Town Center

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Town Center

Post autor: kwiatosz »

Gra jest, tematu nie ma - czy warto było temat zakładać dowiecie się z recenzji Town Center w Gradaniu ZnadPlanszy, zapraszamy :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2820
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 104 times
Been thanked: 160 times
Kontakt:

Re: Town Center

Post autor: Ink »

Tematu nie ma, bo wszystkim, którzy próbowali grać wybuchły głowy ;)
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
kesur
Posty: 62
Rejestracja: 24 lut 2012, 17:11
Lokalizacja: Sydney NSW
Kontakt:

Re: Town Center

Post autor: kesur »

Przeczytałem zasady , zagrałem solo kilka razy i wydawało mi się że zaczynam rozumieć zasady;)
Po obejrzeniu kilku filmów zaczęło mi się mieszać. O Rahdo nie wspominam bo jego nie biorę poważnie, on bardziej miesza niż tłumaczy i błędy straszne robi.
Bardziej mnie tutaj zaczęło zastanawiać.
Przy "rozrastaniu się" tak to wytłumaczyłeś, że już nie wiem...
Faktycznie zielone i niebieski nie mogły pączkować w górę bo nie miałeś windy ale tak to powiedziałeś jak by w ogóle nie mogły. A według zasad mogą i nawet jest w przykładzie. Kostki mają być przyległe a więc albo obok albo na/pod.
A przy liczeniu zysku/punktów to już poważny błąd. Zasady mówią że jednostka złożona z 1,2,3,4... kostek przynosi zysk/punkty 1+2+3+4, również jest przykład. Dlaczego liczysz kostki będące na sobie jako rozmiar 1? Gdzie jest napisane, że muszą się znajdować na innych polach?
kesur
Posty: 62
Rejestracja: 24 lut 2012, 17:11
Lokalizacja: Sydney NSW
Kontakt:

Re: Town Center

Post autor: kesur »

No dobra, pierwszy raz posłuchałem a nie obejrzałem gradanie i teraz rozumiem...
Windziarz tak jak mówisz ty tej gry jednak nie zrozumiałeś :) I wydawało ci się tylko, że potrafisz liczyć sam zysk jak tak to robiłeś to ładnie w plecy byłeś :P
Pewnie teraz jest już inaczej ale przy nagrywaniu filmu tak było.
Mówię z pozycji osoby oglądającej tylko video, wymaga dodania poprawek do tłumaczonych zasad...jak w filmach Rahdo gdzie wyświetlają się co chwile.
Co do gradania, nie do końca mi się podobało jechanie po tej grze - mi się podoba, nawet bardzo :P
Ale w pierwszej 4 osobowej grze było tak:
- jedna osoba do końca gry jej wcale nie zrozumiała, słuchała co najlepiej ma zrobić..a mogę tak :)
- drugiej trzeba było ciągle mówić że plansza z samymi parkingami, windami i żółtymi kostkami (nawet do trzeciego piętra) to nie jest miasto i krytycznie potrzebuje zielonych kostek
- trzeciemu graczowi wiedziałem od razu, że się spodoba bo lubi takie logiczne układanki i tak było jak już dobrze zrozumiał mechanizmy ciągle wspominał w trakcie gry "gramy jeszcze raz", następnym razem mnie zleje pewnie
Wyniki słabe, tylko mała wioska ale będzie lepiej :)
Ostatnio zmieniony 20 mar 2015, 11:36 przez kesur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Town Center

Post autor: Bea »

kesur pisze: Co do gradania, nie do końca mi się podobało jechanie po tej grze mi się podoba, nawet bardzo.
Ludzie, stawiajcie przecinki bo nie da się nic zrozumieć.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Town Center

Post autor: windziarz44 »

kesur pisze:No dobra, pierwszy raz posłuchałem a nie obejrzałem gradanie i teraz rozumiem...
Windziarz tak jak mówisz ty tej gry jednak nie zrozumiałeś :) I wydawało ci się tylko, że potrafisz liczyć sam zysk jak tak to robiłeś to ładnie w plecy byłeś :P
Pewnie teraz jest już inaczej ale przy nagrywaniu filmu tak było.
Ja tego nie ukrywałem, jeśli słuchałeś recenzji, to tam to podkreślam. Liczeniem zajmował się Ciuniek i w plecy raczej z powodu złego liczenia nie byłem. Zasady tej gry nie są dla mnie intuicyjne niestety.
kesur pisze: Mówię z pozycji osoby oglądającej tylko video, wymaga dodania poprawek do tłumaczonych zasad...jak w filmach Rahdo gdzie wyświetlają się co chwile.
Co do gradania, nie do końca mi się podobało jechanie po tej grze - mi się podoba, nawet bardzo :P
Wrzuć pod filmikiem stampy, i dorzucę z przyjemnością wyjaśnienia.
kesur pisze: Co do gradania, nie do końca mi się podobało jechanie po tej grze - mi się podoba, nawet bardzo :P
1 osoba (ja) z 3, to chyba nie jest jechanie. Mówimy tu o gustach, z resztą z tego co pamiętam tylko mnie ta gra nie podpasowała totalnie. Znam jeszcze kilka innych osób.
kesur pisze: Ale w pierwszej 4 osobowej grze było tak:
- jedna osoba do końca gry jej wcale nie zrozumiała, słuchała co najlepiej ma zrobić..a mogę tak :)
- drugiej trzeba było ciągle mówić że plansza z samymi parkingami, windami i żółtymi kostkami (nawet do trzeciego piętra) to nie jest miasto i krytycznie potrzebuje zielonych kostek
- trzeciemu graczowi wiedziałem od razu, że się spodoba bo lubi takie logiczne układanki i tak było jak już dobrze zrozumiał mechanizmy ciągle wspominał w trakcie gry "gramy jeszcze raz", następnym razem mnie zleje pewnie
Wyniki słabe, tylko mała wioska ale będzie lepiej :)
Czyli 50% grających raczej potwierdza moją opinię, pozostałe 50% opinię Ciuńka i Kwiatosza.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Town Center

Post autor: kwiatosz »

Ba, to jedyna aż tak pozytywnie oceniona przez nas gra, w którą aż tak wielu z nas nie umie grać :mrgreen: 2 z 3 z nas wypowiadało się o grze naprawdę pozytywnie, polecam Velociraptor recenzję - tam słychać co mówimy jak gra nam się nie podoba :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
kesur
Posty: 62
Rejestracja: 24 lut 2012, 17:11
Lokalizacja: Sydney NSW
Kontakt:

Re: Town Center

Post autor: kesur »

No właśnie jak mówiłem, pierwszy raz słuchałem gradania...a potem drugi,trzeci itd ;)
Ja po prostu przeżyłem lekki "szok kulturowy", nigdy wcześniej nie zderzyłem się z waszym stylem. Zawsze oglądałem tylko video, teraz wiem, że to tylko ogólny obraz i przedstawienie - profesjonalnie bez emocji.
Teraz wiem gdzie te emocję się podziały! Wow szok - do pełnego obrazu konieczne jest posłuchanie :D
Zyskaliście nowego słuchacza, ;)
Ale wyobrażam sobie jak znęcacie się nad tymi biednymi kostkami...yyy znaczy blokami z wielkiej płyty...na nagraniu video.
Było by to najlepsze na rynku! Przestał bym oglądać Vasela, Dice Tower, Vikinga itd...i nigdy więcej najgorszego z wszystkich Rahdo!
Trochę mnie poniosło, taki mały off topic. Polecam wszystkim zagranie w Town Center, obejrzenie/posłuchanie gradania, zrozumiecie skąd to się wszystko wzięło.
ODPOWIEDZ