to chyba nie bardzo orientował się jaką grę kupuje. Kiedy ja kupowałem IA pod koniec grudnia, wiedziałem dokładnie jakie dodatki wyjdą, nie wiedziałem tylko kiedy (miałem nadzieję, że wcześniej).
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

psyho - "Jeżeli ktoś gra kampanię, to co najmniej część z tych dodatków zastępuje żetony.". :lol:
Wszystkie dodatki zastępują wszystkie żetony. Co miałeś na myśli?
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: NTomasz »

Neoberger pisze:NTomasz - czytaj czyjeś teksty. W ogóle nie zauważyłeś, że najważniejszym moim stwierdzeniem jest, że FFG odeszła od stałej praktyki wydawania dodatków jeden na miesiąc. I to jest ciekawe zjawisko.
"Jedni kupia wszystko na raz i wtedy chyba mogą uważać że szkoda że nie jedno pudło ale w sumie będzie im to wisiało bo kupili wszystko." - będzie im wisiało, że przepłacili z 70 zł? Paradne. Dawaj jednak ten przekaz. :lol:

AkitaInu - nie samymi grami człowiek żyje. Poza tym jestem graczem wojennym, a SW:IA to dla mnie przerywnik. :)
po 1sze: Twoje najważniejsze stwierdzenie jest słabym czepianiem się i szukaniem dziury w całym.

po 2gie: Twoje stwierdzenia dotyczą wszystkiego: jest źle bo drogo, jest źle bo dużo dodatków na raz, jest źle bo mogło być taniej, jest źle bo Twoim zdaniem jedyna dobra forma to raz na miesiąc, ogólnie wszystko jest źle bo nie jest tak jak ty byś sobie tego chciał...

po 3cie: Wszystko jest źle bo nie jest tak jak chcesz jednocześnie gra jest dla ciebie przerywnikiem a toczysz pianę na firmę jakbyś został zwolniony z pracy i zawaliło Ci się życie - SORRY ale jest to poprostu już smutne.

po 4te: NIE istnieje coś takiego jak przepłacenie - jest to kłamstwo i wmawianie sobie lub innym... Każdy płaci za coś tyle ile uważa że coś jest warte. Jeżeli ktoś proponuje mi grę za 300 zł i nie wiem że gdzie indziej kosztuje 240 to jeżeli ją kupię to znaczy że w swoim mniemaniu oceniłem to właśnie na tyle/ jestem w stanie tyle dać / chcę tyle dać
Jakbym uznał że to za wiele to bym nie kupił - lub że nie jest to tyle warte... tak więc nie istnieje przepłacenie - istnieje tylko poczucie złej oceny po fakcie... ale to już jest wyrzut sumienia że się źle coś oceniło lub nie sprawdziło ceny PROSTE? Banalne... tak działa rynek i świat.

po 5te: istnieje coś takiego na forum jak "edycja posta" umożliwia to uniknięcie sytuacji w której jedna osoba spamuje wieloma postami z rzędu bo coś sobie przypomniała - wpływa to na estetykę dyskusji i przyczynia się do przyjemniejszego czytania.

po 6te: Co daje wydawanie dodatków 1 na miesiąc? dużo bardziej opłaca wydać przetransportować i rozprowadzić raz serie dodatków... NIE ROZUMIEM... przecież fakt istnienia dodatku w sklepie nie sprawia ze trzeba go mieć - można sobie go kupić za miesiąc albo za 2... a dla TYCH DZIWAKÓW którzy chcą kupić wszystko na raz jest wtedy opcja taka.... Tak samo jak ktoś już wspomniał osoby czekające na Hana Solo nie muszą czekac 3 miesięcy na niego. czy inną Czubake!

i po 7me: wybacz ale to na co kto "przepłaca" 70 zł jest jego własną sprawą i w zależności od chęci i możliwości każdy wydaje swoje pieniądze na co chce i jak chce... Jak dla mnie nie ma nic złego ani w ilości ani w cenach dodatków - chce kupuję nie chcę nie kupuję, dodatkowo posiadam wybór ile i czego kupić - a to najważniejsze :)


Odchodząc od dyskusji na temat tego czy 59.90 to jeszcze tanio a 64.30 to już złodziejstwo oraz policzek dla biednego klienta:
Nie wiem jak inne miasta, ale w Warszawie jest możliwość zorganizowania przez sklep turnieju skirmishowego pytanie tylko ilu jest tak naprawdę chętnych osób na takie zabawy, ile osób gra w Warszawie skirmish i ile osób chciałoby grać małe turnieje :)
Ostatnio zmieniony 17 mar 2015, 19:42 przez NTomasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

psyho - "Nie do końca rozumiem, czemu wydawanie dodatków po jednym na miesiąc miałoby być lepsze."
Czyli coś tam rozumiesz. To dobrze. Ogólnie lepiej jest wydawać miesięcznie 30-70 zł niż na raz 400 zł.
Tak generalnie. :)

"Jak kogoś nie stać, żeby kupić wszystkie dodatki od razu, to będzie kupował na raty, albo wybierze, czego nie musi mieć wcale. Jak będzie dodatki kupować po jednym, to jeszcze solidnie zabuli za wysyłkę tego wszystkiego (chyba, że kupuje gry osobiście, jak za starych, dobrych czasów)."
No może hrabiego stać na wysyłki. Ja kupuję w polskich sklepach więc niewiele mnie to obchodzi. Problem przedstawiałem, ale lepiej kogoś kopać bo się ma frustracje? Otóż obawiam się, że za rok mogę nie dostać któregoś dodatku w Polsce. Nasze sklepy czasami coś sprowadzają, a czasami nie. Nigdy tego nie można przewidzieć. A ja wolę nie zostawać z ręką w nocniku. Stąd pewnie kupię całość.

Mnie cena nie bulwersuje, ale tylko powala. Sam zresztą zanim gra się ukazała wyceniłem dodatki na tyle złotych. Ale myślałem, że rozłożą dodatki w czasie. O to mi chodziło w rozważaniach, ale oczywiście na tym forum (już się przyzwyczaiłem) zaczęło się natarcie. Jeżeli chodzi o opisy rozgrywek, kampanii to nie ma siły żeby ktoś coś napisał. Ale jak się nie podoba co ktoś napisał, to nawet użytkownicy, którzy gry nie kupili występują tu z ochotą. Dobrze, że przywykłem.

cyberpuncur - owszem. Pierwsza gra ze skirmishem, ale czym się to różni od wydawanych gier karcianych, z kolejnymi częściami w małych dodatkach co miesiąc? Do tej polityki FFG nawiązywałem.
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

NTomasz - piszesz o moich wypowiedziach czy rozmawiasz sam ze sobą? Większość z rzecz, o których piszesz to wytwór twojej wyobraźni.
A gdy brakuje już jadu w ślinie zawsze pojawia się nietykieta. Nie tak piszesz, nie edytujesz itp.
Jeżeli domagasz się uznania racji, że nie warto narzekać, dlaczego nie pozwalasz innym narzekać? Boli cię to? Nudzi? OK.
Ale wskaż swoje merytoryczne teksty o SW IA na tym Forum? Co moje posty zaśmiecają lub przykrywają? W tym wątku nie ma nic ważnego i merytorycznego.
Wskaż na swoje zaangażowanie w Warszawie? Na razie tylko Wiktor coś robi.
Gadasz byle gadać.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Trolliszcze »

Neoberger pisze:Jeżeli domagasz się uznania racji, że nie warto narzekać, dlaczego nie pozwalasz innym narzekać? Boli cię to? Nudzi? OK.
Ludzi chyba specjalnie nie dziwi, że akurat Ty narzekasz. Po prostu niektórzy dają odpór Twoim jedynym i słusznym argumentom, że tak a tak byłoby lepiej. No, może dla Ciebie byłoby lepiej, a dla nas być może nie. Nie bierz tego do siebie, nikt nie twierdzi, że jesteś bez sensu. Po prostu niektórzy uważają, że Twoje argumenty są bez sensu.

Np. piszesz, że lepiej jest wydać 30-70 ziko miesięcznie niż kilka stówek jednorazowo. A tak się przypadkiem składa, że nie dalej niż jedną stronę temu to TY twierdziłeś, że lepiej byłoby wydać wszystko w jednym pudle i zapłacić jednorazowo parę stówek. To jak w końcu jest? Myślę, że musisz ujednolicić linię argumentacji.

Nota bene, jeśli to aspekt ekonomiczny jest najważniejszy, to kupowanie raz na miesiąc jest bez sensu, bo przy kilku-kilkunastu dodatkach za samą przesyłkę zapłaci się w sumie grubo ponad stówę. Czyli ekonomicznie w ogóle się to nie opłaca, lepiej odkładać do skarpety i np. po pół roku kupić pakiet dodatków (a wtedy nie ma znaczenia, czy wyszły wszystkie od razu, czy wychodzą co miesiąc). EDIT: A ponieważ Galakta wydaje z opóźnieniem, można zacząć odkładać do skarpety pół roku przed premierą i kupić je w dniu premiery z darmową przesyłką, bo wyjdzie powyżej 300 złotych. Wow, jestem genialny!
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: NTomasz »

Neoberger pisze: Gdybyś chciał normalnie odpisywać to można z tobą dyskutować. Wcześniej pisywałeś spoko teksty..
skoro pisalem spoko teksty to myślę że albo zmieniłeś zdanie bo tak Ci pasuje :) albo jednak nie musze ich wskazywać :)

nie ma we mnie jadu :) zwyczajnie zaskakuje mnie jak może komuś wszystko nie pasować i staram się na wszystkie sposoby pokazać że może jednak strategia firmy nie jest nowością (przykłady innych gier), oraz jest strategicznie dobra i dla firmy (marketing, logistyka, ceny) i dla dużej części klientów (nie powiem jakiej bo nikt tego nie wie ale jak samo to forum pokazuje poza osobami z myśleniem takim jak twoje są jeszcze osoby które
1) nie widzą niczego złego w kupieniu wszystkeigo na raz
2) chca mieć wybór od razu i decydować co brać a co nie
Jeżeli jest tyle złego Twoim zdaniem w dodatkach do IA (sposobie wydania, cenach i strategii firmy) to są dwie proste opcje:
a) nie kupować i zrezygnować z kupna dodatków - zapewne łatwo sprzedasz podstawkę na forum (lub zostawisz ją sobie dla świetnej kampanii)
b) napisać w swoim imieniu do FFG o tym jak nie podoba Ci sie kurs który obrała firma - zapewne otrzymasz maila w którym ktoś podziękuje Ci za swoje spostrzeżenia porady i wnioski.

nie powiedzialem że coś zasmiecają lub przykrywają :) mówię tylko że jest opcja edycji - z której sam korzystam czasem jak chce coś dopisać lub poprawić jakiegoś babola - jest to moim zdaniem dobra bardzo opcja.
Skoro w wątku nie ma nic merytorycznego ani ważnego to nie wiem czemu marnujesz czas na coś takiego? dziwne.

Moje zaangażowanie w Warszawie? ale o czym ty mówisz :D bo to już przepraszam ale jest tak słabe zaczepanie mnie że nie wiem... mógłbym zacytować "kim ty jestes" że personalnie pytasz mnie o zaangażowanie...
Gadam byle gadać :) - wiec pogadam że wiem ze można zorganizować w Warszawskim sklepie turniej rozpoznawczy/ rozgrzewkowy / nazwać jak chcesz... wystarczy aby pojawiły się głosy zainteresowania - mogę się zaangażować i postarać się o jego organizację.

aby dolać oliwy do cenowego ognia
https://twitter.com/thedicetower/status ... 8175111168
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Trolliszcze »

A z wesołych wiadomości, FFG zapowiedziało pierwszy "duży" dodatek z nową mini-kampanią.
UWAGA! Jednocześnie z dużym dodatkiem wyjdzie kilka małych. Czytelniku, zostałeś ostrzeżony.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: rastula »

FFG ogłosiła, że IA jest najlepiej sprzedająca się grą FFG EVER - i tyle w temacie "za drogo", "źle robią", "porażka"
ODPOWIEDZ