Gra dla mnie i narzeczonej. Cos z polki medium/heavy.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
porto
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2015, 21:14

Gra dla mnie i narzeczonej. Cos z polki medium/heavy.

Post autor: porto »

Witam wszystkich. Wspolnie z narzeczona poszukujemy czegos nowego do naszego dotychczasowego zbioru gier. Do tej pory gralismy, oraz posiadamy:
- Carcassonne
- Puerto Rico
- Forbidden Desert
- Vikings
- Hawaii
Myslalem o czyms bardziej skomplikowanym. Moze niekoniecznie jesli chodzi o zasady gry a raczej o stopien interakcji pomiedzy graczami i spora ilosc mozdzenia. Nie boimy sie jednak skomplikowanych, dlugich instrukcji. Gry typowo karciane odpadaja. Podobnie o tematyce zwiazanej z kosmosem czy science fiction. Dobrze by bylo gdyby gra byla ladnie wydana. Gramy wylacznie we dwojke. Narzeczona uwielbia rywalizacje i kooperacyjne tez raczej chyba jej nie podejda. Gra moze miec (nie musi) dlugi czas rozgrywki.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla mnie i narzeczonej. Cos z polki medium/heavy.

Post autor: ramar »

Moje propozycje na początek, łatwe w zasadach, ale by wygrać trzeba się wysilić. No i najważniejsze by bardzo dobrze smigało na dwie osoby. tak więc:

1. Listy z Whitechapel - rywalizacja jest ogromna, do tego trochę blefu + klimat i dużo liczenia i przewidywania.
2. Lewis i Clark - mniejsza rywalizacja, aczkolwiek jest to ekonomiczny wyścig. Bardzo ładnie wydana i ciekawa mechanicznie. Interakcja jest dość duża, mimo że nie jest to zazwyczaj interakcja negatywna: należy obserwować towarzyszy przeciwnika by twoje ruchy były bardziej wydajne, można Indianami przyblokować chwilowo jakąś akcję przeciwnikowi itd. Polecam.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1977
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 875 times

Re: Gra dla mnie i narzeczonej. Cos z polki medium/heavy.

Post autor: Neoptolemos »

Listy! A z gier dedykowanych na 2 graczy seria Mr Jack (notabene o tej samej tematyce, co Listy). Jest klimat, jest wykonanie, jest rywalizacja, jest grywalność.

Jeżeli temat Kuby Rozpruwacza Was nie zniechęca, to bierzcie :)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
porto
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2015, 21:14

Re: Gra dla mnie i narzeczonej. Cos z polki medium/heavy.

Post autor: porto »

Listy w Whitechapel wydaja mi sie fajna propozycja. Gra wydaje sie ociekac klimatem i krwia. Nie wiem jak temat narzeczonej przypadnie do gustu. Podpytam :lol:
Myslalem o Troyes oraz The Great Zimbabwe. Obie niedostepne chyba ze gdzies w strasznych cenach na ebay czy amazon. Mieszkamy w UK.
porto
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2015, 21:14

Re: Gra dla mnie i narzeczonej. Cos z polki medium/heavy.

Post autor: porto »

O serii MR Jack rowniez myslalem. Listy pewnie jednak ciekawsze/lepiej wykonane. Planowalem kupic na poczatek wersje pocket Mr Jack i zabrac na dlugi weekend w podroz.
Jeszcze jakies propozycje ?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla mnie i narzeczonej. Cos z polki medium/heavy.

Post autor: misioooo »

Ciężkie euro, świetnie się skalujące, 2h:
Shipyard (Die Werft) - tytuł niezależny językowo, nie ma wersji polskiej, ale jest do pobrania na bgg instrukcja po polsku... Interakcji średnio

Lekki worker placement z bardzo dużą dozą interakcji, bardzo dobrze śmigający na 2 jak i na 5:
Lords of Waterdeep, wersja angielska tylko, około godzinki, nie jest to mózgożer, ale na pewno bardziej złożony os carcassonne ;) Mega przyjemny tytuł dla nas
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ahti
Posty: 10
Rejestracja: 30 gru 2014, 16:07

Re: Gra dla mnie i narzeczonej. Cos z polki medium/heavy.

Post autor: ahti »

A ja polecę:

Polis: Fight for the Hegemony -- połączenie gry euro z grą wojenną. Trzymająca w napięcia, wymagająca dużo myślenia rozgrywka. Jedna z najlepszych gier dwuosobowych, w jakie grałem.

Keyflower -- bardzo fajna gra euro z dużą dawką interakcji. Dobrze się skaluje na dwie osoby.

ZERTZ -- świetna i ładnie wydana gra logiczna.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla mnie i narzeczonej. Cos z polki medium/heavy.

Post autor: Rafalm »

+1 dla Listów oraz serii Mr. Jack.

Dorzucę jeszcze Patchwork i Red 7 (ta druga to niestety karty, ale szybkość rozgrywki sprawia, że możesz zagrać zawsze i wszędzie). Natomiast jeśli przekonacie się do kooperacji to dość mózgożerna jest Pandemia (wcale nie jast tak łatwo wygrać "z planszą").
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 358
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 266 times
Been thanked: 62 times

Re: Gra dla mnie i narzeczonej. Cos z polki medium/heavy.

Post autor: narandil »

Popieram Listy a jeszcze bardziej serię Mr Jack'a - tak jak pisałeś - można wypróbować Pocket wersję - jak się spodoba to dokupić większy odpowiednik - ale jeśli chodzi o móżdżenie to Pocket wcale dużo nie odstaje od reszty :)

Jeśli chodzi o rywalizację to polecam też z czystym sumieniem "7 Ronin" - polska gierka - banalne reguły, mnóstwo strategii opartej na przewidywaniu ruchów przeciwnika - ale nie wiem czy nie będzie dla was zbyt krótka (30min)

K2 - gra ma dużą interakcję (tzn. zajmowanie innym miejsc na planszy) przy 4 graczach i taki realny klimat - a przy 2 graczach chodzi bardziej o optymalizację własnych ruchów - tyle że tutaj gra się kartami.

A jak chcecie pomóżdżyć w przyjemnym otoczeniu to jak najbardziej Pupile Podziemi :) gra typu worker placement w bardzo kolorowym i wesołym klimacie dbania o małe potworki rodem z fantasy (dziewczynom się zazwyczaj to podoba bardzo:))

troszkę łatwiejsze a również przyjemne worker placement to np. Epoka Kamienia albo Agricola w której można grać wariant familijny albo standardowy :)
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla mnie i narzeczonej. Cos z polki medium/heavy.

Post autor: metyu »

Zimna Wojna, Tezeusz, Mythotopia/A few acres of snow, Le Havre; z drugiego obiegu Caylus i Troyes.
ODPOWIEDZ