D&D Dice Masters

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Konik_Stepowy
Posty: 49
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:35
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

D&D Dice Masters

Post autor: Konik_Stepowy »

Czy miał ktoś już okazję zagrać w D&D Dice Masters i mógłby podzielić się wrażeniami?
Byłbym również wdzięczny za kilka informacji:
- ile dodatkowych boosterów trzeba kupić, aby gra była w miarę różnorodna i nie była powtarzalna?
- czy kupując np. 20 boosterów istnieje duża szansa na to, że karty/kości się powtórzą?
- czy każdy z graczy musi kompletować swoją własną talię, czy wystarczy, że np. jeden z graczy ma więcej kart? Chodzi mi dokładnie o to, czy zbieranie własnej talii jest istotnym elementem zabawy.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: D&D Dice Masters

Post autor: Sekator »

Karty i kości są zdecydowanie lepszej jakości niż w poprzednich zestawach, tak samo jak grafiki

Gra się jak dla mnie świetnie (mówię tu o casualowym graniu z dziewczyną wieczorami), postaci i ich umiejętności są dobrze dopasowane (w mojej opinii) co do balansu to się nie wypowiem, bo się nie znam :D

-ok 25 boosterów (+ oczywiście zestaw startowy) daje dość dużą swobodę w budowie talii, przynajmniej w wersji 6 postaci 15 kostek
-tu masz szczęście, bo otwierając gravity feed co 10 boosterów robiłem zdjęcie i może nie widać czy karty się powtarzają, ale na 40 wyjętych kości (czyli z 20 boosterów) 17 z nich było unikalne, 7 razy po 2 takie same i 3 razy po 3 takie same. Więc powtórzenia się trafiają, ale powinieneś trafiać raczej na różne wersje kart częściej niż na takie same przy takiej ilości boosterów
-Tu problemem raczej są kości a nie karty, bo grając casualowo w domu, można dzielić tą samą kartę z przeciwnikiem, kości już nie. Co do zbierania to cóż... to jest gra kolekcjonerska, więc zbieranie i układanie talii to połowa zabawy :)

Ogólnie to polecam Ci kupić starter i 20 boosterów na początek i zobaczyć, czy Ci to pasuje. Jak Ci się nie spodoba, to powinno Ci się udać odzyskać część (albo i więcej) pieniędzy zależy co wyciągniesz z boosterów. A jak Ci się spodoba to cóż... zanim się obejrzysz będziesz się musiał powstrzymywać od kupowania kolejnych boosterów, tak jak ja. W razie innych pytań, jestem do dyspozycji. Jeśli chodzi o wymiany to też ;)
Konik_Stepowy
Posty: 49
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:35
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: D&D Dice Masters

Post autor: Konik_Stepowy »

Dziękuję za pomoc. Chyba się skuszę:)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: D&D Dice Masters

Post autor: pattom »

Czy ktoś zna jakiś senowny tutorial na YT, chciałbym zobaczyć jak w to się gra.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: D&D Dice Masters

Post autor: Sekator »

Watch it played zrobilo dla Marvela, ale to bez roznicy w zasadach, mozesz tamto obejrzeć.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: D&D Dice Masters

Post autor: pattom »

A jakiś mini skrót zasad ktoś może napisać ?
Jak na przykład skłąda się talie ? itp.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: D&D Dice Masters

Post autor: Sekator »

Talie składasz praktycznie jak chcesz. Wybierasz zestaw zasad, "zwyczajne" 6 kart i 15 kości, albo "turniejowe" (które polecam) czyli 8 kart i 20 kości. Podczas wyboru kart jedyne co Cię ogranicza to to, że nie możesz mieć duplikatów postaci, oraz maksymalnie 4 kości przypisane do danej karty. Poza tym nic Cię nie ogranicza, poza własną kolekcją. Co do reszty zasad niewiele tutaj jest do skracania, instrukcja w pdf jest dostępna w internecie, polecam przeczytać, parę stron tylko, ciężko to skondensować do jakiegoś skrótu.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: D&D Dice Masters

Post autor: pattom »

Ok, dzięki.

Czyli powtórki z Gravity Feed Packów to nie tragedia bo chyba ciężko uzbierać 4 kości do danej karty ?

:-)
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: D&D Dice Masters

Post autor: Sekator »

Po jednym Gravity Feed brakowało mi jedynie 3 kości żeby mieć po 4 do każdej karty. Nadprogramowych kości miałem około 20, może 30, już nie pamiętam, bo się rozeszły. Tragedii ogólnie nie ma zdecydowanie
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: D&D Dice Masters

Post autor: pattom »

A mając Quarriors jest sens wchodzić w D&D Dice Masters: Battle for Faerun ?
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: D&D Dice Masters

Post autor: Sekator »

Nie gralem w Quarriors, tu Ci nie pomoge, ale z tego co slyszalem to Dice Masters to takie Quarriors 2.0. Jak Cie kreci to ze gra jest kolekcjonerska czy swiat D&D to warto.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: D&D Dice Masters

Post autor: Yavi »

Dwa pytanka:
1. Czy kupując starter i te 20 boosterów da się jakoś sensownie pograć we dwie osoby przez jakiś czas (raczej dłuższy, niż krótszy)?
2. Czy gdyby gra nam nie podeszła da się ją jakoś w miarę szybko sprzedać bez większych strat (tzn. czy jest popyt na to, czy jednak większość grywa w Marvela)?
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: D&D Dice Masters

Post autor: Sekator »

1. W wariancie 6 kart 15 kostek powinno być ok, nie będziecie mieli setek kombinacji, ale pograć można. Oczywiście im więcej tym lepiej :D
2. Ostatnio byłem zmuszony pozbyć się właśnie Dice Masters (żałuję) i wiele stratny nie byłem, ale kupowałem cały gravity feed, więc po sprzedaniu rarów, super rarów i potem już razem całej reszty wyszedłem praktycznie na zero. W sumie to jak dobrze Ci się uda sprzedać zależy od tego co wyciągniesz z boosterów.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: D&D Dice Masters

Post autor: Darboh »

Zrobiłem tłumaczenia kart w wymiarowanych ramkach do całego seta, żeby móc pograć z synem :)
Jak ktoś zainteresowany to proszę:
http://boardgamegeek.com/filepage/11910 ... po-naszemu

Może zdarzyć się jakiś babol, więc ewentualna korekta mile widziana :)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: D&D Dice Masters

Post autor: pattom »

Darboh pisze:Zrobiłem tłumaczenia kart w wymiarowanych ramkach do całego seta, żeby móc pograć z synem :)
Jak ktoś zainteresowany to proszę:
http://boardgamegeek.com/filepage/11910 ... po-naszemu

Może zdarzyć się jakiś babol, więc ewentualna korekta mile widziana :)
SUper :-) tylko nie wiem czy nie lepiej było zostawić nazwy własne kart w oryginale ?

Dużo boosterków dokupiłeś żeby sensownie pograć ?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: D&D Dice Masters

Post autor: Yavi »

Pattom, widziałem na Facebooku, że chciałbyś wypróbować grę. Nie wiem czy to jeszcze aktualne, ale jeśli tak, to w połowie lipca możemy się ustawić, bo zamówiłem sobie podstawkę i kilka boosterów.

Przy okazji - z jakimi matami gracie?
Wczoraj przygotowałem sobie takie do wydrukowania na kartce A4 z różnymi grafikami (widziałem też jakieś na BGG, ale nie wiem czy będą pasowały rozmiarem), ale nie wiem czy dadzą radę ;).
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: D&D Dice Masters

Post autor: pattom »

Yavi pisze:Pattom, widziałem na Facebooku, że chciałbyś wypróbować grę. Nie wiem czy to jeszcze aktualne, ale jeśli tak, to w połowie lipca możemy się ustawić, bo zamówiłem sobie podstawkę i kilka boosterów.

Przy okazji - z jakimi matami gracie?
Wczoraj przygotowałem sobie takie do wydrukowania na kartce A4 z różnymi grafikami (widziałem też jakieś na BGG, ale nie wiem czy będą pasowały rozmiarem), ale nie wiem czy dadzą radę ;).
Jasne, możemy się umówić i spróbować :-) ja do 23 lipca jestem dostępny.
Ja chyba dzisiaj też zamówię podstawkę + 30 boosterków.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: D&D Dice Masters

Post autor: Sekator »

Yavi pisze:Przy okazji - z jakimi matami gracie?
Ja grałem na matach z master seta Summoner Wars :D. Draw jako prep, discard jako used, a cała reszta to field :D.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: D&D Dice Masters

Post autor: Yavi »

@pattom:
Oj, to chyba się rozminiemy, bo mi pasowałby dopiero ostatni weekend lipca - 19-21 jestem we Wrocku, ale niedostępny.

Jakby ktoś był zainteresowany grafiką z matą w rozmiarze A4, to mogę podesłać plik.
Nie jest to wybitne dzieło, ale porobiłem jakieś strzałeczki (tak jak na macie od WizKids) i dodałem grafiki w tle.
Do pierwszej, szkoleniowej gry powinny się nadać ;).
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: D&D Dice Masters

Post autor: pattom »

Yavi pisze:@pattom:
Oj, to chyba się rozminiemy, bo mi pasowałby dopiero ostatni weekend lipca - 19-21 jestem we Wrocku, ale niedostępny.

Jakby ktoś był zainteresowany grafiką z matą w rozmiarze A4, to mogę podesłać plik.
Nie jest to wybitne dzieło, ale porobiłem jakieś strzałeczki (tak jak na macie od WizKids) i dodałem grafiki w tle.
Do pierwszej, szkoleniowej gry powinny się nadać ;).
No ja jestem wolny do 23 lipca :-(, jak coś się zmieni u Ciebie to daj znać :-)

Chętnie zobaczę Twoją matkę, PW z adresem.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: D&D Dice Masters

Post autor: Darboh »

pattom pisze: SUper :-) tylko nie wiem czy nie lepiej było zostawić nazwy własne kart w oryginale ?

Dużo boosterków dokupiłeś żeby sensownie pograć ?
Wtedy młody by się mnie pytał co chwilę co to znaczy. Takiego np. Mind Flyera przetłumaczyć już ciężko żeby brzmiało sensownie, więc został.

Inaczej do tego podchodzę. Gra jest młodego i on ma sobie uzbierać karty, ja ewentualnie dokupuje same kości od kumpli co mają całe komplety i nadmiarówki również.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: D&D Dice Masters

Post autor: pattom »

Darboh pisze:
pattom pisze: SUper :-) tylko nie wiem czy nie lepiej było zostawić nazwy własne kart w oryginale ?

Dużo boosterków dokupiłeś żeby sensownie pograć ?
Wtedy młody by się mnie pytał co chwilę co to znaczy. Takiego np. Mind Flyera przetłumaczyć już ciężko żeby brzmiało sensownie, więc został.

Inaczej do tego podchodzę. Gra jest młodego i on ma sobie uzbierać karty, ja ewentualnie dokupuje same kości od kumpli co mają całe komplety i nadmiarówki również.

A to w takim razie wszystko ok :-)
Wielkie dzięki za tłumaczenie, dam córce i jej koleżankom, które widzę zaczynają się interesować Dice Mastersami :-) a u 10-11 latek angielski jeszcze nie jest tak dobry.
Szkoda, że nie ma gdzieś instrukcji przetłumaczonej na nasz język.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: D&D Dice Masters

Post autor: Darboh »

pattom pisze: A to w takim razie wszystko ok :-)
Wielkie dzięki za tłumaczenie, dam córce i jej koleżankom, które widzę zaczynają się interesować Dice Mastersami :-) a u 10-11 latek angielski jeszcze nie jest tak dobry.
Szkoda, że nie ma gdzieś instrukcji przetłumaczonej na nasz język.
To cię zaskoczę ale jest tłumaczenie zasad. Zrobione do AvX więc jakieś tam różnice do D&D są, ale ogólna mechanika ta sama więc jest git. Tłumaczenie to wynalazłem na BGG, ale teraz nie mogę znaleźć.
Dobrze byłoby uzupełnić tą instrukcję o mechaniki z kart (zionięcia, doświadczenie itp) bo z braku miejsca na kartach skróciłem to do samego hasła.
Wrzucam tutaj:
http://przeklej.org/file/9JugUF/Dice.Ma ... dy.Gry.rar

Było także z tym tłumaczenie kart do AvX. Gdyby ktoś chciał.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: D&D Dice Masters

Post autor: pattom »

:-)

Dzięki.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: D&D Dice Masters

Post autor: Yavi »

Przegladalem instrukcje do dnd i w polowie zaczynaja sie zasady turniejowe - czytac je, czy olac do domowych,pierwszych gier?

E: na 28 boosterow mialem tylko jeden z dwoma commonami. Tragil mi sie tez jeden ultra rare - czerwony smok. Ktos wie ile moze byc warty?
ODPOWIEDZ